Jump to content

[Επίσημο] HTC P4350 (Herald)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ,απο την παρασκευη το απογευμα ειμαι κατοχοσ του κινητου

το κινητο απο αποψη κατασκευης ειναι αψογο!!!!!!!! χαιρεσαι να το βλεπεις,το keyboard τελειο,το τηλεφωνο πιο λεπτο απο το S200,γενικα νομιζω οτι ειναι μια πολυ καλη αγορα για καποιον που θελει ενα κινητο με keyboard ,πολυ καλη καμερα καμια σχεση με του S200.και ολο το πακετο γενικα ειναι αψογο,η θηκη πολυ καλης ποιοτητας

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...Ειμαι επιτελους κι εγω ενας κατοχος του P4350...(thanx george). :)

Ως πρωτη εντυπωση εχω να πω οτι ειναι πολυ ωραιο. :O

 

Υ.Γ. Μηπως θα επρεπε να μετονομαστει το thread σε HTC P4350 απο HTC Herald?

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...:) Ως νεος χρηστης OMAP μερικες αποριουλες:

1) Οταν ειμαι στην κεντρικη οθονη των Windows και πατησω τις "Επαφες" με βαζει στον καταλογο. Εκει, αν πατησω το πολυπληκτρο προς τα κατω, αλλες φορες αρχιζει να μου κατεβαζει τον καταλογο ονομα-ονομα και αλλες φορες μου βγαζει ενα τετραγωνακι στο κεντρο της οθονης με το αρχικο γραμμα της επαφης. Δεν ξερω ομως ποτε κανει το ενα και ποτε το αλλο. Εγω (φυσικα) θελω να μου βγαζει το τετραγωνακι ωστε να διαλεγω αρχικο γραμμα ωστε να μην κανω scroll τοσες επαφες μεχρι να φτασω π.χ. στο γραμμα Μ. Ξερει κανεις ακριβως τον τροπο να βγαινει παντα το "τετραγωνακι" αναζητησης? :worry:

 

2) Οταν βαλω στην storage card ηχους, μπορω να του βαλω ως ringtones & sms tones κανονικα ή θελω καποιο extra προγραμμα (κι αν ναι,ποιο)?

 

3) Παρ'ολο που δεν εχω GPS, μπορω να εγκαταστησω καποιο προγραμμα και να το χρησιμοποιω απλα ως χαρτη? Αν ναι, ποιο προτεινετε? :O

 

4) Οταν ανοιξω το πληκτρολογιο στο πλαι και παω να γραψω sms γραφει παντα greeklish ανεξαρτητως αν εχω διαλεγμενο το "Keyboard GR". Δεν υπαρχει τροπος να γραφω ελληνικα με το keyboard και οχι μονο με το πενακι & το virtual keyboard?

 

5) Πως μπορω να ξερω αν στους 160 ελληνικους χαρακτηρες με χρεωνει ενα sms ή δυο? Ξερω οτι παλια υπηρχε ως προβλημα, αλλα δεν ξερω αν εχει λυθει πλεον με τα νεα Windows...

 

Αυτα για αρχη, sorry αν σας επρηξα με τις ερωτησεις -που σε πολλους θα φανουν βλακωδεις- αλλα τωρα κανω τα πρωτα βηματα στο χωρο...

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις οποιες απαντησεις. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

το ειδα και γω απο κοντα.Εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης.Υλικα φινιρισμα ολα αψογα.Παιζει να ειναι το καλυτερο PPC ε αυτο τον τομεα.Φυσικα στο Πλαισιο που το δα το sliding πληκτρολογιο ηταν ξεχαρβαλωμενο(δεν δουλευε το auto-opening) αλλα και παλι μου κανε εντυπωση.Εξαιρετικη λυση για εναν νερο επαγγελματια αλλα δυστυχως η τιμη του και οι παρωχημενες τεχνολογικες λυσεις του ειναι βαριδια για εναν power user
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...:) Ως νεος χρηστης OMAP μερικες αποριουλες:

