Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να μαθω αν με wind μπορω να παρω το x500+ και απο που.

ευχαριστω

Κανονικά δεν μπορείς γιατί δεν είναι στη λίστα της αναβάθμισης. Εγώ πήρα το Χ500 σε συνεννόηση με το κατάστημα που συνεργάζομαι.

Εάν είναι της εταιρίας χλωμό. Εάν είναι franchise τότε κάτι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O Πάνος δύσκολα θα σου απαντήσει εδώ...:lol:

Μπες στο forum της NGI... είναι online τώρα...:)

 

Ωπ δεν το περίμανε ότι είναι banned μετά από όσα έχει προσφέρει.

Πάντως τα βρήκαμε στο NGI.

Σευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

To χ500+ το παίρνεις μόνο από το Πλαίσιο ή από ηλεκτρονικά καταστήματα. Αφού λοιπόν το Πλαίσιο δεν έχει WIND, δε μπορείς να το πάρεις με τέτοια σύνδεση...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εξακατέστησε τo Quick Link από το Application Recovery. :p
Παιδια καλημερα μηπως μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω το Quick Link για να το περασω σε μια συσκευη HTC.Ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous, eimai kainourios sto forum kai episis ston kosmo twn ppc's. Molis agorasa ena x500 kai tha ithela na kanw kapoies erotiseis, an yparxei kapoios kalos anthropos pou mporei na voithisei..

 

1) Paratirisa oti opos kai to x500+ (to opoio eixa prota kai meta allaksa me to 500) exei provlima me to scroll sta menu, xanontas frames kai kanontas ti ploigisi ligo eknevristiki. Itan kai o vasikos logos pou edosa to 500+ pisw. Einai provlima me tous drivers tis kartas graphikwn? Yparxei kapoios tropos na diorthothei? Me 400ari processor kai 64MB SDRAM fantazomai oti den einai provlima isxyws. BTW i anaparagogi tvn video einai teleia.

 

2) To kinito exei apo to plaisio ta ellinika WM5. Sto site tis ETEN anaferei oti mporo na kanw upgrade sta WM6 alla mono stin idia glossa me to arxiko OS tou kinitou. Yparxei tropos na valw mia aggliki ekdosi twn WM6?

 

3) Yparxei tropos na kanw search wifi hotspots i allwn available wifi diktywn apo to kinito opws kanei px to PSP kai na dokimaso na syndetho? I prepei na doso stoixeia diktyou. To anaferw afto gia perioxes pou exoun tetia dynatotita opos panepistimia, aerodromia i opoudipote yparxei anoixto wifi.

 

4) Otan thelw na kano restart to kinito, (windows einai afta, kollane pou kai pou) kai patao to reset koumpi, xanw apothikevmena dedomena?

 

Kathe voitheia poly kalodexoumeni.. Efxaristo

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα μηπως μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω το Quick Link για να το περασω σε μια συσκευη HTC.Ευχαριστω

 

To Quick Link εμφανίζεται όταν μετά από hard reset δεν εγκαταστήσεις όλα τα προγράμματα οπότε μένει ως cab αρχείο στον κατάλογο των windows. Κάποιος που το έχει κάνει αυτό μπορεί να στο στείλει, αν και νομίζω πως δε θα λειτουργεί στο ΗΤC...

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

@ savoulis

 

1) Ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείς? Γιατί το x500 λειτουργεί άψογα με το Destinator, κανείς δεν έχει παραπονεθεί...

 

2) Πρέπει να βάλεις πρώτα την αγγλική 220 και μετά τα WM6. Ψάξε λίγο στις προηγούμενες σελίδες, δίνονται και link και οδηγίες.

 

3) Μόλις ανοίγεις το wifi κάνει αυτόματα search δικτύων και σου τα εμφανίζει σε μια λίστα. Συνδέεσαι με όποιο θες, αρκεί να μην απαιτεί κλειδί wep που δεν γνωρίζεις.

 

4) Τίποτα δε χάνεις από δεδομένα με soft reset. Το μόνο που μπορεί να χαθεί είναι οι ρυθμίσεις των mms και του wap.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα. Καλορίζικο! :)

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνεις ένα φάκελο "My Documents" στην κάρτα μνήμης και ρίχνεις μέσα τα mp3 που θέλεις (στην κάρτα μνήμης για να μην τρως χώρο στη μνήμη της συσκευής)... Όταν πας να διαλέξεις ήχο κλήσης, τα mp3 αυτά είναι στη λίστα! :)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

paidia ligi voithia,pos vazeis sto x500+ mp3 gia ixo kliseis;

efxaristo!!!:)

Βαζεις τον ηχο στο φακελο My Documents και μετα απο ρυθμισεις ηχου το επιλεγεις!!Τουλαχιστον ετσι γινεται στο x500 μου!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλειπε, να μη γίνει! ;)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Maternus efxaristo gia ta tips, let me see if i get it right.. Ennoeis otan anoigo to wifi apo to wireless connections menu, entaksei? Meta se pio menu tha do an yparxoun available diktya? Otan milousa gia to scroll twn graphikwn ennoousa genika stin kinisi twn parathyrwn sta menu twn windows, oxi sto gps. Kai telos, exw to navigator 6 egkatestimeno alla oxi xartes. Yparxei xartis tis elladas gia to navigator 6? An nai, pou mporo na ton vrw?

