Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Καλύτερα από το να είμαστε κότες λυράτες!

 

Δηλαδη ολοι οι Ευρωπη ειναι γεματη κοτες λυρατες ? Κατι Ελληναραδες με αποψεις και χαρακτηρισμους σαν αυτους υποβαθμιζουν το επιπεδο μας σαν χωρα και απο τον τοπο που εδωσε φωτα στον πολιτισμο εχουμε καταντησει χειροτεροι και απο Αζερμπαιτζαν...:X

Πραγματικα βρε DaTaMan διαβαζε για δευτερη φορα οσα γραφεις πριν τα παραθεσεις σε εμας.

Και πραγματικα δεν εχω καμια διαθεση για προσωπικη αντιπαραθεση αλλα αυτοι οι χαρακτηρισμοι που κανεις αν μη τι αλλο ειναι προσβλητικοι για ολους οσους εχουν αντιθετη γνωμη απο εσενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη ολοι οι Ευρωπη ειναι γεματη κοτες λυρατες ? Κατι Ελληναραδες με αποψεις και χαρακτηρισμους σαν αυτους υποβαθμιζουν το επιπεδο μας σαν χωρα και απο τον τοπο που εδωσε φωτα στον πολιτισμο εχουμε καταντησει χειροτεροι και απο Αζερμπαιτζαν...:X

Πραγματικα βρε DaTaMan διαβαζε για δευτερη φορα οσα γραφεις πριν τα παραθεσεις σε εμας.

Και πραγματικα δεν εχω καμια διαθεση για προσωπικη αντιπαραθεση αλλα αυτοι οι χαρακτηρισμοι που κανεις αν μη τι αλλο ειναι προσβλητικοι για ολους οσους εχουν αντιθετη γνωμη απο εσενα.

 

Εμένα αντιθέτως μου αρέσει αυτή η αντιπαράθεση, αν συμφωνούσαμε σε όλα τότε θα ήταν μονότονο και βαρετό.

Όσο για το συγκεκριμένο θέμα δεν νομίζω πως διαφωνούμε ιδιαίτερα.

Αν υπήρχε και ο αντίστοιχος διάλογος από την πολιτεία θα ήμασταν όλοι ικανοποιημένοι.

Δεν είναι πολιτικό κατόρθωμα το να καταργείς και να εφαρμόζεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αντιθέτως μου αρέσει αυτή η αντιπαράθεση, αν συμφωνούσαμε σε όλα τότε θα ήταν μονότονο και βαρετό.

Όσο για το συγκεκριμένο θέμα δεν νομίζω πως διαφωνούμε ιδιαίτερα.

Αν υπήρχε και ο αντίστοιχος διάλογος από την πολιτεία θα ήμασταν όλοι ικανοποιημένοι.

Δεν είναι πολιτικό κατόρθωμα το να καταργείς και να εφαρμόζεις.

 

Σαφως και η αντιπαραθεση εχει να προσφερει πολλα αλλα να γινετε χωρις προσβλητικους χαρακτηρισμους...ειναι ευκολο να πω ασχημα λογια για οποιον διαφωνει μαζι μου αλλα δεν νομιζω οτι ειναι ουτε λογικο αλλα ουτε πολιτισμενο.

Οσο για το συγκεκριμενο θεμα συμφωνω οτι θελει διαλογο αλλα με σωστα επιχειρηματα και οχι σαν αυτα που εχω διαβασει εδω πχ σε οποιον δεν αρεσει να μεινει σπιτι του.

 

 

 

Δεν ξερω αν οι καπνιστες ειναι περισσοτεροι απο τους μη καπνιστες και δεν με αφορα.Δεν τους ενοχλω και δεν θελω να με ενοχλουν.Ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβετε οτι ειναι δικαιωμα σας να εισαστε καπνιστες αλλα και δικο μας να μην ειμαστε παθητικοι καπνιστες? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και η αντιπαραθεση εχει να προσφερει πολλα αλλα να γινετε χωρις προσβλητικους χαρακτηρισμους...ειναι ευκολο να πω ασχημα λογια για οποιον διαφωνει μαζι μου αλλα δεν νομιζω οτι ειναι ουτε λογικο αλλα ουτε πολιτισμενο.