1) Οταν ειμαι στην κεντρικη οθονη των Windows και πατησω τις "Επαφες" με βαζει στον καταλογο. Εκει, αν πατησω το πολυπληκτρο προς τα κατω, αλλες φορες αρχιζει να μου κατεβαζει τον καταλογο ονομα-ονομα και αλλες φορες μου βγαζει ενα τετραγωνακι στο κεντρο της οθονης με το αρχικο γραμμα της επαφης. Δεν ξερω ομως ποτε κανει το ενα και ποτε το αλλο. Εγω (φυσικα) θελω να μου βγαζει το τετραγωνακι ωστε να διαλεγω αρχικο γραμμα ωστε να μην κανω scroll τοσες επαφες μεχρι να φτασω π.χ. στο γραμμα Μ. Ξερει κανεις ακριβως τον τροπο να βγαινει παντα το "τετραγωνακι" αναζητησης? :worry:

 

2) Οταν βαλω στην storage card ηχους, μπορω να του βαλω ως ringtones & sms tones κανονικα ή θελω καποιο extra προγραμμα (κι αν ναι,ποιο)?

 

3) Παρ'ολο που δεν εχω GPS, μπορω να εγκαταστησω καποιο προγραμμα και να το χρησιμοποιω απλα ως χαρτη? Αν ναι, ποιο προτεινετε? :O

 

4) Οταν ανοιξω το πληκτρολογιο στο πλαι και παω να γραψω sms γραφει παντα greeklish ανεξαρτητως αν εχω διαλεγμενο το "Keyboard GR". Δεν υπαρχει τροπος να γραφω ελληνικα με το keyboard και οχι μονο με το πενακι & το virtual keyboard?

 

5) Πως μπορω να ξερω αν στους 160 ελληνικους χαρακτηρες με χρεωνει ενα sms ή δυο? Ξερω οτι παλια υπηρχε ως προβλημα, αλλα δεν ξερω αν εχει λυθει πλεον με τα νεα Windows...

 

Αυτα για αρχη, sorry αν σας επρηξα με τις ερωτησεις -που σε πολλους θα φανουν βλακωδεις- αλλα τωρα κανω τα πρωτα βηματα στο χωρο...

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις οποιες απαντησεις. :)

 

οι ερωτήσεις σου είναι αρκετά γενικές οπότε νομίζω οτι μπορούν να απαντηθούν κι ας μην έχουμε το p4350.

1) για να σου βγάλει το "τετραγωνάκι" της αναζήτης πρέπει να κρατάς πατημέμο το πολυπλήκτρο. δεν αρχίζει αμέσως, μετά απο 2-3''

2) Μπορεί να δει τους ήχους από την κάρτα μνήμης αρκεί να είναι στο root της κάρτας ή φτιάξε ένα φάκελο "My documents" και βάλτους εκεί μέσα. αν πάλι θέλεις περισσότερες επιλογές στους ήχους(πχ mp3 στα sms) ψάξε για το ringo mobile

3)Μπορείς να βάλεις το destinator που έχει και τους καλύτερους χάρτες για ελλάδα. αφού δεν σε ενδιαφέρει σαν πρόγραμμα πλοήγησης είτε βάλεις το pn είτε το 6 κάνει το ίδιο.

4)Δεν έχει σημασία πιο πληκτρολόγιο είναι επιλεγμένο. το hardware keyboard λειτουργεί ανεξάρτητα. στο 9100, αλλάζεις γλώσσα πατώντας τα πλήκτρα caps/shift+space ταυτόχρονα. φαντάζομαι δεν το άλλαξαν στο p4350

5) Αν έχεις επιλέξει στις ρυθμίσεις στην εφαρμογή "γλώσσα" την αποστολή sms 160 χαρακτήρων, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

οι ερωτήσεις σου είναι αρκετά γενικές οπότε νομίζω οτι μπορούν να απαντηθούν κι ας μην έχουμε το p4350.

