Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ANAROTIEME an exei plhrosei kanenas apo emas kapoia efarmogh

(ektos destinator) gia to pda toy???? :O

Περίεργους προβληματισμούς έχεις πρωί πρωί και βγάλε το Χ500 απ' το ενυδρείο πιά, θα περάσει καμιά υγρασία πάλι μέσα και θα τρέχουμε. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμ δεν κατάλαβα τίποτα. Που κολάει αυτό ? :(

Λαθος!Σε εσενα ηθελα να απαντησω αλλα πατησα Reply.:O

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Με χάλασες με το wi-fi.

Δηλαδή δεν παίζει με τα κλασικά ερτζιανά?

Aν και η Ελλάδα είναι ο παράδεισος του wi-fi καθώς σε κάθε γειτονιά χαλλλαρά βρίσκεις τουλάχιστον ένα ασύρματο router χωρίς ασφάλεια.

Βασικά κάπου διάβασα εδώ στο forum ότι τα παλιότερα ΕΤΕΝ (κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο αλλά δεν θυμάμαι ποιό) έπαιζαν ράδιο από το εξωτερικό ηχείο και μάλιστα χωρίς τα handsfree για κεραία.

Αληθεύει κάτι τέτοιο?

 

Υ.Γ. Φίλιππα μη στεναχωριέσαι, θα έρχομαι στο thread του Μ700 να σας κάνω παρέα.:lol: :lol:

 

Δεν ξερω αν γινεται αλλα καλο θα ηταν.Το G500+ Οταν το κρατουσες στο χερι σου και χωρις το λαστηχακι που καληπτε την εισοδο του hands free γινοσουν εσυ κεραια και εποιανε αλλα μονο ετσι,βεβαια δεν ειχε και νοημα ετσι,αλλα για καποιο χωρις κεραια δεν ξερω!:)

 

You are Welcome...

Αλλα δεν σε βλεπω στο Μ700 και αρχισω και ανησυχω...:lol: :lol:

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

me to coca cola buckup :rolleyes: kanete buckup kai thn storage card h mono thn esoterikh mnhmh tou x500?????

kai an xrisimopohhtai kai to programma pou kanei eggatastash sto pc ,h den xreiazete.

Re den vghke h eikona tou enudreiou akoma?????

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε opera mini στο χ500 ?

Το ρωτάω γιατί είναι πιο γρήγορος στο άνοιγμα σελίδων στο ιντερνετ,

και κάτι ακόμη μπορούμε να βάλουμε κάποιο πρόγραμμα να τρέχει εφαρμογές jawa ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να μπει σε κάποιο site για bet (Betfair, Bwin) και να ποντάρει ? Ενώ μπαίνω κανονικά και κάνω login, δεν μπορώ να τζογάρω. Είναι πολύ χρήσιμο όταν βλέπεις αγώνα live σε cafe. Φαντάζομαι αφορά λίγους, αλλά όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας απαντήσει..

Link to comment
Share on other sites

me to coca cola buckup :rolleyes: kanete buckup kai thn storage card h mono thn esoterikh mnhmh tou x500?????

kai an xrisimopohhtai kai to programma pou kanei eggatastash sto pc ,h den xreiazete.

Re den vghke h eikona tou enudreiou akoma?????

Το πρόγραμα στο PC δεν χρειάζεται, αρκεί από τις ρυθμίσεις να του πείς να κρατάει αντίγραφο στην κάρτα. Οχι την κάρτα backup. Εχει υγρασία αυτές τις μέρες. :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να μπει σε κάποιο site για bet (Betfair, Bwin) και να ποντάρει ? Ενώ μπαίνω κανονικά και κάνω login, δεν μπορώ να τζογάρω. Είναι πολύ χρήσιμο όταν βλέπεις αγώνα live σε cafe. Φαντάζομαι αφορά λίγους, αλλά όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας απαντήσει..

Εχουμε προχωρήσει τόσο πολύ και δεν έχω πάρει χαμπάρι τίποτα....

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Υ.Γ. γιατί δεν γράφεις όπως όλοι μας ? Αν ο καθένας αρχίζει να μεγαλώνει και να αλάζει χρώμα και γραματοσειρά σε όλα του τα μυνήματα, θα μας βγούν τα μάτια. :shock:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα : έκανα αναβάθμιση το Destinato Pn σε 6.1 και απο τότε δεν μου ανοίγει το gps απο το επάνω αριστερό κουμπί που είναι και η δουλεία του! Μου γράφει οτι δεν είναι υπογεγραμμένο με καποιο αξιοπιστο πιστποιητικό, τί συμβαίνει??

