Jump to content

Επλογη συνδεσης απο φοιτητη


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Λοιπον ενας φιλος μου θελει να βαλει Internet κια συγκεκριμενα dsl. (εγω ο κακομοιρης εχω vivodi 1024 FULL και περιμενω να δω αν θα γινει επιτελους καμια αναβαθμιση :( )

Ειναι φοιτητης και επειδη δεν θελει να δωσει πολλα λεφτα του προτεινα και εγω να επιλεξει καποιο κουτι. Το παιδι δεν το ενδιαφερουν τρελες ταχυτητες απλα να ειναι οικονομικο. Πηγε στο Οτε και του ειπαν οτι εχουν ενα πακετο στα 768 με 11 ευρω το μηνα. Μηπως ξερετε κατι τετοιο; Η γενικα πακετα των 768 η 1024 τι τιμες εχουν; Τιποτα αλλα φοιτητικα πακετα δεν υπαρχουν; Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα φοιτητικά πακέτα υπάρχουν στην διεύθυνση που έχει δημιουργηθεί για το φοιτητικο internet: diodos.edu.gr
Link to comment
Share on other sites

Οκ πηγα και ειδα καποια πακετα αλλα δεν ειδα μεγαλη διαφορα στις τιμες απο τα κανονικα πακετα. Ειναι και σε αυτα πληρωμενη η γραμμη dsl και η συνδρομη ετσι; Δηλαδη το μονο που πληρωνεις ειναι το παγιο του τηλεφωνο; (PSTN η ISDN) Το εχει δοκιμασει κανεις; Συμφερει; Απ'οτι ειδα το otenet 768 εχει 12μηνη δεσμευση κατι που δεν θελω..
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι της HOL στα 768, που κάνει κάτω από 10€ το μήνα και δε θέλει προπληρωμή για 12 μήνες όπως της OTEnet. ;)

Έχει όμως δωδεκάμηνη δέσμευση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι της HOL στα 768, που κάνει κάτω από 10€ το μήνα και δε θέλει προπληρωμή για 12 μήνες όπως της OTEnet. ;)

Έχει όμως δωδεκάμηνη δέσμευση.

 

Τι διαφορα εχει απο τη προπληρωμη αφου εχει 12 μηνοι δεσμευση! Το ιδιο ειναι απλα δεν δινεις ντουκου τα χρηματα! Μ'αρεσει που υποτειθεται οτι ειναι φοιτητικα πακετα και ξερουν οτι δεν ειναι συνηθως η μονιμη τους κατοικια και βαζουν 12 μηνες.. Τι να πω.. Εκτος αν το κανουν επιτηδες ετσι ωστε να γλυτωνουν φορτωμα μερικους μηνες!

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα εχει απο τη προπληρωμη αφου εχει 12 μηνοι δεσμευση! Το ιδιο ειναι απλα δεν δινεις ντουκου τα χρηματα! Μ'αρεσει που υποτειθεται οτι ειναι φοιτητικα πακετα και ξερουν οτι δεν ειναι συνηθως η μονιμη τους κατοικια και βαζουν 12 μηνες.. Τι να πω.. Εκτος αν το κανουν επιτηδες ετσι ωστε να γλυτωνουν φορτωμα μερικους μηνες!

Αν φοβάσαι ότι μπορεί να μετακομίσεις, πάρε από την Altec.

39€ το πρώτο τρίμηνο, και μετά 33€ το τρίμηνο.

Πολύ καλή προσφορά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, ειναι αρκετα καλο αυτο.. Αλλα εχει χρησιμοποιησει κανεις Altec; Ξερει κανεις αν εχει προβλημα δικτυου η με τις ταχυτητες; Για θεσσαλονικη παντα..
Link to comment
Share on other sites

Η Altec με το δίκτυό της είναι μια χαρά. Όμως σε όλα τα φοιτητικά η κίνηση για το internet περνάει από το ΕΔΕΤ (Εθνικό Δίκτυο Έρευνας και Τεχνολογίας) . Οι providers απλά ελέγχουν αν είναι σωστά το username και το password και μετά στέλνουν την κίνηση στο ΕΔΕΤ. Από φίλους και γνωστούς δεν έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια... Εγώ έχω κανονικό conn-x 1024 (το οποίο θα γίνει 2048) , πληρώνω 47,5 ευρώ και έχω ήσυχο το κεφάλι μου.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, ειναι αρκετα καλο αυτο.. Αλλα εχει χρησιμοποιησει κανεις Altec; Ξερει κανεις αν εχει προβλημα δικτυου η με τις ταχυτητες; Για θεσσαλονικη παντα..

 

Δε θα σου προτεινα προσωπικα φοιτητικο altec. Αν πας σε φοιτητικο ή και κανονικο προτιμησε HOL. Υπαρχει ποιοτικη διαφορα στο θεμα!! Καλυτερα να παρεις το πακετο 768 της HOL 9,90/μηνα !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν στο φοιτικο αλτεκ ησχυει κατι διαφορετικο αλλα εγω οσο καιρο ημουν στην αλτεκ με κανονικο προγραμμα ηταν ολα τελεια.....1 χρονο εμεινα και 1 φορα παρουσιασε προβλημα για λιγη ωρα (λογω καλωδιου διασυνδεσης!!!!) Εδω κ 1 χρονο ειμαι με φοθνετ και καθε 2 μερες εχω προβλημα!!!!:X
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Είδα στο site του ΟΤΕ ότι το μηνιαίο τέλος για γραμμή 1Mbps είναι συνολικά 32.9Ε.Αυτό είναι ανεξάρτητα απο το τέλος της γραμμής adsl?

Δηλαδή αν κάποιος έχει επιλέξει hol θα πληρώνει 9,9Ε + 32.9Ε + κοστος τηλεφωνημάτων?

Link to comment
Share on other sites

ax ax ti tha sas kanw re paidia....nope file mou den plirwneis k to pagio...einai ooooola plirwmena apla sto exoun vgalei se 12 mhniaies doseis gia na to sygkrineis me ta paketa ta opoia kykloforoun sthn agora kai den einai foithtika...:)
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Η Altec με το δίκτυό της είναι μια χαρά. Όμως σε όλα τα φοιτητικά η κίνηση για το internet περνάει από το ΕΔΕΤ (Εθνικό Δίκτυο Έρευνας και Τεχνολογίας) . Οι providers απλά ελέγχουν αν είναι σωστά το username και το password και μετά στέλνουν την κίνηση στο ΕΔΕΤ. Από φίλους και γνωστούς δεν έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια

Αυτό είναι σίγουρο 100%;

 

Επίσης το φοιτητικό της HOL σε αναγκάζει να γραφτείς στην HOL και για τις τηλεφωνικές κλήσεις με προεπιλογή φορέα.

 

Για το φοιτητικό internet συνεχίζουμε στο θέμα του ΔΙΟΔΟΣ ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102887

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...