Jump to content

Καθαρισμός προσώπου


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καθε μηνα εξετασεις αιματος οπωσδηποτε! ευτυχως ως τωρα ολα σε φυσιολογικα επιπεδα :)
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

εγω παιρνω ισοτρετινοινη 3,5 μηνες και εχω δει πολυ μεγαλη διαφορα! ειναι πολυ καλο φαρμακο και η μονη παρενεργεια που εχω ειναι οτι τα χειλη μου και γιαυτο εχω παντα liposan και δεν εχω προβλημα.

 

 

Βγαζεις ακομα σπυρακια?

Link to comment
Share on other sites

Kalimera!Tha ithela na rwtisw g ta xapia microvibrate(100 mg-2/mera).Ta xrhsimopoiw edw k 1,5 mina peripu k i ali8eia einai oti exw dei kapoia veltiwsh,oxi vevaia shmadiki!Egw dn exw toso spurakia oso ts kokkiniles pu ta...sunodeuoun!Ekana ena peeling k voi8ise shmadika alla proskaira.Phgainw se dermatologo k m exei dwsei ektos apo t xapia k kapoies aleifes alla k pali t apotelesmata mexri ctigmis einai metria!An kapoios gnwrizei g t cgekrimena xapia,parakalw na me enhmwrwsei...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια (αγορια) τπτ κρέμες που μπορουμε να χρησιμοποιήσουμε για να φυγει η βρωμιά/γυαλαδα απο το πρωσωπο χωρις να μας πουν αδελφες;
Link to comment
Share on other sites

Εχω λιπαρο δερμα και μερικα σπυρακια στην πλατη. Υπαρχουν κρεμες που να εξισσοροπουν το δερμα και να διωχνουν τα σπυρακια;
Link to comment
Share on other sites

ειδα σε ενα περιοδικο ενα αμερικανικο προιον που το εφαρμοζεις στο προσωπο και το 90% της ακμης φευγει και κραταει καποιες μερες(?)..μεταφερει θερμοκρασια ,κατι τετοιο..το χετε δει?
Link to comment
Share on other sites

ειδα σε ενα περιοδικο ενα αμερικανικο προιον που το εφαρμοζεις στο προσωπο και το 90% της ακμης φευγει και κραταει καποιες μερες(?)..μεταφερει θερμοκρασια ,κατι τετοιο..το χετε δει?
καπου το ακουσα και εγω αλλα απο τετοια καθε μερα αλλο τιποτα!!τι να πρωτοπιστεψεις ποια..:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειδα σε ενα περιοδικο ενα αμερικανικο προιον που το εφαρμοζεις στο προσωπο και το 90% της ακμης φευγει και κραταει καποιες μερες(?)..μεταφερει θερμοκρασια ,κατι τετοιο..το χετε δει?

 

Eida apo proigumeno post su st myphone oti epairnes t xapia microvibrate.Akolou8w edw k 1.5 mina peripou tn idia agwgi.Poso kairo ta epairnes?Htan apotelesmatika?Euxaristw ek twn proterwn!

Link to comment
Share on other sites

ξερετε ποσο στοιχιζει το λειζερ για τα σημαδακια της ακμης?:!:

 

Επειδή το έχω ψάξει το θέμα, έμαθα ότι ειναι σε δοκιμαστικό στάδιο στην Ελλάδα(όσον αφορά την ακμή αυτή καθ' αυτή)............εκτός και αν έχεις τελειώσει με ακμή και σου έχουν μείνει μόνο τα σημάδια........Πάντος λένε ότι είναι ακριβή. Αυτά θα στα πει καλύτερα ένας πλαστικός χειρούργος...

 

Κάπου στο topic(δεν μπορώ να βρω τώρα το μνμ, έίναι τόσες πολλές οι σελίδες), διάβασα προβληματισμό όσον αφορά το Advantage της clean clear και κατά πόσο πληρεί αυτά που υπόσχεται...δηλ. εξαφάνιση των σπυριών μέσα σε 4 ώρες.................

Καταρχάς, δεν γίνονται θαύματα...

Να πω την αλήθεια και εμένα μου άρεσε αυτό που υποσχόταν αυτή η σειρά...δηλ. το τζελ καθαρισμού σε συνδιασμό με το τζελ άμεσης δράσης ενάντια στα σπυράκια τοπικά και είπα να το δοκιμάσω.

Αποτέλεσμα? Τα σπυράκια, εκεί...απτόιτα...δεν τα πειράζει τίποτα......το μόνο όφελος ότι κάποιο που το είχα πειράξει και είχε γίνει φοβερά έντονο, το ψιλοηρέμισε...Προσωπικά σ΄κ'εφτομαι να αλλάξω προΙόντα περιποίησης...αν και για να δεις αποτελέσματα λένε να περιμένεις κανα δύμηνο...ίσως θα πρέπει να περιμένω λίγο...δεν ξέρω...Πάντος να ξέρεις ότι επειδή αυτή η σειρά περιέχει σακυλικό οξύ προκαλεί ξηροδερμία...τρομερή ξηροδερμία...και κατά συνέπεια και ξεφλούδισμα. Τώρα ψάχνω και για ενυδατική!!!:O

 

Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα.

