Jump to content

Καθαρισμός προσώπου


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχουν ειδικες λευκαντικες-ενυδατικες κρεμες..(αλλα απο οσο ξερω ειναι για ωριμες επιδερμιδες)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι θα' λεγε και ο Michael Jackson :p

 

Anyway, δε νομίζω να υπάρχει κάτι, απλά απέφευγε τον ήλιο i guess :confused:

 

:lol: καλα δεν ειπα να γινω ασπρος. να εχω λιγο ποιο φωτεινο προσωπο. u know αυτο που λενε φωτογενεια... :p

 

υπαρχουν ειδικες λευκαντικες-ενυδατικες κρεμες..(αλλα απο οσο ξερω ειναι για ωριμες επιδερμιδες)

 

ναι ε; κανένα ονοματάκι απο αυτες τις κρέμες για να ρωτησω στο φαρμακείο;

Link to comment
Share on other sites

:lol: καλα δεν ειπα να γινω ασπρος. να εχω λιγο ποιο φωτεινο προσωπο. u know αυτο που λενε φωτογενεια... :p

 

 

 

 

Δεν σημαινει οτι οποιος εχει λευκο προσωπο εχει και φωτογενεια, η φωτογενεια εχει να κανει με τη συμμετρια του προσωπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαινει οτι οποιος εχει λευκο προσωπο εχει και φωτογενεια, η φωτογενεια εχει να κανει με τη συμμετρια του προσωπου.

 

....φωτογραφία σπουδαζω :p

 

ομως πρεπει να ξερεις οτι "τελειωνεις" ποιο γρηγορα με ενα ατομο που εχει ποιο λευκο προσωπο. για συμμετριες δν μαθαμε ακομα. για πες

Link to comment
Share on other sites

....φωτογραφία σπουδαζω :p

 

ομως πρεπει να ξερεις οτι "τελειωνεις" ποιο γρηγορα με ενα ατομο που εχει ποιο λευκο προσωπο. για συμμετριες δν μαθαμε ακομα. για πες

 

Βασικα δεν ειμαι ειδικος αλλα ειχα δει ενα θεμα στο νετ και θυμαμαι που ελεγε οτι βασικος παραγοντας για την φωτογενεια ενος προσωπου ειναι η συμμετρια του και οι κλισεις που εχει...εξηγουσε τα παντα αναλυτικα με τη βοηθεια της φυσικης...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

:lol: καλα δεν ειπα να γινω ασπρος. να εχω λιγο ποιο φωτεινο προσωπο. u know αυτο που λενε φωτογενεια... :p

 

 

 

ναι ε; κανένα ονοματάκι απο αυτες τις κρέμες για να ρωτησω στο φαρμακείο;

 

http://www.google.gr/search?hl=el&q=%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7+%CE%BA%CF%81%CE%B5%CE%BC%CE%B1+%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%89%CF%80%CE%BF%CF%85&meta=

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ειμαι ειδικος αλλα ειχα δει ενα θεμα στο νετ και θυμαμαι που ελεγε οτι βασικος παραγοντας για την φωτογενεια ενος προσωπου ειναι η συμμετρια του και οι κλισεις που εχει...εξηγουσε τα παντα αναλυτικα με τη βοηθεια της φυσικης...

 

Δειχνω RESPECT σε τετοια θεματα. για να το λεει τοτε κατι θα παιζει! :)

 

 

Ευχαριστώ πολυ!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν άτομα με ακμή επιτρέπετε να βάζουνε μέικ-απ ή/και πούδρα. Εσείς χρησιμοποιήτε ή το αποφεύγετε?? Και αν ναι, κάνετε αυστηρή επιλογή μάρκας/ποιότητας/υφής?? Χρησιμοποιήτε ειδικά προϊόντα για λιπαρά δέρματα με τάση ακμής ή οποιαδήποτε?? Ποια προϊόντα χρησιμοποιήτε? Είστε ευχαριστημένοι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν άτομα με ακμή επιτρέπετε να βάζουνε μέικ-απ ή/και πούδρα. Εσείς χρησιμοποιήτε ή το αποφεύγετε?? Και αν ναι, κάνετε αυστηρή επιλογή μάρκας/ποιότητας/υφής?? Χρησιμοποιήτε ειδικά προϊόντα για λιπαρά δέρματα με τάση ακμής ή οποιαδήποτε?? Ποια προϊόντα χρησιμοποιήτε? Είστε ευχαριστημένοι?

 

Eγω μπορει να μην βαζω αλλα θα προσεγγισω το θεμα βιολογικα

νομιζω παιζει σημαντικο ρολο να αναπνεει καλα το δερμα,,,, οποτε παιζει ρολο και το μεικ απ κτλ:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Το Dalacin C τί είναι?? Για καθαρισμό?? Κάτι μου θυμίζει το όνομα...πρέπει να μου το είχε δόσει στο παρελθόν ο δερματολόγος...νομίζω ως υγρό τοπικά πάνω στα σπυράκια...

