Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση 1η:

Ας πούμε ότι έχω 1600 επαφές και θέλω να βρω τον Kapetanopoulos (τα έχω στα αγγλικά). Ποιά πλήκτρα θα πρέπει να πατήσω; Αν πατήσω π.χ. τα 5 (2 φορές), 2 (μια φορά) και 7 (μια φορά), δε θα πρέπει να με βγάλει στο KAP και μετά να το βρω εύκολα; Τουλάχιστον στα Symbian, έτσι δουλεύει (όπως άλλωστε και στις περισσότερες συσκευές). Εδώ όμως, μην πω...

Ερώτηση 2η:

Μήπως κάποιος έχει c...k για τη Lexipedia και τον Opera 8.0;

- Όχι θα πατήσεις σαν να γράφεις με Τ9 ή iTap το κάθε πλήκτρο μία φορά εκτός και αν το επόμενο γράμμα ξεκινάει από το ίδιο πλήκτρο, οπότε και θα το ξαναπατήσεις.

- δεν ξέρω εγώ όχι.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ! Όντως, τώρα το κατάλαβα και είναι πραγματικά πολύ απλό και εύχρηστο.

 

Σας έχω άλλη μία ερώτηση, όμως.

Έχω σύνδεση και με τα τρία μεγάλα δίκτυα (ΤΙΜ, Voda, Cosmote) και όταν βάζω στη συσκευή κάρτα της ΤΙΜ ή της Cosmote δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη χρήση της (συσκευής). Αντίθετα, όταν βάλω αυτή της Voda, είναι δεδομένο ότι σύντομα η συσκευή θα κολλήσει και θα πρέπει να βγάλω τη μπαταρία για να κάνω restart. Και πάλι αν έχω αφήσει μέσα την κάρτα της Voda, το restart μπορεί να μην είναι επιτυχημένο και να χρειαστούν 3 και 4 φορές για να το κάνει (το loading) κανονικά!

Σκέφτηκα μήπως παίζει ρόλο το ότι η κάρτα της Voda είναι Usim (3G) και φορτώνει αυθαίρετα και κάποιες άλλες λειτουργίες που μου τις βγάζει στην οθόνη πριν από την home screen (αφορούν υπηρεσίες που προσφέρει μέσω της κάρτας SIM).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήσπερα. Έχω το εξής πρόβλημα, δεν μπορώ να ανεβάσω αρχεία .3gp μέσω του ActiveSync στην συσκευή...κουλό ε :worry: ???? Υπάρχει κάποιο bug ή απλά έπεσα στην περίπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήσπερα. Έχω το εξής πρόβλημα, δεν μπορώ να ανεβάσω αρχεία .3gp μέσω του ActiveSync στην συσκευή...κουλό ε :worry: ???? Υπάρχει κάποιο bug ή απλά έπεσα στην περίπτωση?

ανοιξε στο pc σου to υπολογιστης μου και με τα ανοιξε το κινητο απο εκει και βαλτα οπου θες με drag and drop ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε saitas αυτό το antivirus το κατέβασα αλλά καμία σχέση με αυτό που δείχνει στο αρχείο με τις οδηγίες. Είναι καμιά light demo έκδοση?
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ! Όντως, τώρα το κατάλαβα και είναι πραγματικά πολύ απλό και εύχρηστο.

 

Σας έχω άλλη μία ερώτηση, όμως.

Έχω σύνδεση και με τα τρία μεγάλα δίκτυα (ΤΙΜ, Voda, Cosmote) και όταν βάζω στη συσκευή κάρτα της ΤΙΜ ή της Cosmote δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη χρήση της (συσκευής). Αντίθετα, όταν βάλω αυτή της Voda, είναι δεδομένο ότι σύντομα η συσκευή θα κολλήσει και θα πρέπει να βγάλω τη μπαταρία για να κάνω restart. Και πάλι αν έχω αφήσει μέσα την κάρτα της Voda, το restart μπορεί να μην είναι επιτυχημένο και να χρειαστούν 3 και 4 φορές για να το κάνει (το loading) κανονικά!

Σκέφτηκα μήπως παίζει ρόλο το ότι η κάρτα της Voda είναι Usim (3G) και φορτώνει αυθαίρετα και κάποιες άλλες λειτουργίες που μου τις βγάζει στην οθόνη πριν από την home screen (αφορούν υπηρεσίες που προσφέρει μέσω της κάρτας SIM).

