Jump to content

Samsung SGH-P310


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΚ! Μόλις το πήρα στα χέρια μου... άψογες οι πρώτες εντυπώσεις.. φυσικά το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να αλλάξω ήχο κλήσης αφού με άγχωσε ο φίλος ΟΧΤΡΟΣ.

 

Προς στιγμήν αγχώθηκα γιατί έπρεπε πρώτα να πατήσεις το ΟΚ για να μπει στο μενού με τους ήχους... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο ρε παιδιά και εγώ το ιδιο σκεφτόμουν να φανταστήτε οτι για να έχει ελληνικα θα το παραγγελνα απο http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=141750
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και εμας αν σου εσκασε με προβληματακια διοτι δεν ειναι και λίγο τα 450 Ε... please... για ψήλου πήδημα στειλε μας ενημερωση..:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, το menu είναι λίγο περίεγο με το πάνω κουμπί αφής να κάνει ότι και το OK/i κουμπί από κάτω αλλα μονο σε μερικές περιπτώσεις να έχουν διαφορετική λειτουργία. Ζητω συγγνώμη αν σε ανησύχησα..Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, λειτούργησε το κινητό κάνα 2 μέρες και πέσμου συγκριτικά με ότι είχες πριν, πως τα πάει από σήμα... Σε εμενα αντιμετωπίζω αρκετά προβλήματα..
Link to comment
Share on other sites

Με Visa προπληρωμένης αξιας, έχει η Eurobank.

Το Ρ310 έχει ακόμα και Ελληνικό T9 εκτος και από menu.

Μονο το manual είναι Γαλλικό αλλα μικρό το κακό το βρίσκεις από net στα Αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την παραγγελία από το pixmania... 333 € με επαγγελματικό ΑΦΜ (με ενδοκοινοτικές συναλλαγές). Αναμένω 1-2 μέρες τώρα... :lol:

 

Boreis na moy peis ti diadikasia poy akoloythises sto pixmania, giati exo kai

ego eppagelmatiko afm.

Link to comment
Share on other sites

ποπο...αχρηστο το βγαλαμε...

λοιπον ανακεφαλαίωση...

το κινητο έχει λίγο δυσκολο μενού, πιθανόν να μην έχει καλή δυνατότητα λήψης και εχει και μερικα κοληματακια?

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από το μέτωπο...

 

 

Μετά απο 24 ώρες συμβίωσης με το κινητό έχω να πω τα εξής...

 

α) Όποιος και να το είδε κόλησε... :rolleyes:

β) Δε βρήκα να έχουν κάποιο bug τα μενού του εκτός του ημερολογίου που είναι στα αγγλικά

γ) Η κάμερα και η οθόνη του είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ

δ) Θέλει λίγο συνήθεια το πληκτρολόγιο για να δουλεύεις άνετα αλλά δεν είναι και πολύ δύσκολο.

ε) Με χάλασε το γεγονός ότι δεν είναι τόσο εύχρηστο με την θήκη-μπαταρία γιατί πρώτον δε βλέπεις αν χτυπάει σε σκοτεινό μερός, δεύτερον δε μπορείς να πατήσεις τα κάτω πλήκτρα με ευκολία και τρίτον γίνεται πολύ μεγαλύτερο και βαρύτερο.

στ) Έχεις μια αίσθηση σιγουριάς αν έχεις μαζί σου την θήκη.

 

 

Για να αγοράσεις χωρίς ΦΠΑ από το pixmania πρέπει κατ'αρχήν ο λογιστής σου να έχει δηλώσει ότι η εταιρία κάνει ενδοκοινοτικές συναλλαγές. Έπειτα κάνεις εγγραφή στο http://www.pixmania-pro.com και μετά την πρώτη παραγγελία σου ζητάνε να στείλεις την έναρξη επιτηδεύματος καθώς επίσης και ένα επίσημο έγγραφο που αναγράφει το ΑΦΜ σου. Αυτό ήταν όλο.. το τιμολόγιο σου έρχεται με e-mail ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα, αν κάποιος είναι από Θεσσαλονίκη και θέλει να το δει από κοντά πριν το παραγγείλει πολύ ευχαρίστως να του το δείξω ;)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με djpap στα συμπεράσματα του αλλα θα προσθέσω δυστυχώς ένα μειονέκτημα που εμενα μου έχει αρχίσει και κάνει την ζωή δύσκολη με το κινητό... ΚΑΚH ποιότητα σήματος !!!!

