Jump to content

Asus P535


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό μεσημέρι και καλώς σας βρήκα...!!!

Ενδιαφέρομαι για το Asus P535 και από ότι διάβασα παίζει internet αγορά προς το παρόν τουλάχιστον (μέσω expansys ή κάποιο άλλο ηλεκτρτονικό μαγαζί), επικοινώνησα με την Interset πριν δύο μέρες και μου είπαν ότι δεν υπάρχει μεγάλη ζήτηση πρός το παρόν και δεν ξέρουν αν θα το εισάγουν....:O Μήπως κάποιο μέλος έχει άλλη ενημέρωση....από Interset (λέω ΄γω μήπως έπεσα σε μη γνώστη :!: ).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλό μεσημέρι και καλώς σας βρήκα...!!!

Ενδιαφέρομαι για το Asus P535 και από ότι διάβασα παίζει internet αγορά προς το παρόν τουλάχιστον (μέσω expansys ή κάποιο άλλο ηλεκτρτονικό μαγαζί), επικοινώνησα με την Interset πριν δύο μέρες και μου είπαν ότι δεν υπάρχει μεγάλη ζήτηση πρός το παρόν και δεν ξέρουν αν θα το εισάγουν....:O Μήπως κάποιο μέλος έχει άλλη ενημέρωση....από Interset (λέω ΄γω μήπως έπεσα σε μη γνώστη :!: ).

 

Αν περιμενεις απο την Interset να κανει κατι σωθηκες.

Ορθιοι κοιμουνται!

 

Η ASUS ειναι ενας γιγαντας παγκοσμιως και αυτοι :whistle: :zzz:

αντι να κοιταξουν να κανουν ενα δυναμικο μπασιμο στην αγορα

με ολη αυτη τη γκαμα των νεων PPC που διαθετει...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μωρε μπορω να το φανταστω, για αυτο μας εβαλες φωτιες τωρα :lol:

 

Βαγγελη τι γινεται ?

 

Θα το κτυπησουμε?

 

WM 6.0 θα παιρνει αραγε?

 

Cooked ROMS θα υπαρχουν?

:rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη τι γινεται ?

 

Θα το κτυπησουμε?

 

WM 6.0 θα παιρνει αραγε?

 

Cooked ROMS θα υπαρχουν?

:rolleyes:

 

Ελα φιλε μου.

Ειναι πολυ καλο, αλλα εν οψει Αθηνας (Χ7500 η το μετονομασμενο πλεον Advantage) μαλλον μενει στο συρταρι το θεμα 535 :)

Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλε μου.

Ειναι πολυ καλο, αλλα εν οψει Αθηνας (Χ7500 η το μετονομασμενο πλεον Advantage) μαλλον μενει στο συρταρι το θεμα 535 :)

 

Εγω παντως, εαν επερνα ενα απο τα 2, θα προτιμούσα το 535. Το Athena ειναι αβολο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, εαν επερνα ενα απο τα 2, θα προτιμούσα το 535. Το Athena ειναι αβολο...

 

οπως λεει και ο γιωργος, μετα απο μια βδομαδα με την αθηνα, οι μεγαλες της διαστασεις, σε προβληματιζουν αρκετα στην καθημερινοτητα σου αν θες να την χρησιμοποιεις και σαν τηλεφωνο. Αλλα και παλι αν την παρεις μονο σαν pda, και να εχεις ενα μικρο τηλεφωνο δε λεει, αφου σε συτη την περιπτωση παιρνεις καλυτερα ενα καθαροαιμο umpc. Πολυ καλη η Αθηνα,αλλα πρεπει να συμβιβαστείς παρα πολυ στο θεμα φορητοτητας. Εξαλου ειναι 2 ανομοια πραγματα το 535 με το advantage, ακομα και σε θεμα τιμης: 2 p535=1 advantage

 

Και για το p535 τωρα, ειναι η συσκευη που ειναι φτιαγμενη για destinator (δινεται και στο πακετο). Παιζει το 6 καλυτερα/γρηγοροτερα απο ποιαδηποτε αλλη συσκευη (η δευτερη καλυτερη για το dest ειναι το χ500-προσωπικη γνωμη).

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, εαν επερνα ενα απο τα 2, θα προτιμούσα το 535. Το Athena ειναι αβολο...

 

 

Ειναι διαφορετικες συσκευες. Δε με πειραζει το μεγεθος του Advantage, θα ειχα ακομα το 9000 αν ειχε μια μικρη εξωτερικη οθονη (για τα στοιχειωδη). Πλεον δε μπορω να συμβιβαστω με WM συσκευη, που δεν εχει εστω ενα μικροσκοπικο hardware πληκτρολογιο (και κατι καλυτερο απο 320x240 για αναλυση) - οποτε αναμονη για Χ7500 η Νοκια Ε90 (αν εβγαινε πρωτο το Νοκια θα εκανα κινηση για αυτο ασυζητητι).

