Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες ξεχαστε το για 1 και 2 εβδομαδες μολις ρωτησα στη νοκια και μου ειπαν για μαιο με ιουνιο οτι θα ερθει το ν 95 παντως εγω θα περιμενω λιγο ακομα και για το ν 76

 

ετσι λενε ολοι εμενα χθες μου ειπαν σιγουρα τον ιουνιο και οταν τους ειπα οτι στο φορυμ του my phone δινονται στοιχεια εγκυρα για την ημερομηνια διαθεσης μου ειπαν οτι με τα φορουμ των πιτσιρικαδων δεν ασχολουνται(αυτο εμεσα εννοουσε)δεν το ειπε ακριβως ετσι

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σιγά την οθόνη του N80.

 

Βάλε δίπλα δίπλα την οθόνη του n80 και του n73 και θα καταλάβεις.

Οσοι το έκαναν ολοι θέλαν να εχουν την οθόνη του δευτερου.

 

Θα αστειεύεσαι φυσικά. Στο Ν73 φαίνονταν ξεκάθαρα τα πίξελς. Στο Ν80 όχι.

Link to comment
Share on other sites

οποτε ολοι παιδια να αγορασουμε το Ν80 και οχι το Ν95?:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Κανείς δε το είπε αυτό. Εκτός αν αγοράζεις κινητό με κριτήριο μόνο την ποιότητα της οθόνης.

 

Προσέξτε. Δε λέω καν την οθόνη, αλλά την ποιότητα. Γιατί για πολλούς παίζει ρόλο και το μέγεθος της οθόνης, και ως γνωστόν τα Ν95,Ν73 έχουν μεγαλύτερη οθόνη από Ν80.

 

Αυτά. Ωραίο το Ν95, αλλά όχι και να μην παραδεχόμαστε τα αυτονόητα.

Link to comment
Share on other sites

The Nokia N95 is up from today available at mobile gadgets. Limited stock, first in - first out.

 

http://www.mobile-gadgets.net/mgc/product.php?productid=1005&cat=0&page=1

Link to comment
Share on other sites

The Nokia N95 is up from today available at mobile gadgets. Limited stock, first in - first out.

 

http://www.mobile-gadgets.net/mgc/product.php?productid=1005&cat=0&page=1

 

 

Την τιμή την είδατε ????

€ 1599.00 $ 2078.70

including VAT 19.00% (€ 255.30)

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

 

Αναρωτιέμαι ο παππούς τι δουλειά έκανε στον 2ο παγκόσμιο ? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα και ρωτησα

μετα απο ποσο καιρο

και μου ειπανε οτι τους κανανε σεμιναρια

και οτι θα ερθει αρχες Μαιου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

The Nokia N95 is up from today available at mobile gadgets. Limited stock, first in - first out.

 

http://www.mobile-gadgets.net/mgc/product.php?productid=1005&cat=0&page=1

geovass to eida kai ego xtes auto!

Se lathos thread to postares file mou!

 

Auto paei sta anekdota!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλα γνωστο πια το παραμυθι οταν ρωτας την νοκια ποτε ερχεται ενα πολυαναμενομενο μοντελο οπως το Ν95.παντα η απαντουν με γενικοτητες τυπου θα ερθει το δευτερο τριμινο η θα σου πουν οτι θα ερθει τον ιουνιο τον αυγουστο τα χριστουγεννα!!!!μην πιστευετε τιποτα.το Ν95 και συμφωνα και με παρα πολλα φορουμ του εξωτερικου δεν θα αργησει να βγει.το πολυ εως της 20 απριλιου θα ειναι και στην ελλαδα.α και αμα τους πεις(νοκια)τι εγινε το τηλεφωνο ηρθε πιο νωρις απο οτι λεγατε σου λενε την αλλη κλασσικη δικαιολογια οτι ειχαν νεα ενημερωση.χρηματα θα τους δωσουμε δεν ζητιανευουμε.ελεος πια ρε νοκια!(ελλαδας).
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πω οτι η τιμη του Ν 95 θα ειναι 721 ευρω παντα απο το καταστημα της νοκια

 

γνωστο πλεον φιλε μου εδω και καιρο:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για κινητό πάρα πολύ καλές. H εστίαση στα νομίσματα είναι υποδειγματική για κινητό. Ακόμα περισσότερο και για την τελευταία φωτογραφία η οποία με άφησε έκπληκτο με τη λεπτομέρειά της. Το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό. Μπράβο στη Nokia

Link to comment
Share on other sites

Για κινητό πάρα πολύ καλές. H εστίαση στα νομίσματα είναι υποδειγματική για κινητό. Ακόμα περισσότερο και για την τελευταία φωτογραφία η οποία με άφησε έκπληκτο με τη λεπτομέρειά της. Το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό. Μπράβο στη Nokia

 

Ειδικά η τελευταία μου άνοιξε την όρεξη(για να φάω, όχι για να πάρω το κινητό).:p

Πάντως, όποιος νομίζει οτι αγοράζει εκτός από κινητό και μια κάμερα 5mp κάνει λάθος. Οι φώτο είναι αρκετά καλές για κινητό, όχι για φωτογραφική μηχανή+ οτι υπάρχουν καλύτερα φωτογραφικά κινητά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά η τελευταία μου άνοιξε την όρεξη(για να φάω, όχι για να πάρω το κινητό).:p

Πάντως, όποιος νομίζει οτι αγοράζει εκτός από κινητό και μια κάμερα 5mp κάνει λάθος. Οι φώτο είναι αρκετά καλές για κινητό, όχι για φωτογραφική μηχανή+ οτι υπάρχουν καλύτερα φωτογραφικά κινητά.

