Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Distoxos kai gia mena to provlima me tous 70 characters einai to megalitero. I moni lisi pou vrika einai na katevaso to programma pou iparxei sto MyFiles tou MyPhone.gr gia to MPx200 pou douleuei apsoga kai gia to MPx220. Douleuei kala eutixos. Omos, to kalitero pou tha mporouse na kanei i Motorola einai na ftiaxei mia kainourgia ROM pou na ipostirizei 160 characters greek sms...

 

Kαλη προσωρινη σκεψη......και δουλεύει!!!

Σε ευχαριστω φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

θελω να το παρω

αξίζει?

τωρα εχω το 6600 και το εχω βαρεθει!

 

εχει κανενα αρνητικό σημείο?

 

:X

Θετικά:ταχύτητα,μέγεθος,καλύτερη οθόνη,φωτηνότητα,χρώματα,όλα τα υπέρ του2003SE

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις MMS

Επιλέγουμε διαδοχικά: Start->More...->MMS

 

MMS Composer: Επιλέγουμε το Settings

 

Settings: Επιλέγουμε Menu->New (ανάλογα με το δίκτυο σας βάζετε τις παρακάτω ρυθμίσεις)

 

 

 

Name: Vodafone MMS

MMSC URL: http://mms.vodafone.gr

WAP Gateway: 213.249.19.49

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το MPX220 το εχω εδω και 3 μέρες , μετα απο αρκετη χρήση έχω να πω τα εξής

1) Προκειται για ένα απόλυτο τηλέφωνο με άπειρες ευκολίες σε χρήση τηλεφωνου

2) Απο καμερα μέτρια προς καλή με πάρα πολλές επιλογές αλλα δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα , αρκετα καλη για στιγμές που δεν εχεις την φωτογραφική μηχανη μαζι σου (άλλωστε οι διαφορες με τα άλλα κινητα με καμερες 1,-1,2- 1,3-2 ειναι πραγματικά μικρές)

3) Απο ταχύτητα πάει σφαίρα τόσο στα μενου όσο και στα προγράμματα και παιχνίδια

4) Η ένταση στον ήχο κλήσης είναι χαμηλή σε σύγκριση με άλλα κινητα αλλα οχι και τοσο οσο θέλουν να το θαβουν (το ακους άνετα σε εξωτερικους χωρους και αμα βάλεις παράλληλα και δονηση ειναι αδιανοητο να χάνεις κλησεις) Μάλλος είναι θέμα χρόνου να διορθωθεί με αναβάθμιση . Ποιότητα ηχείου εξαιρετική !!!!

5) Ειναι ένα κινητο τηλεφωνο απόλυτο εργαλείο (συνεργασία άψογη με τα windows), έχω πάνω απο 600 επαφές μέσα και θα ήταν αδύνατον να τις γραψω μια μια

6) Είχα πριν το qtek s100 πολυ καλο αλλα οχι για τηλέφωνο αν και μικρο παραμένει γκουμουτσα και περα απο αυτο είναι δύσχρηστο να βγαζεις ολη την ώρα το "καρφι" για να πάρεις ένα τηλεφωνο ααα και ναι το mpx220 είναι αισθητα πιο γρήγορο και απολυτα σταθερό (έχω βαλει και βγαλει themes, games, programs και δεν μου κόλισε πουθενα το άτιμο)

 

Τωρα απο αναβαθμίσεις τι γίνεται γνωρίζει κανένας ??????

υπάρχει τρόπος να κάνουμε hard reset ??????? αν και δεν χρειάζεται

 

Τελικα τα smartphone έχουν πάρει τα ηνια και μη μου μιλήσει κανεις για symbian γιατι είχα και βαρέθηκα τα διαρκή κολλίματα και το αργό τους λειτουργικό

Αυτά

Επιπλέον τι λέτε να κανουμε ένα ξεχωριστό φορουμ για customisation το mpx220 με θέματα , wallpapers, επιπρόσθετα στοιχεια , scins klp ???????? :p :cool: :rolleyes:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Oraia ola auta pou grafeis domal. Omws exw mperdeutei giati telika oi apopseis diistantai. se polla ksena forums grafontai polla tou styl "the phone crashes unexpectedly", argo menu klp. Esena domal den sou exei kanei pote shut off xwris logo?
Link to comment
Share on other sites

Oraia ola auta pou grafeis domal. Omws exw mperdeutei giati telika oi apopseis diistantai. se polla ksena forums grafontai polla tou styl "the phone crashes unexpectedly", argo menu klp. Esena domal den sou exei kanei pote shut off xwris logo?

