Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7373


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Rendez-vous in Paris: Nokia 7373 Special Edition meets Giambattista Valli

February 21, 2007

 

http://img246.imageshack.us/img246/6391/01n7373selowresiw4.th.jpg http://img246.imageshack.us/img246/7108/02n7373selowresdr4.th.jpg http://img246.imageshack.us/img246/8416/03n7373selowresfk6.th.jpg http://img246.imageshack.us/img246/3913/04n7373selowreslk7.th.jpg

Fashion phone with exclusive accessories to be unveiled at Paris Fashion Week

 

Espoo, Finland - Drawing upon the accolades of its highly regarded L'Amour Collection, Nokia has joined creative forces with talented fashion designer Giambattista Valli to craft the Nokia 7373 Special Edition. For this one-of-a-kind cooperation between a thriving creator of new designs and the pioneer in mobile fashion accessories, Nokia returns to the style capital of Paris during Fashion Week. Here the efforts to fuse fashion with mobility began in 1999 with the introduction of the Nokia 8210.

 

"I was intrigued by the inspiration to define the mobile phone as a fashion accessory," explains Giambattista Valli. "Like a dress, shoes and jewelry, the Nokia 7373 Special Edition phones follow the theme of my collection and I immediately imagined them as silhouettes dressed in my work. Depending on your mood, you swap bags and transfer the contents. Amazing to see how Nokia has applied this idea to the world of mobility. Just swap SIM cards from one mobile phone to another to match your personal style."

 

A true fashion phone, the Nokia 7373 Special Edition combines the splendor of the L'Amour Collection and the trendsetting talent of Giambattista Valli. The Nokia 7373 Special Edition comes in two contemporary colors, both enticingly paired with signature Giambattista Valli phone accessories. The Nokia 7373 Special Edition Powder Pink marries the faded luxury of grand architecture of the L'Amour Collection with Valli's iconic pearl necklace for a strap and a miniature pink skull. This unique set is Valli's interpretation of the contradictory elements of an intensive romance. The Nokia 7373 Special Edition Black Chrome fuses its elegant glossy black appearance with an en vogue gros grain and onyx-like crystal strap. A black skull adds the finishing touches to a sensually appealing display of fashion.

 

For style-conscious consumers, the Nokia 7373 Special Edition resembles a beautifully designed invitation into the world of catwalks and glamour. The Nokia 7373 Special Edition grants its owner an exclusive glimpse into the world of Giambattista Valli. Each handset comes pre-loaded with a "backstage pass" - a "behind the scenes" video - setting the mood for a glance into the life and inspiration of Giambattista Valli. The footage is complemented by a selection of matching Valli wallpapers, graphics and the exclusive ringtone "Rhodium", available only on the Nokia 7373 Special Edition.

 

The Nokia 7373 Special Edition will be unveiled during Paris Fashion Week at the "Dress your Nokia in Giambattista Valli" party.

 

With an estimated retail price of EUR 280 excluding taxes and subsidies the Nokia 7373 Special Edition will be available in select European markets during March 2007.

 

 

 

αυτο τελικα θα φτασει στα καταστηματα?

το μαυρο ειναι εκπληκτικο...

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 132
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω μερικές ερωτήσεις για όποιους έχουν ή είχαν την συσκευή αυτή.

Οι ήχοι κλήσης παίζουν από τα 2 ηχειάκια του; πως είναι από ένταση;

Η μπαταρία πόσο σας κρατάει ρε παιδιά έχω ακούσει από 4 μέρες εώς 2 μέρες.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα σε όλους. Σκεύτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό. Ερώτηση: Αν το έχεις κλειστό (δηλ, να μην φαίνονται τα πλήκτρα του) και κάποιος με καλέσει, πρέπει να το ανοίξω για να πατήσω το πλήκτρο απάντησης ή υπάρχει κάποιο κουμπί που μπορώ να απαντήσω ακόμα και αν είναι κλειστο? Είναι το μόνο θέμα που με προβληματίζει γιατί κατά τα άλλα νομίζω ότι είναι αρκετά καλό τηλέφωνο..
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκεύτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό. Ερώτηση: Αν το έχεις κλειστό (δηλ, να μην φαίνονται τα πλήκτρα του) και κάποιος με καλέσει, πρέπει να το ανοίξω για να πατήσω το πλήκτρο απάντησης ή υπάρχει κάποιο κουμπί που μπορώ να απαντήσω ακόμα και αν είναι κλειστο? Είναι το μόνο θέμα που με προβληματίζει γιατί κατά τα άλλα νομίζω ότι είναι αρκετά καλό τηλέφωνο..

Το σκεφτόμουν και γω το κινητό. Τελικά πήρα το 5300. Ο λόγος είναι αυτό που ρωτάς... δεν έχει τρόπο...

