Jump to content

Pro Evolution soccer 6


louwtak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μονο που ελπιζω για αυτο το παιχνιδι ειναι να μην πεσει περισσοτερο ο ρυθμος του παιχνιδιου. Ολα καλα, ολα ωραια αλλα σταδιακα απο το Pro 1 ο ρυθμος πεφτει και το ρυθμος γινεται σε καθε καινουργιο που βγαινει και ποιο αργος. Για να δουμε εδω..

 

Συμφωνώ ότι ο ρυθμός του παιχνιδιού είναι πολύ αργός, ιδίως αν έχεις "κακομάθει" με τη σειρά των Fifa. Θα ήταν ευχής έργο να διορθωθεί σε αυτό τον τομέα το PES6.

 

Εγώ να προσθέσω ότι θα ήθελα να μπορούσες να κάνεις πιο αποτελεσματικές ντρίπλες και λοιπά "μαγικά" με τη βοήθεια του 2ου αναλογικού stick, όπως γίνεται στο Fifa '06. Μιλάω κρίνοντας από την έκδοση για PC, δεν ξέρω τι παίζει στις άλλες πλατφόρμες.

 

Να προτείνω κάτι. Μέχρι να το πάρουμε στα χέρια μας ας πει ο καθένας τη γνώμη του τι θα ήθελε στο καινούργιο PES, έτσι σαν ένα μίνι-γκάλοπ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 351
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα βγει στο Xbox 360.

 

ksenerwsa apisteyta twra,tha prepei n allaksw mixanima gia na paiksw pro6

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

pisteuw pws tha einai apo ta kalytera pro pou tha vgoun logw k twn allagwn pou exoun ginei alla k gia kati eidika xaraktiristika pou tha exei px. o ronaldinho pou tha exei mia xexwristi ntripla opws k alloi paixtes.to perimenw me agwnia

:D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι ο ρυθμός του παιχνιδιού είναι πολύ αργός, ιδίως αν έχεις "κακομάθει" με τη σειρά των Fifa. Θα ήταν ευχής έργο να διορθωθεί σε αυτό τον τομέα το PES6.

 

Εγώ να προσθέσω ότι θα ήθελα να μπορούσες να κάνεις πιο αποτελεσματικές ντρίπλες και λοιπά "μαγικά" με τη βοήθεια του 2ου αναλογικού stick, όπως γίνεται στο Fifa '06. Μιλάω κρίνοντας από την έκδοση για PC, δεν ξέρω τι παίζει στις άλλες πλατφόρμες.

 

Να προτείνω κάτι. Μέχρι να το πάρουμε στα χέρια μας ας πει ο καθένας τη γνώμη του τι θα ήθελε στο καινούργιο PES, έτσι σαν ένα μίνι-γκάλοπ.

 

Το θεμα ειναι οτι το τελευταια fifa που επαιξα ηταν το 99! (τοτε ηταν που ελεγε πολυ τωρα εχει χαλασει) Απο εκει και περα αρχισα το iss και μετα το pro οταν κυκλοφορησε. Δεν συγκρινω το pro με αλλα παιχνιδια αλλα με τους ιδιους τους προκατοχους του! Καθε φορα μας τα χαλαει και περισσοτερο. Βεβαια αναβαθμιζει πολλους τομεις αλλα αυτος ειναι ο μοναδικος που χρειαζεται σημαντικες αλλαγες..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω:

 

ΝΑ ΜΗΝ δίνει τόσο εύκολα φάουλ.

 

ΝΑ ΜΗΝ φεύγει τόσο πολύ η μπάλα από τυχόν κόντρες.

 

ΝΑ διορθωθεί το ΟΦΣΑΙΝΤ. Από κόντρα δεν είναι ΟΦΣΑΙΝΤ.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω:

 

ΝΑ ΜΗΝ δίνει τόσο εύκολα φάουλ.

 

ΝΑ ΜΗΝ φεύγει τόσο πολύ η μπάλα από τυχόν κόντρες.

 

ΝΑ διορθωθεί το ΟΦΣΑΙΝΤ. Από κόντρα δεν είναι ΟΦΣΑΙΝΤ.

 

 

Στο πρωτο εχεις λιγο αδικο γιατι δεν δινει παντα ευοκλα οφσαιντ. Δεν ειναι παντα ο ιδιος διαιτητης και αναλογα με το διαιτητη αλλαζει και η ανεκτικοτητα στα φαουλ.

Link to comment
Share on other sites

ΦΑΟΥΛ θέλεις να πεις. Αν σου δίξω τί φάουλ έδωσε μια φορά θα τραβάς τα μαλλία σου. Αφού λεω, εντάξει ούτε να τους ακουμπάμε δεν γίνεται; :)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα λαθος, φαουλ ηθελα να πω. Εχεις δικιο οτι ΜΕΡΙΚΕΣ φορες δινει ευκολα φαουλ, οπως καμια φορα μεσα στην περιοχη πατας λιγο το x και δινει πεναλντι. Απλα δεν γινεται παντα. Αλλες φορες κανεις τακλιν απο πισω, δεν βρισκεις μπαλα και δεν δινει τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

Όντως, με τα οφσάιντ υπάρχει πρόβλημα μερικές φορές.

 

Και μιας και μιλήσαμε για τη διαιτησία, εγώ θα ήθελα να μη δίνει τόσο εύκολα κάρτες στους παίκτες μου, ενώ σε αντίστοιχες περιπτώσεις στους παίκτες του υπολογιστή κάνει απλά μόνο συστάσεις. Επίσης θα ήθελα να υπάρχει η δυνατότητα στις γενικές ρυθμίσεις (General Settings) να μπορείς να επιλέξεις επίπεδο αυστηρότητας/ανεκτικότητας της διαιτησίας.

