Jump to content

Όταν γιορτάζετε, που πάτε τους φίλους σας;


Venus_Is_A_Boy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xixi..για πες και αλλα μερη...γιατι θα μου χουν ξεφυγει αρκετα..:shifty:

 

καλημέρα..

άλλα όμορφα μέρη για μένα είναι το fisheye στην παραλιακη στο πωσειδωνιο,εννοειτε το kitchenbar πάνω με θέα θερμαικό για πιο πριβέ καταστάσεις,το κοράλ αν θες κόσμο και νταβαντούρι,το αρτ χαουζ αν θες την μουσικούλα σου,ροκάκια στην Ροτοντα,και παραδοσιακά φαγητάκι ''ελια λεμόνι''...

αυτά εν ολίγοις..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τεσπα..σε ευχαριστω miranda..ελπιζω να επισκευτω το kitchen bar..εχω ακουσει πολλα καλα λογια..:)
Link to comment
Share on other sites

Εγω κάθε μερα βγαινω εξω.Αλλα οταν προκεται για γιορτη και για γενεθλια στο σπιτι μου διωχνω τους γωνεις μου οποτε περνω μια τενια εχω και μια PLASMA 50" ετσι και οι τεσσερεις οροφοι δικοι μου,ενα καλο πλεονεκτημα ειναι μονοκατικια και δεν εχει πολλα σπιτια γυρω-γυρω οποτε βαζω τερμα την μουσικη και κανω οτι θελω,φωναζω εναν μπαρμαν φτιαχνουμε ποτα και ολα τζαμι:p :p :p :p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πιο παλιά έκανα πάρτυ σπίτι μου...

Τώρα τελευταία πάμε πρώτα για φαγητό και μετά για ποτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σκέφτομαι στα γενέθλια μου να βγάλω 10-15 φίλους σε κάποιο μπαράκι... Πώς γίνεται η όλη φάση? Πληρώνω με το μπουκάλι? Και πόσο πάει το μπουκάλι? Επίσης μπορώ να σβήσω κεράκια?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι εννοείς "μπαράκι" και "να τους βγάλεις".

 

Αν κλείσεις τραπέζι τότε:

 

Αν βγεις σε μπαρ της περιοχής σου (ή με άλλα λόγια είναι No-name bar) μπορείς να ανοίξεις ένα μπουκάλι (συνήθως).

Αν βγεις σε γνωστό bar/club πηγαίνει μπουκάλι ανα 5 άτομα (σε μερικά ανά 6 άτομα). Οπότε για 15 άτομα, μάλλον δε σε συμφέρει καθόλου.

 

Αν δεν θες να κλείσεις τραπέζι, κάνεις ότι γουστάρεις, αλλά 15 άτομα, δε γίνεται ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να τη βγάλεις με ένα μπουκάλι. Θα τελειώσει από το πρώτο ποτήρι.

 

Αυτό που κάνουν οι περισσότεροι είναι να πληρώνουν το πρώτο μπουκάλι και τα υπόλοιπα τα μοιράζονται με τους άλλους. Μπορείς να κεράσεις και ένα-δύο γύρους σφηνάκια... ανάλογα με το πόσο γκολ έχετε γίνει και με το αν οδηγείτε (ειλικρινά, πριν κεράσεις ΠΟΛΛΑ σκέψου το και αυτό)

 

Όσο για τα κεράκια...μμμ...εξαρτάται από το μπαράκι, αλλά συνήθως ναι. Βέβαια, πρέπει να πας εσύ (ή οι φίλοι σου αν είναι και λίγο ευγενικοί)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Για 15 άτομα που θες , όπως πολύ σωστά λέει και ο φίλτατος Desert, δεν σου φτάνει με τίποτα ένα μπουκάλι (ούτε ένα ποτήρι στον καθένα) , θες τουλάχιστον 3-4 μπουκαλάκια για να περάσετε καλά! Βάλε 80 ευρουλάκια το ένα , άντε και κανά σφηνάκι , άντε και καμιά κούπα ... άντε και κανά σουβλάκι μετά ( άντε και τα τσιγάρα απο το περίπτερο)....πάει η 300άρα!:(

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τους πας σε κανά κουτούκι για μάσα και άφθονο κρασί - θα σου βγει κανά 100άρικο και θα περάσετε και φίνα - θα τα πείτε και καλύτερα εκεί (παρά στο club μέσα) , θα χορέψετε , θα μεθύσετε, θα τα σπάσετε , κτλ κτλ.

Ή τέλος , βρίσκεις δικαιολογία και δεν καλείς τους άντρες της παρέας και βγαίνεις με τις κοπέλες μόνο - και θα σου βγει και πιο φτηνά, και θα το παίξεις και μούρη, ... και στο τέλος που ξέρεις, κάτι θα "φορτώσεις" για το σπίτι ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι κούπες (κρητικής έμπνευσης) μας έχουν κάψει... :p :p

 

Πάντως 1000% μαζί σου για το κουτούκι. ΠΟΛΥ καλύτερο από bar/club.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παλιοτερα τους εβγαζα για καφε και μετα αμεσως σε μπαρ.

τωρα πλεον κανω κατι αλλο,βγαινουμε για φαγητο,πινουμε το κρασακι μας και μετα την κανουμε για μπουζουκια οπου εχω κλεισει εννοειται τραπεζι.τωρα απο τιμες κραταω παντα εκει την ημερα 1500 ευρω οπωσδηποτε για να μην βρεθουμε να πλενουμε ποτηρια.

