Jump to content

Tellas Vs Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tellas Zisto Telephone & DSL ?

AΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΟΛΑ με ταχύτητες τρελλές 4Mbps και σταθερό δωρεάν απεριόριστα 24ώρες το 24ωρο ? με 50 ευρώ το μήνα ?

ή

vivodi 30 ευρώ το μήνα , 1024 ταχύτητα και 500 λεπτά δωρεάν ομιλίας ?

 

Παίρνω vivodi και είμαι φυσικά σε αναμονή με τις ώρες μέχρι που το κλείνουν

Παίρνω Tellas και τσουπ στο τρίτο χτύπημα απαντάνε

Είναι κ αυτό

 

Εσείς τι προτιμάτε και τι συμβουλεύετε ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Anoixta th Tellas!Kamia sxesh h mia me thn allh pleon!

Exei xtyphsei poly pisw h Vivodi!Epishs mh ksexnas pws h tellas deinei Pstn grammh enw h Vivodi dinei thlefwnia mesw Voip;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Anoixta th Tellas!Kamia sxesh h mia me thn allh pleon!

Exei xtyphsei poly pisw h Vivodi!Epishs mh ksexnas pws h tellas deinei Pstn grammh enw h Vivodi dinei thlefwnia mesw Voip;)

 

 

Eυχαριστώ πολύ για τη γνώμη σου :)

Μήπως δίνει και η Tellas Voip ? διότι με τη διακοπή ρεύματος δεν έχεις σταθερό ( ή μήπως είναι άσχετο αυτό ? )

Link to comment
Share on other sites

[διότι με τη διακοπή ρεύματος δεν έχεις σταθερό ( ή μήπως είναι άσχετο αυτό ? )

 

Αυτό για την Tellas που το διάβασες; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Οχι το εχω γραψει ΚΑΘΑΡΑ η Τελλας δινει πστν γραμμη!Οπως ακριβως και ο Οτε!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για την Tellas που το διάβασες; :confused:

 

Xμμμ έκανα λάθος μπερδεύτηκα

Οπότε TELLAS και πάλι TELLAS

Είναι ακριβές οι κάρτες ασύρματες δικτύου ? έχω βραχυκυκλωθεί δεν ξέρω τι να επιλέξω

Link to comment
Share on other sites

Μια ρωτας για την ΤρΕΕΛΑΣ μια για καρτες!

Για βαλε σε μια σειρα αυτα που λες,οχι τιποτα αλλο αλλα να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε ρε παιδι μου!

Η Τελλας ειναι η μονη που εχει δικτυο οπτικων ινων και εινια η μονη που σου δινει πστν γραμμη τελεια και παυλα!

Οι καρτες για ασυρματο δικτυο ειναι φτηνες αν αναφερεσαι σε wi fi για winmax Δεν ξερω καν αν εχουν βγει στο εμποριο.

Εγω εχω αγορασει καρτουλα για το λαπ τοπ μου και ειναι μαλιστα usb!Η τιμη της ειναι γυρω στο 10ευρω αλλα ανετα τη βρισκεις και ποιο κατω!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Η Τελλας ειναι η μονη που εχει δικτυο οπτικων ινων και εινια η μονη που σου δινει πστν γραμμη τελεια και παυλα!

 

Η Tellas δεν είναι η μόνη που έχει δίκτυο οπτικών ινών (δεν ξέρω καν αν έχει, αλλά σίγουρα ξέρω ότι άλλοι εναλλακτικοί έχουν).

Επίσης δεν είναι η μόνη που δίνει PSTN γραμμή. Η Teledome έδινε PSTN γραμμή πολύ πριν την Tellas (εδώ και 1 χρόνο περίπου) σε επιλεγμένες περιοχές.

Link to comment
Share on other sites

Μια ρωτας για την ΤρΕΕΛΑΣ μια για καρτες!

Για βαλε σε μια σειρα αυτα που λες,οχι τιποτα αλλο αλλα να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε ρε παιδι μου!

Η Τελλας ειναι η μονη που εχει δικτυο οπτικων ινων και εινια η μονη που σου δινει πστν γραμμη τελεια και παυλα!

Οι καρτες για ασυρματο δικτυο ειναι φτηνες αν αναφερεσαι σε wi fi για winmax Δεν ξερω καν αν εχουν βγει στο εμποριο.

Εγω εχω αγορασει καρτουλα για το λαπ τοπ μου και ειναι μαλιστα usb!Η τιμη της ειναι γυρω στο 10ευρω αλλα ανετα τη βρισκεις και ποιο κατω!

 

Bρε παιδιά που να ξέρω ? από σύνδεση 56κ της πλάκας με ΟΤΕ δεν είναι εύκολο να μεταπηδήσεις μετά σε 4Mbps που δεν ξέρεις τι να απαντήσεις όταν σου λένε ρούτερ ξερούτερ κτλπ

Με το πακέτο αυτό των 4Μbps και ασύρματο ρούτερ δεν χρειάζετε δηλαδή κάρτα δικτύου ασύρματη ? (γιατί σας ζαλίζω και δεν παίρνω απευθείας τη τελλάς ? :p )

Link to comment
Share on other sites

Η Tellas δεν είναι η μόνη που έχει δίκτυο οπτικών ινών (δεν ξέρω καν αν έχει, αλλά σίγουρα ξέρω ότι άλλοι εναλλακτικοί έχουν).

Επίσης δεν είναι η μόνη που δίνει PSTN γραμμή. Η Teledome έδινε PSTN γραμμή πολύ πριν την Tellas (εδώ και 1 χρόνο περίπου) σε επιλεγμένες περιοχές.

