Jump to content

[MOTO] Dayang 50cc


zachaoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 53
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο λεω να κανω αυριο. να τα λισω βασικα ολα να μινει γυμνο τελιος. να σφιξω το μοτερ αν θελει βεβαια και μετα να αρχισω να τα ξαναβαζω τα πλαστικα και να τα βιδωνω. ειδα και την πισω ροδα οταν το ειχα στο διπλο σταντ αναμενο με ταχυτητα οτι ειναι λιγο θεοστραβη. σιγα σιγα θελω να το διορθοσω. οσο για την ντιζα του κοντερ λες να εχει βγει η να εσπασε? ευχαριστω για την αμεση απαντηση. ελεγα οτι τετια ωρα δεν θα εβρισκα κανεναν.:D
Link to comment
Share on other sites

λετε να εχει τπτ αλλο και να τριζει. το ειχε κανενας αυτο το τριξιμο? τι αλλο θα πρεπει να κιταξω για να δω αν ειναι ενταξι? μιπος ειναι το σασμαν χαλασμενο και τριζει τοσο πολυ?
Link to comment
Share on other sites

λετε να εχει τπτ αλλο και να τριζει. το ειχε κανενας αυτο το τριξιμο? τι αλλο θα πρεπει να κιταξω για να δω αν ειναι ενταξι? μιπος ειναι το σασμαν χαλασμενο και τριζει τοσο πολυ?

 

βιδωσε τις για αρχη και βλεπεις... αν και ολα τα παπια και περισσοτερο τα κιναζικα τριζουν λιγο-πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λογικα εσενα ειναι φτιαγμενο το μηχανακι.Αν ειναι πειραγμενο ειναι πολυ πιθανο να τριζει απο το φτιαξιμο.
Link to comment
Share on other sites

οχι φτιαγμενο δεν ειναι απλα ειναι 72 κυβικα για να ανεβενει και καμια ανηφορα. αυτος που το ειχε ειναι 35 χρονων και δεν ασχολειτε με τετια, για να πηγενει στην δουλεια του το ειχε. θα ξεκινισω σημερα να σφιγκο οτι βιδα δω και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. Σημερα ελεισα ολα τα πλαστικα στο μιχανακι. Εσφιξα το μοτερ, ηταν λιγο χαλαρο. μετα εβαλα ολα τα πλαστικα παλι σωστα και μπορώ να πω οτι το τριξιμο το τρελο και ο συντονισμος και γενικα αυτη η εσθηση αλλου πατω και αλλου βρισκομε εχει εξαφανιστει.:lol: κατι που δεν μπορεσα να διορθοσω ειναι το κοντερ. εβγαλα την ντιζα και τιν ξαναεβαλα. σε μια φαση στον δρομο αρχισε να ανεβενει ο δικτης αλλα μετα απο λιγο σταματισε παλι. μπορειτε να μου πειτε κατι πανο σαυτο?
Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιο πρεπει να ειναι αλλα πως μπορο να το κιταξω αυτο? απο την μερια της ροδας δεν μου φανηκε πολυ ενταξυ. Αμα βγαλω την ντιζα και γυρισω την ροδα δεν πρεπει να γιρναει εκει μεσα κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα σε ολους και παλι. μια ερωτιση εχω. θελω να το βελτιωσω να το κανο 100 - 125 αλλα. θελω να αλαξω μοτερ καλυτερα γιατι με αυτο το σασμαν να τερματιζει η 1η στα 15κμ ειναι οτι πιο σπαστικο υπαρχει. ενο στα 100αρια εχουν πιο μακρυ σασμαν. το προβλημα ειναι οτι θελω να κρατισω τα καπακια του κηνητηρα για τον αριθμο. τι μπορω να κανω και πιος κηνητηρας ταιριαζει κουτι.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και παλι. μια ερωτιση εχω. θελω να το βελτιωσω να το κανο 100 - 125 αλλα. θελω να αλαξω μοτερ καλυτερα γιατι με αυτο το σασμαν να τερματιζει η 1η στα 15κμ ειναι οτι πιο σπαστικο υπαρχει. ενο στα 100αρια εχουν πιο μακρυ σασμαν. το προβλημα ειναι οτι θελω να κρατισω τα καπακια του κηνητηρα για τον αριθμο. τι μπορω να κανω και πιος κηνητηρας ταιριαζει κουτι.