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

..Και επανέρχομαι στο θέμα... Να μας πεί κάποιος αν και πόσο κρατάει η μπαταρία του τελικά? Και εν πάση περιπτώση, αξίζει? Όποιος το έχει, είνα ευχαριστήμένος?
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

..Και επανέρχομαι στο θέμα... Να μας πεί κάποιος αν και πόσο κρατάει η μπαταρία του τελικά? Και εν πάση περιπτώση, αξίζει? Όποιος το έχει, είνα ευχαριστήμένος?

 

 

kalimera, to piura prin 2 meres kai einai poli oraio to kinito, simera einai i defteri mera kai exei pesei i proti gramoula opote theoro giro stis 2,5 me 3 tha krataei. oso afora to axizei einai ipokeimeniko einai seiries 40 opote den einai smart phone apla einai oraios o sxediasmos, theoro oti axizei na to pareis

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, άκυρο ίσως αλλά πολύ με ενδιαφέρει πριν το αγοράσω... Αν σε καλούν και θες να απορρίψεις, τι γίνεται ; ( αν έχεις ενεργοποιημένο όταν το γυρνας να απαντάει )

 

το Manual δεν λέει τίποτα, άρα μάλλον δεν υπάρχει τρόπος. Απλά απαντάς

 

Αν πατήσεις το κουμπί On/Off στα δεξιά, απορρίπτει την κλήση.

Αλλά τελοσπάντων, καλορίζικο το 5300! ;)

 

Καλημέρα σε όλους. Σκεύτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό. Ερώτηση: Αν το έχεις κλειστό (δηλ, να μην φαίνονται τα πλήκτρα του) και κάποιος με καλέσει, πρέπει να το ανοίξω για να πατήσω το πλήκτρο απάντησης ή υπάρχει κάποιο κουμπί που μπορώ να απαντήσω ακόμα και αν είναι κλειστο? Είναι το μόνο θέμα που με προβληματίζει γιατί κατά τα άλλα νομίζω ότι είναι αρκετά καλό τηλέφωνο..

 

Δε χρειάζεται να το ανοίξεις και να πατήσεις το πλήκτρο απάντησης.

Αρκεί να το ανοίξεις και η κλήση απαντάται.

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις το κουμπί On/Off στα δεξιά, απορρίπτει την κλήση.

Αλλά τελοσπάντων, καλορίζικο το 5300! ;)

 

 

 

Δε χρειάζεται να το ανοίξεις και να πατήσεις το πλήκτρο απάντησης.

Αρκεί να το ανοίξεις και η κλήση απαντάται.

 

Που ήσουν πιο νωρίς !!

Δεν πειράζει...:rolleyes:

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Που ήσουν πιο νωρίς !!

Δεν πειράζει...:rolleyes:

 

Το αγόρασα πολύ πρόσφατα, οπότε δεν έβλεπα το thread μέχρι πριν λίγες μέρες! :rolleyes:

 

Μια άλλη ερώτηση προς όσους το χρησιμοποιούν, γίνεται να αντιστοιχήσω ήχο κλήσης σε μια μόνο επαφή; Προς το παρόν, μόνο σε ομάδα βλέπω να γίνεται. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

vevaios kai gineta tha pas epexergasia kai leei kapou ixo klisis

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!! :)

Πήγα Επεξεργασία->Προσθήκη Στοιχείου->Ήχος

Πώς δεν το είχα δει;;;;

Να είσαι καλά!

 

By the way, ένα καταπληκτικό ροζ θέμα!

Μοιάζει πολύ με το κλασικό μπλε των S40 της Nokia,

μόνο που είναι πιο κοριτσίστικο και έχει και φοβερά εικονίδια μενού.

 

Κατεβάστε το: http://rapidshare.com/files/29279244/Amazing_Pink_Lamour.nth.html

 

http://i126.photobucket.com/albums/p91/Pero_me_mata/141849-144127-t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!! :)

Πήγα Επεξεργασία->Προσθήκη Στοιχείου->Ήχος

Πώς δεν το είχα δει;;;;

Να είσαι καλά!

 

By the way, ένα καταπληκτικό ροζ θέμα!

Μοιάζει πολύ με το κλασικό μπλε των S40 της Nokia,

μόνο που είναι πιο κοριτσίστικο και έχει και φοβερά εικονίδια μενού.

