Jump to content

Papago 7 (Ελλάδα)


simotemplar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ναι!!! Η κοπελίτσα μιλαει κανονικά! :) Δηλώνω εντυπωσιασμένος.. :) Ευχαριστώ Θέμη..

 

thank youuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :D :D :D :D

pano vale me sto club ton texnikon symvoulon :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oxi vevaia den 8a thn kratiso gia mena 8a sas to po tora.

Alla eksigoume oti to diko mou provlima htan oti den akougontan oi hxoi sto x500

tou papago.

Loipon,,,,,,,,,,,,,ergaleia ri8miseis sto papago ,,kai ksetsekaroume to megistos hxos.

:rolleyes: afto htan tora h kopelitsa mas lalaei ,,kai omologo oti h fonoula ths einai kalyterh apo to dest. Ypopsin oti svinoume ta arxeia apo to tilefono mas meta thn eggatastash tou fakelou 2577.

 

Κάτι φταίει στο κατά τα άλλα κορυφαίο x500.Στο Mio 550 δεν υφίσταται αυτό το πρόβλημα και είναι ενεργοποιημένο το μέγιστος ήχος και το dest εγκατεστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι φταίει στο κατά τα άλλα κορυφαίο x500.Στο Mio 550 δεν υφίσταται αυτό το πρόβλημα και είναι ενεργοποιημένο το μέγιστος ήχος και το dest εγκατεστημένο.

einai ali8eia pos sto x500 exoume provlima me ton hxo se orismena programmata

kati pou 8a lu8ei syntoma sthn anava8mish ELPIZO>

Link to comment
Share on other sites

Κάτι φταίει στο κατά τα άλλα κορυφαίο x500.Στο Mio 550 δεν υφίσταται αυτό το πρόβλημα και είναι ενεργοποιημένο το μέγιστος ήχος και το dest εγκατεστημένο.

'Ετσι. Περιλαμβάνεται στη combatibility list του papaGo ? :p

Link to comment
Share on other sites

'Ετσι. Περιλαμβάνεται στη combatibility list του papaGo ? :p

 

Nαι με ειδική επισήμανση:ΠΡΟΣΟΧΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΝΟ ΩΣ ΠΕΖΟΙ,ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΔΥΣΑΡΕΣΤΕΣ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ!!!:lol: :p :rolleyes: :p

Link to comment
Share on other sites

oxi vevaia den 8a thn kratiso gia mena 8a sas to po tora.

Alla eksigoume oti to diko mou provlima htan oti den akougontan oi hxoi sto x500

tou papago.

Loipon,,,,,,,,,,,,,ergaleia ri8miseis sto papago ,,kai ksetsekaroume to megistos hxos.

:rolleyes: afto htan tora h kopelitsa mas lalaei ,,kai omologo oti h fonoula ths einai kalyterh apo to dest. Ypopsin oti svinoume ta arxeia apo to tilefono mas meta thn eggatastash tou fakelou 2577.

 

Σωστός ο Θέμης, όντως η κοπελιά λάλησε!:)

Θα το τιμήσω 1-2 μέρες έτσι για αλλαγή και μετά πάλι πίσω στο Destinator.:lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Θέμης, όντως η κοπελιά λάλησε!:)

Θα το τιμήσω 1-2 μέρες έτσι για αλλαγή και μετά πάλι πίσω στο Destinator.:lol:

 

Aν το αντέξεις 2 μέρες πιστεύω θα είσαι ήρωας :lol: Δεν ξέρω για άλλες περιοχές αλλά στην Κοζάνη 2 πράγματα συμβαίνουν:

1.Πέρασε το συνεργείο τους πριν 4-5 χρόνια και θυμήθηκαν τώρα να την προσθέσουν στο πρόγραμμα.:p Γιατί δεν είναι δυνατόν να εμφανίζονται οδοί με ονόματα που είχαν εκείνο τον καιρό και που δεν υφίστανται πλέον.

