Jump to content

[FAQ] Sony Ericsson P990i


mpampir
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μολισ χθες πηρα ενα Ρ990i απο τη Wind αλλα εχω κατι υποψιες μηπως δεν ειναι original...1)δεν ειχε 2ο πενακι στη συσκευασια...και 2)η μπαταρια οταν το ξεκινησα σημερα για φορτιση ηταν σχεδον γεματη απο την αρχη στο πρωτο 15λεπτο...και μπαινω σε υποψιες γιατι ο τυπος στη Wind το ειχε ανοιξει και καλα για να βαλει μεσα το συμβολαιο και τη sim card επειδη το νουμερο μου το μετεφερα απο τη Vodafone και η ενεργοποιηση δεν εχει γινει ακομα...(γινεται μεθαυριο)....οποτε και καλα επειδη θα χρησιμοποιω την αλλη sim της Vodafone μεχρι την Πεμπτη..το ανοιξε και εβαλε την νεα μεσα μαζι με το συμβολαιο...Αγχωθηκα μην ειναι τπτ μεταχειρισμενο...Εν τω μεταξυ μεσα λεει οτι πρεπει να χει και 2ο πενακι!Και αναρωτιεμαι...υπαρχουν μουφες στην αγορα...??αλλα παιζει να με κοροιδεψαν σε εταιρια μεγαλη οπως στη Wind...τι στο καλο???HELPPPPP!!!!!!

Υπαρχει κανεις που να του ειχαν μεσα ενα πενακι μονο??

Α!!!και η καρτα μνημης αντι για την 64 που επρεπε να εχει...μου εχουν βαλει μια 512...οχι κακο αυτο αλλα τι γινεται???το χρησιμοποιησαν οι ιδιοι???

μαλλον πρεπει να το παω πισω ............................

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

μολισ χθες πηρα ενα Ρ990i απο τη Wind αλλα εχω κατι υποψιες μηπως δεν ειναι original...1)δεν ειχε 2ο πενακι στη συσκευασια...και 2)η μπαταρια οταν το ξεκινησα σημερα για φορτιση ηταν σχεδον γεματη απο την αρχη στο πρωτο 15λεπτο...και μπαινω σε υποψιες γιατι ο τυπος στη Wind το ειχε ανοιξει και καλα για να βαλει μεσα το συμβολαιο και τη sim card επειδη το νουμερο μου το μετεφερα απο τη Vodafone και η ενεργοποιηση δεν εχει γινει ακομα...(γινεται μεθαυριο)....οποτε και καλα επειδη θα χρησιμοποιω την αλλη sim της Vodafone μεχρι την Πεμπτη..το ανοιξε και εβαλε την νεα μεσα μαζι με το συμβολαιο...Αγχωθηκα μην ειναι τπτ μεταχειρισμενο...Εν τω μεταξυ μεσα λεει οτι πρεπει να χει και 2ο πενακι!Και αναρωτιεμαι...υπαρχουν μουφες στην αγορα...??αλλα παιζει να με κοροιδεψαν σε εταιρια μεγαλη οπως στη Wind...τι στο καλο???HELPPPPP!!!!!!

Υπαρχει κανεις που να του ειχαν μεσα ενα πενακι μονο??

Α!!!και η καρτα μνημης αντι για την 64 που επρεπε να εχει...μου εχουν βαλει μια 512...οχι κακο αυτο αλλα τι γινεται???το χρησιμοποιησαν οι ιδιοι???

μαλλον πρεπει να το παω πισω ............................

 

 

file mou sapanthsa eidh sto allo thema pou anoikses....

eprepe eidh na to eixes paei pisw afou shmera den mporeis

ayrio prwi prwi panto k pes tous na to baloyn ston k@lo toys

oso kathystereis einai xeirotero gia sena giati meta tha kanoun

toys kinezous

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μολισ χθες πηρα ενα Ρ990i απο τη Wind αλλα εχω κατι υποψιες μηπως δεν ειναι original...1)δεν ειχε 2ο πενακι στη συσκευασια...και 2)η μπαταρια οταν το ξεκινησα σημερα για φορτιση ηταν σχεδον γεματη απο την αρχη στο πρωτο 15λεπτο...και μπαινω σε υποψιες γιατι ο τυπος στη Wind το ειχε ανοιξει και καλα για να βαλει μεσα το συμβολαιο και τη sim card επειδη το νουμερο μου το μετεφερα απο τη Vodafone και η ενεργοποιηση δεν εχει γινει ακομα...(γινεται μεθαυριο)....οποτε και καλα επειδη θα χρησιμοποιω την αλλη sim της Vodafone μεχρι την Πεμπτη..το ανοιξε και εβαλε την νεα μεσα μαζι με το συμβολαιο...Αγχωθηκα μην ειναι τπτ μεταχειρισμενο...Εν τω μεταξυ μεσα λεει οτι πρεπει να χει και 2ο πενακι!Και αναρωτιεμαι...υπαρχουν μουφες στην αγορα...??αλλα παιζει να με κοροιδεψαν σε εταιρια μεγαλη οπως στη Wind...τι στο καλο???HELPPPPP!!!!!!

Υπαρχει κανεις που να του ειχαν μεσα ενα πενακι μονο??

