Jump to content

Όταν βγαίνετε έξω, τι συζητάτε;


pantelis07
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν βγαινεται εξω ειτε σε ραντεβου για 2:love: ειτε με φιλο/φιλη τι συζητατε? Βεβαια οταν ειναι μεγαλη η παρεα ειναι ευκολο να βρεθει θεμα αλλα οταν ειναι 2 φιλοι η ενα ζευγαρι ειναι λιγο δυσκολο να βρεθει θεμα. Εσεις τι κανετε?

:stupid:

Link to comment
Share on other sites

πχ, αν πατε για καφε αυτες, τις μερες. αρχιζεις και λες. πως τα περασες το καλοκαιρι, τι νεα απ την δουλεια. τι κανεις τον ελευθερο χρονο σου. βρισκεις καποιο θεμα απο την τηλεοραση, κουτσομπολιο δηλαδη, κτλ
Link to comment
Share on other sites

τι αμαξι οδηγα, τι εχει βαλει απο ηχο...μουαχαχαχαχαχ!!!

συνηθως συζηταω η θεματα καθημερινοτητας (δουλεια, σχολη, οικογενεια, φιλοι) η κινηματογραφου, η σχεσεων..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Σχέσεις, κολλήματα, φίλοι/φιλες, πρώην φίλοι/φίλες, σχολή (βλ. "πότε θα αποφοιτήσουμε?" "για 2013 μας κόβω"), δουλειά, κουφά περιστατικά στο δρόμο, αναμνήσεις από το σχολείο, προβλήματα στο σπίτι, κανα κουτσομπολιό να περνά και η ώρα (δεν έχει αρχίσει και η Λαμπίρη - τι να κάνεις; ), σχέδια για το χειμώνα (εκδρομές, clubbing, coffee-ing σε special μέρη ;) ), επίσης μου τη δίνει που μου λένε για τις διακοπές τους γιατί εγώ δεν πήγα...εεε...αυτά!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

an einai radevou kai den ksereis tin kopela prospatheis na matheis kapoia pragmata gia tin alli.

 

an einai me filo, tote milame gia gynaikes (prwin, nin kai mellontikes) :)

amaksia, ypologistes, taineies, diaskedasi

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

τα πιο διασκεδαστικα "ραντεβου" ηταν με μια φιλη μου απο αιγιο με κολλημα με τ αμαξια. εκει πραγματικα το απολαμβανω!!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω ολοι τα ιδια ενδιαφεροντα εχουμε δηλαδη. Κατα εναν περιεγρο τροπο οταν ψαχνω να βρω θεμα συζητησης δεν βρισκω ενω οταν ειμαι χαλαρος και αυθορμητος παντα βρισκω ρε γ@μωτο. Μαλλον τον μεγαλυτερο ρολο το παιζει ο αλλος, δηλαδη αμα σε εμπναιει αμα σε κανει να νιωθεις ανετα κτλ.

Χθες πηγα εξω με εναν φιλο και δεν ξεραμε τι να πουμε μεγαλη βαρεμαρα εγω το επαιξα κουρασμενος απο το ταξιδι(μολις ειχα επιστρεψει) αλλα αυτο που εφταιγε ηταν οτι δεν ενιωθα ανετα μαζι του δεν μπορουσα να βρισω να κανω ******** ενω αντιθετα με ενα αλλο παιδι ουτε το σκεφτομαι οτι θα βαρεθω. Θα'ναι της ηλικιας.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα της ηλικιας θα ειναι θα μεγαλωσεις και εσυ!! (Ηλικία: 1) :)

Οντως μεγαλο ρολο παιζει και ο αλλος! Αν σε "εμπνεει" και νιωθεις και ανετα μαζι του σιγουρα παντα βρισκεται ενα θεμα προς συζητηση!!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τον μεγαλυτερο ρολο το παιζει ο αλλος, δηλαδη αμα σε εμπναιει αμα σε κανει να νιωθεις ανετα κτλ.

 

+1 :)

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα κάπως έτσι είναι. Με τους φίλους μου είμαι πολύ χαλαρός και σίγουρα θα βρούμε ένα θέμα για να περάσει η ώρα. Με τις γυναίκες είναι λίιιγο δύσκολο…
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω ολοι τα ιδια ενδιαφεροντα εχουμε δηλαδη. Κατα εναν περιεγρο τροπο οταν ψαχνω να βρω θεμα συζητησης δεν βρισκω ενω οταν ειμαι χαλαρος και αυθορμητος παντα βρισκω ρε γ@μωτο. Μαλλον τον μεγαλυτερο ρολο το παιζει ο αλλος, δηλαδη αμα σε εμπναιει αμα σε κανει να νιωθεις ανετα κτλ.

Χθες πηγα εξω με εναν φιλο και δεν ξεραμε τι να πουμε μεγαλη βαρεμαρα εγω το επαιξα κουρασμενος απο το ταξιδι(μολις ειχα επιστρεψει) αλλα αυτο που εφταιγε ηταν οτι δεν ενιωθα ανετα μαζι του δεν μπορουσα να βρισω να κανω ******** ενω αντιθετα με ενα αλλο παιδι ουτε το σκεφτομαι οτι θα βαρεθω. Θα'ναι της ηλικιας.