Εαν δεν κάνω λάθος και κάποιος άλλοσ είχε το ίδιο πρόβλημα τι έκανε (πήρα τις σελίδες απο την αρχή αλλά μάλλον δεν θα το είδα). Βοήθεια σας παρακαλώωωωω :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα : έκανα αναβάθμιση το Destinato Pn σε 6.1 και απο τότε δεν μου ανοίγει το gps απο το επάνω αριστερό κουμπί που είναι και η δουλεία του! Μου γράφει οτι δεν είναι υπογεγραμμένο με καποιο αξιοπιστο πιστποιητικό, τί συμβαίνει??

Εαν δεν κάνω λάθος και κάποιος άλλοσ είχε το ίδιο πρόβλημα τι έκανε (πήρα τις σελίδες απο την αρχή αλλά μάλλον δεν θα το είδα). Βοήθεια σας παρακαλώωωωω :cry:

Το πέρασες πάνω από το PN ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Tαυτόχρονα χτυπάνε και σε εμένα με Jabra BT500. Αν έχεις κάνεις pair σωστά δεν έχεις πρόβλημα, ακόμα κι αν τυχον οι δυό συκευές, PDA + bluetooth handsfree, δεν έχουν βρεθεί, ακούγωντας την κλήση από το κινητό απάντάς με το bluetooth. :)

 

Προφανώς τα δικά σας handsfree bluetooth δεν είναι stereo bluetooth και δεν υποστηρίζουν A2DP (advanced audio distribution profile).

Δεν εξηγείται αλλιώς.

Να προσθέσω ότι με τα stereo bluetooth (στη δική μου περίπτωση τα Sony Ericsson HBH-DS970) όλοι μα όλοι οι ήχοι ανεξεραίτως ακόμα και το χτύπημα στην οθόνη με τη γραφίδα αναπαράγονται από τα handsfree και όχι από το ηχείο της συσκευής.

Και κάτι τελευταίο που παρατήρησα τώρα, δεν εμφανίζει στην οθόνη του DS970 το όνομα αυτού που σε καλεί αλλά τον αριθμό.:mad:

(Με είχε καλομάθει η SE με το Κ800)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με το Jabra 500 που έχω αν πατήσω το κουμπάκι του γιά 1 sec όλοι οι ήχοι του PDA μεταφέρονται στο ακουστικό, αν το ξαναπατήσω επιστρέφουν στο PDA. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα την άκρη.

Εκανα ζεύξη ένα παλιό μονοφωνικό handsfree bt της Motorola και όντως ο ήχος κλήσης ακούγεται από το Χ500 και από το ακουστικό ακούγεται κάποια ειδοποίηση με μπιπ-μπιπ.

Αρα φταίει το A2DP καθώς ό ήχος κλήσης φτάνει αυτούσιος και ποιοτικός (stereo) στα ακουστικά bt και δεν αναπαράγεται καθόλου από το Χ500.:(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανένας αναζήτηση δικτύων μέσω wi-fi με χρήση GPS? Το έκανα χρησιμοποιώντας το WiFiFoFum2 και μου εντόπισε δύο δίκτυα (δορυφορικά?) αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιοποιήσιμα και πως
Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ. γιατί δεν γράφεις όπως όλοι μας ? Αν ο καθένας αρχίζει να μεγαλώνει και να αλάζει χρώμα και γραματοσειρά σε όλα του τα μυνήματα, θα μας βγούν τα μάτια. :shock:

 

Θεωρώ ότι ο τρόπος που γράφω είναι αρκετά ευανάγνωστος. Ας γυρίσουν καλύτερα σε Ελληνικά όσοι χρησιμοποιούν greeklish, γιατί εκεί πραγματικά μας βγαίνουν τα μάτια.

 

Αν επιμένετε πάντως δεν έχω καμία αντίρρηση, απλά μου αρέσει καλύτερα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι ο τρόπος που γράφω είναι αρκετά ευανάγνωστος. Ας γυρίσουν καλύτερα σε Ελληνικά όσοι χρησιμοποιούν greeklish, γιατί εκεί πραγματικά μας βγαίνουν τα μάτια.

 

Αν επιμένετε πάντως δεν έχω καμία αντίρρηση, απλά μου αρέσει καλύτερα έτσι.

 

Συνήθως μεγαλώνουμε και τροποποιούμε μια γραμματοσειρά όταν θέλουμε να τονίσουμε κάτι!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε mini opera στο χ500 ?

Το ρωτάω γιατί είναι πιο γρήγορος στο άνοιγμα σελίδων στο ιντερνετ,

και κάτι ακόμη μπορούμε να βάλουμε κάποιο πρόγραμμα να τρέχει εφαρμογές jawa ?