 

Κατεβάστε το: http://rapidshare.com/files/29279244/Amazing_Pink_Lamour.nth.html

 

http://i126.photobucket.com/albums/p91/Pero_me_mata/141849-144127-t.jpg

 

 

ontos einai poli oraio,

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Η κοπελα μου εχει παρει το συγκεκριμενο κινητο αλλα οταν βαλαμε καποια mp3s στην καρτα μνημης που ειχε μεσα το κινητο(μια 64mb Νοκια) κολλαγε οταν ανοιγε το κινητο και μετα το χαος.. Δεν λειτουργουσε καθολου το κινητο. Ε λεω κι εγω προβλημα της καρτας μνημης και πηρε μια Transcend 1gb. Μεχρι τα 30-40mb που το ειχε γεμησει αρχικα δεν ειχε κανενα προβλημα το κινητο. Με την προσθηκη ομως καποιων ακομα τραγουδιων και φτανοντας τα 250mb αρχισε παλι τα ιδια. Τι μπορει να εχει? Το πιθανοτερο που σκεφτηκα ειναι να χρειαζεται αναβαθμιση λογισμικου. Τι πιστευετε? Σας ετυχε εσας?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Η κοπελα μου εχει παρει το συγκεκριμενο κινητο αλλα οταν βαλαμε καποια mp3s στην καρτα μνημης που ειχε μεσα το κινητο(μια 64mb Νοκια) κολλαγε οταν ανοιγε το κινητο και μετα το χαος.. Δεν λειτουργουσε καθολου το κινητο. Ε λεω κι εγω προβλημα της καρτας μνημης και πηρε μια Transcend 1gb. Μεχρι τα 30-40mb που το ειχε γεμησει αρχικα δεν ειχε κανενα προβλημα το κινητο. Με την προσθηκη ομως καποιων ακομα τραγουδιων και φτανοντας τα 250mb αρχισε παλι τα ιδια. Τι μπορει να εχει? Το πιθανοτερο που σκεφτηκα ειναι να χρειαζεται αναβαθμιση λογισμικου. Τι πιστευετε? Σας ετυχε εσας?

 

Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 88ΜΒ σε μια κάρτα του 1GB και μάλιστα όχι γνωστής εταιρίας, αλλά από αυτές που πουλάνε στα καταστήματα ΤΙΜ, και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Έχω βάλει και γύρω στα 10 τραγούδια και αρκετές εικόνες, ήχους κτλ.

Νομίζω ότι το πιθανότερο είναι να θέλει μια αναβάθμιση.

Τσέκαρε ποια έκδοση λογισμικού έχει το τηλέφωνο και βρες ποια είναι η τελευταία. Πάντως, δε νομίζω να γλυτώσεις την επίσκεψη σε κάποιο service.

Αυτά μπορώ να σου πω εγώ σαν γνώμη.

Καλή τύχη! :)

 

 

Να κάνω κι εγώ μια ερωτησούλα τώρα;

Όταν πήρα το τηλέφωνο και από την πρώτη κιόλας κλήση που έκανα,

το ακουστικό έκανε διάφορους ήχους-παράσιτα και η ποιότητα της κλήσης ήταν κακή (για μένα. Ο συνομιλητής μου με άκουγε πεντακάθαρα).

Ψάχνοντας το κινητό βρήκα μια επιλογή στις

Ρυθμίσεις->Κλήσεις->Καθαρότητα Φωνής

και επέλεξα Ενεργοποιημένη

και από τότε νομίζω ότι έχει βελτιωθεί κατά πάρα πολύ η ποιότητα του ακουστικού κατά τις κλήσεις.

Για την ακρίβεια δεν έχω πλέον πρόβλημα, ακούω πεντακάθαρα.

Λέτε να έφταιγε αυτό

ή να το ψάξω μήπως υπάρχει πρόβλημα με το ακουστικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνια που ειχα χθες με Νοκια Centre μου ειπαν οτι ειναι μαλλον ευθυνη λογισμικου. Εσυ My_Immortal τι εκδοση εχεις?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνια που ειχα χθες με Νοκια Centre μου ειπαν οτι ειναι μαλλον ευθυνη λογισμικου. Εσυ My_Immortal τι εκδοση εχεις?

 

 

Στοιχεία λογισμικού:

V 3.90

06-10-06

RM-209

© Nokia

 

Σύμφωνα με το site της Nokia, αυτή είναι η τελευταία έκδοση.

(http://www.nokia.com/A4305060)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Να κάνω κι εγώ μια ερωτησούλα τώρα;

Όταν πήρα το τηλέφωνο και από την πρώτη κιόλας κλήση που έκανα,

το ακουστικό έκανε διάφορους ήχους-παράσιτα και η ποιότητα της κλήσης ήταν κακή (για μένα. Ο συνομιλητής μου με άκουγε πεντακάθαρα).

Ψάχνοντας το κινητό βρήκα μια επιλογή στις

Ρυθμίσεις->Κλήσεις->Καθαρότητα Φωνής

και επέλεξα Ενεργοποιημένη

και από τότε νομίζω ότι έχει βελτιωθεί κατά πάρα πολύ η ποιότητα του ακουστικού κατά τις κλήσεις.

Για την ακρίβεια δεν έχω πλέον πρόβλημα, ακούω πεντακάθαρα.

