Jump to content

Laser ή Inkjet Printer? Γεια όσους ξέρουν μόνο


GiorgosH
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι για έναν B/W printer για τη 'βρώμικη΄δουλειά στο γραφείο (περίπου 80-90 σελίδες/μέρα - κυρίως πρόχειρες)

Έχουν περάσει την τελευταία 2ετία Kyocera 1020 & Epson EPL6200 και κανένας δεν άντεξε..

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι το ενδεχόμενο να κοιτάσω προς inkjet μήπως και έχω κάποιο όφελος από τα αναλώσιμα γιατί στους Laser μέχρι στιγμής ήθελα drum + toner σχεδόν κάθε 2 μήνες, από ~80 ευρώ έκαστο..

Γνώμες?

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα αναλωσιμα στον inkjet ειναι σε τελικη αναλυση πιο ακριβα.Παρε laser που εχει ενσωματομενο το drum με το toner πχ HP. Καλο θα ηταν να μην παρεις μικρη σειρα (πχ 2400) αλλα σειρα 4300 οπου το τονερ κραταει παρα μα παρα πολυ.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις στο γραφειο εχουμε laser HP 4350n και ειμαστε ευχαριστημενοι...Το τονερ κραταει γυρω στους 2 μηνες με εκτυπωσεις 100 σελιδες ανα ημερα, και το πληρωνουμε καπου στα 60 ευρω. Καλη επιλογη πιστευω!
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μας γραφείο έχουμε πάρει το Cannon iR1600 δικτυακό εκτυπωτή και φωτοτυπικό και πληρώνουμε συντήρηση στην intersys x λεπτά/σελίδα και έχουμε και τα tonner μέσα. Ψάχτο λίγο παραπάνω.

 

btw: Το injekt δεν σε συμφέρει με την καμία

Link to comment
Share on other sites

Εμεις στο γραφειο εχουμε laser HP 4350n και ειμαστε ευχαριστημενοι...Το τονερ κραταει γυρω στους 2 μηνες με εκτυπωσεις 100 σελιδες ανα ημερα, και το πληρωνουμε καπου στα 60 ευρω. Καλη επιλογη πιστευω!

 

Ναι αλλά αυτός κοστίζει 1500+ ευρώ.. Τέτοιυ κόστους εκτυπωτές έχουμε 2 OKI 5200 έγχρωμους LASER.

 

Εγώ ψάχνω έναν οικονομικό ασπρόμαυρο για τα πρόχειρα έγγραφα που βγάζω με τιμή αγοράς 100-200 ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω έναν οικονομικό ασπρόμαυρο για τα πρόχειρα έγγραφα που βγάζω με τιμή αγοράς 100-200 ευρώ..

 

> LEXMARK E120N (δικτυακός) από € 138 (Skroutz it!) ;)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ο κανονας ειναι οτι οταν εχεις πολλες σελιδες (ασπρομαυρες) μονο ο laser συμφερει. Απο κει και περα θελει ψαξιμο για τον ποιο οικονομικο. Ομως μονο laser.

Host

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...