Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύντεκνε, δεν πέρασε απο τελωνείο;

οχι μπρε συ κουμπαρε μου ηρθε κατευθειαν απο Ηong Ηong με ταχυδρομειο σε 5 εργασιμες μερες.

Δεν ξερω τι εγινε εγω παντως οταν εστειλα τα χρηματα περιμενα να ερθει η να χασω τα χρηματα 50-50.

Τωρα ψαχνω τι αλλο χρησιμο εχει αυτο το site.

Το ms ηρθε στην συσκευασια του και ειναι και made in Japan οχι σε τριτες χωρες.

Ηταν μια ευχαριστη εκπληξη.

Τωρα για τον αλλο φιλο που ρωταει για 8 giga ms δεν ξερω αν υπαρχει και αν μπορει να το υποστηριξει το τηλεφωνο.

Αν καποιος ξερει ας μας γραψει.

Link to comment
Share on other sites

Μπρε σεις κοπέλια......σα πολοι Κρητικοι δεν μαζευτικαμε εδω μεσα......;)

 

Αφιερωμενες στους Κρητηκους του MYPHONE...!;)

 

-πηρες καινουργιο κινητο και εισαι ολο τρελα

γιατι το προηγουμενο, ητανε μπακατελα

 

-Ηντα το θες το κινητο

αφου δεν το σηκωνεις ?

Μπας και του εχεις δονηση

και πουθενα το χωνεις?

ΙΝΟΧ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να κάνω backup στο Ρ990 με το PC Suite και μετά απο λίγη ώρα που ξεκινάει σβήνοντας το τηλέφωνο μου βγάζει ένα μύνημα στο υπολογιστή

Κατάσταση backup: αποτυχία

Παραηρήσεις

Ρυθμίσεις: 1000080- συσκευη πλήρης

Settings: Η συσκευή δεν αποκρίνεται

 

Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές κα συνέχεια μου βγάζει ο ίδιο.Η μνήμη έχει ελευθερα 50ΜΒ.Γνωρίζετε τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να κάνω backup στο Ρ990 με το PC Suite και μετά απο λίγη ώρα που ξεκινάει σβήνοντας το τηλέφωνο μου βγάζει ένα μύνημα στο υπολογιστή

Κατάσταση backup: αποτυχία

Παραηρήσεις

Ρυθμίσεις: 1000080- συσκευη πλήρης

Settings: Η συσκευή δεν αποκρίνεται

 

Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές κα συνέχεια μου βγάζει ο ίδιο.Η μνήμη έχει ελευθερα 50ΜΒ.Γνωρίζετε τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ποια έκδοση pc suite έχεις; Καλό θα ήταν να εγκαταστήσεις την τελευταία και να ξανα προσπαθήσεις.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το τηλεφωνο το εχω μερικες εβδομαδες και λεω να του κανω αναβαθμιση γιατι δεν την παλευει αλλο......:O

Αν παω στο service και μου κανουν την αναβαθμιση (την προηγουμενη φορα που το δοκιμασα εκανα ζημια...!:lol: ) θα χαθουν μου ολα τα αρχεια (τηλεφωνα,μηνυματα,ρυθμισεις.....)???:confused:

 

Το Ρc Suite δεν το εχω εγκαταστισει ακομα.....

Αν συνδεσω το τηλεφωνο με USB θα το αναγνωρισει σαν εξωτερικο σκληρο δισκο?:blink:

Ουτε στο W800 το χρησιμοποιουσα γιατι τη δευτερη φορα που το συνδεσα πλοκαρα το memory stick και το εστειλα Αθηνα για 20 μερες.....:lol:

 

Για μεταφορα αρχειων χρησημοποιω card reader και bluetooth.....;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, με την αναβάθμιση θα χαθούν όλα όσα έχεις περάσει. Αν το συνδέσεις με USB όπως αναφέρεις, θα το αναγνωρίσει σαν εξωτερικό σκληρό και θα μπορέσεις να κρατήσεις ότι χρειάζεσαι.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι, με την αναβάθμιση θα χαθούν όλα όσα έχεις περάσει. Αν το συνδέσεις με USB όπως αναφέρεις, θα το αναγνωρίσει σαν εξωτερικό σκληρό και θα μπορέσεις να κρατήσεις ότι χρειάζεσαι.

 

Τhanx..............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

Eκανα Back up στα τηλεφωνα μονο....!

