Jump to content

Siemens Gigaset C450IP


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους

Πρόσφατα αγόρασα το Siemens Gigaset C450IP. Μπορώ να πω ότι είμαι πολυ ευχαριστημένος το τηλέφωνο δουλεύει άψογα και με VOIP αλλά και με ΟΤΕ.

Το πρόβλημα μου είναι ότι χρειάζομαι ένα repeter και δυστυχώς η εδώ αντιπροσωπία ισχυρίζεται ότι δεν γίνετε. Στο επίσημο site αλλά και στο manual λεει ότι το υποστηρίζει http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,hq_en_0_122378_rArNrNrNrN_variation%253A-5_pageType%253ATechnical%2Bdata_imagePos%253A0,00.html#content

 

Εάν κάποιος ξέρει τι repeater μπορεί να μπει ....

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε με το manual και διξε το τους. Αν και παλι δεν γινει τιποτα στειλε e-mail στους γερμανους να σου απαντησουν! :)
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε με το manual και διξε το τους. Αν και παλι δεν γινει τιποτα στειλε e-mail στους γερμανους να σου απαντησουν! :)

 

Έχω στείλει και στους γερμανούς αλλά από ότι έχω καταλάβει το προωθούν στην εδώ αντιπροσωπεία. Υπόψη, η εδώ αντιπροσωπεία μου λέει ότι η απάντηση ήρθε από γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε απάντηση από Γερμανία και το συγκεκριμένο τηλέφωνο υποστηρίζει το GIGASET Repeater. Μπράβο :rocket: στην εξυπηρέτηση πελατών (τηλ. 8011111116) της Ελληνικής αντιπροσωπείας οι οποίοι ισχυρίστηκαν ότι αφού επικοινώνησαν με Γερμανία έλαβαν αρνητική απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Πηρα κι εγω το ιδιο ΙΡ τηλεφωνο, αλλα παρατηρισα ενα προβλημα.

Ενω μεσω σταθερου δυκτιου ειναι 100% ΟΚ, μεσω ΙΡ δεν ακουω σωστα (ακουω με διακοπες) ενω με ακουνε σωστα.

Γραμμη ΑDSL 1024 / 256.

Δεν ελυσα το προβλημα ουτε μεσω SIEMENS ουτε μεσω provider (HOL - evoice).

Καμια ιδεα.

Καθε βοηθεια δεκτη.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις κάποιο τεστ με άλλο provider. Από τη Siemens σίγουρα δεν θα σε βοηθήσουν . Από τη HOL κανονικά θα έπρεπε. Εγώ χρησιμοποιώ το voipbuster και έχω παρατηρήσει κάποια προβλήματα σε μερικές περιοχές Αθήνα. Τους ακούω αλλά αυτοί δεν με ακούνε καλά.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα δοκιμασει και με voipbuster.

Το αποτελεσμα ηταν το ιδιο.

Αρχιζω να πιστευω οτι ειναι προβληματικη η συγκεκριμενη συσκευη, παροτι η SIEMENS λεει οτι αφου μιλαει σωστα μεσω του σταθερου δικτυου δεν πρεπει να ειναι προβλημα της συσκευης.

Καποιος που να εχει το ιδιο προβλημα???:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δοκιμασει και με voipbuster.

Το αποτελεσμα ηταν το ιδιο.

Αρχιζω να πιστευω οτι ειναι προβληματικη η συγκεκριμενη συσκευη, παροτι η SIEMENS λεει οτι αφου μιλαει σωστα μεσω του σταθερου δικτυου δεν πρεπει να ειναι προβλημα της συσκευης.

Καποιος που να εχει το ιδιο προβλημα???:worry:

 

Μπορεί να είναι λόγω του περιορισμού UDP πακέτων από τον ΟΤΕ (ρίξε μια ματιά στο forum του http://www.adslgr.com).

 

Δυστυχώς σε αυτή την περίπτωση δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Ο μόνος voice provider (που ξέρω δηλαδή) που κάνει κάτι σχετικά είναι η altec με το i-call.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, συγνώμη που επεμβαίνω έτσι στο topic σας, αλλά χρειάζομαι την βοήθεια όποιου γνωρίζει. Έχω ένα πρόβλημα το siemens C450IP και δεν μπορώ να βρω λύση.

Έχω postάρει αλλού αλλά ακομα δεν έχω λάβει κάποια απάντηση. Όποιος καλό άνθρωπος μπορει να βοηθήσει...!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155967

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, συγνώμη που επεμβαίνω έτσι στο topic σας, αλλά χρειάζομαι την βοήθεια όποιου γνωρίζει. Έχω ένα πρόβλημα το siemens C450IP και δεν μπορώ να βρω λύση.

Έχω postάρει αλλού αλλά ακομα δεν έχω λάβει κάποια απάντηση. Όποιος καλό άνθρωπος μπορει να βοηθήσει...!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155967

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Τι ακριβώς πρόβλημα έχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Γεια σας.

Πηρα κι εγω το ιδιο ΙΡ τηλεφωνο, αλλα παρατηρισα ενα προβλημα.

Ενω μεσω σταθερου δυκτιου ειναι 100% ΟΚ, μεσω ΙΡ δεν ακουω σωστα (ακουω με διακοπες) ενω με ακουνε σωστα.

Γραμμη ΑDSL 1024 / 256.

Δεν ελυσα το προβλημα ουτε μεσω SIEMENS ουτε μεσω provider (HOL - evoice).

Καμια ιδεα.

Καθε βοηθεια δεκτη.

Ευχαριστω.

 

Φίλε μου το πρόβλιμα σου είναι καθαρα απο την σύνδεσί σου ή την σύνδεση του άλλου που μιλάς 100%

πολύ απλά σέρνετε μέτρισε την ταχύτιτά σου ή αντίστιχα την ταχύτιτά του και θα δείς

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

θα ηθελα να ναφερθω σε ένα προβλημα που αντιμετωπιζω με τ6ο c450i ασυρματο τηλεφωνο της siemens

 

είμαι στην ον τελεκομσ έχω σνδεση τη βάση του στο ρουτερ και διαθετω και ενα λογαριασμό voipdiscount- εχω ρυθμίσει τη συσκευη c450 να συνδεεται με στθερο <ιπ ;osew for;ew p;av na k;anv xr;hsh toyvoipdiscount μεσα απο τη συσκευη ( αλλοστε γιαυτο τη πήρα ) κάποις φορές καταφερνω να συνδεθω κα ινα μιλήσω αλλα στη συντριπτική πλειοψηφία πέφτει ολοκληρο το δίκτυο και δεν έχω ρουτερ μεχρι να κάνω επανεκινηση στον ρουτερ(pirell)

 

 

ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τη φταίει

 

 

 

Αν κάποιος μπορεί αν βοηθίσει στο ελάχιστο θα παρακαουσα να απαντησει ή απευθείαςέδω ή μεσω προσωπικού μηνυματοις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...