Jump to content

[MOTO] Yamaha Mate & Town Mate 50cc


SpikyFreak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αστον Hondakias ειναι.καλα ας σταματησει εδω αυτη η λελαπα απο μαλακιες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

raver entaksei afou epimeneis oti einai axrista as einai axrista re opos ta les.imerominia liksis exoune ta z(kai min mou peite einai a8anata)modenas dinamik.crypton innova kai ta alla .to taf einai a8anato kai balto mesa sto mialo sou.alla 20 xronia 8a zisoune.prox8es patisa kai ena glx 50ari me to taf pou exei aneta 80,000xiliades xiliometra kai foraei ena shark karbirater mono me manisia eksatmisi.kanena mixanaki dn 8a ftasei ta xronia tou istorikou taf
Link to comment
Share on other sites

αστον Hondakias ειναι.καλα ας σταματησει εδω αυτη η λελαπα απο μαλακιες.

 

Κτμακιας ειμαι και Yamahas.:)

 

Θα σε παρακοαλουσα να τα μιλας καλυτερα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

raver entaksei afou epimeneis oti einai axrista as einai axrista re opos ta les.imerominia liksis exoune ta z(kai min mou peite einai a8anata)modenas dinamik.crypton innova kai ta alla .to taf einai a8anato kai balto mesa sto mialo sou.alla 20 xronia 8a zisoune.prox8es patisa kai ena glx 50ari me to taf pou exei aneta 80,000xiliades xiliometra kai foraei ena shark karbirater mono me manisia eksatmisi.kanena mixanaki dn 8a ftasei ta xronia tou istorikou taf

 

Συμφωνώ με όσα λές, Φαίνεσαι άνθρωπος π να ξέρει τι σημαίνει Yamaha Taf.

Όπως και πολλοί άλλοι βέβαια, με μικρές Εξαιρέσεις.!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τον άνθρωπο να πει την γνώμη του ρε παιδιά. Το καλύτερο παπί είναι αυτό που δεν κυκλοφορεί σήμερα(στρογγυλοφάναρο) και το χειρότερο είναι αυτό που δεν έχει μείνει ποτέ στον δρόμο(Τ).

Εχει δίκιο γιατί δεν χρειάζεται να καβαλίσει καν το Τ και μόνο με μια γνώμη ενός έξυπνου αντιπρόσωπου που θέλει να πουλήσει άλλα μοντέλα, βγάζει ένα συμπέρασμα που είναι αντιθέτο απο όλους τους υπόλοιπους που το έχουν και το ξέρουν.

 

Ξέρω το μηχανάκι που έχω και αυτά που ξέρω είναι ότι δέν εχει πάθει τίποτα μέχρι τώρα και δεν ξέρω και εγώ πόσα μηχανάκια(astrea,dv,innova κτλ) έχω τραβήξει που έμεναν απο αντλίες, στροφαλομπιέλλες, τρύπες στα πιστόνια, ούτε ξέρω το θα πει "έμεινα στον δρόμο".

 

Μπορέι να μήν έιναι το καλύτερο σε επιδόσεις με κάποιο ισάξιο του αλλά σπο αξιοπιστία δεν μπορείς να μιλήσεις καθόλου γιατί δεν ξέρεις.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

κ ομως παιδια εγω συμφωνω με τον RAVER. Δε λεω οτι τα ταφ ειναι αχρηστα αλλα σαν τα στρογγυλοφαναρα δεν ειναι και ειδικα τα παλια με την πλατινα.τοτε που βγηκε το στρογυλο πουλησε εκατονταδες χιλλιαδες μηχανακια και τα μισα τουλαχιστον απο αυτα υπαρχουν ακομη και σημερα. και εχω κ εγω ενα απο αυτα. και κατι αλλο για να ξερουμε τι λεμε. ακομη και σημερα πολλοι ψαχνουν να βρουν στογκυλοφαναρο να αγορασουν για να το κωλοφτιαξουν να το εχουν για κοντρες. και αν προσεξετε τα πιο κωλοφτιαγμενα μηχανακια ειναι αυτα. και δεν βγαζουν και τιποτα. ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΜΩΣ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΑΦ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ 60 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ Κ ΤΙΠΟΤΑ.!
h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