Για τα υποληπα βλεπουμε....:O

 

Λοιπον σημερα ανακαληψα μια απο τις μεγαλητερες βλακιες της Ericsson

Εχω την γνησια θηκη του Ρ990 (που να μην την επερνα ποτε:shoot: :rocket: :kill: ) και ανακαληψα τη πατατα εχουν κανει!!!!!!!!!!!!!!!:mad:

Το κουμπομα ειναι απο μαγνητη αλλα οπως ξερουμε απο το δημοτικο ο μαγνητης εχει θετικο και αρνητικο....αρα δεν επιρεαζει την πισω μερια της θηκης......!

Ελα ομως που οταν βασω το τηλεφωνο μεσα στη θηκη τρελαινετε.....!:blink:

Τι εννοω?

Ενω το τηλεφωνο το εχω με πορτακι ενεργοποιητε ολοκληρη η οθονη.....

δηλαδει σαν να εχω το τηλεφωνο με το πορτακι ανοιχτο....!

:knife: :chair: :whip:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο αυτό που αναφέρεις με την οθόνη. Εννοείς δηλαδή ότι τα γραφικά αναπαριστούντε στην οθόνη, όπως όταν είναι ανοιχτό το πορτάκι; Ποιο μενού σου εμφανίζει έτσι;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο αυτό που αναφέρεις με την οθόνη. Εννοείς δηλαδή ότι τα γραφικά αναπαριστούντε στην οθόνη, όπως όταν είναι ανοιχτό το πορτάκι; Ποιο μενού σου εμφανίζει έτσι;

 

Aυτο ακριβος που ειπες....!

Βλεπω την επιφανια εργασιας....

Οπως οταν ειναι ανοιχτο το πορτακι...!:O

Μαλλον εξαιτιας του μαγνητη θα νομιζει οτι ανοιξα το πορτακι...:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Access Denied .... RE PAIDIA JERETE TI EINAI AYTO..

OTAN PAO NA KANO EGKATASTASI PROGRAMA OTIDIPOTE SIS I JAVA KLP KLP

ME VGAZI AYTO ME ENA ARITHMO..

 

JERETE TI EINAI;

Link to comment
Share on other sites

Access Denied .... RE PAIDIA JERETE TI EINAI AYTO..

OTAN PAO NA KANO EGKATASTASI PROGRAMA OTIDIPOTE SIS I JAVA KLP KLP

ME VGAZI AYTO ME ENA ARITHMO..

 

JERETE TI EINAI;

 

Αν σου το βγάζει σε όλα τα προγράμματα, καλό θα είναι να του κάνεις format και να δοκιμάσεις ξανά.

 

ΥΓ: Μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σα να φωνάζεις.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους!

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το PC Suite.Στην αρχή δεν έκανε backup στο κινητό και του εγκατέστησα την τελευταία έκδοση.Ομως τότε άρχισε να μην συνδέετε με το κινητό και μου έβγαζε τα εξής μυνήματα:

cpqset.exe-Illegal System Relocation

Burn base.exe-Illegal System DLL Relocation

Εκανα απεγκατάσταση του PC Suite και προσπάθησα να το ξαναεγκαταστήσω αλλά μου βγάζει αυτά τα μυνήματα και δεν προχωράει.

Επίσης κάθε φορά που ανοίγω τον υπλογιστή μου βγάζει αυτά τα μυνήματα 8φορές.

Γνωρίζετε τι είναι αυτά τα μυνήματα και πως μπορώ να διορθώσω τον υπολογιστή και να εγκαταστήσω το PC Suite;

Ο αδερφός μου που είχε βάλει το πρόγραμμα αυτό του Κ800 του βγάζει εδώ και ένα χρόνο τα ίδια μυνήματα και μου είπε ότι μάλλον με format θα φτιάξει.Υπάρχει άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

na kano format pou; sto memory stick ; giati exo dio kai ta exo vali kai ta dio ...gia na kano geniki epanafora sto tilefono...;

jeris tipota giati otan grafo sms me ellinika meta to 60 me kani 2 sms;

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

na kano format pou; sto memory stick ; giati exo dio kai ta exo vali kai ta dio ...gia na kano geniki epanafora sto tilefono...;

jeris tipota giati otan grafo sms me ellinika meta to 60 me kani 2 sms;

 

thanks

 

Για το SMS, ειναι bug απ'οτι διαβασα αλλα διορθωνεται στην τελευταια αναβαθμιση που δεν εχει κυκλοφορησει ακομα :O

Link to comment
Share on other sites

ekana exthes mia anavathmisi alla tipota to idio...to thema einai pantos pos den mporo na kano egkatastasis programmata...kai me tin vidoni...jeri kanis kanena tropo;
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους!