Παλι εκτος θεματος βγηκαμε :O

Link to comment
Share on other sites

Ειναι διαφορετικες συσκευες. Δε με πειραζει το μεγεθος του Advantage, θα ειχα ακομα το 9000 αν ειχε μια μικρη εξωτερικη οθονη (για τα στοιχειωδη). Πλεον δε μπορω να συμβιβαστω με WM συσκευη, που δεν εχει εστω ενα μικροσκοπικο hardware πληκτρολογιο (και κατι καλυτερο απο 320x240 για αναλυση) - οποτε αναμονη για Χ7500 η Νοκια Ε90 (αν εβγαινε πρωτο το Νοκια θα εκανα κινηση για αυτο ασυζητητι).

Παλι εκτος θεματος βγηκαμε :O

 

Δεν διαφωνω, απλα απανταω στο comment σου "Ειναι πολυ καλο, αλλα εν οψει Αθηνας (Χ7500 η το μετονομασμενο πλεον Advantage) μαλλον μενει στο συρταρι το θεμα 535" :D

Link to comment
Share on other sites

Panare, βλεπω οτι εχει και Today Plug-in για το Dest6 :X

Αυτο πως μπαινει ?????

 

Εμεις μπορουμε να το βαλουμε? Ειναι καποιο cab αρχειακι ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο το dest6 με χαρτες navteq (γαλλιας στην προκειμενη περιπτωση). Δεν το εχω ανοιξει καθολου το cd, μιας και εβαλα την εκδοση της ngi. θα το ψαξω ομως και θα το ποσταρω.
Link to comment
Share on other sites

ειναι απο το dest6 με χαρτες navteq (γαλλιας στην προκειμενη περιπτωση). Δεν το εχω ανοιξει καθολου το cd, μιας και εβαλα την εκδοση της ngi. θα το ψαξω ομως και θα το ποσταρω.

 

Για δες το! μαλλον καποιο cabακι θα κανει την δουλειά !!

Link to comment
Share on other sites

σημερα διαβασα κι εγω το θεμα το asus και πραγματικα εμεινα,πολυ ωραιο και σιγουρα θα πρεπει να τα σαρωνει ολα,μακαρι να το βλεπαμε κι ελλαδα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραίο και πιστεύω ότι είναι κορυφή στην κατηγορία του.....

Να προτείνω κάτι....Τι θα λέγατε να δούμε πόσοι ενδιαφέρομαστε για το p535 να το αγοράσουμε και να κάνουμε μια ομαδική αγορά.....!!!!!! Είτε μέσω Interset (που είναι και ένας τρόπος πίεσης για να ξεκινήσει τις πωλήσεις του αλλά και το support) ή αν δεν βγάλουμε άκρη από εκεί να δούμε μέσω Internet (αν γίνεται) έτσι ωστε να πετύχουμε μια καλύτερη τιμή.

Θα ήθελα την άποψη των παλαιωτέρων αλλά και των Mods & Admins.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Αποφάσισα να γράψω τα παρακάτω απλά και μόνο για να "προφυλάξω" τα μέλη του myphone.gr από πιθανή αγορά που μπορεί να τους βγει προβληματική. Τονίζω το μπορεί και εξηγούμαι:

 

Επι του παρόντος είμαι κάτοχος του Asus P525. Με την πολύτιμη βοήθεια του Panarou (ο οποίος απλά είναι από τους πιο ΟΚ τύπους εδω μέσα, από κάθε άποψη) το απέκτησα και σε γενικές γραμμές έμεινα πολύ ευχαριστημένος (σαν PPC είναι απλά super - σαν τηλέφωνο... αυτό είναι άλλη ιστορία).

 

Οταν άρχισα να έχω παράπονα από τους συνομιλητές μου, καθώς και όταν μερικές φορές άρχισα να ακούω την φωνή μου σαν echo άρχισα να ψάχνομαι για κάτι που στην πορεία απλά με απογοήτευσε και με έφτασε στο σημείο του να σκοτώνω τώρα το P525 για να το ξεφορτωθώ. (Διότι για μένα έχει σημασία το PPC μου να είναι καλό και σαν Phone :) )

 

Να συνεχίσω λέγοντας ότι κατά τη γνώμη μου το P535 δεν πρέπει να διαφέρει πολύ σαν φιλοσοφία και κατασκευη από το P525. Και θα καταλάβετε στη συνέχεια γιατί το αναφέρω...