Οσο για το συγκεκριμενο θεμα συμφωνω οτι θελει διαλογο αλλα με σωστα επιχειρηματα και οχι σαν αυτα που εχω διαβασει εδω πχ σε οποιον δεν αρεσει να μεινει σπιτι του.

 

 

 

Δεν ξερω αν οι καπνιστες ειναι περισσοτεροι απο τους μη καπνιστες και δεν με αφορα.Δεν τους ενοχλω και δεν θελω να με ενοχλουν.Ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβετε οτι ειναι δικαιωμα σας να εισαστε καπνιστες αλλα και δικο μας να μην ειμαστε παθητικοι καπνιστες? :worry:

 

Ήμουν και εγώ από αυτούς που το είπα.

Και το είπα όταν βλέπω άτομα με ρατσιστική συμπεριφορά τα οποία δεν θέλουν μια λύση που να ικανοποιεί και τις δυο πλευρές.

Και σε ρωτάω αν γινότανε μια σωστή εφαρμογή του υπάρχοντος νόμου θα υπήρχε λόγος πλήρης απαγόρευσης του καπνίσματος σε μαγαζιά κτλ.

Θεωρείται απολίτιστος ένας καπνιστής που θα ανάψει 1-2 ή 3 τσιγάρα στο τραίνο (στο διάδρομο ή σε κάποια γωνία) με πολύωρη διάρκεια ταξιδιού?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δεν ξερω αν οι καπνιστες ειναι περισσοτεροι απο τους μη καπνιστες και δεν με αφορα.Δεν τους ενοχλω και δεν θελω να με ενοχλουν.Ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβετε οτι ειναι δικαιωμα σας να εισαστε καπνιστες αλλα και δικο μας να μην ειμαστε παθητικοι καπνιστες? :worry:

Να αγίασει το στόμα σου...

 

 

Υ.Γ: Προσωπικά, πιστεύω, ότι εάν ψηφιστεί νόμος για την απαγόρευση του καπνίσματος στους δημόσιους χώρους, θα εφαρμοσθεί από τους πολίτες... απλά, θέλει το χρόνο του... Όπως έχουν μάθει να μην καπνίζουν στα μέσα μαζικής μεταφοράς (!!!!), έτσι θα μάθουν και στους δημόσιους χώρους...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

gia na methenete... ola ta borio eyropaika krati exoun apagoreysi to kapnisma pantou ektos tou spitiou s. lipon ayta ta krati einai ta krati me tin pio kali piootita zois pou prosferoun pagkosmios.

episis einai ta ligotero diaftharmena krati sto kosmo diladi fantastite pos doulevous i iperesies. kai ti kali piotita zois prosferoun.

 

 

i ellada tora paei kata diaolou dioti exei akoma pola stixoia tourkika.

tsifteteli kapnisma lekseis tropoi sumperiforas fantazeste pote enan dano na moutsonei stin dromo??? ego oxi

 

 

opote kati kseroun kai kala ekanan kata tin gnomi mou kai makari na to doume kai stin ellada poy siga siga erxete......

klanasai klanein oiktra an pistebeis afta ta opoia paratheteis edw.eidika ta osa anafereis peri poiothtos zwhs ktl.akoma ki an den exeis taksidepsei sta politismena krath na deis ti paizei,thleorash den blepeis na deis ti ginetai?

sta dutikoebrwpaika krath exoun ginei ta megalutera skandala kathes ekei einai susswrebmenos ki olos o ploutos.

h poiothta zwhs pou exoun de afta ta krath,einai epieikws aparadekth.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Άαααααντε παααααααάλι... Μόνο «πλησίον» δεν είναι! :rolleyes: Ας το ξαναγράψω μπας και εμπεδωθεί κάποτε: Δεν θεωρώ το πρόβλημά μου «μέγιστο», αλλά πρόβλημα που πρέπει να λυθεί παρόλα αυτά. :rtfm: Αν τώρα βρίσκεις εσύ το «βαθύτερο νόημα» στα καρτέλ όπλων και φαρμάκων εγώ πάω πάσο. Οπότε, για τελευταία φορά, επειδή κουράστηκα: δεν συζητάμε για την καθολική απαγόρευση του τσιγάρου (με κλείσιμο καπνοβιομηχανιών και λοιπών καρτέλ :rolleyes:), αλλά για το απλό, απλούστατο, πρώτο βήμα για την προφύλαξη των παθητικών καπνιστών (άντε να δω πόσες φορές θα το κάνω bold & underline ακόμα :whistle:), την απαγόρευση του καπνίσματος σε κλειστούς δημόσιους χώρους (παρομοίως :whistle:). Το να χτυπήσουμε το κάπνισμα στη ρίζα του δεν χωράει σε κανένα thread.