 

Ακόμα, κάτι όχι τόσο σημαντικό: θα ήθελα να μπορείς να διαλέγεις αν θα δίνει κάρτες ή όχι (έστω μόνο στο Match Play mode) για να παίζεις πιο "ελεύθερα" ορισμένες φορές, έστω για αλλαγή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η να έχει και επιλογή να μην δίνει ΚΑΘΟΛΟΥ φάουλ. Ας υπάρχει η επιλογή. Ποιόν χαλάει;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδια ειπαμε, θα ξεφτιλιστει ετσι τελειως το παιχνιδι! Και καρτες να δινει και φαουλ, δεν γινεται αλλιως. Θα ειναι πολυ ξενερωτο διαφορετικα. Συγνωμη αλλα ετσι ειναι το ποδοσφαιρο, αν θελετε να μην εχει καθολου φαουλ παιξετε το fifa street που κλαδευεις τους αλλους και δεν σου δινει τιποτα! Συμφωνω μονο στην επιλογη ανεκτικοτητας του διαιτητη, ετσι για να μεινουν ολοι ευχαριστημενοι. Αλλα εγω και παλι random θα την ειχα και αυτη την επιλογη..
Link to comment
Share on other sites

Η να έχει και επιλογή να μην δίνει ΚΑΘΟΛΟΥ φάουλ. Ας υπάρχει η επιλογή. Ποιόν χαλάει;

 

Μετά δεν θα έχει ενδιαφέρον.

Εμένα πρωσοπικά με χαλάει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά δεν θα έχει ενδιαφέρον.

Εμένα πρωσοπικά με χαλάει.

 

+1

Στο κατω κατω ποδοσφαιρο παιζουμε και εχει καποιους κανονες. Εμεις θα τους αλλαξουμε;

Link to comment
Share on other sites

+1

Στο κατω κατω ποδοσφαιρο παιζουμε και εχει καποιους κανονες. Εμεις θα τους αλλαξουμε;

 

Δεν γίνεται να αλλάξουμε εμείς τους κανόνες.

Εξάλλου εγώ βάζω και πολλά γκολ από φάουλ!!:D

Link to comment
Share on other sites

αντε το περιμενουμε πως και πως..εγω αυτη τη στιγμη παντως κατεβαζω το fifa 07 reloaded και μου μενουν αλλα 300 mb :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παντως απο το fifa 07 που το επαιζα πριν λιγο δεν εμεινα κ πολυ ευχαριστημενος..οταν βαλω το gamepad να δω τι διαφορες τι εχει..γιατι στο τρειλερ πριν το παιχνιδι κανουν κατι τελεια κολπακια :D
Link to comment
Share on other sites

το θέμα πάντως είναι να μην σταματάει καθε λίγο και λιγάκι το ματς απο τον διαιτητή...ακόμα και όταν βλέπουμε ενα κανονικό αγώνα μας αρέσει να μην διακόπτεται συνέχεια απο τη <<σφυρίχτρα>>!!!
Link to comment
Share on other sites

re paidia to paixnidi tha bgei gia ps2 h gia ps3? ama bgei gia ps2 lete na mh to paro sto pc? sto pc logika tha exei kalitera grafika...

egw lew na to parw sto pc kai na agoraso kai ena kalo xeiristhrio. ti lete?

 

Δεν θα βγει για PS3.

Link to comment
Share on other sites

egw lew na to parw sto pc kai na agoraso kai ena kalo xeiristhrio. ti lete?

 

Δοκιμασμένο στο PES5: Logitech Cordless Rumblepad 2. Πολύ καλή αίσθηση στα αναλογικά sticks και ιδιαίτερα ανθεκτικό. Συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

 

Υ.Γ. Όσον αφορά αυτά που θα ήθελα να έχει το PES6, θα ήθελα να μην έχει τόσες βλακώδεις και περιττές αττάκες στην περιγραφή (τουλάχιστο την Αγγλική). Δηλαδή αυτό που μου έχει μείνει από το PES5 είναι όπως όταν βάζεις δεύτερο γκολ στον αντίπαλο και λέει το αμίμητο:

"Beeing two goals ahead is a difficult situation to be in. You never know whether to stay back or to go for another." :wacko: :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο στο PES5: Logitech Cordless Rumblepad 2. Πολύ καλή αίσθηση στα αναλογικά sticks και ιδιαίτερα ανθεκτικό. Συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

 

Υ.Γ. Όσον αφορά αυτά που θα ήθελα να έχει το PES6, θα ήθελα να μην έχει τόσες βλακώδεις και περιττές αττάκες στην περιγραφή (τουλάχιστο την Αγγλική). Δηλαδή αυτό που μου έχει μείνει από το PES5 είναι όπως όταν βάζεις δεύτερο γκολ στον αντίπαλο και λέει το αμίμητο:

"Beeing two goals ahead is a difficult situation to be in. You never know whether to stay back or to go for another." :wacko: :wacko:

 

θα το κοιτάξω το χειριστήριο που μου λές...

 

 

Ολοι ξέρουμε οτι οι περιγραφές στα ποδοσφαιράκια ποτέ δεν ήταν καλες...σου σπάνε τα νεύρα με αυτά που σου λενε: :mad: Εγώ στο pro5 που το είχα στο ps2 έβαζα τραγούδια στο pc,έκλεινα τη φωνή απο τη τηλεόραση και έπαιζα μια χαρά:cool: :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ελπίζω να κάνουν συνεχείς ανανεώσεις των ομάδων πριν βγει το παιχνίδι. Αν κρίνω π.χ. από τα νέα πρόσωπα που έχει φέρει ο Dunga στην Εθνική Βραζιλίας, πρέπει να ενημερώνουν τα roster μέχρι τελευταία στιγμή. Να δούμε...
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...