Α!!!και η καρτα μνημης αντι για την 64 που επρεπε να εχει...μου εχουν βαλει μια 512...οχι κακο αυτο αλλα τι γινεται???το χρησιμοποιησαν οι ιδιοι???

μαλλον πρεπει να το παω πισω ............................

 

Όπως σου πρότειναν και οι υπόλοιποι το λογικό είναι να το πάς πίσω.

 

Για δές αν το ΙΜΕΙ του κινητού(θα το δείς αν πατήσεις με κλειστό το πορτάκι *#06#) είναι το ίδιο με το ΙΜΕΙ που αναγράφεται στην συσκευασία του κουτιού(στα πλάγια) και πές μας...:shifty:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα το χα παει φιλε μου...απλα το πηρα σαββατο μεσημερι και μεχρι να γυρισω σπιτι κι ολα αυτα εκλεισε το καταστημα και απογευμα δεν ηταν απ'οσο ξερω...οποτε περιμενω να παω αυριο πρωι πρωι...

Το γελιο ειναι πως ο τυπος δε θα μου το αλλαζει...αλλωστε δεν υπαρχουν πολλα στην αγορα και βεβαια δυσκολευτηκα πολυ να το βρω...αυτο σκεφτομαι...

θα κοιταξω κι αυτο που μου πε το παληκαρι για το ΙΜΕΙ να το επιβεβαιωσω...

ΤΟ παω αυριο το πρωι και αναφερω εξελιξεις..

Ο θεος βοηθος!!!

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρες μέσο επιδότησης; Αν όχι, στην περίπτωση που αρνηθεί να σου δώσει νέα συσκευή, μπορείς να την επιστρέψεις πίσω και να απαιτήσεις τα χρήματα. Και με επιδότηση γίνεται, αλλά δεν ξέρω τι διαδικασία ακολουθήται με το συμβόλαιο.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

175 ευρω το πηρα λογω συνδεσης ετσι???για να μην γινονται παρεξηγησεις...στη Wind ειχε 290..παλι πολυ φτηνα για το συγκεκριμενο κινητο αλλα τα κομματια ειναι ελαχιστα..

 

Εκτος αυτου θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...π.χ πηγα χθες στο Μall...ενεργοποιησα το WLAN...βρηκα 5-6 δικτυα...παω να συνδεθω αλλα δεν μπορω...παντα συνδεεται η με το GPRS η με εναν λογαριασμο DefaultWLANκατι...τι να κανω??μπορει και να με χρεωνουν αυτα???να τα σβησω.....???

τι διαδικασια ακολουθω οταν βρισκω ενα ασυρματο μοντεμ-ρουτερ χωρις κλειδι...????ας μου πει καποιος plzzzzzzzzzzzz...!!!

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

Ρε, Παοκαρα...πες μου κατι...

 

Υπαρχει δυνατοτητα να γραφεις ΜΟΝΟ Ελληνικα, απο το εξωτερικο πληκτρολογιο (πορτακι)? Εστω σε κεφαλαια? Δεν με ενδιαφερει Τ9.

 

Αν ναι...γραφει 160 χαρακτηρες? Και επισης,μπορεις να αλλαξεις ευκολα τη γλωσσα γραφης, για να γραψεις Μια αγγλικη λεξη -ας πουμε- και κατοπιν να ξαναγυρισεις σε Ελληνικα?

 

Αγωνιω...

 

ΤΗΑΝΧ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε, Παοκαρα...πες μου κατι...

 

Υπαρχει δυνατοτητα να γραφεις ΜΟΝΟ Ελληνικα, απο το εξωτερικο πληκτρολογιο (πορτακι)? Εστω σε κεφαλαια? Δεν με ενδιαφερει Τ9.

 

Αν ναι...γραφει 160 χαρακτηρες? Και επισης,μπορεις να αλλαξεις ευκολα τη γλωσσα γραφης, για να γραψεις Μια αγγλικη λεξη -ας πουμε- και κατοπιν να ξαναγυρισεις σε Ελληνικα?

 

Αγωνιω...

 

ΤΗΑΝΧ.

Φιλε 2-3 μερες το χω και δεν εχω βρει τπτ...να καταλαβεις 2η φορα φορτιζει τωρα!απο τα μηνυματα καταλαβα οτι πρεπει να γραφεις κεφαλαια για να χρεωνει 1 καθε 160 χαρακτηρες...μην το ξεχνας αυτο!τωρα για τα ελληνικα δεν βρηκα κατι ακομα...θα ψαξω και θα σου πω αν ειναι!!!παντως αυτο ισως λυνεται με την τελευταια αναβαθμιση...εγω την κατεβασα αλλα δεν την εβαλα ακομα γιατι περιμενω να το μαθω λιγο μην κανω καμια βλακεια!θα το ψαξω και θα σου πω....

 

ΑΝ πας στο παραπανω φορουμ στην κεντρικη σελιδα που λεει για το P990 ερωτησεις και προβληματα μονο εχει απαντηση!!απ'οτι διαβασα μαλλον το προβλημα λυνεται με την τελευταια αναβαθμιση...οποτε αν δεν θες ακομα να την κανεις και το χεις καινουριο συμβιβασου λιγο με κεφαλαια αγγλικα να μην χρεωνεσαι 2πλα sms και μετα καντην...]

Αυτο θα κανω κι εγω παροτι μου τη σπαει να γραφω greeklish....

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...