2.Χρησιμοποιήθηκε προκειμένου να προλάβουν τον ανταγωνισμό, έντυπος χάρτης ο οποίος ήταν λιγάκι παλιός:lol: Αυτό φαίνεται περισσότερο λογικό,και ίσως γιαυτό δεν αναγνωρίζονται κάποιοι μονόδρομοι :p

Link to comment
Share on other sites

Aν το αντέξεις 2 μέρες πιστεύω θα είσαι ήρωας :lol: Δεν ξέρω για άλλες περιοχές αλλά στην Κοζάνη 2 πράγματα συμβαίνουν:

1.Πέρασε το συνεργείο τους πριν 4-5 χρόνια και θυμήθηκαν τώρα να την προσθέσουν στο πρόγραμμα.:p Γιατί δεν είναι δυνατόν να εμφανίζονται οδοί με ονόματα που είχαν εκείνο τον καιρό και που δεν υφίστανται πλέον.

2.Χρησιμοποιήθηκε προκειμένου να προλάβουν τον ανταγωνισμό, έντυπος χάρτης ο οποίος ήταν λιγάκι παλιός:lol: Αυτό φαίνεται περισσότερο λογικό,και ίσως γιαυτό δεν αναγνωρίζονται κάποιοι μονόδρομοι :p

Συγγνωμη παιδια αλλα το καλοκαιρι που πηγα στην Κρητη και ειχα το Destinator ηταν μαυρο χαλι.Δεν υπηρχε καμια μονοδρομηση και δεν υπηρχαν ολοκληρα κομματια απο την εθνικη οδο.Για να παω απο Χανια Γουβες κοντεψα να φτασω Αγιο Νικολαο.Αυτα για να λεμε τα πραγματα με τα ονομα τους.Ειναι απλα τα πραγματα και το Papago kai Destinator εχουν πολλα λαθη

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη παιδια αλλα το καλοκαιρι που πηγα στην Κρητη και ειχα το Destinator ηταν μαυρο χαλι.Δεν υπηρχε καμια μονοδρομηση και δεν υπηρχαν ολοκληρα κομματια απο την εθνικη οδο.Για να παω απο Χανια Γουβες κοντεψα να φτασω Αγιο Νικολαο.Αυτα για να λεμε τα πραγματα με τα ονομα τους.Ειναι απλα τα πραγματα και το Papago kai Destinator εχουν πολλα λαθη

Ποιά έκδοση ακριβώς Destinator έχεις φίλε και βασικά ποιό χάρτη, γιατί τα πράγματα απέχουν από αυτό που περιγράφεις πολύ.

http://www.ngi.gr/page.php?pageid=85&languageid=2 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα την τελευταια εκδοση που υπηρχε εκεινη την στιγμη.Το προγραμμα ηταν αγορασμενο.Να μην ακουω την καραμελα σπασμενο κλπ.Μπαινεις και εσυ οπως και εγω στο φορουμ της NGI και διαβαζεις τα προβληματα που υπηρχαν με την προηγουμενη εκδοση στην καθυστερηση του στιγματος και τις επαναδρομολογησεις.To Detsinator μπορει να εχει τους καλυτερους χαρτες λογω NGI αλλα εχει πολλα προβληματα ως προγραμμα.Να θυμισω οτι κολαγε αν εμπαινε σε αναμονη ,το οποιο το κανει και τωρα σε εμενα,τα sms που ποτε δεν δουλευαν.Τουλαχιστον εγω οσο εχω χρησιμοποιησει το Papago ειμαι ευχαριστημενος.Δεν εχω κατι με το Destinator , εξαλλου το βασικο προγραμμα πλοηγησης που εχω ειναι Destinator σε PNA,αλλα εχω βαρεθει να ακουω οτι ολα τα αλλα προγραμματα ειναι για πεταμα και μονο το Destinator αξιζει