 

Παντα η πραγματικοτητα ειναι διαφορετικη, απο τι "διαβαζεις", "ακους" και μονο αμα παρεις το κινητο στα χερια σου και το κρατησεις τουλαχιστον ενα μηνα θα καταλαβεις τι μπορει να κανει, αυτοι που παιρνουν ενα κινητο στα χερια τους για 2μερες να κανουν ενα review και κυριως ενα κινητο με ανοιχτο λειτουργικο δεν μπορουν να κρινουν ουτε το 20% των δυνατοτητων και περιοριζοντε στο να μεταφερουν τεχνικα χαρακτηριστηκα και να λενε εμπειριες 2ημερων, εγω οταν πρωτοπηρα το mpx200 το κολουσα καθε λιγο και λιγακι και εφτασα να κανω hard reset σε ουτε μια εβδομαδα απο τοτε που το πηρα, τωρα που το εχω αρκετο καιρο δεν κανω σχεδον ποτε hard reset και δεν το κολαω ποτε γιατι ξερω να το χρησιμοποιω.

 

 

To 220 παιρνει καρτες T-Flash σωστα?

Ρωταω γιατι δεν εχω βρει πουθενα card-reader που να τις υποστιριζει

Οχι παιρνει minisd που τις διαβαζουν ολοι οι card readers.

 

Aπο προγραμματα για το κινητο τι παιζει?

οι εφαρμογες που ειναι για symbian παιζουν στο κινητο?

Υπολογιζω οτι υπαρχουν πανω απο 400 εφαρμοφες για το κινητο, ειναι σε καταληξη .exe και .cab, επισεις σαφως και δεν τρεχει .sis(symbian) εφαρμογες οπως και εφαρμογες που ειναι για ppc.

 

Επιπλέον τι λέτε να κανουμε ένα ξεχωριστό φορουμ για customisation το mpx220 με θέματα , wallpapers, επιπρόσθετα στοιχεια , scins klp ????????

 

Υπαρχει ενα θεμα μεσα στο motorola για εφαρμογες που τρεχει το mpx200 και μεσα στο qtek για εφαρμογες που τρεχουν τα 8010/20, ολα αυτα τα κινητα τρεχουν wm 2002 ή 2003 και δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην συμβατοτητα εφαρμογων με το mpx220 οπως θεματων κτλ.

Οποτε καλητερη λυση για μενα ειναι να μην ανοιχτει αλλο θεμα, αλλα ενας mod να μετανομασει το υπαρχων σε "Motorola mpx200-mpx220(προγραμματα-παιχνιδια-themes)".

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΟΤΟΠΑΡΕΑ... ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΧΤΕΣ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΑ WM2003 ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΠΟΤΕ ΣΤΕΛΝΩ SMS ΑΦΕΝΟΣ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΑ 10 SMS ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΖΗΤΗΜΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΑ 3.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΑΥΤΟ.ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΛΥΣΗ.ΚΑΤΙ ΘΑ ΥΠΑΧΡΧΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2ΦΟΡΕΣ HARD RESET KAI ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ UPDATE TO FIRMWARE ΑΠΟ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΡΧΕΙΑ.

ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ...PLEEEEEEAAAAAAASSSEEEEE HEEEELP

Link to comment
Share on other sites

Oraia ola auta pou grafeis domal. Omws exw mperdeutei giati telika oi apopseis diistantai. se polla ksena forums grafontai polla tou styl "the phone crashes unexpectedly", argo menu klp. Esena domal den sou exei kanei pote shut off xwris logo?

