Jump to content

Papago 7 (Ελλάδα)


simotemplar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

file einai to proto programa gps pou agorasa tote pou molis eixe vgei.ME LIGA LOGIA EINAI GIA TA MPAZA,asto kalytera,aporo ti to thes to 5 afou mporeis na exeis to 7!

 

Συμφωνω!!!

Απλα υπάρχει 1 χαρακτηριστικό που δεν εχει κανενα αλλο πρόγραμμα ελληνικό....

Οταν πας εκτος χαρτη,σου αφηνει ιχνος για καποια χλμ, ετσι ωστε να σε οδηγει και εκτος δρομου. Μου χριάζεται για ευρεση κτηματων εκτος δρόμου (πάντα στο περίπου ετσι...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι ρε παίδες.Μιας και πρώτη φορά βλέπω για αυτό το papago,ποιο είναι καλύτερο?Destinator7 ή Papago7?

Μην μου πείτε κάθησε να ψάξεις και τέτοια τώρα...Μια απάντηση σας παρακαλώ

 

Και τα 2 με προβλήματα και με καλα χαρ/κά!!!!

αν τα 2 ειταν σε 1 θα ειταν κατι το πολυ καλό για μας!!!!

για εθνικές και εκτός πόλης, destinator, gia εντος πολης το papago 7...με καθε επιφύλαξη!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια αναβαθμηση εχει γινει λιγο πιο γρηγορο και βελτιωσε σε πολλα σημεια τους χαρτες.Ειναι πισω ομως ακομη στην καλυψη του οδικου της επαρχιας σε σχεση με την NGI.

μηπως εχει κανεις τους ευρωπαικους χαρτες για papago με διαθεση να μου τους στειλει?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω!!!

Απλα υπάρχει 1 χαρακτηριστικό που δεν εχει κανενα αλλο πρόγραμμα ελληνικό....

Οταν πας εκτος χαρτη,σου αφηνει ιχνος για καποια χλμ, ετσι ωστε να σε οδηγει και εκτος δρομου. Μου χριάζεται για ευρεση κτηματων εκτος δρόμου (πάντα στο περίπου ετσι...)

file endiaferese akoma gia to 5?

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σε όλουσ. Έχω το papago και ψάχνω για χαρτεσ τησ ευρωπησ...Μήπωσ κάποιοσ θα μπορουσε να με διαφωτίσει? ευχαριστω προκαταβολικά..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους...

 

κατέβασα τον GR070108.10 είναι ο τελευταίος ?

 

επίσης αναζητώ χάρτες ανατολικής ευρώπης (βουλγαρία, ρουμανία) για Papago7. υπάρχει τίποτε ?

 

ευχαριστώ

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους...

 

κατέβασα τον GR070108.10 είναι ο τελευταίος ?

 

επίσης αναζητώ χάρτες ανατολικής ευρώπης (βουλγαρία, ρουμανία) για Papago7. υπάρχει τίποτε ?

 

ευχαριστώ

 

Ναι, απο που τον κατεβασες??

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απο που τον κατεβασες??

 

απο το ελληνικό site που υποστηρίζει το papago...

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kalhspera, eimai ena vhma prin thn agora enos EMPUS POCKET PC RTW-1000 me to programma papago, kai tha hthela na ksero an katarxhn to gps ajizei ta lefta toy-mias kai den einai poly akrivo-kai ean to programma poy exei eina kalo kai mporo na to vgalo kai na valo to destinator.thanks...

---sorry gia ta greeklish alla eimai agglia---

Link to comment
Share on other sites

kalhspera, eimai ena vhma prin thn agora enos EMPUS POCKET PC RTW-1000 me to programma papago, kai tha hthela na ksero an katarxhn to gps ajizei ta lefta toy-mias kai den einai poly akrivo-kai ean to programma poy exei eina kalo kai mporo na to vgalo kai na valo to destinator.thanks...

---sorry gia ta greeklish alla eimai agglia---

File moy aksizi ta lefta toy an to theleis apla gia xrisi stoys dromoys. To mhxanima sikwnei to destinator

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

:mad:παιδιά έπειτα από μεγάλη ενασχόληση με το Papago7 στην Θεσσαλονίκη όπου και ζω σας παραθέτω στοιχεία ώστε να σκεφτείτε καλά την αγορά του.

Πρώτα απ' όλα έχω φτάσει πολλές φορές στο σημείο να θέλω να το σπάσω γιατί έπρεπε να κάνω πάρα πολλούς κύκλους και χλμ μέχρι τον προορισμό μου.