 

Για την ακρίβεια το συγκεκριμένο είναι αντιβοιοτικο (ΚΛΙΝΔΑΜΥΚΙΝΗ) κυκλοφορεί σε διάφορες μορφές για τοπική η συστηματική χρήση. Για περιπτώσεις ακμής γίνετε συνταγογράφηση τοπικών σκευασμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Eγω μπορει να μην βαζω αλλα θα προσεγγισω το θεμα βιολογικα

νομιζω παιζει σημαντικο ρολο να αναπνεει καλα το δερμα,,,, οποτε παιζει ρολο και το μεικ απ κτλ:)

 

Έχεις δίκιο...Ενώ στα καταστήματα καλυντικών προκειμένου η κάθε μία, να προωθήσει τη μάρκα της, στο βγάζει ως το ιδανικό...που δεν σου κάνει ζημιά στα σπυράκια...Αλλά ο φαρμακοποιός, όταν του είπα ότι βάζω της seventeen μου είπε ότι είναι μια οικονομική μάρκα γι αυτό έχει και τέτοια φήμη, αλλά δεν είναι καλής ποιότητας και φράσει τους πόρους, με αποτέλεσμα όπως λες και εσύ, να μην αφήνει το δέρμα να αναπνέει.

Αν και οι κοπέλες που προωθούν αυτήν την μάρκα δεν το δέχονται αυτό με τίποτα...όταν τους λες μου χειροτέρεψε η ακμή με το μέικ απ σου λένε δεν θα έβαλες ενυδατική κέμα πριν, γι αυτό.Και δεν δέχοναται ότι έβαλες ακόμα και αν επιμένειες. (πως αλλιώς να δικαιολογηθούν?) Οπότε κάπου σε μπερδεύουνε αν ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του για να "πουλήσει".

Γιαυτό αν είναι δυνατόν θέλω και προτάσεις από άτομα που χρησιμοποιούν ή έχουν ακούσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν άτομα με ακμή επιτρέπετε να βάζουνε μέικ-απ ή/και πούδρα. Εσείς χρησιμοποιήτε ή το αποφεύγετε?? Και αν ναι, κάνετε αυστηρή επιλογή μάρκας/ποιότητας/υφής?? Χρησιμοποιήτε ειδικά προϊόντα για λιπαρά δέρματα με τάση ακμής ή οποιαδήποτε?? Ποια προϊόντα χρησιμοποιήτε? Είστε ευχαριστημένοι?
αν και δεν ειχα ποτε ακμη γνωριζω οτι δεν ειναι καλο να χρησιμοποιεις μεικ απ σε προβληματικη επιδερμιδα.φραζουν οι ποροι-οσο καλο και να ειναι το προιον- δημιουργουνται ερεθισμοι και κοκκινιλες

 

...Οπότε κάπου σε μπερδεύουνε αν ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του για να "πουλήσει".

Γιαυτό αν είναι δυνατόν θέλω και προτάσεις από άτομα που χρησιμοποιούν ή έχουν ακούσει κάτι.

γιατι δεν ρωτας τον δερματολογο σου?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ο δικοσ μου δερματολογος μου εχει προτινει να βαζω πουδρα μιασ και κανω θεραπεια αλλα φυσικα καλυτερα ειναι να μη βαλεισ τιποτα επανω.

 

εγω παλι θελω να ρωτησω.... εδω και σχεδον 8 μηνεσ κανω θεραπεια για την ακμη παιρνοντασ τα χαπια a-cnotren και curacne. χρησιμοποιω ειδικη lotion που μου τη φτιαχνουν στο φαρμακειο και ενυδατικη και σαπουνι που μου εδωσε ο γιατροσ μου. φυσικα εχω δει μεγαλη βελτιωση αλλα αυτο που με ανησυχει ειναι οτι τα χαπια ειναι τερατογονα και απο 6 μηνεσ που ειχαμε πει αρχικα με το γιατρο τωρα θα κανουμε 9 μηνεσ θεραπεια.να ανησιχω που για τοσουσ μηνεσ παιρνω τετοιου ειδουσ χαπια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ο δικοσ μου δερματολογος μου εχει προτινει να βαζω πουδρα μιασ και κανω θεραπεια αλλα φυσικα καλυτερα ειναι να μη βαλεισ τιποτα επανω.

 

εγω παλι θελω να ρωτησω.... εδω και σχεδον 8 μηνεσ κανω θεραπεια για την ακμη παιρνοντασ τα χαπια a-cnotren και curacne. χρησιμοποιω ειδικη lotion που μου τη φτιαχνουν στο φαρμακειο και ενυδατικη και σαπουνι που μου εδωσε ο γιατροσ μου. φυσικα εχω δει μεγαλη βελτιωση αλλα αυτο που με ανησυχει ειναι οτι τα χαπια ειναι τερατογονα και απο 6 μηνεσ που ειχαμε πει αρχικα με το γιατρο τωρα θα κανουμε 9 μηνεσ θεραπεια.να ανησιχω που για τοσουσ μηνεσ παιρνω τετοιου ειδουσ χαπια?

 

Να πω την αλήθεια και εμένα μου φαίνεται υπερβολικό το διάστημα που παίρνεις φάρμακα αλλά δεν είμαι ειδικός. Βελτίωση έχεις δει?