Αλλά ο συνδιασμός αυτών τον 2 εξαφανίζουν τα σπυράκια ΤΕΛΕΙΩΣ!!!

Μιλάω για χρήση 2 φορές την ημέρα πρώτα βάζεις αυτό της avene

και μετά βάζεις τον αφρό της Sebamed Clearface.

 

Ορίστε και η φωτό!

 

http://homepages.pathfinder.gr/mzizt/DSC01108.JPG

:) :O

 

Και τα 2, βλέπω είναι καθαριστικά...δεν είναι υπερβολή? (από την άποψη ότι και τα δύο κάνουν την ίδια δουλειά...πλήση προσώπου...δεν ξέρω ούτε το λέω κακοπροαίρετα...εσύ θα μου πεις που τα χεις δοκιμάσει)

Καλά...και καθάρισες μόνο με αυτά? δεν χρειάζεται κάποια αλοιφή? αν όχι σε όλο το πρόσωπο, έστω τοπικά?

Αν επιτρέπεται...ακμή σε ποιο βαθμό είχες? μέτρια...ήπια...βαριά...?

Και σε πόσο καιρό είδες αποτελέσματα?

 

Έχω ακμή(μέτρια θα έλεγα) κυρίως κούτελο και πιγούνι...σπυράκια έντονα και σιμαδάκια...στα μάγουλα βγάζω κανα-δυο με ποίον κάποιες φορές......δεν ξέρω τι να κάνω........θ'ελω να κάνω αν μπορώ ένα delete και το πρωί να ξυπνήσω με αψεγάδιαστη επιδερμίδα...Τι ζητάω τώρα, ε?? Καμιά πρόταση???

Αλλά εκεί που λες... ο συνδιασμός αυτών τον 2 εξαφανίζουν τα σπυράκια ΤΕΛΕΙΩΣ!!!..........μου δίνεις θάρρος!

Ας πει τη γνώμη του και όποιος άλλος έχει χρησιμοποιήσει τον συγκεκριμένο συνδυασμό...και όχι μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω τον τελευταιο καιρο χρησιμοποιω την σειρα της exfoliac;)

 

exei 5 βαθμιδες αναλογα με το προβλημα...καθε βαθμιδα εχει 4-5 προιοντα,,,σαπουνι,λοσιον,2 αλοιφες και μια για τον ηλιο..:)

Θα τα βρειτε στα φαρμακεια μαζι με το φυλλαδιο με τις οδηγιες που θα σας βοηθησεις ποια σειρα να επιλεξετε,,,γενικα το συστεινω ,σε εμενα κανει φοβερη δουλεια,,βεβαια ειναι αναλογα τις επιδερμιδες,,,τιμη το πακετο καπου στα 60ευρω:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω τον τελευταιο καιρο χρησιμοποιω την σειρα της exfoliac;)

 

exei 5 βαθμιδες αναλογα με το προβλημα...καθε βαθμιδα εχει 4-5 προιοντα,,,σαπουνι,λοσιον,2 αλοιφες και μια για τον ηλιο..:)

Θα τα βρειτε στα φαρμακεια μαζι με το φυλλαδιο με τις οδηγιες που θα σας βοηθησεις ποια σειρα να επιλεξετε,,,γενικα το συστεινω ,σε εμενα κανει φοβερη δουλεια,,βεβαια ειναι αναλογα τις επιδερμιδες,,,τιμη το πακετο καπου στα 60ευρω:O

 

Α, ωραίαα....Την είχα διαβάσει σε ένα περιοδικό αυτή τη σειρά, αλλά δεν ήξερα κατά πόσο είναι καλή...χτες το βράδυ κάθισα και διάβασα όλο το τόπικ, από την αρχή, και δεν είδα κανέναν να μιλάει για αυτήν τη σειρά και μου έκανε εντύπωση...οπότε δεν τη συζήτησα καθόλου όπως θα είδες...

σε πόσο καιρό έίδες αποτελέσματα??

Καθάρισες τελείως??

Link to comment
Share on other sites

THEO_LEGEND, σε ευχαριστώ.Πολύ καλό αυτό που έχει 5 βαθμιδες αναλογα με το προβλημα!!!!!;) Η μοναδική σειρά που έχει αυτό το προνόμιο...δεν το ήξερα!!!