exeis dikio,suzhtame gia diaforetiko pragma.ki egw kourasthka na sou ekshgw,alla dustuxws den katalabaineis.to mono pou les kai diatumpanizeis sunexws einai oti oi pathitikoi kapnistes prepei na prostatefthoun apo tous mishtous kapnistes. .telos.

otidhpote allo kai na anaferthi einai asxeto,h den exei nohma,h apoprosanatolizei thn suzhthsh.elate loipon ,oloi mazi na brontofwnaksoume gia tous kakomoirous,anisxurous pathitikous kapnistes pou upoferoun ta pandeina kai na sumparastathoume ston aimilio pou ta dinei ola gia ton uperpantwn agwna.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

exeis dikio,suzhtame gia diaforetiko pragma.ki egw kourasthka na sou ekshgw,alla dustuxws den katalabaineis.to mono pou les kai diatumpanizeis sunexws einai oti oi pathitikoi kapnistes prepei na prostatefthoun apo tous mishtous kapnistes. .telos.

otidhpote allo kai na anaferthi einai asxeto,h den exei nohma,h apoprosanatolizei thn suzhthsh.elate loipon ,oloi mazi na brontofwnaksoume gia tous kakomoirous,anisxurous pathitikous kapnistes pou upoferoun ta pandeina kai na sumparastathoume ston aimilio pou ta dinei ola gia ton uperpantwn agwna.

Όχι μόνο παντελώς άσχετα, αλλά και επαναστατικά καραγκιοζιλίκια - αρλούμπες - αμπελοφιλοσοφίες τα βρίσκω, αλλά δεν το κάνω θέμα... :p Κάτω τα καρτέλ λοιπόν... :fool:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

h poiothta zwhs pou exoun de afta ta krath,einai epieikws aparadekth.

 

Διαφωνεί μαζί σου το λεγόμενο "Human Developement Index", το οποίο δεν λαμβάνει υπόψην το τι έχουμε ακούσει εγώ και συ από την τηλεόραση ή το τι είδαμε όταν επισκεφτήκαμε τις χώρες αυτές, αλλά στατιστικά στοιχεία που συλλέχθηκαν και υπολογίστικαν με εγνωσμένα αξιόπιστες μεθόδους.

 

alfiegen, τελικά συμφωνείς ή όχι στο ότι εγώ πρέπει να προστατευτώ (ως μη καπνιστής) από εσένα τον καπνιστή που δεν καταλαβαίνεις ότι ενοχλείς;

Στο δια ταύτα να τελειώνουμε επιτέλους.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνεί μαζί σου το λεγόμενο "Human Developement Index", το οποίο δεν λαμβάνει υπόψην το τι έχουμε ακούσει εγώ και συ από την τηλεόραση ή το τι είδαμε όταν επισκεφτήκαμε τις χώρες αυτές, αλλά στατιστικά στοιχεία που συλλέχθηκαν και υπολογίστικαν με εγνωσμένα αξιόπιστες μεθόδους.

 

alfiegen, τελικά συμφωνείς ή όχι στο ότι εγώ πρέπει να προστατευτώ (ως μη καπνιστής) από εσένα τον καπνιστή που δεν καταλαβαίνεις ότι ενοχλείς;

Στο δια ταύτα να τελειώνουμε επιτέλους.

 

Άρα τι προτείνεις εσύ σαν λύση?

Περιέγραψε....