Νομίζω είναι στο επίπεδο που όλοι περίμεναν και επιθυμούσαν. Τουλάχιστον όχι χειρότερη. Το ξέραμε ότι δεν θα ήταν σαν 5mp ψηφιακή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι στο επίπεδο που όλοι περίμεναν και επιθυμούσαν. Τουλάχιστον όχι χειρότερη. Το ξέραμε ότι δεν θα ήταν σαν 5mp ψηφιακή.

 

Δεν μπορώ να ξέρω τι επίπεδο περίμεναν όλοι, φαντάζομαι όμως οτι επιθυμούσαν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Το λέω γιατί έχει αναφερθεί πολλές φορές στις προηγούμενες σρλίδες οτι δεν αγοράζεις μόνο κινητό αλλά και και και και φωτογραφική 5mp.

Anyway, οι φώτογραφίες είναι ικανοποιητικές, η εστίαση όμως θα μπορούσε να ήταν και καλύτερη.

Ο κάτοχος του κινητού δεν θα φοβηθεί να τραβήξει φωτογραφίες, αλλά δεν θα υπερηφανεύεται κιόλας για το αποτέλεσμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το πρωτότυπο, η βιολετιά απόχρωση έχει βελτιωθεί αισθητά.

Αυτό για μένα ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημα μέχρι τώρα.

Για να δούμε κι άλλες. Και καμιά νυχτερινή λήψη.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια φωτο φιλε leftezi ειναι σε χαμηλο φωτισμο.Στο τελος ειδατε τι λεει για την μπαταρια?Προς ddr2:Ο κατοχος θα υπερηφανευεται και για το αποτελεσμα γιατι με τα λεφτα που δινει ανταγωνιζεται ψηφιακες των 200 ευρω χαλαρα,το λεει και αυτος που τις τραβηξε κιολας,τωρα αν νομιζεις οτι καποιο κινητο ανταγωνιζεται ψηφιακη των 700 ευρω με συγχωρεις εισαι υπερβολικος γιατι αυτο το κινητο μονο και μονο η καμερα του θα εκανε 700 ευρω(δε πιστευω να θεωρεις οτι με 700 ευρω που κανει ολο το κινητο αρα η καμερα του ποσο να κανει 150 με 200 ευρω θα χτυπουσε ψηφιακη των 700?)το κινητο θα εκανε 1500 ευρω χαλαρα.Επισης σε δειγματα κοντινων αποστασεων πιστευω υπερεχει του Κ800 μενει να δουμε σε τοπια και νυχτερινο φωτισμο τι παιζει
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,εγώ πιστευω πως εκατο τοις εκατο θα βγάζει καλύτερα το ν95 απο το κ800.

Εδώ το ν73 βγάζει.

Η κάμερα του κ800 την ημέρα δεν ειναι τίποτα το εξαιρετικό,δεν εχει μεγάλες διαφορές απο κ750 και w900.

Το βραδυ κανει την διαφορά λόγω flash.

 

Το βράδυ δεν θα βγάζει οπως το κ800.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εφάμιλλο μιας ψηφιακής των 200 Ευρώ δε θέλω τίποτα περισσότερο από την ψηφιακή του. Αυτό μου αρκεί.

 

Α! και για το βράδυ δε ζητάω το τέλειο. Ας είναι "ικανοποιητικές". Απλά να μην είναι για πέταμα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εφάμιλλο μιας ψηφιακής των 200 Ευρώ δε θέλω τίποτα περισσότερο από την ψηφιακή του. Αυτό μου αρκεί.

 

Α! και για το βράδυ δε ζητάω το τέλειο. Ας είναι "ικανοποιητικές". Απλά να μην είναι για πέταμα.

κοίταξε εφάμιλλο με μια ψηφιακή δεν είναι σε καμια περίπτωση.

Διοτι με 200 ευρώ αγοράζεις μια sony cyber-shot 5-6 mp με carl zeiss πάλι, optical zoom,και xenon flash.Και σίγουρα φίλε leftezi θα βγάζει πολύ καλύτερα σε ολες τις συνθήκες:)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,εγώ πιστευω πως εκατο τοις εκατο θα βγάζει καλύτερα το ν95 απο το κ800.

Εδώ το ν73 βγάζει.

Η κάμερα του κ800 την ημέρα δεν ειναι τίποτα το εξαιρετικό,δεν εχει μεγάλες διαφορές απο κ750 και w900.

Το βραδυ κανει την διαφορά λόγω flash.

 

Το βράδυ δεν θα βγάζει οπως το κ800.