Φίλε μου κάποτε δοκίμασα κι έβαλα μια κάρτα 3G της voda και δεν είχα πρόβλημα. Βέβαια δεν το δούλεψα και πολύ.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ρε saitas αυτό το antivirus το κατέβασα αλλά καμία σχέση με αυτό που δείχνει στο αρχείο με τις οδηγίες. Είναι καμιά light demo έκδοση?

μα γιατι ??αφου αυτες ειναι οι οδηγιες

κοιτα εαν λες για τις εικονες που δειχνει ο οδηγος, αφορα για εναν φακελο που σου βγαζει το προγραμμα ψαξε στα μενου θα το δεις ειναι το scheduler ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κάποτε δοκίμασα κι έβαλα μια κάρτα 3G της voda και δεν είχα πρόβλημα. Βέβαια δεν το δούλεψα και πολύ.

καπου εχει το κινητο μια ρυθμιση δεν θυμαμε τωρα που μπορει και στη registry που λεει οτι ειναι ρυθμισμενο για gsm δυκτιο δεν ξερω εαν αυτο μπορει να φταιει

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα το κινητο για αναβαθμιση στην motorola κ μου ειπαν οτι επαθε οξυδωση κ οτι παει η εγγυηση.

το παραξενο ειναι οτι το κινητο οταν το πηρα στα χερια μου δεν δουλευε ενω πριν δουλευε μια χαρα..

τι να κανω ??????

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

μα γιατι ??αφου αυτες ειναι οι οδηγιες

κοιτα εαν λες για τις εικονες που δειχνει ο οδηγος, αφορα για εναν φακελο που σου βγαζει το προγραμμα ψαξε στα μενου θα το δεις ειναι το scheduler ;)

Ε αυτό το scheduler δεν υπάρχει. Μήπως είναι ξεχωριστό αρχείο για εγκατάσταση? Γιατί μου φάνηκε περίεργο ότι όλο το πρόγραμμα είναι μόνο 149Kb περίπου ή κάνω κάποιο λάθος στην εγκατάσταση?

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα το κινητο για αναβαθμιση στην motorola κ μου ειπαν οτι επαθε οξυδωση κ οτι παει η εγγυηση.

το παραξενο ειναι οτι το κινητο οταν το πηρα στα χερια μου δεν δουλευε ενω πριν δουλευε μια χαρα..

τι να κανω ??????

Κάποια μαμα...κία σου κάνανε. Αυτό ότι δούλευε δεν τους το είπες?

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

κοιτα ξεκινοντας εγκατασταση σου ζηταει να κανεις extract τα αρχεια απο το αρχικο rar αφου τα κανεις σε καποιο φακελο αυτοματα ξεκιναει η εγκατασταση εφαρμογης στο κινητο και τα υποληπα ειναι γνωστα .εκανες ετσι εσυ η κατι αλλο??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα το κινητο για αναβαθμιση στην motorola κ μου ειπαν οτι επαθε οξυδωση κ οτι παει η εγγυηση.

το παραξενο ειναι οτι το κινητο οταν το πηρα στα χερια μου δεν δουλευε ενω πριν δουλευε μια χαρα..

τι να κανω ??????

παρε καινουργειο κινητο :D :D πλακα κανω

κοιτα μεχρι τωρα δεν ακουσαμε παραπονα για το service της motorola ,δεν ξερω εαν ειναι τιποτα εσκεμενο αυτο που σου κανανε σιγουρα δουλευε πριν? και εαν ηταν οκ οταν το πηγες το ειδανε οτι δουλευε ωστε να τους το πεις

δεν ξερω και εγω τι να σου πω για ριξε μια ματια στο imei να δεις σου δωσανε πισω το ιδιο κινητο ??(χμ πολυ υποψιασμενο με βρισκω :cool: )

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο imei κ το ιδιο κινητο.

το ξαναπηγα τωρα κ μου ειπαν οτι θα προσπαθησουν να το καθαρισουν με δικια μου χρεωση.

