Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνουμε video κλήση! Όταν πάω να κάνω μου βγάζει ένα μήνυμα ότι η κλήση βίντεο απέτυχε Μήπως πρέπει να φτιάξω κάποιες ρυθμίσεις όπως για τα MMS? Τι μπορεί να φταίει?

 

Kαταρχην να εχει ενεργοποιηθει στο νουμερο σου απο το δικτυο στο οποιο ανηκεις.

Να εχεις 3g καλυψη .

Να εχεις γυρισει την συσκευη σε dual/3g mode .

 

Τα παραπανω να ισχυουν και σε αυτον που θες να καλεσεις.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο καλύτερά τα 1 και 3, όσο για την 3g κάλυψή υπάρχει.

 

1.Θα πρεπει να εχεις ζητησει απο το customer care του δικτιου

που ανηκεις ,να ενεργοποιησεις τα video calls ,αν δεν ειναι

ηδη .

2.Απο τις ρυθμισεις της συσκευης ,δικτυο ,τσεκαρε την λειτουργια

δικτιου .Για περισσοτερα στο manual της συσκευης σου ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση....εχω βαλει τα vista και ενω δουλευει μια χαρα το pc suite το μονο μελανο σημειο ειναι οτι δεν μπορω να μεταφερω τα μηνυματα απο το τηλ στον υπολογιστη..μηπως ξερει κανεις τι συμβαινει?εχω εγκατεστημενη την εκδοση που λεει στο σαιτ της νοκια οτι ειναι συμβατη με τα vista..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μπορω να θυμιθω τον κωδικο ασφαλειας 12345 δεν ειναι γιατι το βαζω και δεν τον περνει αν σε περιπτωση τον ειχα αλλαξει και δεν θυμαμε που μπορω να το παω για να με τον κανουν οπως ο αρχικος??

 

Το κιν δεν ειναι κλειδωμενο απλα εγω θελω να κλειδωνη το πλητ..

Link to comment
Share on other sites

οταν γραφω μηνυμα τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να μην εχει μεγεθος μονο 70 χαρακτηρες;στελνω ενα κανονικου μεγεθους και με χρεωνει για 3!
Link to comment
Share on other sites

οταν γραφω μηνυμα τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να μην εχει μεγεθος μονο 70 χαρακτηρες;στελνω ενα κανονικου μεγεθους και με χρεωνει για 3!

Μηνύματα>Ρυθμίσεις Μηνυμάτων>Υποστήριξη χαρακτήρων>Περιορισμένη.

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΤΑ ΝΟΚΙΑ 6288 ΚΑΙ 6280 ΕΧΟΥΝ SYMBIAN ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ.

ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 6260.

ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΤΑ ΝΟΚΙΑ 6288 ΚΑΙ 6280 ΕΧΟΥΝ SYMBIAN ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ.

ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 6260.

ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ! Το 6260 δεν υπάρχει πια προς πώληση(έχει Symbian),τα 6280/6288 δεν έχουν Symbian.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πού μπορώ να βρώ καλύματα για το 6288..! Το έχς καταγδάρει..!:O:O

15-20 € σε Nokia Shops.Προς θεού μην τα αλλάξεις εκεί,πες τους θα τα αλλάξεις εσύ,εδώ οδηγίες:http://users2.nofeehost.com/mobiles/hauptseite/images/Front_Nokia_6280_entfernen.jpg

Οπως φαίνεται από πάνω και δεξιά και αριστερά το ξεκουμπώνεις με απαλές κινήσεις και θα δεις ότι είναι και εύκολο.Μου έχει τύχει μια φορά σε Nokia Shop ένα ζωντόβολο/τεχνικός που το γ....ε τελείως σε μια γωνία οπότε είπα και΄γω μακριά.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που εχω το κινητο εδω και μια βδομαδα το θεωρω πολυ καλο. αν και με εκνευριζει το slide του κινιτου.. ειχα το BenQ - Siemens EL71 και ειχε πολυ καλυτερο μηχανισμο..(πιο σταθερο μηχανισμο) κατα τ'αλλα ειναι πολυ καλο... νομιζω αξιζει.. :)