1) για να σου βγάλει το "τετραγωνάκι" της αναζήτης πρέπει να κρατάς πατημέμο το πολυπλήκτρο. δεν αρχίζει αμέσως, μετά απο 2-3''

2) Μπορεί να δει τους ήχους από την κάρτα μνήμης αρκεί να είναι στο root της κάρτας ή φτιάξε ένα φάκελο "My documents" και βάλτους εκεί μέσα. αν πάλι θέλεις περισσότερες επιλογές στους ήχους(πχ mp3 στα sms) ψάξε για το ringo mobile

3)Μπορείς να βάλεις το destinator που έχει και τους καλύτερους χάρτες για ελλάδα. αφού δεν σε ενδιαφέρει σαν πρόγραμμα πλοήγησης είτε βάλεις το pn είτε το 6 κάνει το ίδιο.

4)Δεν έχει σημασία πιο πληκτρολόγιο είναι επιλεγμένο. το hardware keyboard λειτουργεί ανεξάρτητα. στο 9100, αλλάζεις γλώσσα πατώντας τα πλήκτρα caps/shift+space ταυτόχρονα. φαντάζομαι δεν το άλλαξαν στο p4350

5) Αν έχεις επιλέξει στις ρυθμίσεις στην εφαρμογή "γλώσσα" την αποστολή sms 160 χαρακτήρων, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

 

Φιλε μου,

σ έυχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου. Το ξερω οτι τα περισοτερα δεν ειναι "αποκλειστικες" ερωτησεις για P4350, αλλα ρωτησα εδω μηπως ειχε καμια ιδιαιτεροτητα στην συγκεκριμενη συσκευη. :O

 

Για τα 1,2,3,5 ειμαι ΟΚ πλεον (αν και στο σημειο 1 στα 2-3'' που παταω το πολυπληκτρο προχωραει και 5-6 ονοματα μεχρι να βγει το τετραγωνακι).

Οσον αφορα το σημειο 4, κι εμενα αλλαζει με caps/shift & space σε ελληνικα. Μηπως ομως υπαρχει τροπος να γινει μονιμα Ελληνικα (ως default) και αν θελω Αγγλικα να το αλλαζω?

 

Ευχαριστω και παλι...:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,

σ έυχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου. Το ξερω οτι τα περισοτερα δεν ειναι "αποκλειστικες" ερωτησεις για P4350, αλλα ρωτησα εδω μηπως ειχε καμια ιδιαιτεροτητα στην συγκεκριμενη συσκευη. :O

 

Για τα 1,2,3,5 ειμαι ΟΚ πλεον (αν και στο σημειο 1 στα 2-3'' που παταω το πολυπληκτρο προχωραει και 5-6 ονοματα μεχρι να βγει το τετραγωνακι).

Οσον αφορα το σημειο 4, κι εμενα αλλαζει με caps/shift & space σε ελληνικα. Μηπως ομως υπαρχει τροπος να γινει μονιμα Ελληνικα (ως default) και αν θελω Αγγλικα να το αλλαζω?

 

Ευχαριστω και παλι...:)

όχι δεν μπορείς να το κάνεις αυτό. μετά από κάθε επανεκίνση το πληκτρολόγιο ξεκινάει στα αγγλικά. αν το αλλάξεις, θα παραμείνει στα ελληνικά μέχρι την επόμενη επανεκίνηση....

προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου, γιατί και το αγγλικό πληκτρολόγιο μου χρειάζεται εξίσου.....

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να κλεισω τον ηχο (τικ) που κανει το P4350 οταν το χρησιμοποιω με το πενακι και το ακουμπαω στην οθονη?