Παράδειγμα 1ο - Απο Θεσ/νίκη στην Χαλκιδική ο δρόμος είναι μία ευθεία και μου έλεγε συνεχώς να στρίψω δεξιά. Δηλαδή να καβαλήσω το κράσπεδο, να περάσω το ανάχωμα και να βγώ με μισό αυτοκίνητο στον παλιό δρόμο της Χαλικιδικής. Τί έκανα τώρα. Έστειλα παρατήρηση στην DIS. Μου ειπαν ότι με την τελευταία εκδοση του χαρτη στις02/08/07 αυτή η διόρθωση έχει γίνει. Ποιό ειναι το παράξενο? Είχα την τελευταία εκδοση. Τους απάντησα και ακόμα μου απαντούν. Απο τότε έχω στείλει και άλλες διορθώσεις αλλά προφανώς όταν δεν ακούν θετικά σχόλια δεν απαντούν. Και επειδή τυχαίνει να δουλεύω σε εταιρία πληροφορικής στο τμήμα της υποστήριξης, είναι απαράδεκτο να αγνοείς έναν πελάτη με τέτοιο τρόπο!!!:mad: Επίσης ξεκίνησα σήμερα για όποιον γνωρίζει από Τούμπα να πάω στο χωριό Κολχυκό μετά τον Λαγκαδά και με πήγε από Άνω Πόλη. Έφτασα στον προορισμό μου τελικά μετά απο 2 ώρες και με βοήθεια φίλου από το τηλέφωνο. Για να μην πω ότι ο περιφεριακός για την dis δεν υπάρχει. Ποτέ μα ποτέ και με οποιαδήποτε ρύθμιση δεν σου προτείνει να χρησιμοποιήσεις τον περιφεριακό αλλά πάντα πας μέσα από το κέντρο.

Ήδη σκέφτομαι την αγορά του dest από την mls οι οποίοι εδρεύουν Θεσσαλονίκη και ελπίζω να έχω καλύτερη πλοήγηση τουλάχιστον στην πόλη μου και φυσικά καλύτερο support.

Aν κάποιος έχει εμπειρία απο το dest στην Θεσσαλονίκη θα με βοηθούσε πολύ η εμπειρία του...

tzexer
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω αγοράσει 2 συσκευές μέχρι τώρα με το papago,λόγω του ότι ήταν φτηνές.Στην κυριολεξία αγανάκτησα.Του έβαζα συντομότερη διαδρομή και μου έβγαζε ότι έπρεπε να κάνω περισσότερα χλμ από την ταχύτερη!!!Εχει βέβαια κάποιες πόλεις με ονόματα οδών που δεν έχει ακόμη ο χάρτης της ΝGi αλλά στην ποιότητα κάλυψης η ΝGi είναι μπροστά.

Επίσης υπερτερεί στα χρήσιμα σημεία και μάλιστα γίνεται ακόμη πιο δυνατό σε αυτό το σημείο,χάρη στους χρήστες που ανεβάζουν σημεία-αγαπημένα σε forum όπως το gpspocketpc.gr

Για το destinator δες εδώ

http://www.ngi.gr/page.php?pageid=89&languageid=2

Υπάρχουν προβλήματα στις πόλεις που είναι μόνο με ονόματα οδών και όχι με πλήρη δεδομένα .Kαι το σημαντικότερο δεν αγνοούν τον πελάτη.Οτι έχω στείλει στην αναφορά λαθών το έχουν ψάξει και διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Speedcams kai ta loipa pou mporo na vro gia to papago?

 

ΔΕΝ ασχολείται κανείς με το Papago ρε παιδιά, όταν κάτι δεν αξίζει και όλη του η φιλοσοφία του προγράμματος είναι στυλ όπως δουλευαν τα παλιά Motorola κινητά, ε τότε απλά το πρόγραμμα δεν περπατά! Ποσο μάλλον όταν το GPS είνα μια νέα τεχνολογία ακόμη για τον Έλληνα και τον βάζεις απο την αρχή να παίξει με ενα μενου που σου βγάζει την παναγία για να βάλεις π.χ έναν προορισμό... Πόσο μάλλον μετα και οι κατευθυνσεις για το δρομολογιο μετα αφου καταφερεις και βάλεις προορισμό.. Για μένα όπως και για εκατοντάδες θα πω χρήστες ακόμη η λύση πλοηγησης είναι μια και απαράλαχτη.. Destinator by Israel programmers:p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kalispera,

exo to pda EMPUS RTW-1000 me to PAPAGO 7 kai tin teleutaia ekdosi (26-11-07). Epeidi den eimai kao poli gnostis tou antikeimenou, mporo na fortoso sto PDA KAI to DESTINATOR kai na ta exo mazi?

thanks

ναι μπορείς αν και δεν θα στο συνιστούσα

όταν είχα και τα δυο μαζί περασμένα μου κολλούσε μερικές φορες ( δεν εφτανε η μνήμη ) . Έτσι έβγαλα το Papago και άφησα μόνο το destinator 7 και πάει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...