Jump to content

Papago 7 (Ελλάδα)


simotemplar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ένα πρόγραμμα πλοήγησης είναι κατά κύριο λόγο οι χάρτες του, το destinator βρίσκεται χιλιόμετρα μπροστά από όλα τα άλλα.. Τα έχω χρησιμοποιήσει και τα δύο, μπορεί το μενού του papago να είναι πιο όμορφο και να σου παρέχει περισσότερες δυνατότητες αλλά όπως λέει και ο johner είναι δύσχρηστο.. Για την Αθήνα πάντως που η χαρτογράφησή του είναι ικανοποιητική, κάνεις τη δουλειά σου άνετα..
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης καλο ειναι ενα προγραμμα πλοηγησης οταν δεν χανεται η γραμμη πλοηγησης καθε λιγο και η θεση που σου δειχνει στον χαρτη να μην βρισκεται πισω απο την πραγματικη σου θεση.Οποιος καταλαβε καταλαβε.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

καταλάβαμε:lol: αν δεν ασχοληθούν σοβαρά με τους χάρτες,μια ζωή δεύτεροι θα είναι.Προτιμώ να με δείχνει λίγο πίσω και καμμιά φορά να χάνει τη γραμμή(αν και αυτό θα διορθωθεί από ότι λένε στο νέο χάρτη) παρά να μου λέει να στρίψω 100μ πριν την στροφή και όταν στρίψω να δείχνει στα χωράφια:p
Link to comment
Share on other sites

καταλάβαμε:lol: αν δεν ασχοληθούν σοβαρά με τους χάρτες,μια ζωή δεύτεροι θα είναι.Προτιμώ να με δείχνει λίγο πίσω και καμμιά φορά να χάνει τη γραμμή(αν και αυτό θα διορθωθεί από ότι λένε στο νέο χάρτη) παρά να μου λέει να στρίψω 100μ πριν την στροφή και όταν στρίψω να δείχνει στα χωράφια:p

Οταν σε δειχνει πισω φιλε μου και περασεις την στροφη στριβεις 100 μετρα μετα στα χωραφια!!!Χρησιμοποιω το Destinator απο την πρωτη στιγμη που ηρθε στην Ελλαδα αγορασμενο παντα.Εχω και ενα ΤΙΒΟ μονο και μονο επειδη στο Jasjar δεν μπορουσα να το χρησιμοποιησω.Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι καποιοι χρηστες δεν μπορουν να δεχτουν οτι εχει μεγαλα προβληματα.Ωραια εχει τους καλυτερους χαρτες αλλα η τελευταια εκδοση εχει τα μαυρα χαλια της.Υστερει στο στιγμα , επαναδρομολογηση κανει μετα απο 50 ωρες στριβεις και το βελακι στιβει μετα απο δευτερολεπτα και αλλα ωραια χαριτωμενα.Το σαιτ της NGI ειναι γεματο απο προβληματα και οι υπευθυνοι βεβαια μας λενε οτι φταινε τα ppc.To Artemis για να βρει το gps ηθελε κολπα το ιδιο και αλλα ppc.Ασε με την υποστηριξη των vga οθονων.Αυτα και οποιος καταλαβε καταλαβε γιατι δεν θα τα εξηγησω :)

ΥΓ Το papago δεν το εχω χρησιμοποιησει γιατι με το ΤΙΒΟ κανω μια χαρα την δουλεια μου απλως εχω βαρεθει να ακουω οτι το Destinator δεν εχει κανενα προβλημα και ολα ειναι τελεια σε αυτο ενω ολα τα αλλα προγραμματα ειναι μουφες

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

:) ok

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

:lol:

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

The new Greek map released on May 15th.

http://rapidshare.com/files/31841242/GR071505.zip.html

 

Enjoy guys !!