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και o χάρτης της Ngi έχει λάθη,αλλά είναι διαφορετικό να είναι 90% σωστός,από το να είναι 90% λάθος σε μια συγκεκριμένη περιοχή.Ας μας πουν την εμπειρία τους και άλλοι φίλοι που έχουν το papago και το destinator στην Επαρχία.Για να έχουμε μια πλήρη εικόνα της ποιότητας κατασκευής των 2 χαρτών.
Link to comment
Share on other sites

Aυτά που γράφω εγώ είναι από προσωπική εμπειρία.Και αν πρόσεξες σε όσα post αναφέρομαι στη σύγκριση των 2 προγραμμάτων,τονίζω ότι συγκρίνω τον χάρτη και τη συμπεριφορά των προγραμμάτων,στην περιοχή που βρίσκομαι και μόνο.:)

Ma εγω στον Panosha απαντησα οχι σε εσενα φιλε μου

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ma εγω στον Panosha απαντησα οχι σε εσενα φιλε μου

Συγγνωμη παιδια αλλα το καλοκαιρι που πηγα στην Κρητη και ειχα το Destinator ηταν μαυρο χαλι.Δεν υπηρχε καμια μονοδρομηση και δεν υπηρχαν ολοκληρα κομματια απο την εθνικη οδο.Για να παω απο Χανια Γουβες κοντεψα να φτασω Αγιο Νικολαο.Αυτα για να λεμε τα πραγματα με τα ονομα τους.Ειναι απλα τα πραγματα και το Papago kai Destinator εχουν πολλα λαθη

 

Εγώ απάντησα για αυτό το κομμάτι του Post σου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα την τελευταια εκδοση που υπηρχε εκεινη την στιγμη.Το προγραμμα ηταν αγορασμενο.Να μην ακουω την καραμελα σπασμενο κλπ.Μπαινεις και εσυ οπως και εγω στο φορουμ της NGI και διαβαζεις τα προβληματα που υπηρχαν με την προηγουμενη εκδοση στην καθυστερηση του στιγματος και τις επαναδρομολογησεις.To Detsinator μπορει να εχει τους καλυτερους χαρτες λογω NGI αλλα εχει πολλα προβληματα ως προγραμμα.Να θυμισω οτι κολαγε αν εμπαινε σε αναμονη ,το οποιο το κανει και τωρα σε εμενα,τα sms που ποτε δεν δουλευαν.Τουλαχιστον εγω οσο εχω χρησιμοποιησει το Papago ειμαι ευχαριστημενος.Δεν εχω κατι με το Destinator , εξαλλου το βασικο προγραμμα πλοηγησης που εχω ειναι Destinator σε PNA,αλλα εχω βαρεθει να ακουω οτι ολα τα αλλα προγραμματα ειναι για πεταμα και μονο το Destinator αξιζει

Μπορείς να μου πείς τι μηχάνημα έχεις, ποιά έκδοση Destinator ακριβώς και ποιά έκδοση χάρτη (δεύτερη φορά που σε ρωτάω). :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει αν κατα την πλοηγηση γινεται να εμφανιζοντε τα ονοματα του καθε χωριου η πολης κι οχι η ονομασια του Καποδιστριακου δημου και πως το κανουμε;

Επισης αν υπαρχει σιδ/κη γραμμη η εγω δεν κανω κατι καλα.Παντως σε ενα τεστ που το εκανα σημερα μπορω να πω πως στην επαρχια εχει πιο καλη χαρτογραφηση απο το destinator (περιοχη Σερρων)

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το δούλεψα το βραδάκι, σκέτη ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!!:(

Λάθη επί λαθών και ελλιπής πλοήγηση σε σύγκριση με το Destinator.:cry:

Την οδό που μένω την έχει με το όνομα που είχε επί πρωθυπουργίας του αείμνηστου Α.Παπανδρέου:!:

Προ δεκαπενταετίας δηλαδή:!:

Ακόμα κι εγώ είχα ξεχάσει ότι ονομαζόταν έτσι:!:

Θα του δώσω και σήμερα μια ευκαιρία αν και πιστεύω ότι όποιος ασχολείται με το papago απλά χάνει τον χρόνο του!:X

Destinator και πάλι Destinator.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πείς τι μηχάνημα έχεις, ποιά έκδοση Destinator ακριβώς και ποιά έκδοση χάρτη (δεύτερη φορά που σε ρωτάω). :rolleyes:

Jasjar-Pn εκδοση χαρτη δεν θυμαμαι.Η τελευταια που υπηρχε τον Ιουλιο

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Jasjar-Pn εκδοση χαρτη δεν θυμαμαι.Η τελευταια που υπηρχε τον Ιουλιο

Φίλε μου με συγχωρείς αλλά αυτή δεν είναι ακριβής απάντηση, αυτό είναι σαν το qtek 9000 με εξωτερικό gps είσαι ? PN ποιά έκδοση έχεις γιατί δεν βάζεις την 6. Δεν έχεις τους τελευταίους χάρτες.

Πρώτα έχουμε ένα μηχάνημα που τρέχει καλά την τελευταία έκδοση του πρόγραματος, ενημερωμένους χάρτες και μετά κάνουμε κριτική. :p

 

Ασε που με μπερδεύεις με το ήταν αγορασμένο. :D

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και εγώ με την σειρα μου το Papago και επαθα πλάκα.....

τι ΛΑΛΑΚΙΑ ειναι....... ελεος...... DESTINATOR έστω και θα ήθελα καλύτερο interface..... :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με συγχωρείς αλλά αυτή δεν είναι ακριβής απάντηση, αυτό είναι σαν το qtek 9000 με εξωτερικό gps είσαι ? PN ποιά έκδοση έχεις γιατί δεν βάζεις την 6. Δεν έχεις τους τελευταίους χάρτες.

Πρώτα έχουμε ένα μηχάνημα που τρέχει καλά την τελευταία έκδοση του πρόγραματος, ενημερωμένους χάρτες και μετά κάνουμε κριτική. :p

 

Ασε που με μπερδεύεις με το ήταν αγορασμένο. :D

Mε τις λεξεις παιζεις.Βρες μονος σου ποια εκδοση υπηρχε περυσι τον Ιουλιο και θα σου λυθει η απορια γιατι δεν ειχα βαλει την 6 kai επαναλαμβανω οτι περυσι τον Ιουλιο ειχα τους τελευταιους χαρτες εκεινης της περιοδου.Και για να μην σε μπερδευω ειναι ακομα αγορασμενο.

Επισης επειδη εχω ζησει πολλα χρονια στο LA χρησιμοποιουσα προγραμματα πλοηγησης πολλα χρονια πριν εμφανιστουν στην ελληνικη αγορα.Ακομα κατι ειμαι ο 3ος που αγοαρσα απο την Cat Hellas το προγραμματα της οταν εφερε ελληνικους χαρτες.Και για μια ακομη φορα θα επαναλαβω οτι δεν εχω τιποτα απολυτως με την NGI ή το Destinator αφου χρησιμοποιω το ΤΙΒΟ βασικα για την πλοηγηση μου αλλα δεν δεχομαι ολα τα αλλα προιοντα να εμφανιζονται ως αχρηστα και το μονο που αξιζει να ειναι το Destinator

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Mε τις λεξεις παιζεις.Βρες μονος σου ποια εκδοση υπηρχε περυσι τον Ιουλιο και θα σου λυθει η απορια γιατι δεν ειχα βαλει την 6 kai επαναλαμβανω οτι περυσι τον Ιουλιο ειχα τους τελευταιους χαρτες εκεινης της περιοδου.Και για να μην σε μπερδευω ειναι ακομα αγορασμενο.