Και κάποια εφαρμογή να διαβάζει pdf

 

Κάποιος να γνωρίζει κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε τι επαθα! Εχω το χ500 περιπου δυο μηνες και το τελευταιο διαστημα μερικες φορες οταν το συνδαια με το φορτιστη δεν αναβε το χαρακτιριστικο κοκκινο λαμπακι και η μπαρα της μπαταριας που κανονικα ανεβοκατεβενει δεν μετακινοταν απλα απο το 10% πηγαινε στο 15% και τελος. Στην περιπτωση αυτη η συσκευη δεν φορτιζε αλλα ουτε και εκαιγε μπαταρια. Ο φορτιστης δεν εχει προβλημα των δοκιμασα και με αλλο.

 

Ακουστε τη εκανα! Επικοινωνισα με Πλαισιο Καλαμαριας και μου ειπαν οτι δεν ειναι ρομ η κατι στο λειτουργικο και να το παω στο Πλαισιο Θεσσαλονικης στο Κεντρο. Ετσι και εκανα! Μου το κρατησαν για και καλα Hard reset (και αφου τους ειπα οτι το εχω κανει αλλα χωρις αποτελεσμα) μου ειπαν οτι θα γινει αντικατασταση και θα μου το στελνανε σημερα(δεν μενω Θεσσαλονικη). Αλλα σημερα μου ειπαν (ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΑΝ) οτι τελικα δεν τους δινουν εγκριση για καινουργιο και θα το στειλουν Αθηνα για επισκευει! Θα εχουν νεα στο τελος της αλλη εβδομαδας! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!

 

 

Πειτε μου αν καποιος απο εσας ειχε το ιδιο προβλημα με τη φορτιση και τι εκανε!

 

Σορρυ αν κουρασα! Αλλα 600 ευρω ειναι αυτα και αστα....

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μεγαλώνουμε και τροποποιούμε μια γραμματοσειρά όταν θέλουμε να τονίσουμε κάτι!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Εντάξει ρε φίλε, μην φωνάζεις !! Αν νομίζεις ότι είναι καλύτερα έτσι, τα αφήνω ως έχουν.

Όταν θελήσω πάντως να τονίσω κάτι θα το καταλάβεις !

 

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε τι επαθα! Εχω το χ500 περιπου δυο μηνες και το τελευταιο διαστημα μερικες φορες οταν το συνδαια με το φορτιστη δεν αναβε το χαρακτιριστικο κοκκινο λαμπακι και η μπαρα της μπαταριας που κανονικα ανεβοκατεβενει δεν μετακινοταν απλα απο το 10% πηγαινε στο 15% και τελος. Στην περιπτωση αυτη η συσκευη δεν φορτιζε αλλα ουτε και εκαιγε μπαταρια. Ο φορτιστης δεν εχει προβλημα των δοκιμασα και με αλλο.

 

Ακουστε τη εκανα! Επικοινωνισα με Πλαισιο Καλαμαριας και μου ειπαν οτι δεν ειναι ρομ η κατι στο λειτουργικο και να το παω στο Πλαισιο Θεσσαλονικης στο Κεντρο. Ετσι και εκανα! Μου το κρατησαν για και καλα Hard reset (και αφου τους ειπα οτι το εχω κανει αλλα χωρις αποτελεσμα) μου ειπαν οτι θα γινει αντικατασταση και θα μου το στελνανε σημερα(δεν μενω Θεσσαλονικη). Αλλα σημερα μου ειπαν (ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΑΝ) οτι τελικα δεν τους δινουν εγκριση για καινουργιο και θα το στειλουν Αθηνα για επισκευει! Θα εχουν νεα στο τελος της αλλη εβδομαδας! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!

 

 

Πειτε μου αν καποιος απο εσας ειχε το ιδιο προβλημα με τη φορτιση και τι εκανε!

 

Σορρυ αν κουρασα! Αλλα 600 ευρω ειναι αυτα και αστα....

 

Φιλε να επιμεινεις για καινουργιο,γιατι τι επισκευη δεν καταλαβαινω?Απλα πρεπει να τους πιεσεις,καταρχας δεν εχουν ιδεα για επισκευη τετοιας συσκευης!!!και απο οτι ξερω δεν τα επισκευαζουν καν στην ελλαδα!!

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τζογάρει κανείς άλλος εδώ μέσα ή είμαι ο μόνος ?

 

Η ζωή είναι μόνη της φίλε μου ενας μεγάλος τζόγος!;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...