 

Τι θα γίνει, κάθε μήνα θα έχουμε νέο χάρτη?? Αν πάει έτσι πάντως, σύντομα θα φτάσει την NGi σε κάλυψη.. :ninja:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Οταν σε δειχνει πισω φιλε μου και περασεις την στροφη στριβεις 100 μετρα μετα στα χωραφια!!!Χρησιμοποιω το Destinator απο την πρωτη στιγμη που ηρθε στην Ελλαδα αγορασμενο παντα.Εχω και ενα ΤΙΒΟ μονο και μονο επειδη στο Jasjar δεν μπορουσα να το χρησιμοποιησω.Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι καποιοι χρηστες δεν μπορουν να δεχτουν οτι εχει μεγαλα προβληματα.Ωραια εχει τους καλυτερους χαρτες αλλα η τελευταια εκδοση εχει τα μαυρα χαλια της.Υστερει στο στιγμα , επαναδρομολογηση κανει μετα απο 50 ωρες στριβεις και το βελακι στιβει μετα απο δευτερολεπτα και αλλα ωραια χαριτωμενα.Το σαιτ της NGI ειναι γεματο απο προβληματα και οι υπευθυνοι βεβαια μας λενε οτι φταινε τα ppc.To Artemis για να βρει το gps ηθελε κολπα το ιδιο και αλλα ppc.Ασε με την υποστηριξη των vga οθονων.Αυτα και οποιος καταλαβε καταλαβε γιατι δεν θα τα εξηγησω :)

ΥΓ Το papago δεν το εχω χρησιμοποιησει γιατι με το ΤΙΒΟ κανω μια χαρα την δουλεια μου απλως εχω βαρεθει να ακουω οτι το Destinator δεν εχει κανενα προβλημα και ολα ειναι τελεια σε αυτο ενω ολα τα αλλα προγραμματα ειναι μουφες

Χρησιμοποίησε το papago και γράψε το review σου.Προσωπικά δεν έκανα κριτική στο πρόγραμμα αλλά στην ποιότητα των χαρτών.

Δεν λέω ότι το destinator είναι τέλειο,για τα προβλήματα που λες θα συμφωνήσω ότι υπάρχουν σε κάποιες συσκευές.Αλλά σε καμμία περίπτωση δεν σε δείχνει 100μέτρα πίσω και δεν χάνεις στροφή για αυτό το λόγο.Οσο για την επαναδρομολόγηση επειδή έχω δοκιμάσει παράλληλη χρήση στο ίδιο αυτοκίνητο με 2 ίδια pda(yakumo deltax5 που πουλάει η εταιρεία του papago) papago και destinator μπορώ να εκφέρω γνώμη.Η επαναδρομολόγηση του papago είναι τουλάχιστον 15" πίσω σε σχέση με του destinator.Βέβαια μπορεί να φταίει και ο χάρτης που στην περίπτωση του papago έχει τα ονόματα των οδών που είχαν πριν 15χρόνια!!!Η δοκιμή έγινε στην Κοζάνη.Στην Αθήνα μπορεί τα πράγματα να είναι διαφορετικά.Kαι μακάρι να είναι,γιατί ο ανταγωνισμός κάνει καλό στον καταναλωτή.

Τι θα γίνει, κάθε μήνα θα έχουμε νέο χάρτη?? Αν πάει έτσι πάντως, σύντομα θα φτάσει την NGi σε κάλυψη..

.Αλλά ποιοτικά οι χάρτες θα είναι ανώτεροι?Περίμενα εναγωνίως να συμπεριληφθεί η περιοχή μου και τώρα που έγινε αυτό,διαπιστώνω πως υπάρχουν αμέτρητα ορθογραφικά λάθη στα ονόματα των οδών και κεντρικούς μονόδρομους τους βλέπει ως διπλής κατεύθυνσης!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλλά ποιοτικά οι χάρτες θα είναι ανώτεροι?Περίμενα εναγωνίως να συμπεριληφθεί η περιοχή μου και τώρα που έγινε αυτό,διαπιστώνω πως υπάρχουν αμέτρητα ορθογραφικά λάθη στα ονόματα των οδών και κεντρικούς μονόδρομους τους βλέπει ως διπλής κατεύθυνσης!!!

 

Σιγά σιγά πιστεύω πως θα γίνουν όλα. Και οι χάρτες της NGi δεν ήταν τέλειοι από την αρχή.. Και μην ξεχνάς πως εμείς, οι απλοί χρήστες, βοηθάμε πολύ στο να γίνεται ένας χάρτης καλύτερος (πχ αναφορά λαθών στο site της NGi)..