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που εχω το κινητο εδω και μια βδομαδα το θεωρω πολυ καλο. αν και με εκνευριζει το slide του κινιτου.. ειχα το BenQ - Siemens EL71 και ειχε πολυ καλυτερο μηχανισμο..(πιο σταθερο μηχανισμο) κατα τ'αλλα ειναι πολυ καλο... νομιζω αξιζει.. :)

 

Οι πρώτες παρτίδες είχαν πιο χαλαρό μηχανισμό,για να δεις πότε κατασκευάστηκε το δικό σου απλά πληκτρολόγησε σε κατάσταση αναμονής : *#92702689#.

Ηδη στην αγορά το 6288 σιγά σιγά αποσύρεται οπότε υπάρχουν σε επιλεγμένα καταστήματα ποσότητες από συσκευές νέων παρτίδων (από 3/2007 και μετά...εώς και 6/2007)που όταν εξαντληθούν θα δώσουν τον εμπορικό χώρο στα επερχόμενα S40V5, 6500 classic & slide,6267,....κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μπορω να θυμιθω τον κωδικο ασφαλειας 12345 δεν ειναι γιατι το βαζω και δεν τον περνει αν σε περιπτωση τον ειχα αλλαξει και δεν θυμαμε που μπορω να το παω για να με τον κανουν οπως ο αρχικος??

 

Το κιν δεν ειναι κλειδωμενο απλα εγω θελω να κλειδωνη το πλητ..

Ειχα και γω παλιοτερα ενα παρομοιο προβλημα.. Απλά πάνε στο Γερμανο με αποδειξη αγορας και ταυτότητα και νομίζω μπορούν να στο ξεκλειδώσουν εκει. Αν θυμάμαι καλά αυτά είχαν ζητήσει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν το 6288 παιρνει παραπανω απο 512ΜΒ μνημης ;

 

ενδιαφερομαι για 2GB αλλα και 1GB να παιρνει παλι καλα θα ειναι.

 

Οποιος ξερει σιγουρα ας το πει

ευχαριστω:happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν το 6288 παιρνει παραπανω απο 512ΜΒ μνημης ;

 

ενδιαφερομαι για 2GB αλλα και 1GB να παιρνει παλι καλα θα ειναι.

 

Οποιος ξερει σιγουρα ας το πει

ευχαριστω:happy:

 

Το 1GB σίγουρα,και νομίζω και με τα 2 θα παίξει με επίφύλαξη όμως γιατί δεν το έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Το 1GB σίγουρα,και νομίζω και με τα 2 θα παίξει με επίφύλαξη όμως γιατί δεν το έχω δοκιμάσει.

 

κανεις να το εχει δοκιμασει σιγουρα ;; να μην το παιρνω αδικα ;;;

 

 

kaneis ?

Link to comment
Share on other sites

κανεις να το εχει δοκιμασει σιγουρα ;; να μην το παιρνω αδικα ;;;

 

 

kaneis ?

 

Βασικα η vodafone στο φυλλαδιο της αναφερει τα 2GB σαν μεγιστη μνημη που υποστηριζει η συσκευη. ομως ψαξε και αλλου.. δεν το εμπιστευομαι απολυτα...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν το 6288 παιρνει παραπανω απο 512ΜΒ μνημης ;

 

ενδιαφερομαι για 2GB αλλα και 1GB να παιρνει παλι καλα θα ειναι.

 

Οποιος ξερει σιγουρα ας το πει

ευχαριστω:happy:

 

παιρνει κανονικα:):)

εχω 2 γιγα και ειναι οκ.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

παιρνει κανονικα:):)

εχω 2 γιγα και ειναι οκ.

Λειτουργεί κανονικά σαν εξωτερικός σκληρός με τα 2gb μνήμης; Ρωτάω γιατί στο 6270 υπάρχει πρόβλημα... :(
Link to comment
Share on other sites

Yparxei kapoio site me progs. kai themes?

Euxaristo:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...