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο παντελώς άσχετα, αλλά και επαναστατικά καραγκιοζιλίκια - αρλούμπες - αμπελοφιλοσοφίες τα βρίσκω, αλλά δεν το κάνω θέμα... :p Κάτω τα καρτέλ λοιπόν... :fool:

esu mporei na ta briskeis oti goustareis.afto de shmainei oti ermhnebontai etsi kai me ton idio tropo ,apo nohmwn onta pou mporoun na skeftontai kai na exoun afkshmenh kritikh ikanothta.eftuxws den eimaste oloi idioi.

egw pantws oti kai na kaneis den peftw sto epipedo sou,na brizw h na prospathw na meiwsw ta legomena sou me aparadektous xarakthrismous.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

den tha peis esi an blepo tileorasi . neoellina esi.....

 

kai ase tora piotita zois min to psaxneis. diabase esi kamia efimerida apo to na grafeis ilitheia post.

 

oi borio eyropaioi. exoun mideniki diafthora kai telos...

opos kai na to thelete o toyrkoi afisan paradosei stin elada mono i peloponisos kapos ksefige 400 xronia itan ayta. tourkofernoume stous dromous ,simperifora, apopseis k.a

 

siga min dextoun oi ellines aytous tous nomous, einai geleio kai einai kathara thema nootropias alla i europaiki enosi tha tous epivali dioti den paei allo pas kapou na diaskedaseis kai ta matia s einai meta les kai exeis pari xasis.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνεί μαζί σου το λεγόμενο "Human Developement Index", το οποίο δεν λαμβάνει υπόψην το τι έχουμε ακούσει εγώ και συ από την τηλεόραση ή το τι είδαμε όταν επισκεφτήκαμε τις χώρες αυτές, αλλά στατιστικά στοιχεία που συλλέχθηκαν και υπολογίστικαν με εγνωσμένα αξιόπιστες μεθόδους.

 

alfiegen, τελικά συμφωνείς ή όχι στο ότι εγώ πρέπει να προστατευτώ (ως μη καπνιστής) από εσένα τον καπνιστή που δεν καταλαβαίνεις ότι ενοχλείς;

Στο δια ταύτα να τελειώνουμε επιτέλους.

tha eprepe na gnwrizeis oti ta krithria twn ekastote erebnwn einai entelws upokeimenika kai ta apotelesmata mageirebontai,analoga me to ti lambaneis upopsin,ti sugkrineis kai ti apotelesma theleis na bgaleis sthn telikh.

kai sto diatauta.

me to isxuon nomothetiko susthma sthn ellada tipota apolutws den se profulassei apo emena ton kapnisth.kai den anaferomai asfalws se emena,genika milaw.

ti na to kaneis otan pas se dhmosia uphresia pou apagorebetai to kapnisma,kai kapnizoun oi dhmosioi upallhloi?h akoma kai mesa sto nosokomeio,otan kapnizoun oi giatroi?

ti tha kaneis ekei?sthn ellada eimaste.tha kaneis parathrhsh ston upallhlo h ston giatro px?mabro fidi pou se efage meta.de prokeitai na teleiwseis pote.

eipes na milhsoume anoixta kai sto diatauta.

an kati allaksei sto mellon tote,efxaristws na to suzhthsoume ksana.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Άαααααντε παααααααάλι... Μόνο «πλησίον» δεν είναι! Ας το ξαναγράψω μπας και εμπεδωθεί κάποτε: Δεν θεωρώ το πρόβλημά μου «μέγιστο», αλλά πρόβλημα που πρέπει να λυθεί παρόλα αυτά. Αν τώρα βρίσκεις εσύ το «βαθύτερο νόημα» στα καρτέλ όπλων και φαρμάκων εγώ πάω πάσο. Οπότε, για τελευταία φορά, επειδή κουράστηκα: δεν συζητάμε για την καθολική απαγόρευση του τσιγάρου (με κλείσιμο καπνοβιομηχανιών και λοιπών καρτέλ), αλλά για το απλό, απλούστατο, πρώτο βήμα για την προφύλαξη των παθητικών καπνιστών (άντε να δω πόσες φορές θα το κάνω bold & underline ακόμα), την απαγόρευση του καπνίσματος σε κλειστούς δημόσιους χώρους (παρομοίως). Το να χτυπήσουμε το κάπνισμα στη ρίζα του δεν χωράει σε κανένα thread.
exeis dikio,suzhtame gia diaforetiko pragma.ki egw kourasthka na sou ekshgw,alla dustuxws den katalabaineis.to mono pou les kai diatumpanizeis sunexws einai oti oi pathitikoi kapnistes prepei na prostatefthoun apo tous mishtous kapnistes. .telos.

otidhpote allo kai na anaferthi einai asxeto,h den exei nohma,h apoprosanatolizei thn suzhthsh.elate loipon ,oloi mazi na brontofwnaksoume gia tous kakomoirous,anisxurous pathitikous kapnistes pou upoferoun ta pandeina kai na sumparastathoume ston aimilio pou ta dinei ola gia [highlight]ton uperpantwn agwna[/highlight].