 

Πούδρα, σου πρότεινε κάπια συγκεκριμένη ή όποια θέλεις εσύ?

Τί σχέση μπορεί να έχει η θεραπεία με την πούδρα?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα Καθαρισμό Προσώπου, ξανά...

Στις πρώτες μέρες κοκκινίζει το πρόσωπο από τους ανοιχτούς πόρους.

Ενώ, μετά είναι τέλειο το πρόσωπο χωρίς ίχνο από σπυράκια και λιπαρό όπως του βρέφους:D:p

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια και εμένα μου φαίνεται υπερβολικό το διάστημα που παίρνεις φάρμακα αλλά δεν είμαι ειδικός. Βελτίωση έχεις δει?

 

Πούδρα, σου πρότεινε κάπια συγκεκριμένη ή όποια θέλεις εσύ?

Τί σχέση μπορεί να έχει η θεραπεία με την πούδρ

 

λογω θεραπειασ επειδη το δερμα μου ειναι καπωσ ερυθρο ξεφλουδιζεται μοθ προτεινε να μη βαζω make up και να βαζω πουδρα οχι καποια συγεκριμενη.

βελτιωση εχω δει μεγαλη απλα δεν εχει καθαρισει τελειωσ το προσωπο μου

και μενα δε μου καθεται καλα το χρονικο διαστημα με τετοιου ειδουσ χαπια:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω καλύτερα να βάζω πούδρα τις περισσότερες φορές. Πρέπει να είναι πιο ελεφρια...

Εσύ πια χρησιμοποιείς?

 

Σήμερα έκανα Καθαρισμό Προσώπου, ξανά...

Στις πρώτες μέρες κοκκινίζει το πρόσωπο από τους ανοιχτούς πόρους.

Ενώ, μετά είναι τέλειο το πρόσωπο χωρίς ίχνο από σπυράκια και λιπαρό όπως του βρέφους:D:p

 

Καθαρισμό...αυτόν που κάνει ο δερματολόγος δεν εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Καθαρισμό...αυτόν που κάνει ο δερματολόγος δεν εννοείς?

 

ναι αυτον εννοει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω καλύτερα να βάζω πούδρα τις περισσότερες φορές. Πρέπει να είναι πιο ελεφρια...

Εσύ πια χρησιμοποιείς?

 

τhσ stilla perno mia apo ta sephora η τησ max factor αλλα και παλι δε πολυ βαζω το αποφευγω

Link to comment
Share on other sites

αλλα και παλι δε πολυ βαζω το αποφευγω

 

Όταν βάζεις, νιώθεις ότι μπορεί να σου κάνει ζημιά...δηλ. όταν ξεβάφεσαι νιώθεις ότι μπορεί να στα έχει ερεθίσει ή οτιδήποτε άλλο? Ή τα βλέπεις στην ίδια κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις, νιώθεις ότι μπορεί να σου κάνει ζημιά...δηλ. όταν ξεβάφεσαι νιώθεις ότι μπορεί να στα έχει ερεθίσει ή οτιδήποτε άλλο? Ή τα βλέπεις στην ίδια κατάσταση?

 

βασικα το προσωπο μου ειναι καπωσ ερεθισμενο και με το παραμικρο που ιδρωνω νιωθω ασχιμα φαντασου να εχω και πουδρα πανω η ακομα χειροτερα make up. εσει εχεισ επισκεφτει δερματολογο?

Link to comment
Share on other sites

εσει εχεισ επισκεφτει δερματολογο?

 

Είχα πάει πολλές φορές στο παρελθόν...Μια φεύγουν και γίνομαι λάδι...μια ξαναγεμίζω...βαρέθηκα και τα παράτησα...τώρα έχω πάρει μια σειρά από το φαρμακείο μόνη μου...έχω πολύ καιρό να πάω σε δερματολόγο.

Link to comment
Share on other sites

εγς παντωσ εχω καθαρισει αρκετα και βγαινουν ελαχιστα και απο σημαδια καθαρισα απλα ειναι αυτο με τα χαπια....

 

Καλα αυτη η θεραπεια με τα χαπια ειναι πολυ δραστικη,,,,βασικα νομιζω δεν πρεπει να μεινεις εγκυος για 2-3 χρονια μετα τη θεραπεια απ οτι ειχα ακουσει αλλα δεν ειμαι σιγουρος,,,ειναι ισχυρα πολυ.:O

 

 

ΑΝ επιτρεπεται σε τι ηλικια εισαι και εκανες τετοια θεραπεια;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτη η θεραπεια με τα χαπια ειναι πολυ δραστικη,,,,βασικα νομιζω δεν πρεπει να μεινεις εγκυος για 2-3 χρονια μετα τη θεραπεια απ οτι ειχα ακουσει αλλα δεν ειμαι σιγουρος,,,ειναι ισχυρα πολυ.:O

 

 

ΑΝ επιτρεπεται σε τι ηλικια εισαι και εκανες τετοια θεραπεια;;;;

 

ειμαι 22. ο γιατροσ μου ειχε πει ενα χρονο αλλα εχω ακουσει απο αλλουσ και εγω για 2-3 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...