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το PC Suite.Στην αρχή δεν έκανε backup στο κινητό και του εγκατέστησα την τελευταία έκδοση.Ομως τότε άρχισε να μην συνδέετε με το κινητό και μου έβγαζε τα εξής μυνήματα:

cpqset.exe-Illegal System Relocation

Burn base.exe-Illegal System DLL Relocation

Εκανα απεγκατάσταση του PC Suite και προσπάθησα να το ξαναεγκαταστήσω αλλά μου βγάζει αυτά τα μυνήματα και δεν προχωράει.

Επίσης κάθε φορά που ανοίγω τον υπλογιστή μου βγάζει αυτά τα μυνήματα 8φορές.

Γνωρίζετε τι είναι αυτά τα μυνήματα και πως μπορώ να διορθώσω τον υπολογιστή και να εγκαταστήσω το PC Suite;

Ο αδερφός μου που είχε βάλει το πρόγραμμα αυτό του Κ800 του βγάζει εδώ και ένα χρόνο τα ίδια μυνήματα και μου είπε ότι μάλλον με format θα φτιάξει.Υπάρχει άλλη λύση;

 

 

Eχεις μηπως laptop απο την Hewlett-Packard; :confused:

Link to comment
Share on other sites

gia sas kai xronia polla.

Exo ena p990 edo kai kero kai den mporo na mpo sto internet me wifi. Prosfata sto londino, syngekrimena sto katastima tis apple, to dokimasa gia plaka kai mpika me tin proti.Edo mou leei oti den mporei na vrei ton remote server.Ti na kano>Thanks

Link to comment
Share on other sites

Eχεις μηπως laptop απο την Hewlett-Packard; :confused:

 

Ωχ! τι ηταν αυτο ρε φιλε; κ'εγω εχω φορητο της hp. τον pavilion dv6187! για πες μας τι ξερεις;:confused:

Link to comment
Share on other sites

ekana exthes mia anavathmisi alla tipota to idio...to thema einai pantos pos den mporo na kano egkatastasis programmata...kai me tin vidoni...jeri kanis kanena tropo;

 

Απ'οτι καταλαβα ο georgep800 εννοει να κανεις format στο κινητο :O

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως το HP Pavillion 5235.Eχει σχέση;Γιατί το προηγούμενο PC Suite δούλευε μια χαρά μέχρι κάποια στιγμή,και με το Ρ910 κανένα πρόβλημα

 

Ωχ! τι ηταν αυτο ρε φιλε; κ'εγω εχω φορητο της hp. τον pavilion dv6187! για πες μας τι ξερεις;:confused:

 

Mου φαινεται σας πηγε ΝΑαα :p

Δεν ειναι τιποτα, μην ανησυχειτε...ενα φορματ θα χρειαστει να κανετε...και αν δε διορθωθει να το στειλειτε για σερβις :whistle:

 

 

πλακα κανω, εε!...

 

 

 

Απ'οτι διαβαζω, το cpqset.exe ειναι ενα process της Hewlett Packard και συγκεκριμενα του Hewlett Packard Configuration Module που υπαρχει κυριως στα laptops της Hewlett Packard και ειναι υπευθυνο για το configuration των multimedia devices.

Δεν εχει δηλαδη καμια σχεση με το PC Suite αλλα μαλλον παρεμποδιζει την επικοινωνια του P990 με το PC.

 

Απο την αλλη, το base.exe αναφερεται οτι εχει αμεση σχεση με το Ogid Worm αλλα και με τα εξης εκτελεσιμα:

deadaim.exe, dcplusplus.exe, dc++.exe, daredevil.exe, dance.exe, crazygirlsex.exe, crac#ker4.exe, commodore64.exe, combo.exe, codepack.exe, civ2map.exe, chess.exe, bugslife.exe, bootie.exe, bloopers.exe, bejeweled.exe, battlenetkeyge#n.exe, autocad2002.exe, atari2600.exe, animatrix.exe, aimpatch.exe, about.exe, 100proof.exe, directx9.exe, divfix.exe.