κ ομως παιδια εγω συμφωνω με τον RAVER. Δε λεω οτι τα ταφ ειναι αχρηστα αλλα σαν τα στρογγυλοφαναρα δεν ειναι και ειδικα τα παλια με την πλατινα.τοτε που βγηκε το στρογυλο πουλησε εκατονταδες χιλλιαδες μηχανακια και τα μισα τουλαχιστον απο αυτα υπαρχουν ακομη και σημερα. και εχω κ εγω ενα απο αυτα. και κατι αλλο για να ξερουμε τι λεμε. ακομη και σημερα πολλοι ψαχνουν να βρουν στογκυλοφαναρο να αγορασουν για να το κωλοφτιαξουν να το εχουν για κοντρες. και αν προσεξετε τα πιο κωλοφτιαγμενα μηχανακια ειναι αυτα. και δεν βγαζουν και τιποτα. ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΜΩΣ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΑΦ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ 60 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ Κ ΤΙΠΟΤΑ.!

Πεστα ρε φιλε!!! ετσι ακριβως ειναι ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ ομως παιδια εγω συμφωνω με τον RAVER. Δε λεω οτι τα ταφ ειναι αχρηστα αλλα σαν τα στρογγυλοφαναρα δεν ειναι και ειδικα τα παλια με την πλατινα.τοτε που βγηκε το στρογυλο πουλησε εκατονταδες χιλλιαδες μηχανακια και τα μισα τουλαχιστον απο αυτα υπαρχουν ακομη και σημερα. και εχω κ εγω ενα απο αυτα. και κατι αλλο για να ξερουμε τι λεμε. ακομη και σημερα πολλοι ψαχνουν να βρουν στογκυλοφαναρο να αγορασουν για να το κωλοφτιαξουν να το εχουν για κοντρες. και αν προσεξετε τα πιο κωλοφτιαγμενα μηχανακια ειναι αυτα. και δεν βγαζουν και τιποτα. ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΜΩΣ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΑΦ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ 60 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ Κ ΤΙΠΟΤΑ.!

 

filarako to taf opios to exei dn to pire gia na to kanei 60xiliosta gia kontres apla to exei gia na kanei ka8imerina tin douleia tou kai oxi gia kontres.alloste dn exei alisida to taf.kai dn pistebo kanenas na psaxnei taf gia na to kaloftiaksei gia kontres.kai oso kai na ftiakseis ta strogilofanara oso kai tuning na ta patiseis emena prosopika dn ginete na me patisi kanena strogilofanara ite einai takegawa eite dn einai.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όσα λές, Φαίνεσαι άνθρωπος π να ξέρει τι σημαίνει Yamaha Taf.

Όπως και πολλοί άλλοι βέβαια, με μικρές Εξαιρέσεις.!!!

 

gigolo ego apo to taf ema8a na odigao mixanaki meta piga sta dixrona opos f1,z,kai tora sto modenas.to taf enoite pos dn to dino oso anteksei 8a to kratiso .kai enoite pos ta epomena 5 xronia dn 8a pa8ei tpt.giati poli apla einai A8ANATAAAAAAAAAAA.afta apo emena.osi odigane mixanakia eite pitsirikades eite ligo pio megali se ilikia oli apo ta taf ksekinisan ton pateradon i afta apo tous papoudes tous opos ego,

Link to comment
Share on other sites

filarako to taf opios to exei dn to pire gia na to kanei 60xiliosta gia kontres apla to exei gia na kanei ka8imerina tin douleia tou kai oxi gia kontres.alloste dn exei alisida to taf.kai dn pistebo kanenas na psaxnei taf gia na to kaloftiaksei gia kontres.kai oso kai na ftiakseis ta strogilofanara oso kai tuning na ta patiseis emena prosopika dn ginete na me patisi kanena strogilofanara ite einai takegawa eite dn einai.