 

χαχαχαχαχαχαχα....

θες να γινουμε φιλοι?

Link to comment
Share on other sites

Σπιτι με διαφορα ποτακια και γλυκακια και φαγητακια και την βγαζουμε την δουλεια...:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σπιτι με διαφορα ποτακια και γλυκακια και φαγητακια και την βγαζουμε την δουλεια...:p

 

μια απο τα ιδια. πιο ησυχα για κουβεντα και πιο οικονομικα:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Πριν 2 χρόνια τους είχα πάει σε μια ταβέρνα και μετά για ποτό. Παρέα γύρω στα 10 άτομα.

 

Πέρυσι είχα πάει τους φίλους μου σε μια μπυραρία στην Αργυρούπολη. Για 9 άτομα, μία μπύρα έκαστος, μια ποικιλία αλλαντικών και μία τυριών, βγήκε το μαλλί γύρω στα 120-130€.

 

Το Σάββατο που έχω τα γενέθλιά μου, επειδή μαζευόμαστε πολλοί, γύρω στα 15 άτομα, βρήκα μια μπυραρία στου Ψυρρή. 15-20€ η 3λιτρη μπύρα, 20€ η ποικιλία για 3 άτομα. Στα ίδια λεφτά δηλαδή με καλύτερης ποιότητας πράγματα και περισσότερα άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τους πάω σε club , μπουζούκια , σε μεξικάνικο για φαγητό ,ή σπίτι , αλλά για φέτος λέω να τους πάω σε μπυραρία..
Link to comment
Share on other sites

Φέτος επέλεξα να πάμε στο χωριό μου με την παρέα και να ξεκινήσουμε από το πρωί μέχρι το βράδυ να ψήνουμε και να γλεντάμε. Αν έχουμε όρεξη αργότερα, θα συνεχίσουμε σε κάποιο νυχτερινό μαγαζί. :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παλιοτερα συνιθηζα να καλω οοοολους τους φιλους και γνωστους. τα τελευταια χρονια πλεον καλω μονο τους φιλους-φιλους και τις κοπελες τους. συνολο καμια 10αρια ατομα. δεν εχω προτιμηση σε καποια συγκεκριμενη εξοδο. ή φαγητο ή ποτο ή μπουκαλι ή οτι γουσταρει παρεα, σε λογικα πλαισια :D
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρόνια τους είχα πάει σε μια ταβέρνα και μετά για ποτό. Παρέα γύρω στα 10 άτομα.

 

Πέρυσι είχα πάει τους φίλους μου σε μια μπυραρία στην Αργυρούπολη. Για 9 άτομα, μία μπύρα έκαστος, μια ποικιλία αλλαντικών και μία τυριών, βγήκε το μαλλί γύρω στα 120-130€.

 

Το Σάββατο που έχω τα γενέθλιά μου, επειδή μαζευόμαστε πολλοί, γύρω στα 15 άτομα, βρήκα μια μπυραρία στου Ψυρρή. 15-20€ η 3λιτρη μπύρα, 20€ η ποικιλία για 3 άτομα. Στα ίδια λεφτά δηλαδή με καλύτερης ποιότητας πράγματα και περισσότερα άτομα.

 

επειδη εχω σε κανα μηνα γενεθλια, μπορεις να με πεις που βρισκεται και πως λεγεται? ευχαριστω :D

περσι ειχαμε μαζευτει μεγαλη παρεα και πηγαμε σε ταβερνα... ευτυχως εχω ιδιες μερες με ενα φιλο και βγηκαν μισα μισα τα εξοδα γιατι δεν υπολογισα καλα και θα επλενα πιατα στο τελος :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω σε κανα μηνα γενεθλια, μπορεις να με πεις που βρισκεται και πως λεγεται? ευχαριστω :D

περσι ειχαμε μαζευτει μεγαλη παρεα και πηγαμε σε ταβερνα... ευτυχως εχω ιδιες μερες με ενα φιλο και βγηκαν μισα μισα τα εξοδα γιατι δεν υπολογισα καλα και θα επλενα πιατα στο τελος :lol:

 

Beer Time, Πλ. Ηρώων, Ψυρρή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες την βγαζουμε στο Kibubu στο Γαλατσι.Την εχουμε καταβρει εκει περα!Και ωραιο μαγαζι,και ωραια μουσικη και πιατακια με φαγητο που τα γεμιζουν μολις αδειασουν!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες την βγαζουμε στο Kibubu στο Γαλατσι.Την εχουμε καταβρει εκει περα!Και ωραιο μαγαζι,και ωραια μουσικη και πιατακια με φαγητο που τα γεμιζουν μολις αδειασουν!

 

Σωστος πολυ σουπερ το καταστημα και απο εξυπηρετηση......οσο αδειαζεις τοσο στα γεμιζουν!:p:lol:

 

(ατιμη διαιτα τι μου κανεις....:wacko:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν είμαστε σε περίοδο ξηρασίας έχοντας μείνει η κλασσική αντροπαρέα, σπίτι. Πίτσες, μπύρες, κανένα pro και αν παίζουν κιθάρες και ιστορίες ρίχνουμε και κανένα jamming να φρικάρει η γειτονιά.

 

Αν είναι περίοδος "ποτίσματος" και υπάρχουν θηλυκά στη μέση οι επιλογές είναι ρεμπετάδικο και κλαμπάκι/μπαράκι :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...