 

Το P525 λοιπόν έχει 2 (τουλάχιστον) μεγάλα ελαττώματα:

 

1) Αποδεδειγμένο πρόβλημα με το sound gateway και συγκεκριμένα με το phone speaker και το "τι αυτό παίζει...". Λεπτομέρειες παρακάτω, όπου έχουμε κάνει και την δοκιμή που μας βοήθησε να καταλήξουμε στο συγκεκριμένο συμπέρασμα.

 

2) Μηδαμινό echo cancellation. Το phone speaker του P525 είναι ΠΟΛΥ δυνατό (διάβασα από τον Panaro το ίδιο και για το P535). Αποτέλεσμα; Το μηδαμινό echo cancellation σε συνδυασμό με το πολύ δυνατό phone speaker σημαίνει ότι ο συνομιλητής απλά ακούει συνέχεια την ηχώ αυτών που λέει σε μας. Ακόμα και αν χαμηλώνουμε το In Call volume.... σχεδον στο 0!

 

Παρακάτω είναι μια μικρή προσπάθεια που ξεκίνησε ένας χρήστης P525 και την συνέχισα εγώ. Στόχος μας ήταν να προωθηθούν τα "ευρήματά" μας στην Asus για να διορθωθούν αυτά τα προβλήματα. Αυτό έγινε, η αρχική απάντηση ήταν "thanx - we will look at the issue" και από τότε απόλυτη ησυχία.... από την Asus.

 

Για να μην πολυλογώ, κι εγώ είμαι πολύ γοητευμένος από το P535 αλλά ποιος μου λέει ότι ένα PPC Phone κατα 70% βασισμένο στο P525 δεν θα έχει τα ίδια προβλήματα;

 

Για όσους ενδιαφέρονται να καταλάβουν τι ακριβώς εννοώ, παρακαλώ διαβάστε παρακάτω.

 

Ισως ο Panaros θα μπορούσε να δοκιμάσει το "πείραμα" με το wired headset και να μας πει αν έχει το ίδιο πρόβλημα με το P535 :)

 

---------------------------

 

Dear all, me and other owners of Asus P525 have done some efforts to identify and bring to the surface a problem that makes the use of P525 - as a phone - painful and difficult. Actually it makes it almost useless...

 

Please read the following and try this by yourself to see what exactly we're talking about:

 

A lot of users have an "echo" problem with their P525. That means that either the other party of the conversation can hear his own echo, or the P525 user can hear his own echo!

Any sound picked up from the P525 will be played back on it's speaker. But a 'normal' phone's speaker should ONLY play the sound from the other party (Not of it's own mic).

 

You can experience the problem by doing the following simple steps:

 

1. Connect the P525 with the wired headset or any 2.5mm audio extension cord with a mic.

 

2. knock on the mic with your finger and you won't hear any sound.

 

3. Now, make a phone call to your voicemail or anyone. Knock on the mic with your finger and you will start hearing the knocking sound by your finger picked up from mic and echo it back to the speaker!!!

 

This behaviour creates several problems:

 

1. P525 user will hear their echo because we hear whatever is picked up from the mic back to the speaker.

 

2. Can't use P525 with car's speaker as speaker phone system because the echo is so big and it will create a very high frequency sound like the one you hear from Karaoke.

 

3. Other party in your phone conversation will hear their echo too, because the mic picks up the sound of the phone speaker and echoes it back to the other party.

 

As stated by another owner (jackleung from Xda-Devs) of Asus P525 :

"I am not sure if it's a software or hardware issue but it's definitely Asus P525 issue because I never have this kind of problem with my previous PDA Phones (Dopod 818, O2 Atom, Eten M600) and I can use them in my car without problem. I guess it can be solved by software update by controlling how P525 handle the audio gateway in a phone conversation".

 

I have contacted Asus regarding the above issue and I have added the following :

 

PLEASE make an effort to fix this because we paid for this (excellent otherwise) PPC phone and we cannot use it properly!

 

Needless to say that we have the latest firmware, the latest Phone Module Firmware V4.6.0 and all the other latest patches, etc.

We have tried to hard reset many times but the problem is still there.

 

Asus used to make excellent products. Please do not let us down now with such a great device!

 

You can find a lot of references of the problem here :

 

http://www14.discuss.com.hk/forumdisplay.php?fid=364

 

and here :

 

http://www.mobile01.com/topiclist.php?f=222

 

and in many other forums.

 

Fellow P525 owners, please contact / email Asus about the above mentioned problem so that Asus will see that this problem exists and must be solved asap.