 

Σε όλα τα αλλα το κινητό είναι αρκετά καλο ως και παιχνιδιάρικο μέχρι τώρα, ίσως στο κατάλογο αν τα Ελληνικά μπορούσαν να προηγηθούν τον Αγγλικών χαρακτήρων για πιο γρηγορη πρόσβαση στην εύρεση ονομάτων..

 

Καλο είναι, πιστεύω τα αξίζει τα 450e(P310+1GB Sandisk), θα πάω για καινούργια Sim από τον καινούργιο χρόνο μήπως και φταίει αυτή για το σήμα, χλωμό αλλα λέμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω δει καμία διαφορά με το σήμα... όλα καλά όπως πριν..

 

OXTROS μήπως μόνο εμείς οι δύο το έχουμε στην Ελλάδα?? :cool:

Link to comment
Share on other sites

kalispera, kapoies erotisis gia tous katoxous tou p310

1) to menu tou exei kamia sxesi me toy p300,an oxi se poio kinito pou kikloforei stin ellada miazei,einai mayro aspro to menu i kanw lathos?

2)otan bazeis na pazei mp3 taytoxrona mporeis na kaneis kati allo (px na steileis sms i prepei na bgeis apo to mp3)

 

eyxaristo:lol: kali xronia na exoume gia olo to kosmo:p

Link to comment
Share on other sites

η ενταση των Mp3 ειναι καλη η αθλια οπως στο p-300?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει το menu του P300 αποτε σε αυτό δεν μπορώ να απαντήσω.

Ναι μπορεί να παίζει Mp3 στο background και να κανεις οτιδήποτε άλλο με το κινητό.

Η ένταση ηχούν στα mp3 είναι κορυφαία σε σχέση με το μέγεθος του κινητού

Link to comment
Share on other sites

@OXTROS

 

Βλεπω οτι εβγαλες ακρη με το κινητο τελικα. Τωρα θα το παραγγειλω και εγω απο το expansys. Με το σημα ακομα τα ιδια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ΣΉΜΑ του κινητού είναι από τα χειρότερα που έχω συναντήσει. Μεγάλο πρόβλημα όταν δεν είσαι σταθερός, είτε μετακίνησε μέσα στο σπίτι είτε στο αυτοκίνητο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυο ερωτήσεις πριν το παραγγείλω:

1) όταν θέλετε να γράψετε ελληνικά SMS από τα πλήκτρα, εμφανίζονται πρώτα οι ελληνικοί χαρακτήρες ή οι λατινικοί πάντα, έστω και αν το μενού είναι γυρισμένο στα ελληνικά?

2) Οι ελληνικοί χαρακτήρες είναι τοποθετημένοι αλφαβητικά ή φωνητικά? Δηλαδή πχ, το «γ» είναι στο c ή στο g?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι λατινικοί είναι πρώτοι και στα SMS και στον τηλ. κατάλογο..

Το Γ είναι στο C, αλλα όχι αλφαβητικά, το Φ ας πούμε είναι στο F

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ΣΉΜΑ του κινητού είναι από τα χειρότερα που έχω συναντήσει. Μεγάλο πρόβλημα όταν δεν είσαι σταθερός, είτε μετακίνησε μέσα στο σπίτι είτε στο αυτοκίνητο

 

παραξενο,και γενικα με τα samsung ημουν πολυ ευχαριστημενος απο το σημα τους.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις σημερα το απογευμα Παρασκευης ελαβα το P310 απο Expansys σε μια ωραιοτατη συσκευασια. Ομορφο το κινητο και με καλο μενου. Μια ερωτηση βρε παιδες, πως αλλαζω τον ηχο των πληκτρων? Δε μου κανει highlight να το επιλεξω και εχει μεινει στο Xylophone.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου το ειπε ο oxtros απο κοντα πως να αλλαζω τον ηχο. Παντως το κινητο δε παιζεται! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

φωνητικη κληση εχει?βασικο αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...