Κάποιος που να χρησιμοποιεί της vishy ή της ΚΟΡΡΕΣ μια καινούρια σειρά που έχει βγάλει για νεανικές επιδερμίδες με κανέλα και (άλλο ένα συστατικό αναλόγως το προϊόν...κρέμα τζελ...ζελέ καθαρισμού...μάσκα για βαθύ καθαρισμό...αφρόλουτρο...τζελ για τοπική χρήση), να μας πει εντυπώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

ειδα σε ενα περιοδικο ενα αμερικανικο προιον που το εφαρμοζεις στο προσωπο και το 90% της ακμης φευγει και κραταει καποιες μερες(?)..μεταφερει θερμοκρασια ,κατι τετοιο..το χετε δει?

 

http://www.aromatica.gr/product_info.php?cPath=50&products_id=3866

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που ειχα κυστικη ακμη μου εδωσε ο δερματολογος μου χαπια τα roaccutane αρχιζω και ησυχαζω...το μονο προβλημα ειναι οτι ειναι πολυ ισχυρα,,δεν μπορει να τα παρει ο οποιοσδηποτε...κανεις εξετασεις και αν ειναι καλες τοτε στα δεινουν...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ψάξει το θέμα, έμαθα ότι ειναι σε δοκιμαστικό στάδιο στην Ελλάδα(όσον αφορά την ακμή αυτή καθ' αυτή)............εκτός και αν έχεις τελειώσει με ακμή και σου έχουν μείνει μόνο τα σημάδια........Πάντος λένε ότι είναι ακριβή. Αυτά θα στα πει καλύτερα ένας πλαστικός χειρούργος...

 

Κάπου στο topic(δεν μπορώ να βρω τώρα το μνμ, έίναι τόσες πολλές οι σελίδες), διάβασα προβληματισμό όσον αφορά το Advantage της clean clear και κατά πόσο πληρεί αυτά που υπόσχεται...δηλ. εξαφάνιση των σπυριών μέσα σε 4 ώρες.................

Καταρχάς, δεν γίνονται θαύματα...

Να πω την αλήθεια και εμένα μου άρεσε αυτό που υποσχόταν αυτή η σειρά...δηλ. το τζελ καθαρισμού σε συνδιασμό με το τζελ άμεσης δράσης ενάντια στα σπυράκια τοπικά και είπα να το δοκιμάσω.

Αποτέλεσμα? Τα σπυράκια, εκεί...απτόιτα...δεν τα πειράζει τίποτα......το μόνο όφελος ότι κάποιο που το είχα πειράξει και είχε γίνει φοβερά έντονο, το ψιλοηρέμισε...Προσωπικά σ΄κ'εφτομαι να αλλάξω προΙόντα περιποίησης...αν και για να δεις αποτελέσματα λένε να περιμένεις κανα δύμηνο...ίσως θα πρέπει να περιμένω λίγο...δεν ξέρω...Πάντος να ξέρεις ότι επειδή αυτή η σειρά περιέχει σακυλικό οξύ προκαλεί ξηροδερμία...τρομερή ξηροδερμία...και κατά συνέπεια και ξεφλούδισμα. Τώρα ψάχνω και για ενυδατική!!!:O

 

 

 

Και τα 2, βλέπω είναι καθαριστικά...δεν είναι υπερβολή? (από την άποψη ότι και τα δύο κάνουν την ίδια δουλειά...πλήση προσώπου...δεν ξέρω ούτε το λέω κακοπροαίρετα...εσύ θα μου πεις που τα χεις δοκιμάσει)

Καλά...και καθάρισες μόνο με αυτά? δεν χρειάζεται κάποια αλοιφή? αν όχι σε όλο το πρόσωπο, έστω τοπικά?

Αν επιτρέπεται...ακμή σε ποιο βαθμό είχες? μέτρια...ήπια...βαριά...?

Και σε πόσο καιρό είδες αποτελέσματα?

 

Έχω ακμή(μέτρια θα έλεγα) κυρίως κούτελο και πιγούνι...σπυράκια έντονα και σιμαδάκια...στα μάγουλα βγάζω κανα-δυο με ποίον κάποιες φορές......δεν ξέρω τι να κάνω........θ'ελω να κάνω αν μπορώ ένα delete και το πρωί να ξυπνήσω με αψεγάδιαστη επιδερμίδα...Τι ζητάω τώρα, ε?? Καμιά πρόταση???

Αλλά εκεί που λες... ο συνδιασμός αυτών τον 2 εξαφανίζουν τα σπυράκια ΤΕΛΕΙΩΣ!!!..........μου δίνεις θάρρος!

Ας πει τη γνώμη του και όποιος άλλος έχει χρησιμοποιήσει τον συγκεκριμένο συνδυασμό...και όχι μόνο.

 

Και αργότερα την κρέμα Skinoren αλλά αυτά βοήθησαν πάρα πολυ.

Πλέον βάζω μόνο τον αφρό της Sebamed γιατί τα σπυράκια που βγάζω είναι κάτι μικρά στο μέτωπο και μερικά στο λαιμό μετά το ξύρισμα.

 

Η ακμή μου ήταν ήπια μπορώ να πω δεν είχα ποτέ σημάδια και μεγάλα σπυράκια στα μάγουλα.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...