 

If a lot of users send emails to Asus they will fix this and the other problems of our device.

 

thank you all.

 

(thanx to jackleung from XDA-DEVS that brought the problem to the surface)

 

----------------------------------

 

Αυτά.

Απλά σαν φιλική συμβουλή για να δοκιμάσετε κάτι πριν το αγοράσετε - και να μην τρέχετε όπως τρέχω εγώ τώρα.

Ελπίζω να έχει ο Panaros την ευκαιρία να δοκιμάσει τα παραπάνω και να καταλήξουμε στο ότι το P535 *δεν* έχει τα ίδια προβλήματα. :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μεχρι τωρα, με το radio firmware 5.0 που το περνας πανω απο το upgrade, δεν εχω κανενα θεμα echo, αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει wired headset, bt headset για να δω αν υπαρχει εκει προβλημα. Σημερα το βραδυ οταν παω σπιτι, θα τσεκαρω αν ισχύει:)
Link to comment
Share on other sites

update:

ειχα ενα bt motorola 300-με την αλκαλικη στο αυτοκινητο.

Πηρα 3 τηλεφωνα, κανενας δεν παραπονεθηκε για ηχω, αλλα ουτε και εγω ακουσα κατι. Το μονο οτι η ποιοτητα συνομιλίας δεν ηταν 100% καθαρη και κρυσταλλινη οπως χωρις το bt ακουστικό, αλλα χωρις κανενα προβλημα so far. θα δω και με wired headset το βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραίο και πιστεύω ότι είναι κορυφή στην κατηγορία του.....

Να προτείνω κάτι....Τι θα λέγατε να δούμε πόσοι ενδιαφέρομαστε για το p535 να το αγοράσουμε και να κάνουμε μια ομαδική αγορά.....!!!!!! Είτε μέσω Interset (που είναι και ένας τρόπος πίεσης για να ξεκινήσει τις πωλήσεις του αλλά και το support) ή αν δεν βγάλουμε άκρη από εκεί να δούμε μέσω Internet (αν γίνεται) έτσι ωστε να πετύχουμε μια καλύτερη τιμή.

Θα ήθελα την άποψη των παλαιωτέρων αλλά και των Mods & Admins.....

Εάν αποδειχθεί πως δεν υπάρχουν προβλήματα απο τον panaros...θα με ενδιέφερε και εμενα η αγορά του

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

update:

ειχα ενα bt motorola 300-με την αλκαλικη στο αυτοκινητο.

Πηρα 3 τηλεφωνα, κανενας δεν παραπονεθηκε για ηχω, αλλα ουτε και εγω ακουσα κατι. Το μονο οτι η ποιοτητα συνομιλίας δεν ηταν 100% καθαρη και κρυσταλλινη οπως χωρις το bt ακουστικό, αλλα χωρις κανενα προβλημα so far. θα δω και με wired headset το βραδυ

 

Με το Jabra BT μου δεν είχα πρόβλημα ούτε εγώ.

Στις άλλες περιπτώσεις ναι.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ να εκδηλώσω ενδιαφέρον για μια ομαδική αγορά, αφού βεβαίως διαπιστωθεί οτί δεν υπάρχουν σοβαρά και επανειλημένα προβλήματα,

(δεν αναφέρομαι φυσικά σε μεμονομένες περιπτώσεις)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ για κοινή αγορά του Asus Ρ535. (όμως πριν το Πάσχα)

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον panaro για την βοήθεια που προσφέρει. Πραγματικά είναι ανεκτίμητη.

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο bluetooth αξιόπιστο και δοκιμασμένο με το Asus Ρ535;

 

Τι λέτε γιαυτή τη σύγκριση (το Gigabyte g-Smart i300 έχει και ραδιόφωνο)

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=500&id2=635

HTC TOUCH HD, HTC P3600, E-TEN Glofiish X500

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ για κοινή αγορά του Asus Ρ535. (όμως πριν το Πάσχα)

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον panaro για την βοήθεια που προσφέρει. Πραγματικά είναι ανεκτίμητη.

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο bluetooth αξιόπιστο και δοκιμασμένο με το Asus Ρ535;

 

Τι λέτε γιαυτή τη σύγκριση (το Gigabyte g-Smart i300 έχει και ραδιόφωνο)

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=500&id2=635

 

Σιγουρα εχει και ραδιοφωνο αλλα θα προτιμουσα το asus γιατι εχει μεγαλυτερη οθονη! Και το ραδιοφωνο δεν με ενδιαφερει εμενα προσωπικα καθολου. Μονο τι προελευσης ειναι μπορεις Πανο να μου πεις

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus P535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...