Jump to content

Πρόβλημα με άδειες χρήσης


LeM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

Απο τοτε που πηρα το laptop εχω περασει μεσα στην βιβλιοθηκη του mediaplayer

αρκετα cd(300περιπου)χωρις ομως να εχω δει οτι ειναι ενεργοποιημενη η προστασια.

Τωρα καθε φορα που γραφω ενα cd σε καποιο φιλαρακι,με τραγουδι που ειναι προστατευμενο,

και ενω εγω μπορω να το ακουσω στο laptop μου,οταν αυτος βαζει το cd στο δικο του pc

τον πεταει στην σελιδα για την αποκτηση αδειας χρησης και δεν τον αφηνει να το ακουσει.

Και αναρωτιεμαι..υπαρχει καποιος τροπος να βγαλω την προστασια απο τα κομματια η πρεπει

να τα ξαναπερασω απο τα cd στον υπολογιστη???:worry:

 

thnx!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Απο τοτε που πηρα το laptop εχω περασει μεσα στην βιβλιοθηκη του mediaplayer

αρκετα cd(300περιπου)χωρις ομως να εχω δει οτι ειναι ενεργοποιημενη η προστασια.

Τωρα καθε φορα που γραφω ενα cd σε καποιο φιλαρακι,με τραγουδι που ειναι προστατευμενο,

και ενω εγω μπορω να το ακουσω στο laptop μου,οταν αυτος βαζει το cd στο δικο του pc

τον πεταει στην σελιδα για την αποκτηση αδειας χρησης και δεν τον αφηνει να το ακουσει.

Και αναρωτιεμαι..υπαρχει καποιος τροπος να βγαλω την προστασια απο τα κομματια η πρεπει

να τα ξαναπερασω απο τα cd στον υπολογιστη???:worry:

 

thnx!

 

Τα κομμάτια δυστυχώς πρέπει να τα ξαναπεράσεις βγάζοντας πλέον την προστασία απ' το πρόγραμμα:

Tools-->options-->rip music-->ξετσεκάρησε το copy protect music

Διάβασε εδώ σχετικά: http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/player/faq/drm.mspx

Aν εγκατασταθεί το license δεν θα υπάρχει πρόβλημα να τα ακούσει και ο φίλος σου για παράδειγμα. Θα το βρείς παρακάτω Windows Media Personal License

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/forpros/drm/pluwiz.aspx

Link to comment
Share on other sites

λογικα, μπορεις στο cd που γραφεις τα τραγουδια να δημιουργεις και ενα φακελο με τα authorisations τους, οποτε σε αλλους Η/Υ απλως μαζι με τα τραγουδια,θα αντιγραφεις και τα licences τους.Το εχω δοκιμασει με WMA DRM και δουλευει!
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα.Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αυτή τη στιγμή.Το κακό είναι ότι το έπαθα μετά από φορμάτ και δεν μπορώ εγώ ο ίδιος να ακούσω τα τραγούδια.Επίσης είναι αδύνατο να ξαναβρώ όλα τα cd που έχω περάσει στον υπολογιστή μου,είναι απίστευτος αριθμός και τα πέρασα κάποια χρόνια πριν,προτού "ανακαλύψω" τα mp3...

Κάποια λύση please?

:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αυτή τη στιγμή.Το κακό είναι ότι το έπαθα μετά από φορμάτ και δεν μπορώ εγώ ο ίδιος να ακούσω τα τραγούδια.Επίσης είναι αδύνατο να ξαναβρώ όλα τα cd που έχω περάσει στον υπολογιστή μου,είναι απίστευτος αριθμός και τα πέρασα κάποια χρόνια πριν,προτού "ανακαλύψω" τα mp3...

Κάποια λύση please?

 

Ούτε εγώ μπορώ να ακούσω κάποια κομμάτια (τα έχω περάσει από Flashάκι)..... Πείτε καμιά λύση!!!!!:happy:

PAF

Pelekas Art Festival 05-06-07

 

---> paf.gr <---

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ανταπόκριση σε απαντήσεις βλέπω :p Τελικά είναι τόσο δύσκολο να παρακαμφούν αυτές οι @#$:angry:%^#$ οι άδειες?:rtfm:ουφ...:mad:
:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...