Λέτε να έφταιγε αυτό

ή να το ψάξω μήπως υπάρχει πρόβλημα με το ακουστικό μου;

 

Κανείς;;; :(

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μήνες που έχω αυτό το τηλέφωνο, έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

 

1) Η μπαταρία του κρατάει πολύ λιγότερο από το Nokia 6600 που είχα πριν.

 

2) Ο ήχος του είναι σχετικά κακός σε ποιότητα, μεταλλικός και κάπως δυσάρεστος.

 

3) Τα ringtones που έχει είναι ελάχιστα σε αριθμό, σε σχέση με άλλα μοντέλα της Nokia.

 

4) Μετά από δύο μήνες χρήσης, παρουσίασε το εξής: όταν με καλούν και επιχειρώ να το ανοίξω για να απαντήσω, κάνοντας την γνωστή περιστροφική κίνηση γρήγορα, το τηλέφωνο σβήνει. Αυτός που με καλεί νομίζει ότι του έκλεισα το τηλέφωνο στα μούτρα κι εγώ μπαίνω στη διαδικασία να ξανανάψω το τηλέφωνο. Το παρουσιάζει συνέχεια, σε βαθμό που κατάργησα το pin, για να το ανάβω πιο γρήγορα. Φυσικά πρόκειται για βλάβη, αλλά έχω την αίσθηση ότι ακόμα και αν το επισκευάσουν, θα το ξαναπαρουσιάσει. Θα το πάω πίσω και θα ζητήσω αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

4)]Φυσικά πρόκειται για βλάβη, αλλά έχω την αίσθηση ότι ακόμα και αν το επισκευάσουν, θα το ξαναπαρουσιάσει. Θα το πάω πίσω και θα ζητήσω αλλαγή.

 

Μάλλον κάτι έχει πάει στραβά με το μηχανισμό του.

Νομίζω ότι αν στο επισκευάσουν σωστά, δεν θα ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα.

Αλλαγή μετά από 2 μήνες είναι λίγο δύσκολο να γίνει, αλλά η εγγύηση λογικά καλύπτει την επισκευή. Καλό κουράγιο..!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα σε ολους. Θα ηθελα καποιος χρηστης το 7373 να μου διευκρινισει το εξης:Γινεται στον τηλεφωνικο καταλογο να ορισεις στις επαφες ΟΜΑΔΕΣ (π.χ. φιλοι, συγενεις, συνεργατες κτλ) και με καποιο τροπο να μπορεις να εμφανισεις μονο τις επαφες συγκεκεριμενων ομαδων? Εθεσα το ερωτημα και στους Διαξιφισμους και ενα μελος που εχει το ΝΟΚΙΑ 6020(Series 40) μου εγραψε οτι στο 6020 γινεται. Το θεμα ειναι ομως οτι στο 7370 που εχει η κοπελα μου και που σκεφτεται να το αναβαθμισει στο 7373 (ενοψει απιδοτησης) δεν μπορω να το βρω με τιποτα. Μηπως μπορει καποιο μελος λοιπον που εχει το 7373 να το ελεγξει? Γιατι μου κανει εντυπωση να το εχει αυτη τν δυνατοτητα το 6020 και να μην την εχει το 7370 ή 7373 εφοσον ολα ειναι Series 40.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας παιδιά!! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό το τηλέφωνο γιατι ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις που έχω από ένα τηλέφωνο και μ'αρέσει και από εμφάνιση! Μόνο που θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι! Η συσκευή πώλησης τι περιλαμβάνει μέσα και αν η έκδοση Giambattista Valli θα έρθει ποτέ και στην Ελλάδα! Ευχαριστώ πολύ!
:D
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπον,επειδη τα παιχνιδια που εχει,ειναι λιγο χαζα,ψαχνω κατι πιο διασκεδαστικο.

Ομως επειδη δεν "μαλλον" δεν βγαζουν παιχνιδια για το συγκεκριμμενο,με ποιας συσκευης τα παιχνιδια εχει απολυτη συμβατοτητα.

Για να εξηγηθω καλυτερα,τα παιχνιδια java Που εχω βρει ανοιγουν στο μισο παραθυρο,πανω αριστερα και δεν εχουν ηχο.

Με βαση πιο μοντελο πρεπει να ψαξω?

thanx

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
χωρις να χω βαλει κωδικο στη καρτα παω στην εκθεση κ οταν ανοιγω τη καρτα μου ζητα κωικο ο οποιοσ δε θελειι αρθμους αλλα γραμματα.....τι φταει?μηπωσ ξερετε?(την καρτα δεν την εχω πειραξει καθολου:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δοκιμή το 7373 φαίνεται να υποστηρίζει το προφίλ A2DP μέσω bluetooth. Δοκιμάστηκε με το στερεοφονικό bluetooth handsfree turbo x από το Πλαίσιο.
Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...