 

 

Eγώ πάντως βλέπω ότι γράφει ότι θέλει ρύθμιση η κάρτα δικτύου στον υπολογιστή για να δουλέψει η Ethernet (?????)

http://www.tellas.gr/page.asp?gid=0&arid=390&lang=2

(Πηγαίνετε με το ποντίκι εκεί που λέει USB/Ethernet/router )

Επειδή με ενδιαφέρει και το upload είναι καλή ταχύτητα το 512 που δίνει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ότι η Βιβόντι έχει MaXx Full LLU 4096 ταχύτητα 25,75 ευρώ το μήνα

Η Τελλάς είναι 46.95 το μήνα

Μήπως κάτι δεν κατάλαβα σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ότι η Βιβόντι έχει MaXx Full LLU 4096 ταχύτητα 25,75 ευρώ το μήνα

Η Τελλάς είναι 46.95 το μήνα

Μήπως κάτι δεν κατάλαβα σωστά ?

Η Τελας δινει με τα 46.96 απεριοριστες αστικες και υπεραστικες κλησεις και βεβαια ταχυτητα 4096/512

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ότι η Βιβόντι έχει MaXx Full LLU 4096 ταχύτητα 25,75 ευρώ το μήνα

Η Τελλάς είναι 46.95 το μήνα

Μήπως κάτι δεν κατάλαβα σωστά ?

 

Στη Vivodi η 4Mpbs Full LLU αορίστου κοστίζει € 51 / μήνα χωρίς δέσμευση.

Στην Tellas η 4Mpbs Full LLU αορίστου κοστίζει € 29,95 / μήνα (Ζisto DSL) με δέσμευση για 1 χρόνο.

 

Η Vivodi δίνει κάποια προπληρωμένα πακέτα (δηλ. εκτός του ότι σε δεσμεύουν χρονικά, δίνεις όλα τα χρήματα μπροστά).

 

Αυτά κοστίζουν:

6 μήνες : € 179 (έρχεται 30€ / μήνα)

1 χρόνο: € 309 (έρχεται € 25,75 / μήνα)

 

Δεν μπορείς να κάνεις όμως άμεση σύγκριση το αορίστου με το προπληρωμένο. Εξ'άλλου στο αορίστου όταν πέφτουν οι τιμές, πληρώνεις λιγότερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις όμως άμεση σύγκριση το αορίστου με το προπληρωμένο. Εξ'άλλου στο αορίστου όταν πέφτουν οι τιμές, πληρώνεις λιγότερα.

 

ΩΧ ούτε σου ανεβάζουν ταχύτητα δηλαδή ?

Link to comment
Share on other sites

ΩΧ ούτε σου ανεβάζουν ταχύτητα δηλαδή ?

 

Ρώτησα στη Τελλάς

Δεν ισχύει αυτό

Κάθε δυό μήνες πέφτουν οι τιμές μου είπαν και γίνετε πίστωση στο λογαριασμό είτε έχεις αορίστου είτε έχεις 12μηνη ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάθε δυό μήνες πέφτουν οι τιμές μου είπαν και γίνετε πίστωση στο λογαριασμό είτε έχεις αορίστου είτε έχεις 12μηνη ;)

 

Η Tellas μόνο αορίστου έχει.

Δεν έχει προπληρωμένα!

12μηνη είναι η δέσμευση παραμονής στα Zisto!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρουλα ειναι η Τελλας;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που δεν καταλαβαίνω (παρατηρώντας τα τιμολόγια) με το Ζisto Telephone & adsl είναι το εξής: Ενώ μιλάει για 46,95 με απεριόριστα αστικά, υπεραστικά και Internet αναφέρει κάτι για βήμα 10 λεπτών στη χρέωση χρήσης Internet... Ρωτάω εγώ τώρα: μπας και παίζει καμιά π@@στιά στη μέση;
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που δεν καταλαβαίνω (παρατηρώντας τα τιμολόγια) με το Ζisto Telephone & adsl είναι το εξής: Ενώ μιλάει για 46,95 με απεριόριστα αστικά, υπεραστικά και Internet αναφέρει κάτι για βήμα 10 λεπτών στη χρέωση χρήσης Internet... Ρωτάω εγώ τώρα: μπας και παίζει καμιά π@@στιά στη μέση;

Πρόσεχε λίγο τις ρατσιστικές εκφράσεις σου.

Το βήμα χρέωσης αναφέρεται στο πακέτο που κάνει 27€ και προσφέρει απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά αλλά έχει χρονοχρέωση στο internet.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To ρώτησα κ αυτό σχετικά με τα 10' κτλπ και μου είπαν ότι δεν ισχύει αυτό για το ZISTO των 46.95

Σήμερα έκανα τα συμβόλαια τηλεφωνικά .......τώρα εις αναμονή για τον κούριερ

Αντε άντε επιτέλους θα έχω σπίτι νετ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε να σου το βαλουν να μας πεις τι γινεται!

Κανενας αλλος δεν εχει εδω μεσα γραμμη ετσι?

 

 

Αραγε υπαρχει καποιο λινκ που ν αμπορει να μας δειξει ποσα σπιτια εχουν αλλες εταιριες εκτος του Οτε?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αντε να σου το βαλουν να μας πεις τι γινεται!

Κανενας αλλος δεν εχει εδω μεσα γραμμη ετσι?

 

 

Αραγε υπαρχει καποιο λινκ που ν αμπορει να μας δειξει ποσα σπιτια εχουν αλλες εταιριες εκτος του Οτε?

 

Aκόμα περιμένω ....................

Αργούν

Επίσης μου έφεραν το συμβόλαιο με λάθος στοιχεία Επίσης ο courrier δεν έφερε τον εξοπλισμό ....

Ουφ .......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...