 

Efxaristo poly ksana kai sygnomi gia to priksimo, tha matho pou tha paei.. :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν αρχίσει να λειτουργεί το wifi, από το wireless connections menu κάνε κλικ στο κλειδάκι που έχει στην μπάρα του wifi και μετά κάπου στο options ή connection, κάτι τέτοιο. Θα σου βγάλει μια λίστα με τα διαθέσιμα δίκτυα, ψάξτο λίγο.

Εγώ δεν έχω παράπονο με τα γραφικά, κοίτα να μην τρέχουν οι εφαρμογές στο backround βάζοντας ένα πρόγραμμα σαν το magic button ή το smclose. Για το navigator 6 δεν έχω ιδέα. Δε με πρήζεις, θα μάθεις σιγά σιγά και μια καλή αρχή είναι οι 200 σελίδες αυτού του thread. Θα σου ληθούν σχεδόν όλες οι απορίες... :)

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ok ennoeis to kleidaki pou einai stin mpara psila pano stin othoni dipla sto sima diktyou. I mipos oxi. Anyway den katafera na vro pou einai afto pou enneois gia to wifi, mia teleftea erotisi kai kleino. Pio programma gia gps xrisimopoioune osoi exoun x500 me tous xartes? Den einai to tomtom navigator 6? Agorasa tin ekdosi xoris xartes apo to plaisio kai psaxno na vro software kai maps gia na to xrisimopoiiso.

 

Efxaristo poly ksana kai telos, toulaxiston gia simera. Ora na diavaso ekeines tis 200 selides.. :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ως μόλις ανοίξεις το wireless manager έχει 3 μπάρες, μία gsm, μία bluetooth και μία wifi. Στη μπάρα με το wifi έχει ένα κλειδάκι ή κάτι τέτοιο στα δεξιά, δε θυμάμαι ακριβώς γιατί δεν είμαι κοντά στο κινητό μου. Εκεί πατάς.

 

Προγράμματα υπάρχουν πολλά, οι καλύτεροι χάρτες όμως είναι στο Destinator και νομίζω πως αυτό χρησιμοποιούν οι περισσότεροι... Το tom tom ίσως έχει την χειρότερη κάλυψη στην Ελλάδα απ' όλα τα άλλα... Βιάστηκες να το αγοράσεις, έπρεπε να ρωτήσεις εδώ γύρω... Εκτός και αν μπερδεύεις το tom tom με το destinator γιατί το Πλαίσιο δίνει το x500 με το Destinator και όχι με το tom tom.

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη αλλα δε μπορώ να διαβάσω τοσεσ πολλές σελιδες και δυστηχώς στην αναζήτηση δε μου δίνει συγκεκριμένη σελίδα.

 

1.Στο Χ500 τι γίνεται με το TMC?

2.Μπορώ να βάλω WM 6 στα Eλληνικά?

 

Ευχαριστώ πολύ και ζητώ ξανά συγνώμη αν ρωτάω απαντημένα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βασίλη... Το x500 υποστηρίζει TCM αλλά δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα στην Ελλάδα. Αν πας στο εξωτερικό θα λειτουργεί κανονικά... Όσο για τα WM6... Ελληνικά δεν υπάρχουν ακόμη, μόνο Αγγλικά. Ελληνικά WM6 έχει μόνο το x500+ από τη μάνα του και rom για το x500 δεν έχει βγει ακόμα.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, εθχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα είναι οτι βρίσκομαι στο εξωτερικό αλλα το λογισμικό δε μου βρίσκει TMC αισθητήρα. Βάζω δηλαδή αναζήτηση σερσορα TMC και δε βρίσκει τίποτα. Το Χ500 είναι αγορασμένο από το πλαίσιο.

 

Ποιά θύρα να διαλέξω, τι επιλογές?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχω χρησιμοποιήσει το TCM, δεν ξέρω να σου πω... :( Είναι σίγουρο πάντως πως έχει αφού άλλα παιδιά που πήγαν Γαλλία και Ιταλία το λειτούργησαν...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω καταφέρει να συνδεθώ στο Internet. βρίσκω το wifi στο σπίτι και στο γραφείο. (έχω και στα δυο ad-hoc δικτυο me Κάρτα ασύρματου δικτύου όχι router) με internet sharing ανεργοποιημένο αλλά δεν κάνω τιποτα. Τι ρυθμίσεις χρειάζεται? Πρέπει να πάρω adsl wifi router???
Link to comment
Share on other sites

paidia mia voithia exo ena x500+ k exo egatastisi to spb weather exei kanei update mono tou k refresh sti athina gia ton kairo ala stis thermokrasies mou evgaze gia simera 23-25 vathmous ,ti ginete;

efxaristo!!!

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...