(χωρις να το βαλω στο αθορυβο,ετσι? :p )

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,κανενα προγραμμα freeware(οπως το cool camera)για βελτιωση της καμερας του υπαρχει?

Υ.Γ.Γιατι δεν το θεμα σε HTC P4350?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι είναι απλά καταπληκτικό, το πήρα το σάββατο και από τότε δεν έχω ξεκολλήσει απο πάνω του. Έχω κάποιες απορίες αν μπορείτε να μου τις λύσετε θα σας είμαι ευγνώμων.

 

1) Υπάρχει κάποιο ελαφρύ πρόγραμα για ξυπνητήρι γιατί το υπάρχον δεν με καλύπτει? Επίσης κάποιο για να βάζω mp3 ή AAC+ αρχεία για ήχους κλήσης?

 

2)Είμαι στο τσακ να του πάρω μια κάρτουλα 1 ή 2GB microSD αλλά με σταματούν τα παρακάτω ποστς στο φόρουμ των xda-developers και συγκεγκριμένα στο λινκ εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=289980

Λένε με λίγα λόγια ότι τα δεδομένα καταστρέφονται μετά από λίγο καιρό και ότι παρόμοιο πρόβλημα υπάρχει και στο P3300 και μόνο στις καρτούλες των 512mb δεν καταστρέφονται. Ισχυεί αυτό ή όχι? Κάποιος που να έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα υπάρχει? Είτε στο Ρ3300 ειτε στο Ρ4350?

 

3) Κάποιο πρόγραμμα για tweaks υπάρχει? Ή πληροφορίες σε κάποιο σαιτ για το τι υπηρεσίες να κλείσω που να μην χρειάζονται για παραπάνω ραμ? Αυτή τη στιγμή έχω περίπου κατα μ.ο. 21mb ελεύθερα με PocketWeather και iLauncher φορτωμένα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρω για τις όποιες απαντήσεις,

Φιλικά Σίμος :)

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συμφωνα με συνεντευξη του Frédéric Tassy της HTC France που δοθηκε σημερα στο Παρισι, το 4350 θα παρει δωρεαν -επισημη- αναβαθμιση σε WM6 ( οπως και το επερχομενο Advantage, που θα κυκλοφορησει με WM5 αρχικα).

Να πω και δυο λογια για τη συσκευη, για μελλοντικους υποψηφιους αγοραστες.

Οπως ανεφεραν και παραπανω οι πρωτοι κατοχοι του 4350, προκειται για μια εξαιρετικα ποιοτικη συσκευη (εχει εξαιρετικη αισθηση στο χερι, λογω του βαρους του, αλλα αυτο θα ενοχλησει καποιους), με πολυ καλο σε αισθηση πληκτρολογιο, οθονη-ορισμο της σωστης αποδοσης των χρωματων και διαστασεις που παραπεμπουν στο S200. Για καποιον που δεν ενδιαφερεται για 3G κι ενσωματωμενο GPS, το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Και κατι ασχετο. Μηπως θα ηταν καλο οι moderators να μετονομασουν το εν λογω thread σε HTC P4350/Herald (οπως και τα υπολοιπα της κατηγοριας)?

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι πολυ καλα νεα για τα 4350 μας.εγω το πηρα μετα απο το σ100 που ειχα 2 χρονια και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.οι ποιοτητα του ειναι πολυ καλη.

 

@_kasperghost_

δες εδω για εξτρα μνημη ελευθερη.δεν το εχω περασει ακομα αλλα λεω να το δοκιμασω

http://www.tweaks2k2.com/portal/staticpages/index.php?page=20050224182009983

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ασχετο. Μηπως θα ηταν καλο οι moderators να μετονομασουν το εν λογω thread σε HTC P4350/Herald (οπως και τα υπολοιπα της κατηγοριας)?