 

Συμφωνω απολυτως μαζι σου...

Ασε που το Ν95 τραβαει και πολυ καλο βιντεο, οχι τελειο αλλα βλεπετε σε αντιθεση με τον ανταγωνισμο!!!;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

κοίταξε εφάμιλλο με μια ψηφιακή δεν είναι σε καμια περίπτωση.

Διοτι με 200 ευρώ αγοράζεις μια sony cyber-shot 5-6 mp με carl zeiss πάλι, optical zoom,και xenon flash.Και σίγουρα φίλε leftezi θα βγάζει πολύ καλύτερα σε ολες τις συνθήκες:)

Παντως ο τυπος λεει οτι τραβηξε τις ιδιες φωτο με μια Canon HV10 και λεεει οτι τα αποτελεσματα ειναι πολυ παρομοια!!!!Συγκεκριμενα λεει οτι η ποιοτητα το χρημα και οι λεπτομερειες ηταν λιγο ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ στο Ν95 αλλα εβγαζε περισσοτερο θορυβο το Ν95.Οποιος ξερει λεπτομερειες για τη συγκεκριμενη ψηφιακη ας μας πει εγ ξερω παντως οτι ειναι 3 ΜΡ με 10 οπτικο ζουμ και εχει τεραστιους φακους
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως ο τυπος λεει οτι τραβηξε τις ιδιες φωτο με μια Canon HV10 και λεεει οτι τα αποτελεσματα ειναι πολυ παρομοια!!!!Συγκεκριμενα λεει οτι η ποιοτητα το χρημα και οι λεπτομερειες ηταν λιγο ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ στο Ν95 αλλα εβγαζε περισσοτερο θορυβο το Ν95.Οποιος ξερει λεπτομερειες για τη συγκεκριμενη ψηφιακη ας μας πει εγ ξερω παντως οτι ειναι 3 ΜΡ με 10 οπτικο ζουμ και εχει τεραστιους φακους

Καταρχας δεν είναι ψηφιακή μηχανή.

Είναι κάμερα η οποια βγάζει και φωτογραφίες...

Και πάλι πιστευω οτι μια ψηφιακη με 200 ευρώ οπως ειπα παραπάνω βγάζει πολύ καλυτερες Photo.

Link to comment
Share on other sites

Nαι ενταξει αυτο εννοουσα παντως τα νεα σε αυτον τον τομεα ειναι ευχαριστα δηλαδη συγκρινουμε την καμερα ενος κινητου με αυτην μιας καμερας που βγαζει και φωτο.Μονο και μονο αυτο λεεει πολλα.Οχι οτι την αντικαθιστα δεν λεω αυτο απλα επειδη δεν ευκολο να την κουβαλας μαζι σου συνεχεια(την ψηφιακη) μπορεις με το Ν95 σε απλες καθημερινες στιγμες να κανεις τη δουλεια σου
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια φωτο φιλε leftezi ειναι σε χαμηλο φωτισμο.Στο τελος ειδατε τι λεει για την μπαταρια?Προς ddr2:Ο κατοχος θα υπερηφανευεται και για το αποτελεσμα γιατι με τα λεφτα που δινει ανταγωνιζεται ψηφιακες των 200 ευρω χαλαρα,το λεει και αυτος που τις τραβηξε κιολας,τωρα αν νομιζεις οτι καποιο κινητο ανταγωνιζεται ψηφιακη των 700 ευρω με συγχωρεις εισαι υπερβολικος γιατι αυτο το κινητο μονο και μονο η καμερα του θα εκανε 700 ευρω(δε πιστευω να θεωρεις οτι με 700 ευρω που κανει ολο το κινητο αρα η καμερα του ποσο να κανει 150 με 200 ευρω θα χτυπουσε ψηφιακη των 700?)το κινητο θα εκανε 1500 ευρω χαλαρα.Επισης σε δειγματα κοντινων αποστασεων πιστευω υπερεχει του Κ800 μενει να δουμε σε τοπια και νυχτερινο φωτισμο τι παιζει

 

Εντάξει,εγώ πιστευω πως εκατο τοις εκατο θα βγάζει καλύτερα το ν95 απο το κ800.

Εδώ το ν73 βγάζει.

Η κάμερα του κ800 την ημέρα δεν ειναι τίποτα το εξαιρετικό,δεν εχει μεγάλες διαφορές απο κ750 και w900.

Το βραδυ κανει την διαφορά λόγω flash.

 

Το βράδυ δεν θα βγάζει οπως το κ800.

 

Την τελευταία διαφήμιση της Q με τα ανθρωπάκια που παίζουν κιθάρα την έχετε δεί?

Το slogan το θυμάστε?

Τι να σας πώ παραπάνω?

Ο ένας λέει οτι θα συναγωνίζεται ψηφιακή των 200 ευρώ.(μια canon powershot A550 ας πούμε, ή μια nikon coolpix L6:blink::blink:)

Ο άλλος ότι (με λίγα λόγια)το n73 πατάει κάτω το k800.

Οκ, πείτε ότι θέλετε....

Σας εύχομαι καλές φωτογραφικές εμπειρίες...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...