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν τέλειοι από την αρχή αλλά σε καμμία περίπτωση δεν ήταν συνώνυμοι με την αθλιότητα και την προχειρότητα:lol:Χρησιμοποιώ destinator από την κυκλοφορία του πρώτου χάρτη για την Κοζάνη.Μπορεί να υπήρχαν λάθη και συνεχίζουν να υπάρχουν αλλά τουλάχιστον τα ονόματα των οδών ήταν από την αρχή σωστά.Οπως επίσης και η κυκλοφορία στους κεντρικούς δρόμους της πόλης και γύρω από αυτούς.Οτι λάθος βρίσκω το δηλώνω στην αναφορά λαθών αλλά το σημαντικό είναι ότι η εταιρεία έχει σωστή βάση δεδομένων από την αρχή.Στην περίπτωση του papago πρέπει να κυκλοφορήσω σε όλη την πόλη με το gps ανά χείρας και να σημειώνω τα ονόματα των οδών και κατά δεύτερον την κατεύθυνση κίνησης.Οπως καταλαβαίνεις όλη αυτή η δουλειά δεν μπορεί να γίνει από ένα απλό χρήστη με Mio 550.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όποιος έχει προμηθευτεί το Navimate 420 με το Xtreme interface θα προσέξει ότι αποθήκευση σημείου σε μη χαρτογραφημένη περιοχή υπάρχει ήδη. Επίσης υπάρχει η δυνατότητα καταγραφής διαδρομής σε περιοχές που δεν υπάρχουν χαρτογραφικά δεδομένα και μπορεί να τη διαχειριστεί. Το σημαντικό όμως είναι οτι θα μπορούν οι χρήστες με ειδικό εργαλείο ενσωματομένο του Navimate να ανταλάσσουν μεταξύ τους διαδρομές και να παιρνούν τη χαρτογραφηση στα δικά τους pna!!! κατι που νομίζω ότι τα κατ'αλλα πρώτα λογισμικά πλοήγησης δεν διαθέτουν. Επίσης δεν διαθέτουν ούτε διαδρομές 4χ4 και γενικότερα δρομολόγηση σε χωματόδρομους και γενικότερα off road.
Link to comment
Share on other sites

Kαι για οσους ενδιαφερονται 4 Ιουνιου θα κυκλοφορησει και η εκδοση για ppc

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

και για όσους ενδιαφέρονται για το papago,καλό είναι να ανοιχτεί νέο θέμα για το navimate.
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/24414862/GR070404_GR.zip.html

 

Τελικά μόνο εγώ ενδιαφέρομαι.. :)

 

Αν μπορειτε να μου στειλετε τον τελευταιο χαρτη του Παπαγο 7 θα ημουν υπόχρεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορειτε να μου στειλετε τον τελευταιο χαρτη του Παπαγο 7 θα ημουν υπόχρεος!!!

 

Να ευχαριστήσω και δημοσίως τον ΙΒΙΖΑ για την άμεση εξυπηρετηση!!!

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

file einai to proto programa gps pou agorasa tote pou molis eixe vgei.ME LIGA LOGIA EINAI GIA TA MPAZA,asto kalytera,aporo ti to thes to 5 afou mporeis na exeis to 7!

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω χαρτες της Ευρωπης της tele atlas συμβατους με papago7 με το σχετικο c****k .Aν καποιος αδελφος μπορει να βοηθησει την κατασταση θα τον ευγνωμωνω ....
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παίδες.Μιας και πρώτη φορά βλέπω για αυτό το papago,ποιο είναι καλύτερο?Destinator7 ή Papago7?

Μην μου πείτε κάθησε να ψάξεις και τέτοια τώρα...Μια απάντηση σας παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι διαφορετικα προγραμματα.Το papago7 ειναι καλυτερο σε γραφικα αλλα λιγο πιο αργο απο το ds.Το DS ΥΠΕΡΕΧΕΙ σαφως στους χαρτες Ελλαδας που ειναι πιο ενημερωμενοι αυτη τη στιγμη αποτους αντιστοιχους του papago.Εγω τα χρησιμοποιω και τα δυο αναλογα με το που βρισκομαι

 

Χαρτες της TELE ATLAS για Ευρωπη με c***K εχει κανεις ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...