Επισης επειδη εχω ζησει πολλα χρονια στο LA χρησιμοποιουσα προγραμματα πλοηγησης πολλα χρονια πριν εμφανιστουν στην ελληνικη αγορα.Ακομα κατι ειμαι ο 3ος που αγοαρσα απο την Cat Hellas το προγραμματα της οταν εφερε ελληνικους χαρτες.Και για μια ακομη φορα θα επαναλαβω οτι δεν εχω τιποτα απολυτως με την NGI ή το Destinator αφου χρησιμοποιω το ΤΙΒΟ βασικα για την πλοηγηση μου αλλα δεν δεχομαι ολα τα αλλα προιοντα να εμφανιζονται ως αχρηστα και το μονο που αξιζει να ειναι το Destinator

Δεν έχω καμιά διάθεση να εμφανίσω τα άλλα προϊόντα σαν άχρηστα, απλά θεωρώ οτι οι χάρτες και η δουλειά της NGI είναι πολύ μπροστά από οτιδήποτε άλλο αυτή τη στιγμή γιά την Ελλάδα. Αν συνεργαστουν με άλλο πρόγραμα με τα σημερινά δεδομένα αυτό θα χρησιμοποιώ. Η πλοήγηση με λάθος χάρτες μπορεί να γίνει έως και επικίνδυνη. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ισως να είμαι ο πιο ήσυχος και ο πιο ήρεμος άνθρωπος στον κόσμο...

...κι όμως το papago (με τον τελευταίο χάρτη μάλιστα-GR071502_GR.G10) κατάφερε να με βγάλει από τα ρούχα μου!!!:mad:

Θα δοκιμάσω και το igo έτσι για να μου φύγει η περιέργεια.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ισως να είμαι ο πιο ήσυχος και ο πιο ήρεμος άνθρωπος στον κόσμο...

...κι όμως το papago (με τον τελευταίο χάρτη μάλιστα-GR071502_GR.G10) κατάφερε να με βγάλει από τα ρούχα μου!!!:mad:

Θα δοκιμάσω και το igo έτσι για να μου φύγει η περιέργεια.

Και είχα αρχίσει να ανησυχώ,πως μόνο εγώ έχω πρόβλημα με το papago

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια δοκιμαστική βόλτα σήμερα και χρησιμοποίησα από 15 χιλιόμετρα περίπου το κάθε πρόγραμμα.. Όσο ακολουθούσα τις προβλεπόμενες οδηγίες και τα 2 τα πήγαν περίφημα.. Είπα λοιπόν να αλλάξω διαδρομή και να πάω από άλλο δρόμο από εκεί που μου έδειχναν τα προγράμματα.. To destinator συμφώνησε πολύ γρήγορα μαζί μου και χάραξε νέα πορεία ενώ το papago μου έβγαλε την ψυχή αφού μετά από κάθε νέα χάραξη μου ζητούσε να κάνω αναστροφή για να πάω από εκεί που ήθελε! Έπρεπε να περάσουν πάνω από 5 χιλιόμετρα για να "συμβιβαστεί".. 15 χλμ φυσικά δεν είναι αρκετά για να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και των δύο προγραμμάτων και χθές δοκίμασα στην Καβάλα και τα δύο για την συγκεκριμένη διαδρομή.

Εντυπώσεις ??? το ένα συμπλήρωνε το άλλο ..

Για Καβάλα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με κανένα .

Επαναυπολογισμός διαδρομής με το Papago περίμενα αρκετό χρόνο ενω το Dest ελάχιστα δευτερ.

Εντοπισμός δορυφόρων το Papago άψογο και γρήγορο.

Εμφάνιση οπτική το Papago σίγουρα κερδίζει.

Λειτουργικότητα, ευκολία χρήσης το Destinator κερδίζει.

Μήπως κάποιος απο εσας με γνώσεις :happy: :happy: κάνει τα δύο σε ένα:D :D :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...