 

Ο αριθμος του κινητηρα ειναι πανω στα καρτερ χτυπημενος.Οσο για το γραναζωμε αυτα αλλαζουν με βαση την δυναμη της μηχανης και με το τελικο γραναζωμα.

Link to comment
Share on other sites

αρα αφου ειναι στο καρτερ πανο δεν γινετε απολυτος τπτ με αλλαγη κηνητηρα? τοτε εστω να βελτιωσω αυτο το μοτερ και αλαξω και τα γραναζια μπορειτε να μου προτεινετε κατι αξιοπιστο? αμα μπορειτε να μου προτεινετε και μαστορια καλα στην αθηνα που να το παω χωρις να με ξεφραγκιασουν. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

min pas kai dwseis lefta se auto to moter.. den aksizei. Dld min pas se kana gnwsto mixaniko. Ama thes na to kaneis na tsoulaei pio grigora pigene sto mastora tis geitonias sou kai pes tou na sto kanei 100ari
Link to comment
Share on other sites

αρα αφου ειναι στο καρτερ πανο δεν γινετε απολυτος τπτ με αλλαγη κηνητηρα? τοτε εστω να βελτιωσω αυτο το μοτερ και αλαξω και τα γραναζια μπορειτε να μου προτεινετε κατι αξιοπιστο? αμα μπορειτε να μου προτεινετε και μαστορια καλα στην αθηνα που να το παω χωρις να με ξεφραγκιασουν. ευχαριστω

 

μην παρεις αλλο μοτερ φτιαξε αυτο που εχεις λιγα mm ετσι ωστα να ειναι και πιο οικονομικο το φτιαξιμο και αξιοπιστο;)

Link to comment
Share on other sites

Elninio5112 πρέπει να σου πούμε ότι αυτό που ρωτάς είναι παράνομο και απαγορεύεται ρητά στο φόρουμ???!!!
Link to comment
Share on other sites

σορυ για τιν παρανομια.:ninja: λοιπον θα κανω το εξης που θα ειναι σαφος καλυτερο και πιο οικονομικο. θα βαλω αλλο στροφαλο, κυλινδροπιστονο, κεφαλη και καρμπυλατερ απο αστρεα. ποσα χιλιοστα κυλινδροπιστονο μπορω να βαλω?
Link to comment
Share on other sites

σορυ για τιν παρανομια.:ninja: λοιπον θα κανω το εξης που θα ειναι σαφος καλυτερο και πιο οικονομικο. θα βαλω αλλο στροφαλο, κυλινδροπιστονο, κεφαλη και καρμπυλατερ απο αστρεα. ποσα χιλιοστα κυλινδροπιστονο μπορω να βαλω?

 

με ανοιγμα καρτερ η οχι??

Link to comment
Share on other sites

λεω να βαλω τον μακρυ τον στροφαλο. θα δουλεψει με 52χιλ.? εγο σκεφτομοθνα για πιο πολλα εφοσον αλαζω και στροφαλο.
Link to comment
Share on other sites

λεω να βαλω τον μακρυ τον στροφαλο. θα δουλεψει με 52χιλ.? εγο σκεφτομοθνα για πιο πολλα εφοσον αλαζω και στροφαλο.

 

αν θελεις γκαζια πρεπει να ανοιξεις καρτερ να βαλεις 54mm κυλινδροπιστονο με 54αρι στροφαλο να το κανεις 125αρι

Link to comment
Share on other sites

οταν λες να ανοιξω καρτερ ενοεις να το δοσο για να τον φανε απο μεσα οστε να χοραει πιο μεγαλος στροφαλος? αμα δεν τον ανοιξω τι στροφαλο μπορο να βαλω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...