Jump to content

Δωρεάν Κλήσεις από Αμερική προς σχεδόν όλο τον κόσμο!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι.. καλά διαβάσατε.. μου πήρε λίγη ώρα για να το συνειδητοποιήσω, αλλά είναι αλήθεια.

 

Μία "τρελή" εταιρία στην Αμερική εν ονόματι Futurephone (http://www.futurephone.com/) προσφέρει ΔΩΡΕΑΝ κλήσεις από Αμερική σε όλο τον κόσμο, ΚΙΝΗΤΑ/ΣΤΑΘΕΡΑ για 3 ΧΡΟΝΙΑ!!!:rotfl: :w00t:

 

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να καλέσεις έναν τοπικό αριθμό, να πατήσεις 1 για αγγλικά όταν συνδεθείς στο κέντρο κ να καλέσεις τον αριθμό που επιθυμείς! Δεν σε χρεώνει υπεραστική κλήση (αν έχεις national wide κάλυψη ή αν έχεις πακέτο με δωρεάν βράδια κ σαββατοκύριακα στο κινητό σου). Έχω καλέσει τουλάχιστον 3 άτομα στα κινητά τους ως τώρα κ δουλευει ΑΨΟΓΑ! η ποιότητα είναι αρκετά καλη! Έχουν ξεφύγει τελείως εδωπέρα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κατι καινούργιο βασικά, το ίδιο κάνει και το voipbuster!

 

η voipbuster προσφέρει μόνο για σταθερά. η futurephone ειναι για σταθερά κ κινητά. επίσης το voipbuster το χρησιμοποιείς απο το Pc σου. to futurephone απο το κινητό η σταθερό σου.

 

το μόνο κακό με την futurephone είναι πως μπορείς να την καλέσεις μόνο απο αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Den einai kai tzampa re paidia. Kaleis apo to stathero sta noumera pou dinoun kai exei kapoia xreosi afto to noumero. Den einai tzampa.

 

όταν έχεις πακέτο στο κινητό σου που σου επιτρέπει να καλεις οπουδήποτε στην αμερική με ενιαια χρεωση (οι περισσότεροι αυτό εχουν) κ τα βραδια σου κ τα παρασκευοσαββατοκύριακά σου είναι δωρεάν, το να καλέσεις ένα απλό αστικό νούμερο δεν σε χρεώνει τίποτα επιπλεον. το μόνο που σου τρώει είναι τα λεπτά σου, σαν να παίρνεις ενα κανονικό τηλέφωνο οπουδήποτε στην αμερική. ακόμα κ η new york times έκανε αναφορά στην εν λογω εταιρεία (απο όπου κ το έμαθα, http://pogue.blogs.nytimes.com/2006/10/09/09pogues-posts-4). η εταιρεία λέει πως θα προσφερει δωρεαν κλήσεις σε 40 χώρες (σταθερά/κινητά) για τουλάχιστον 3 χρονια.:up:

 

οταν παίρνω κάποιον σε κινητό έχει κάποια μικρή καθυστέριση. κατα τα άλλα όμως μπορείς να μιλησεις κανονικα. στα σταθερά είναι λες κ το έχεις το άτομο που μιλας δίπλα σου. απλά απίστευτο.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ιδέα. στο site τους λενε πως αυτή είναι η φιλοσοφία τους για να χτίσουν ενα δυνατό όνομα στην αγορά. αυτό με τα κινητά δεν το καταλαβαίνω ούτε εγω. ενταξει, τα σταθερά τα αγοράζουν με 1/4 του cent το λεπτό. τα κινητά όμως κοστίζουν περίπου 25 cents/λεπτο (τουλάχιστον για ευρωπαική αγορά)
Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά είναι. έχει βέβαια κάπια καθυστέρηση. Αλλά είναι φυσικό αν μιλάς μέσω Αμερικής.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ενώ στα σταθερά δεν έχω κανενα πρόβλημα, μέχρι στιγμής δεν εχω καταφέρει να μιλήσω σε κινητο Ελλάδος. Αν και πληκτρολογώ σωστα μετα το "1" :0113069********, μου λέει να ξαναπληκρολογησω σωστα. Εχει καμία διαφοραά αναλόγα με το αν καλεις cosmote or vodafone? παρακαλώ βοηθήστε.
sony ericsson fcbarcelona bmw cccp nike iraklis prada simigdalenios halvas ymca brazil brazil to be shaved (!) :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ενώ στα σταθερά δεν έχω κανενα πρόβλημα, μέχρι στιγμής δεν εχω καταφέρει να μιλήσω σε κινητο Ελλάδος. Αν και πληκτρολογώ σωστα μετα το "1" :0113069********, μου λέει να ξαναπληκρολογησω σωστα. Εχει καμία διαφοραά αναλόγα με το αν καλεις cosmote or vodafone? παρακαλώ βοηθήστε.

 

τις τελευταίες μέρες έχω κ γώ πρόβλημα να καλέσω κινητό. υποθέτω πως φταίει η δημοσιοποίηση της εν λόγω εταιρίας στον τύπο που έχει ως αποτέλεσμα την αύξυση της κίνησης στα κυκλώματά της. προσπάθησε αργά το βράδυ που είναι λίγο πιο πεσμένη η κίνηση, ίσως τα καταφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...