Και που να μην το έγραφα δηλαδή... :fool: Δύσκολο να καταλάβει κανείς ότι δεν θα μου λύσει όλα τα προβλήματα της ζωής μου η απαγόρευση. :rolleyes: Αλλά είπαμε, ανίκητη... :whistle:

Άρα τι προτείνεις εσύ σαν λύση?

Περιέγραψε....

Συγνώμη, διαβάζετε τι γράφει ο άλλος ή όχι;

Γι' αυτό ας σεβαστούμε ο ένας τον άλλο, αρχίζοντας από τα πιο απλά πράγματα: Ας μην καπνίζουμε στα μούτρα του άλλου και ας κάνουμε υπομονή κρατώντας το σκουπίδι μας μέχρι τον κοντινότερο κάδο.

Η ενδιάμεση λύση είναι να κάνεις την κακιά σου συνήθεια εκεί που δεν θα ενοχλείς κανένα. Στο σπίτι σου!

Κατ' αρχάς εμένα δεν με ενδιαφέρει αν θα μειωθεί ο τζίρος των καπνοβιομηχανιών. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να βγαίνω ελεύθερα έξω σε μαγαζιά (για να ικανοποιήσω την ανάγκη μου για κοινωνικοποίηση, μιας και εγώ άνθρωπος είμαι) χωρίς να ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ να εισπνέω τον ΑΝΘΥΓΙΕΙΝΟ καπνό σας. Αυτό είναι κατανοητό; Μπορείτε να το αντιληφθείτε;

Εγώ δεν έχω κανένα κόμπλεξ με τις έννοιες των λέξεων. Αν θέλετε να ονομάσετε ένα μέτρο που θα βελτιώσει την ποιότητα ζωής μου και άλλων εκατομμυρίων ανθρώπων (που πως να το κάνουμε δεν θέλουν να επιβαρύνουν την υγεία τους ΚΑΙ με αυτό τον παράγοντα) φασιστικό, εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Θες κύριε να καπνίσεις, δηλαδή να κάνεις κακό στον εαυτό σου; Πολύ καλά! Κανένα πρόβλημα! Κάντο εκεί που εμένα δεν θα με επηρρεάσει! Τόσο απλά...

 

EDIT: Οι Γάλλοι στα σπίτια τους μια χαρά θα μπορούν να καπνίσουν... Μη λέμε και ό,τι θέλουμε.

Δηλαδή τι άλλο να περιγράψει ο άνθρωπος;

esu mporei na ta briskeis oti goustareis.afto de shmainei oti ermhnebontai etsi kai me ton idio tropo ,apo nohmwn onta pou mporoun na skeftontai kai na exoun afkshmenh kritikh ikanothta.eftuxws den eimaste oloi idioi.

egw pantws oti kai na kaneis den peftw sto epipedo sou,na brizw h na prospathw na meiwsw ta legomena sou me aparadektous xarakthrismous.

Α, ναι; Γιατί το παραπάνω post σου που παρέθεσα δεν μείωνε τα λεγόμενά μου έτσι; :lol: :fool:
otidhpote allo kai na anaferthi einai asxeto,h den exei nohma,h apoprosanatolizei thn suzhthsh.[highlight]elate loipon ,oloi mazi na brontofwnaksoume gia tous kakomoirous,anisxurous pathitikous kapnistes pou upoferoun ta pandeina kai na sumparastathoume ston aimilio pou ta dinei ola gia ton uperpantwn agwna[/highlight].

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

den tha peis esi an blepo tileorasi . neoellina esi.....

 

kai ase tora piotita zois min to psaxneis. diabase esi kamia efimerida apo to na grafeis ilitheia post.