Δεν είναι της ηλικίας...Και εγώ που είμαι 20 έτσι νοιώθω. Με άλλους βγαίνεις και λες τις ******** σου και ξέρεις πως θα περάσεις καλά και με άλλους όχι. Άσε που παίζει ρόλο το πόσο καλά ξέρεις τον άλλο!

 

Εμένα μου αρέσει να θυμόμαστε με τους φίλους μου τις βλακείες που κάναμε στο παρελθόν και να αναπολούμε... Ε όσο να 'ναι αλλιώς είναι να βγαίνεις (π.χ.) με τα παιδιά από τη σχολή που τα ξέρεις 1-2 χρόνια και αλλιώς να βγαίνεις με φίλους που τους ξέρεις 12-13 χρόνια...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Για το τι μέλει γενέσθαι... Θέματα που αφορούν την μετέπειτα ζωή κ το πως θα δρομολογηθούν οι εξελίξεις στην εξεύρεση εργασίας, όντας εν δυνάμει εκπαιδευτικός-δάσκαλος...

Το κακό πάντως είναι ότι λίγοι ενδιαφέρονται κ έχω αρχίσει να κουράζομαι να λέμε απλά κ μόνο το τι κάναμε, πως περάσαμε, που θα βγούμε, πως πάνε οι σχέσεις δηλ τα πιο κλασικά θέματα που συζητάει ο καθένας μας, κ αποζηττώ πιο 'εκλεπτυσμένους' ανθρώπους του κλάδου για μια πιο σοβαρή κουβέντα... Νομίζω ότι φτάνει κάποια στιγμή που αρχίζεις κ αναρωτιέσαι τι αξία έχει το γκόσιπ, θάψιμο κλπ κ ψάχνεις κ άλλες εναλλακτικές λύσεις. Όλα με μέτρο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το τι μέλει γενέσθαι... Θέματα που αφορούν την μετέπειτα ζωή κ το πως θα δρομολογηθούν οι εξελίξεις στην εξεύρεση εργασίας, όντας εν δυνάμει εκπαιδευτικός-δάσκαλος...

Το κακό πάντως είναι ότι λίγοι ενδιαφέρονται κ έχω αρχίσει να κουράζομαι να λέμε απλά κ μόνο το τι κάναμε, πως περάσαμε, που θα βγούμε, πως πάνε οι σχέσεις δηλ τα πιο κλασικά θέματα που συζητάει ο καθένας μας, κ αποζηττώ πιο 'εκλεπτυσμένους' ανθρώπους του κλάδου για μια πιο σοβαρή κουβέντα... Νομίζω ότι φτάνει κάποια στιγμή που αρχίζεις κ αναρωτιέσαι τι αξία έχει το γκόσιπ, θάψιμο κλπ κ ψάχνεις κ άλλες εναλλακτικές λύσεις. Όλα με μέτρο...

...και άμα βρεις δώσε διευθύνσεις!!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται με το άτομο, το πόσο καιρό γνωρίζεστε και το φύλο. Γενικά πάντως συζητάμε την επικαιρότητα (όχι πολιτικά), μουσική, σχέδια για το μέλλον και προσωπικά θέματα του καθενός
Link to comment
Share on other sites

:lol:

τι συζηταμε ε?

τα απαντα!!

και λεω για φιλους/ες...κυριως θεματα δουλειας και ολα τα παρελκομενα!

γενικα πεφτει λιγη κουβεντα εφ'ολης της υλης!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

και τι κανετε στην περιπτωση που βγαινετε καθε μερα? εγω με την παρεα μου , συνηθως σχολιαζουμε τον κοσμο που περνα απο μπροστα μας...η την τυπισα στο διπλανο τραπεζακι που ξυνει την μυτη της προσεκτικα μην την δει ο κοσμος...

 

 

κουτσομπολιο- θαψιμο μεχρι αηδιας. εχουμε φτασει σε σημειο να θαβουμε ο ενας τον αλλον!

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κουτσομπολιό - θάψιμο άλλων [από τον σερβιτόρο του cafe μέχρι γνωστούς σας] είναι το μόνο θέμα που μπορείτε να συζητάτε πάντα χωρίς τέλος :D

 

 

Προσωπικά τα αποφεύγω αυτά καθώς αν δεν ξέρεις τι χαρκατήρας είναι και ο άλλος μπορεί να σε αντιπαθήσει αν βλέπει ότι είσαι τόσο κουτσομπόλης :) .

 

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με τις γυναίκες, απ'ότι έχω καταλάβει, φθάνει να βρης το κουμπί τους, μόλις βρης ένα θέμα που τις ενδιαφέρει-κάνει να αισθάνονται άνετα-μεγαλώνει την αυτοπεπήθηση τους(ψώνιο)-και τους δωθή η ευκαιρία να ξεδιπλώσουν-περιγράψουν τις αρετές τους κουράγιο να'χεις να ακούς!:D Άσε που άμα δίξεις συγκαταβατικός στην κάθε βλακεία πουμ θα ακούσης πέζει και να μην κοιμειθής μόνος το βράδυ!;)

 

Ε΅με τους κολητούς είναι απλά τα πράγματα, αυτοκίνητα-Κ*λοι διερχόμενων πιπινιόν (including σερβιτόρας) και κράξιμο μεταξύ μας είναι στο πρόγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...