 

xoris na diavaso parakato ean sou apantisan

exo na sou po oti einai apo taxitita sfaira kai den exei kolisi

mexri tora pouthena stin egatastasi apegatastasi.-

ego katalavaino oti pola thlephona parousiazoun tetiou idous provlimata pou anaferes ala ego mono ta 2002 vrika arga kai ta symbian oxi ta 2003SE

Link to comment
Share on other sites

xoris na diavaso parakato ean sou apantisan

exo na sou po oti einai apo taxitita sfaira kai den exei kolisi

mexri tora pouthena stin egatastasi apegatastasi.-

ego katalavaino oti pola thlephona parousiazoun tetiou idous provlimata pou anaferes ala ego mono ta 2002 vrika arga kai ta symbian oxi ta 2003SE

 

Τα 2002 ειναι απογοητευτηκα τα κρατησα μια βδομαδα ολο και ολο και δεν θελω να τα ξαναδω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα παει σφαιρα και δεν εχει κολλησει ποτε !!!!!!!!!!!!!! ψεματα να πω εγω είπα και τα αρνητικα και τα θετικα ...

Αναλυτικα μπορει καποιος να πει τισ ρυθμισεις για MMS vodafone ? σε ελληνικο μενου ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα παει σφαιρα και δεν εχει κολλησει ποτε !!!!!!!!!!!!!! ψεματα να πω εγω είπα και τα αρνητικα και τα θετικα ...

Αναλυτικα μπορει καποιος να πει τισ ρυθμισεις για MMS vodafone ? σε ελληνικο μενου ???

Domal an mpeis to site tis qtek exei oles tis ruthmiseis analutika.

 

Name: Vodafone MMS

mms vodafone:http://mms.vodafone.gr

wap gateway: 213.249.19.49

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια να πως μπορειτε να βαλετε themes

1- πατε στην storage card και δημιουργείτε έναν φάκελο πχ New

2- τα themes εχουν 2 καταλήξεις είτε cab ειτε hme οκ ?

3- πατε http://www.lemondeduskin.com/ οπου έχει χιλίαδες τρομερα themes- skins επιλεγετε αυτο που θέλετε το κατεβαζετε και το αντιγραφετε στο φακελο που δημιουργήσατε οκ ?

4.- μετα με την διαχειρηση αρχειων απο το mpx το επιλέγετε και το κανετε εγκατάσταση

5- μετα πηγαινετε αρχικη οθονη το επιλεγετε στην 1η επιλογή και αφήνετε τις αλλες δυο στο προεπιλεγμενο και να το !!!!!!!!!!!!!!!

ελπιζω να βοηθησα αρκετα !!!

 

επίσης εχετε βαλει στα "βαρβατα-πανακριβα" symbian themes ??? για καντε το και θα δείτε ότι ώς για μαγειας η ταχυτητά τους στο μενου μειωνεται κατα 30 - 40 % (ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ)

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΜΕ MP3 ???????? στο s100 υπήρχε ενα τρομερο ptravel alarm

 

νομιζω ότι πρεπει να βοηθαμε ο ενας τον αλλον για να ανακαλυπτουμε την δυναμη που κρυβουν τα win mobile !!!! :rolleyes:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

πόσο εχει μια καρτα ? τι τυπου περνει?

πόσες χιλιαδες χρωματα ειναι η οθόνη του?

 

Analoga to mege8os twn mb ths kartas, apo 35€ ws 150€

Pairnei Mini SD.

262k einai ta xrwmata ths o8onhs, 262 xiliades kai kati.

 

Kai mia erwthsh: programmata gia ppc trexei;;

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Kai mia erwthsh: programmata gia ppc trexei;;

 

Οχι.

 

Αληθεια το mpx220 ποση ελευθερη μνημη(storage) εχει?

 

Κυκλοφορισε ο tcpmp (betaplayer) που παιζει επιτελους ηχο amr και 3gp με ηχο ΑΨΟΓΑ, το site http://www.tcpmp.org μολις αρχισε να λειτουργει και συντομα απο τι ειδα θα κυκλοφορισουν skins και visualizations κατι που ελειπε απο τον παλιο betaplayer.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...