 

oi borio eyropaioi. exoun mideniki diafthora kai telos...

opos kai na to thelete o toyrkoi afisan paradosei stin elada mono i peloponisos kapos ksefige 400 xronia itan ayta. tourkofernoume stous dromous ,simperifora, apopseis k.a

 

siga min dextoun oi ellines aytous tous nomous, einai geleio kai einai kathara thema nootropias alla i europaiki enosi tha tous epivali dioti den paei allo pas kapou na diaskedaseis kai ta matia s einai meta les kai exeis pari xasis.

an esu eisai tourkosporos egw den exw kanena problhma.

tha milas mono gia th partu sou,hrema,xalara,kai me ton aparaithto sebasmo.

tetoies prosboles mono ekei pou se pernei.

egw den prosebala kanenan ,ki an den ksereis ti shmainei dialogos ,mathe thn ennoia kai ton orismo kai ksanagrapse.kai terastia xarh sou kanw,pou sou apantaw kiolas.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

den tha peis esi an blepo tileorasi . neoellina esi.....

 

kai ase tora piotita zois min to psaxneis. diabase esi kamia efimerida apo to na grafeis ilitheia post.

 

oi borio eyropaioi. exoun mideniki diafthora kai telos...

opos kai na to thelete o toyrkoi afisan paradosei stin elada mono i peloponisos kapos ksefige 400 xronia itan ayta. tourkofernoume stous dromous ,simperifora, apopseis k.a

 

siga min dextoun oi ellines aytous tous nomous, einai geleio kai einai kathara thema nootropias alla i europaiki enosi tha tous epivali dioti den paei allo pas kapou na diaskedaseis kai ta matia s einai meta les kai exeis pari xasis.

 

Είχε άλλες ασχολίες η Πελοπόννησος :lol:

Υπάρχουν και άλλες μορφές ενημέρωσης από το να αναπαράγεις λογάκια φίλων και γνωστών που είδαν και άκουσαν.

Δεν πειράζει θα μεγαλώσεις...

Και ποιος σου λέει πως ότι επιβάλει η Ευρωπαϊκή Ένωση είναι το σωστό?

Έχεις αναρωτηθεί γιατί μπορεί να συμπεριφέροντε έτσι οι Έλληνες όπως λες?

Link to comment
Share on other sites

Και που να μην το έγραφα δηλαδή... :fool: Δύσκολο να καταλάβει κανείς ότι δεν θα μου λύσει όλα τα προβλήματα της ζωής μου η απαγόρευση. :rolleyes: Αλλά είπαμε, ανίκητη... :whistle:

Συγνώμη, διαβάζετε τι γράφει ο άλλος ή όχι;

 

 

Δηλαδή τι άλλο να περιγράψει ο άνθρωπος;

Α, ναι; Γιατί το παραπάνω post σου που παρέθεσα δεν μείωνε τα λεγόμενά μου έτσι; :lol: :fool:

sorry ,loipon atuxhses.

opws egrapsa kai parapanw,tipota den me upoxrewnei sthn ellada na sumperiferomai me afto ton tropo.mexri na isxusei kapoios nomos (ki an) tha kapnizw opou epithimw ,tha petaw ki oti thelw katw,kai kaneis de tha mporei na mou pei kai tipota.

afou etsi to thelete,ti na kanoume?h endiamesh lush einai na kleistw spiti mou kai na mhn enoxlw,esena pou tha bgeis eksw na diaskedaseis?afto de prokeitai na ginei loipon.

h lush pou proteinw egw einai osoi den antexoun ton kapno h otidhpote allo na katsoun spitaki tous na mhn blaptoun thn ugeia tous,na mh ksanabgoun pote,na mpoun kai se ena gualino kloubi na apofebgoun ta mikrobia kai na eimaste oloi eftuxismenoi k xaroumenoi.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Άρα περιμένουμε τον νόμο της απαγόρευσης του καπνίσματος σε δημοσίους χώρους.-

 

Α, και κάτι άλλο, εμένα δεν με ενοχλεί να μην «διασκεδάσω» π.χ. στα μπαρ-τεκέδες, αλλά ο μπάρμαν που δεν καπνίζει και πεθαίνει σιγά-σιγά από το παθητικό κάπνισμα τι να κάνει; Να κάτσει να πεθάνει; Να αλλάξει δουλειά-ειδικότητα; Να ψάξει να βρει (ανύπαρκτο φυσικά) «άκαπνο» μπαρ; Μήπως πρέπει να προστατευτούν και αυτοί με νόμο;