 

εσυ τωρα συγκρινεις το dynamik με το στρογγυλο. οτι να'ναι εισαι αδερφε.. και τα στρογγυλα για να κανουν την δουλεια τους το πηραν οι ανθρωποι.και σιγουρα σκεφτηκαν να τα φτιαξουν κ αυτα οπως και τα στρογγυλα. αλλα γιατι αραγε δεν υπαρχουν φτιαγμενα ταφ η δεν φτιαχνουν τα ταφ ενω στρογγυλα θα δεις και μαμα και κωλοφτιαγμενα και πιο λιγο φτιαγμενα και ανθρωπους να πειραζουν ακομα στρογγυλοφαναρα και απ'ολα???μαλλον γιατι οσοι προσπαθησαν να φτιαξουν ταφ πηγαν τα λεφτα τους χαμενα η δεν πηγαιναν μια. και καταλαβαν οτι δεν αξιζουν. για 50αρια καλα ειναι αλλα για κατι παραπανω ειναι βραστα. α και κατι αλλο. πηγαινε μια βολτα να δεις στα χωρια τι γινεται. ολοι οι παπουδες στρογγυλοφαναρα εχουν. και ρωτα τους αν τους βαζουν ποτε λαδια ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΑΥΤΑ.. μονο βενζινη και αντε και κανενα μπουζι. ΠΑΙΔΙΑ ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΑΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΑ ΘΡΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ HONDA C50. ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.

h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

εσυ τωρα συγκρινεις το dynamik με το στρογγυλο. οτι να'ναι εισαι αδερφε.. και τα στρογγυλα για να κανουν την δουλεια τους το πηραν οι ανθρωποι.και σιγουρα σκεφτηκαν να τα φτιαξουν κ αυτα οπως και τα στρογγυλα. αλλα γιατι αραγε δεν υπαρχουν φτιαγμενα ταφ η δεν φτιαχνουν τα ταφ ενω στρογγυλα θα δεις και μαμα και κωλοφτιαγμενα και πιο λιγο φτιαγμενα και ανθρωπους να πειραζουν ακομα στρογγυλοφαναρα και απ'ολα???μαλλον γιατι οσοι προσπαθησαν να φτιαξουν ταφ πηγαν τα λεφτα τους χαμενα η δεν πηγαιναν μια. και καταλαβαν οτι δεν αξιζουν. για 50αρια καλα ειναι αλλα για κατι παραπανω ειναι βραστα. α και κατι αλλο. πηγαινε μια βολτα να δεις στα χωρια τι γινεται. ολοι οι παπουδες στρογγυλοφαναρα εχουν. και ρωτα τους αν τους βαζουν ποτε λαδια ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΑΥΤΑ.. μονο βενζινη και αντε και κανενα μπουζι. ΠΑΙΔΙΑ ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΑΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΑ ΘΡΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ HONDA C50. ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.

 

Τόσα ξέρεις τόσα λές και συ, εγω βλέπω στα χωριά, τουλάχιστον εδώ στον Έβρο όλο ταφ και ούτε ένα c50 έχει πάρει το μάτι μου, και οσο γι αυτο που λές ότι δεν φτιάχνοντε σου ξαναλέω οτι τόσα ξέρεις τόσα λές...

 

Τέσπα... Τέλος... Καλή Χρονιά να χουμε.!

Link to comment
Share on other sites

dikoi exio filos edo ston evro pou zo ego ta perisoteraine taf se sxes me ta c50 pou les stin perioxisou mpori na exi parapano c50 tespa esi mpori na ipostirizis ta c50 apopsisou ine auti ego ti sevomai ante kai kali xronia se liges meres:)
Link to comment
Share on other sites

Τόσα ξέρεις τόσα λές και συ, εγω βλέπω στα χωριά, τουλάχιστον εδώ στον Έβρο όλο ταφ και ούτε ένα c50 έχει πάρει το μάτι μου, και οσο γι αυτο που λές ότι δεν φτιάχνοντε σου ξαναλέω οτι τόσα ξέρεις τόσα λές...

 

Τέσπα... Τέλος... Καλή Χρονιά να χουμε.!

 

Κ ΕΣΥ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙς ΔΛΔ ΓΙΑ ΠΕς ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ ΤΑΦ?? ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΤΟΣΑ ΞΕΡΩ ΤΟΣΑ ΛΕΩ

h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

Τόσα ξέρεις τόσα λές και συ, εγω βλέπω στα χωριά, τουλάχιστον εδώ στον Έβρο όλο ταφ και ούτε ένα c50 έχει πάρει το μάτι μου, και οσο γι αυτο που λές ότι δεν φτιάχνοντε σου ξαναλέω οτι τόσα ξέρεις τόσα λές...

 

Τέσπα... Τέλος... Καλή Χρονιά να χουμε.!