 

 

Οποτε προτεινω:

 

1α. Να κανεις εναν ελεγχο για τα παραπανω εκτελεσιμα στον σκληρο σου. Aπο τα ονοματα βγαλε το #...το εβαλα γιατι φιλτραρονται οι λεξεις απο το forum και βγαινουν αστερακια!

1β. Να κανεις ενα virus scan με τις τελευταιες ενημερωσεις.

2. Να εντοπισεις ακριβως που βρισκονται τα παραπανω δυο processes που δημιουργουν το προβλημα.

3α. Να δοκιμασεις να τερματισεις τα δυο processes. Αυτο θα το κανεις πατωντας Ctrl & Alt & Del ταυτοχρονα για να εμφανιστει ο task manager και στην καρτελα Processes θα ψαξεις να τα βρεις. Οταν τα βρεις μαρκαρε τα και πατα End Process. Ισως χρειαστει να το πατησεις πανω απο μια φορα. Αν το συστημα δεν μπορεσει να τα τερματισει θα βγει καποιο κουτακι με σφαλμα. Σε αυτη την περιπτωση περνας στη φαση 3β.

3β. Πλεον βρισκομαστε σε κοκκινο συναγερμο αφου οι Ρωσοι ετοιμαζονται να ριξουν nuks και πρεπει να στειλεις την ομαδα Δελτα να "καθαρισει"...εεε...συγνωμη, μπερδευτηκα :O

Λοιπον,

Θα πρεπει να ελεγξεις αν τα δυο αυτα processes "φορτωνουν" κατα την εκκινηση (λογικα ναι), και να τα ρυθμισεις ωστε να μη φορτωνουν.

 

 

Αυτο θα γινει ως εξης (μην αγχωνεσαι, ευκολο ειναι!):

 

1. Πηγαινε Start Menu > Run

2. Γραψε Services.msc

3. Στο παραθυρο που θα ανοιξει θα δεις ολα τα services που εκτελουνται στο pc σου. Εσυ ενδιαφερεσαι μονο για αυτα τα δυο τα μπαμπεσικα που σου φαγανε τη ζωη! Μη "φας" κανενα αλλο!

Επειδη τα Windows ειναι τοσο εξυπνα και στις στηλες εχουν μονο τις ονομασιες απο τα processes...θα πρεπει να τα ψαξεις ολα, ενα προς ενα για να βρεις το base.exe. Το cpqset.exe λογικα θα αναφερεται σαν Hewlett Packard Configuration Module ή Hewlett Packard Configuration Tool ή τελοσπαντων κατι με Hewlett Packard. Aν οχι, θα ψαξεις και γι'αυτο.

 

 

Πως ψαχνεις:

 

1. Κανεις διπλο κλικ σε καθε process στη λιστα.

2. Κοιτας τι λεει στο πεδιο: Path to executable: Αν στο τελος της διαδρομης δεις ενα απο τα δυο processes που θελουμε τοτε bingo!

 

 

Λοιπον, πριν παμε στις "χακιες" θα χρειαστω να μου πεις μερικα πραματα:

 

1. Που ακριβως ειναι αποθηκευμενα τα δυο processes. Αυτο φαινεται στην καρτελα του καθε process, στο Path to executable.

2. Τι λεει στο κουτακι Startup type για καθενα απο τα δυο processes.

 

 

Tα παρακατω δεν τα εφαρμοζεις πριν δωσει εγκριση το Πενταγωνο (εγω δηλαδη! :p )

---------------------------------------------------------------

Danger . Caution . Do Not Read

---------------------------------------------------------------

Aπο εδω και περα δεν προχωρας χωρις να ποσταρεις τα στοιχεια που σου ζητησα. Ολο το κειμενο με κοκκινο και spoiler tags το αγνοεις μεχρι να δωθει το πρασινο φως!

---------------------------------------------------------------

 

Πως σκοτωνεις:

1. Aφου βρεις τα processes, αλλαζεις το Startup type στις καρτελες τους και βαζεις Disabled.

2. Kανεις restart το pc σου.

 

Και δοκιμαζεις να συνδεσεις το P990.

 

---------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβα ο georgep800 εννοει να κανεις format στο κινητο :O

 

Ναι, αυτό εννοώ. Ίσως να οφείλεται σε κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...