θα δουμε αυριο............. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

φιλε scos ανεβασα τωρα μια νεα εκδοση του antivirus μπες να δεις αυτο σιγουρα σου βγαζει το scheduler ;) ;)

Ναι θα δω γιατί με το άλλο πουθενα το scheduler. 100 φορές το έκανα εγκατάσταση με όλους τους τρόπους που ξέρω.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε saitas τώρα μάλιστα! Έκανα και update, πρώτος μάνγκαςςςς tnx!
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο μεγαλο προβλημα που με απασχολει :

 

Εκανα Update στην 1.49ROM που λογικα οι πληστοι εχετε περασει. Το ερωτημα " ειναι μπορειτε να κανετε Reset " ?? Διοτι αμα κανω Reset ( ειτε απο επανεγκατασταση προγραμματος χωρις προηγουμενο Uninstall ειτε με διαφορες εφαρμογες Reset το κινητο κανει Boot κανονικα αλλα ΔΕΝ αναβουν οι φωτισμοι Οθονης :wacko: Πρεπει να κανω ShutDown και Startup για να μπει κανονικα

 

Το δευτερο ειναι οτι με SpriteBackup μου βγαζει μηνυμα οτι εχω κλειδωμενο κινητο ( πραγμα που δεν ισχυει ). Το βγαζω το ξαναβαζω , λειτουργει κανονικα και μετα ξανακλειδωνει :wacko:

 

Ειμαι ολος " αυτια " :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα το κινητο για αναβαθμιση στην motorola κ μου ειπαν οτι επαθε οξυδωση κ οτι παει η εγγυηση.

το παραξενο ειναι οτι το κινητο οταν το πηρα στα χερια μου δεν δουλευε ενω πριν δουλευε μια χαρα..

τι να κανω ??????

Οξειδωση = σκουριασμα.. Μα καλα ειναι δυνατον να σκουριασει το κινητο? Τι να πω!! Κουφο πολυ μου φαινεται.. πρεπει να το εχει κανεις καιρο σε περιβαλλον με πολυ υγρασια η να το εχει βουτηξει στα νερα.. Παντως εμενα μου βρομαει η δουλεια.. Δεν ξερω παλι..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

ανοιξε στο pc σου to υπολογιστης μου και με τα ανοιξε το κινητο απο εκει και βαλτα οπου θες με drag and drop ;)

 

Φίλε Saitas δυστυχώς...τζίφος :( μόνο με τα 3gp το παρουσιάζει αυτο. Θα δοκιμάσω επανεγκατάσταση του Active Sync μπάς και διορθωθεί.

 

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Saitas δυστυχώς...τζίφος :( μόνο με τα 3gp το παρουσιάζει αυτο. Θα δοκιμάσω επανεγκατάσταση του Active Sync μπάς και διορθωθεί.

 

Ευχαριστώ πάντως

μα καλα δεν στα περναει μεσα καθολου τι μηνυμα σου βγαζει????? :worry:

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρο αριστερα το πειραξες ??ξερεις αυτο που ειναι για ενταση φωνης ??

ναι το πείραξα άλλα τιποτα..

 

το έστειλα για service και θα δίξει... :( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

ναι το πείραξα άλλα τιποτα..

 

το έστειλα για service και θα δίξει... :( :( :( :(

ακυρο αυτο που σου ειπα εινα για να ακους εσυ αλλα για να σε ακουνε μαλλον το Mic εχει προβλημα μακαρι να στο φτιαξουν πες τους να σου κανουν και αναβαθμιση (στη μοτορολα το πηγες ετσι?)

Link to comment
Share on other sites

μα καλα δεν στα περναει μεσα καθολου τι μηνυμα σου βγαζει????? :worry:

 

Δεν βγάζει κάποιο μήνυμα...απλά δεν τα περνάει :wacko: :wacko:

Συγκεκριμένα δοκιμάζω με clipακια που έχετε ανεβάσει στο gmail. Βέγκος κτλ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει κάποιο μήνυμα...απλά δεν τα περνάει :wacko: :wacko:

Συγκεκριμένα δοκιμάζω με clipακια που έχετε ανεβάσει στο gmail. Βέγκος κτλ :cool:

δοκιμασες με drag and drop εαν το εκανες και δεν σου μπαινουν πολυ κουφο μου ακουγετε αυτο τι να πω

κανε restart το κινητο ξανακανε συγχρονισμο αλλαξε την εκδοση activesych

κανε κατι απο αυτα να δεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...