 

Φυσικά, ποιος ασχολείται με τους εργαζόμενους που δεν έχουν άλλη επιλογή από το να μας εξυπηρετούν αυτοκτονώντας; :rolleyes:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Άρα περιμένουμε τον νόμο της απαγόρευσης του καπνίσματος σε δημοσίους χώρους.-

 

Και για τις καφετέριες τι προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Και για τις καφετέριες τι προτείνεις?
Να απαγορευτεί σε όλες το κάπνισμα, τι άλλο; :worry: Δες και το edit μου παραπάνω, για την προστασία και των εργαζομένων εκτός από αυτή των θαμώνων. ;)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Άρα περιμένουμε τον νόμο της απαγόρευσης του καπνίσματος σε δημοσίους χώρους.-

 

Α, και κάτι άλλο, εμένα δεν με ενοχλεί να μην «διασκεδάσω» π.χ. στα μπαρ-τεκέδες, αλλά ο μπάρμαν που δεν καπνίζει και πεθαίνει σιγά-σιγά από το παθητικό κάπνισμα τι να κάνει; Να κάτσει να πεθάνει; Να αλλάξει δουλειά-ειδικότητα; Να ψάξει να βρει (ανύπαρκτο φυσικά) «άκαπνο» μπαρ; Μήπως πρέπει να προστατευτούν και αυτοί με νόμο;

 

Φυσικά, ποιος ασχολείται με τους εργαζόμενους που δεν έχουν άλλη επιλογή από το να μας εξυπηρετούν αυτοκτονώντας; :rolleyes:

mou fainetai tha perimeneis polla xronia akoma(gia na mhn pw aiwnes).......mexri na deis to oneiro sou na ginetai pragmatikothta,kai na mporeis na les oti oi agwnes sou dikaiwthikan.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

mou fainetai tha perimeneis polla xronia akoma(gia na mhn pw aiwnes).......mexri na deis to oneiro sou na ginetai pragmatikothta,kai na mporeis na les oti oi agwnes sou dikaiwthikan.
Από ότι φαίνεται σε αυτή την χώρα οίκο ανοχής, θα περιμένω... Αλλά έχω υπομονή. ;)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Να απαγορευτεί σε όλες το κάπνισμα, τι άλλο; :worry: Δες και το edit μου παραπάνω, για την προστασία και των εργαζομένων εκτός από αυτή των θαμώνων. ;)

 

Τους εργαζόμενους τους ρώτησες :p αν γίνει αυτό τότε δεν θα τους κόψουν και τα ανθυγιεινά.

Άρα καλύπτονται από τον νόμο αν δεν του αρέσει να αλλάξει δουλειά…

Για τους θαμώνες υπάρχει λύση!

Link to comment
Share on other sites

Τους εργαζόμενους τους ρώτησες :p αν γίνει αυτό τότε δεν θα τους κόψουν και τα ανθυγιεινά.
Κοίτα αν υπάρχει άνθρωπος που θέλει να πεθάνει νωρίτερα αλλά πλουσιότερος, εμένα μου φτάνει και μου περισσεύει. Εγώ δεν θα το ήθελα πάντως.

Άρα καλύπτονται από τον νόμο αν δεν του αρέσει να αλλάξει δουλειά…
Θαυμάσια ιδέα...

Για τους θαμώνες υπάρχει λύση!
Ναι ξέρω, τον πούλο...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά πλειοψηφικά οι περισσότεροι καπνίζουν και δεν θα ήθελαν να χάσουν και το σχετικό επίδομα τους.

Έτσι είναι αυτές οι δουλειές για αυτό καλύπτονται από όλα αυτά και παίρνουν και τα ανθυγιεινά τους.

Για τους θαμώνες υπάρχει νόμος ο οποίος δεν εφαρμόζεται σωστά από τα περισσότερα μαγαζιά χωρίς κατάλληλες υποδομές κτλ και θα έπρεπε να τους ελέγχει η εκάστοτε Νομαρχία.

 

Πληρώνεις πληρώνω και απαιτούμαι…

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...