Jump to content

Mycosmos και free sms


kinhtomania
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχω πει και πιό πάνω!

 

για να απενεργοποιηθει το Mycosmos πρεπει η καρτα sim να έχει απορριφθει ή για παράδειγμα να την κόψεις στη μεση !

 

έχω λογαριασμό στο mycosmos απο καρτα Mycosmos η οποια ειναι σε συρτάρι ξεχασμενη και λογικά μπλοκαρισμένη,αφού δέν έχει δηλωθεί,5 χρόνια τώρα!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κανουν ποτε .. ο πατερας μου ειχε κοσμοτε νουμερο ενεργοποιημενο το mycosmos πριν 2 χρονια εχει κανει φορητοτητα σε βονταφον και το mycosmos λειτουργει ακομα κανονικα..

Δεν σου δινει ομως κανεις εγγυηση οτι θα μεινει ετσι για παντα... ισως καποια μερα θα το χασεις ...

 

Όποιος θέλει να έχει αυτή την υπηρεσία ενεργοποιεί ένα καρτοκινητό Cosmote, του βάζει μια κάρτα το χρόνο και είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kαλησπερα και χρονια πολλα.Kατι εκανα με το email και αντι το νουμερο μου@mycosmos βγαινει ενα ψευδωνυμο@mycosmos.Tι εκανα και τι εχει αλλαξει τωρα;Eυχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και χρονια πολλα.Kατι εκανα με το email και αντι το νουμερο μου@mycosmos βγαινει ενα ψευδωνυμο@mycosmos.Tι εκανα και τι εχει αλλαξει τωρα;Eυχαριστω.

 

ειναι απλο μπες στις ρυθμισεισ και στην δευτερ η στηλη και στην 2η γραμμη πατα πανω και θα βρεις εκει τα ψευδωνυμα που εχεισ βαλει. εκει μπορει να το σβησεις . στα αγγλικα πας settings μετα manage email alias και εκει τα εχει και μπορεις να φτιαξεις αλλο και να το διαγραψεισ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Είναι λάθος αυτό το ποστ από το 2006 και δεν το έχει διορθώσει κανείς!

Στέλνεις OPEN στο 54000 και όχι στο 5000...

 

σωστος

 

οπως και το επισημο FAQ δεν εχει λινκαριστει ακομα http://www.mycosmos.gr/mycosmos/FAQ/MyCosmos_faqs_en.htm

Float like a butterfly, sting like a bee
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλά πλέον το Myphone είναι πρακτικά άχρηστο.... 1 στα 5 sms θα σταλεί μόνο χωρίς πρόβλημα... Μου σπάει τα νεύρα...:mad:

 

Μαλλον το mycosmos εννοεις.

Δεν τα στελνει?

Μηπως εχουν τα κινητα κλειστα οι φιλοι σου?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

το mycosmos δε στελνει ορισμενες φορες οταν μπαινω με μοζιλα. με οπερα και ie ολα οκ.

στο μοζιλα βγαζει σφαλμα αρκετα συχνα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

σε android με opera mini ΔΕ στελνει τα sms.

με τον defaul browser μια χαρά.

 

αντιμετωπίζει καποιος το ίδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

σε android με opera mini ΔΕ στελνει τα sms.

με τον defaul browser μια χαρά.

 

αντιμετωπίζει καποιος το ίδιο προβλημα;

Αν δοκιμάσεις σε υπολογιστή με Firefox έχει πάλι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

όντως με μοζιλα έχει πρόβλημα. μόνο από οπερα στέλνω από pc

το ίδιο θέλω να κάνω και στο κινητό αλλά ο οπερα μινι δε κανει κινηση να το στειλει... :(

Link to comment
Share on other sites

μολις έστειλα επιτυχώς sms απο mycosmos απο vodafone joy 845 (android) με opera mini και sim vodafone carrefour με 2G σήμα, προς wind f2g.

Μάλιστα, έχει διορθωθεί και ένα προβλημα που είχα προ καιρού που σε κάθε sms που έγραφα μου εμφάνιζε το προς αποστολή κείμενο δύο φορές και έπρεπε να ξαναμπαίνω στο πέδίο να το σβήνω το διπλογραμμένο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν μπορώ να στείλω μήνυμα!!

Στο μεταξύ κάνω υπενθύμιση κωδικού και μου λέει ότι δεν είμαι καν εγγεγραμένος , ενώ έως χτες έστελνα κανονικά!!!

 

Υπάρχει κάποιο νέο?

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν μπορώ να στείλω μήνυμα!!

Στο μεταξύ κάνω υπενθύμιση κωδικού και μου λέει ότι δεν είμαι καν εγγεγραμένος , ενώ έως χτες έστελνα κανονικά!!!

 

Υπάρχει κάποιο νέο?

 

ξανά στειλε την λέξη ε στο 54000 και μπες με άλλον καινούργιο κωδικό και μετά άμα θέλεις άλλαξε τον!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ξανά στειλε την λέξη ε στο 54000 και μπες με άλλον καινούργιο κωδικό και μετά άμα θέλεις άλλαξε τον!.

 

 

Τα ίδια κι εγώ με τον Wamu. Δεν μπορώ να κάνω login.

Στην υπενθύμιση κωδικού, μου λέει Ο αριθμός δεν ανήκει σε χρήστη της υπηρεσίας . Στέλνω το Ε στο 54000 αλλά απάντηση δεν έρχεται !!!

Link to comment
Share on other sites

Και δω τα ίδια. Είστε και εσείς από φορητότητα;

 

Έχω δοκιμάσει και αριθμούς από φορητότητα και αριθμούς COSMOTE αλλά δεν έχει διαφορά. Δεν μπορώ να κάνω login.

Link to comment
Share on other sites

Tώρα δουλεύει κανονικά.

 

Τα μηνύματα από το 54000 έχουν αρχίσει και έρχονται κανονικά και σε αριθμούς Cosmote και σε αριθμούς από φορητότητα κτλ.

Πιστεύω ότι ήταν κάποιο προσωρινό πρόβλημα.

Απλά μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση ότι για λίγες ώρες σου έλεγε στην ανάκτηση κωδικού ότι δεν είσαι καν εγγεγραμμένος..

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
και σε μενα τα ιδια!όταν το εχεις αναγκη ρε παιδι μου πεφτει!ημαρτον..ο νομος του μερφυ βλεπεις..:lol:
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...