Πεστα χρυσοστομε...:worry:

Το εχουμε πει 100 φορες αλλα "φωνη βοωντος εν τη ερημω" :down:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Πεστα χρυσοστομε...:worry:

Το εχουμε πει 100 φορες αλλα "φωνη βοωντος εν τη ερημω" :down:

 

Αν το εντοπισει ο Mythozz η καποιος αλλος moderator, ειμαι σιγουρος πως θα το σουλουπωσει.

Και μιας και πιασαμε τα νεα για το 4350, να πω πως υπαρχουν φημες (μονο φημες ομως προς το παρον σε ενα ρωσικο φορουμ) για υπαρξη gps chipset, παρομοιο με αυτο του 3600. Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το πρόγραμμα mpak αλλά του έχω φορτώσει ήδη τα SKTools, MemMaid kai EasyTweak2.

Σχετικά με τα WM6 απλά με κουφάνατε αυτήν την στιγμή(ήμουν ήδη βαρήκοος τώρα κουφάθηκα τελείως :lol: )

Σχετικά με το gps το είχανε αναφέρει και στο xda-developers και λέγανε ότι κάποιος απο την HTC το είχε πεί ανεπίσημα αν θυμάμαι καλά αλλά δεν έδωσε κάποια παραπάνω στοιχεία σχετικά με το board της συσκευής ώστε να το επιβεβαιώσει. Πάντως έχω την εντύπωση ότι χρησιμοποιεί το ίδιο με του 3300.

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το πρόγραμμα mpak αλλά του έχω φορτώσει ήδη τα SKTools, MemMaid kai EasyTweak2.

Σχετικά με τα WM6 απλά με κουφάνατε αυτήν την στιγμή(ήμουν ήδη βαρήκοος τώρα κουφάθηκα τελείως :lol: )

Σχετικά με το gps το είχανε αναφέρει και στο xda-developers και λέγανε ότι κάποιος απο την HTC το είχε πεί ανεπίσημα αν θυμάμαι καλά αλλά δεν έδωσε κάποια παραπάνω στοιχεία σχετικά με το board της συσκευής ώστε να το επιβεβαιώσει. Πάντως έχω την εντύπωση ότι χρησιμοποιεί το ίδιο με του 3300.

 

 

Για τα WM6, πραγματι ειναι καλο νεο, αλλα ισως υπαρξει καθυστερηση. Εννοω, πως υποστηριξε πως η αναβαθμιση θα δοθει πριν τον Ιουνη, χωρις να διευκρινιζει ποτε ακριβως. Δεν ειναι κι ασχημα βεβαια :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το εντοπισει ο Mythozz η καποιος αλλος moderator, ειμαι σιγουρος πως θα το σουλουπωσει.

Και μιας και πιασαμε τα νεα για το 4350, να πω πως υπαρχουν φημες (μονο φημες ομως προς το παρον σε ενα ρωσικο φορουμ) για υπαρξη gps chipset, παρομοιο με αυτο του 3600. Για να δουμε...

 

Nαι, αλλά μην το φωνάζεις, γιατί θα σε ακούσει ο panosha και τότε... την πατήσαμε!!!:lol: :lol: :lol:

 

Φίλε panosha ένα αστείο έκανα...:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αλλά μην το φωνάζεις, γιατί θα σε ακούσει ο panosha και τότε... την πατήσαμε!!!:lol: :lol: :lol:

 

Φίλε panosha ένα αστείο έκανα...:D

 

Ας εχει κανα Qualcomm και το κανω εγω να εχει 10+ δορυφορους και στο υπογειο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αλλά μην το φωνάζεις, γιατί θα σε ακούσει ο panosha και τότε... την πατήσαμε!!!:lol: :lol: :lol:

 

Φίλε panosha ένα αστείο έκανα...:D

Έχω πληροφορίες και γιά κρυμένη δορυφορική. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορεσει ομως ο επεξεργαστης να την παλεψει με τα wm6? :worry:

Και πως θα γινεται η αναβαθμιση? Online ή μεσω Ace Hellas? :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...