Jump to content

Blackberry 8100 Pearl


Panoshr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα κάνω export τα sms από το MissingSync for Symbian και θα δοκιμάσω να τα κάνω import στο MissingSync for BlackBerry!

 

Τελικά δεν γίνεται! Υπάρχει δυνατότητα export, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει λειτουργία για import sms!!!

 

Εντόπισα ένα πρόβλημα στο συγχρονισμό!

Όταν δημιουργώ ένα νέα ραντεβού στο κινητό, δε μου περνάει στο macbook!

Το αντίθετο δουλεύει κανονικά!

Χρησιμοποιώ missing sync και Entourage!

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το entourage :p

 

πλάκα κάνω. αλλά καλύτερα να δουλεύεις στα ραντεβού με το ical σαφώς ανώτερο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναστησα από την αρχή! Το πρόβλημα παραμένει!

Ενώ σε contacts και tasks έχω κανονικά συγχρονισμό και προς τις δύο κατευθύνσεις με το entourage, στο calendar δουλεύει μόνο από macbook προς blackberry και όχι το ανάποδο! Σκέφτεται κανείς τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Alex, το ίδιο πράγμα είναι... το Missing Sync χρησιμοποιεί το Entourage ως ημερολόγιο του iCal για να κάνει συγχρονισμό! Μου κάνει το ίδιο και στο Home και στο Work! Δε φταίει το Entourage! Πρακτικά το iCal φταίει!
Link to comment
Share on other sites

κρίμα. δλδ με bb + mac δεν έχουμε ημερολόγιο?

 

βάλε το google gears και το google sync και ίσως κάνεις τη δουλειά σου OTA. έτσι το κάνω στα vista όταν βαριέμαι.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Όχι... είναι normal και θα πρεπε να παίζει out of the box...

Απλά κάτι πάει στραβα...!!!

 

 

κρίμα. δλδ με bb + mac δεν έχουμε ημερολόγιο?

 

βάλε το google gears και το google sync και ίσως κάνεις τη δουλειά σου OTA. έτσι το κάνω στα vista όταν βαριέμαι.

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα τελικά φαίνεται να είναι στα permissions του app στο BlackBerry! Ξέρει κανείς πως πρέπει να τα βάλω; Η markspace λέει να είναι όλα ALLOW αλλά έτσι δε δουλεύει τίποτα...!!!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα update το Missing Sync στη version 2.0.2 και μετά από αρκετές ρυθμίσεις και δοκιμές, φαίνεται να δουλεύουν όλα κανονικά και στα Ελληνικα...

 

I am a happy MacOS / BlackBerry user :)

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ γρήγορα και συνοπτικά! Τα BlackBarry δε μπορούν να μεταφράσουν unicode χαρακτήρες όταν αυτοί μεταφέρονται με USB σύνδεση και γι αυτό τους αντικαθιστούν με "?".

Με BlueTooth δεν υπάρχει το πρόβλημα αυτό και τους διαβάζουν κανονικά! Όμως δεν μπορείς να μην κάνεις τη πρώτη φορά συγχρονισμό χωρίς USB! Αυτό που έκανα, ήταν να κάνω πρώτη φορά sync κανονικά με USB, αλλά το έβαλα να κάνει Sync ΜΟΝΟ τα Notes (όπου δεν είχα)! Έτσι, έκανε sync χωρίς να μεταφέρει τίποτα στο κινητό! Τη δεύτερη φορά έκανα sync με BlueTooth και το έβαλα να κάνει sync τα πάντα (Calendar, Contacts, Tasks, Notes) και τα μετέφερε κανονικά! Σε εμένα δουλεύει κανονικά όπως σας είχα πει εδώ και μια βδομάδα, και από χθες με την 2.0.2 δουλεύουν όλα άψογα και στο calendar. Σύντομα θα ολοκληρώσω και τον αναλυτικό οδηγό που ετοιμάζω! Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα νέο OS για το 8110, εδώ!

 

BlackBerry Handheld Software v4.5.0.174 (Multilanguage)

 

Package Version: 4.5.0.174

Consisting of:

 

* Applications: 4.5.0.124

* Software Platform: 2.7.0.92

* File name: 8110M_PBr4.5.0_rel174_PL2.7.0.92_A4.5.0.124_O2_UK. exe

* File size: 97.14MB

Link to comment
Share on other sites

Alex, 6-7 ώρες το χω μόλις και δε μπορώ να σου πώ τι θα κάνει με τη μπαταρία το νέο OS, όμως δεν έχει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα (όπως δεν είχε και το προηγούμενο)!

 

Υπάρχει περίπτωση να δούμε 4.6 ή 4.7 στο 81xx; ή μήπως θα μας δώσουν 5.0 μια και καλή; :)

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν έχω και αυτό κλειστό και μου κρατάει 3-4 μέρες η μπαταρία!

στο κρακberry διάβασα ότι είναι καλό να τα φορτίζουμε συχνά και όχι να περιμένουμε να αδειάσει η μπαταρία! Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν έχω και αυτό κλειστό και μου κρατάει 3-4 μέρες η μπαταρία!

στο κρακberry διάβασα ότι είναι καλό να τα φορτίζουμε συχνά και όχι να περιμένουμε να αδειάσει η μπαταρία! Ισχύει;

 

Κοίτα απο όσο ξέρω και εγώ καλό είναι κανα 2 φορές το μήνα να αδειάζει εντελώς το κινητό και μετά να το αφήνεις ένα βράδυ να φορτίζει.

Έτσι κάνω εδώ και 1.5 χρόνο το 8310 και είναι σε καλή κατάσταση η μπαταρία του.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Blackberry 8100 Pearl

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...