ρε μην εισαι τοσο επιθετικος.:).ο καθενας εχει την αποψη του!!:)
Link to comment
Share on other sites

εσυ τωρα συγκρινεις το dynamik με το στρογγυλο. οτι να'ναι εισαι αδερφε.. και τα στρογγυλα για να κανουν την δουλεια τους το πηραν οι ανθρωποι.και σιγουρα σκεφτηκαν να τα φτιαξουν κ αυτα οπως και τα στρογγυλα. αλλα γιατι αραγε δεν υπαρχουν φτιαγμενα ταφ η δεν φτιαχνουν τα ταφ ενω στρογγυλα θα δεις και μαμα και κωλοφτιαγμενα και πιο λιγο φτιαγμενα και ανθρωπους να πειραζουν ακομα στρογγυλοφαναρα και απ'ολα???μαλλον γιατι οσοι προσπαθησαν να φτιαξουν ταφ πηγαν τα λεφτα τους χαμενα η δεν πηγαιναν μια. και καταλαβαν οτι δεν αξιζουν. για 50αρια καλα ειναι αλλα για κατι παραπανω ειναι βραστα. α και κατι αλλο. πηγαινε μια βολτα να δεις στα χωρια τι γινεται. ολοι οι παπουδες στρογγυλοφαναρα εχουν. και ρωτα τους αν τους βαζουν ποτε λαδια ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΑΥΤΑ.. μονο βενζινη και αντε και κανενα μπουζι. ΠΑΙΔΙΑ ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΑΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΑ ΘΡΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ HONDA C50. ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.

 

ego to dinamik mou to sigrino me ena 2t.kai defteron kai ego apo xorio eimai kai ksero posa strogilofanara iparxoune edo sto xorio mou.einai dio kai ligo 8eloune na sapisoune alla afti pou ta exoune ta ftiaxnoune oli tin ora kai trone kati papares apo kati alla tetraxrona.afti klene ta leftakia tous gt oli tin ora tzaba to ftiaxnoun kai xanoune stis kontres.kai teleftea to taf ipame dn bgike gia na to ftiaksei o kosmos gt dn exei ALISIDA ANIKSTE TA MATIA SASSSSSSSS.gia sena to a8anato einai to c50.opos 8es alla gia pollous allous einai ta taf.telos edo.

Link to comment
Share on other sites

στο ταφ μπαινει αλυσιδα και πολυ ευκολα κιολας. αν το μηχανακι αξιζε για φτιαξιμο δε θα κολλαγε κανεις στο πως να βγαλει το διαφορικο και να βαλει αλυσιδα.
h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

E,fisika ama ftiaxnoun ta mama 50aria moter kai den bazoun megalitera pou kanoun kai stin perioxi mou fisiko einai na ta patane 80aria mama T.Pantos apo apopsi ftiaximatos pio kala ftiaxnontai ta C logo alisidas kai sto oti einai palio kai piramatizesai me patentes kai bazeis sxedon oti moter thes.Sto Bikepics exei kati kala me moter Z 125

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κ ΕΣΥ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙς ΔΛΔ ΓΙΑ ΠΕς ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ ΤΑΦ?? ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΤΟΣΑ ΞΕΡΩ ΤΟΣΑ ΛΕΩ

 

Aπλά εδώ πάνω, έχει φοβηθεί το μάτι μου απο κάποια φτιαγμένα Ταφ.

Τίποτα άλλο.! :)

 

 

Καλή Χρονιά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
exete kamia foto apo kanena taf beltiomeno?

Τι να βελτιωσεις απ'αυτο το μηχανακι!!! καλυτερα ψαξε στον φιλο μας τον Γουγλη..και ειμαι σιγουρος οτι κατι θα βρεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
an k den mporeis na ta ftiaxeis toulaxiston den xreiazetai na allazeis spasmena plastika...................

 

megali alitheia...ponemeni istoria ta plastika mas..

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ φιλε xronisR πονεμενη ιστορια ειναι τα πλαστικα της γουρουνας.28 βιδες για να τα βγαλεις και αν το κανεις βαλε αλλες 4 γιατι πρεπει να βγαλεις το τιμονι.Οχι οτι τα παπια πανε πισω αλλα με αυτα πεφτεις πιο ευκολα:(:(:(:(

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...