Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ακριβώς το ίδια προβλήματα με τον ήχο

Δυστυχώς το παρατήρησα και εγώ αν και σπάνια χρησιμοποιώ την ηχογράφηση. Ελπίζω να υπάρξει κανένα προγραμματάκι που να ηχογραφά σε wav όπως ένα που είχα στο 6600 που ήταν καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είχα παρατηρήσει και 'γώ πρίν την αναβάθμιση. Δοκίμασε να απενεργοποιείσεις όλες τις επιλογές του rds και αποθήκευσε ξανά τους σταθμούς.

 

το πρόβλημα είναι ότι μόλις μπω στο ραδιόφωνο κλείνει πριν προλάβω να κάνω οτιδήποτε...:mad:

Link to comment
Share on other sites

[Aρχικό Μήνυμα από diofot

Εμφάνιση Μηνύματος

 

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά υπάρχει τρόπος να έχεις 160 χαρακτήρες στα sms με ανοικτό πορτάκι με κάποια ρύθμιση στις ιδιότητες του κειμένου?]

 

Υπάρχει! Αλλαξε συσκευή:)

 

Σωστός:lol:

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα είναι ότι μόλις μπω στο ραδιόφωνο κλείνει πριν προλάβω να κάνω οτιδήποτε...:mad:

 

 

Το πρόβλημα με το ραδιόφωνο το αντιμετώπισα και εγώ και το έλυσα με τον πιο απίθανο τρόπο…όσο μπακαλίστικος και αν φαίνετε.. κατέβηκα στο υπόγειο που δεν είχε σήμα ο σταθμός και έτσι μπόρεσα και απενεργοποίησα κάποιες επιλογές του RDS !!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Όλοι διαφορετικοί, Όλοι ίσοι
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το ραδιόφωνο το αντιμετώπισα και εγώ και το έλυσα με τον πιο απίθανο τρόπο…όσο μπακαλίστικος και αν φαίνετε.. κατέβηκα στο υπόγειο που δεν είχε σήμα ο σταθμός και έτσι μπόρεσα και απενεργοποίησα κάποιες επιλογές του RDS !!!

 

Τι μπακαλίστικο ρε φίλε!Γαμάτη ιδέα!Σωστός!Πάω να το κάνω και εγώ!Με έσωσες γιατί μέχρι να έρθει η καινούργια αναβάθμιση στα service centers της sony ericsson δεν θα είχα ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρόσφατα όταν άκουγα ραδιόφωνο και πατούσα το κουμπάκι από το hands free άλλαζε συχνότητα και πήγαινε στον επόμενο σταθμό.. σήμερα που πήγα να το κάνω το μόνο που γινόταν ήταν να μπαίνει σε κατάσταση mute :X !!!

Δεν θυμάμαι να έχω αλλάξει κάποιες ρυθμίσεις πάντως..

Ξέρει κανείς τι γίνετε? :!:

[sIGPIC][/sIGPIC] Όλοι διαφορετικοί, Όλοι ίσοι
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα ήταν αλλαγή της αναβάθμισης από την R5 στην R9... Και σε μένα συμβαίνει το ίδιο. Απορώ με πιο σκεπτικό έγινε η αλλαγή αυτή... Αν ήθελαν να βάλουν mute, ας το ενεργοποιούσαν με παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού του handsfree. :!:
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση δεν διόρθωσαν επίσης την εισαγωγή στα πεδία των κωδικών. Όπου εμφανίζει κανονικά τους αριθμούς και μετά ως *...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

georgep800, ποιες βελτιώσεις παρατήρησες μετά την αναβάθμιση;

 

Νομίζω ότι στο reboot είναι αισθητά γρηγορότερο. Όπως επίσης και πλοήγηση στα μενού, πράγμα το οποίο μάλλον οφείλετε στην απουσία των transitions. Επίσης με ανοιχτό το πορτάκι, πατώντας κάτω αριστερά στο τρυγονάκι, στην καρτέλα συνδέσεις, έχουν προσθέσει την επιλογή "Manager".

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Από τι βλέπω με τα ελληνικά υπάρχει πρόβλημα και στο P990:X Καλά η se τι λέει για αυτό; :X

 

Τιποτε φιλε μου(ισως οταν βγει το νεο μοντελο Ρ999i,να καταφερει να το διορθωσει.....)

Link to comment
Share on other sites

Τιποτε φιλε μου(ισως οταν βγει το νεο μοντελο Ρ999i,να καταφερει να το διορθωσει.....)

δλδ σε κανένα κινητό της σειράς Pxxx δεν υπάρχουν ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στο reboot είναι αισθητά γρηγορότερο. Όπως επίσης και πλοήγηση στα μενού, πράγμα το οποίο μάλλον οφείλετε στην απουσία των transitions. Επίσης με ανοιχτό το πορτάκι, πατώντας κάτω αριστερά στο τρυγονάκι, στην καρτέλα συνδέσεις, έχουν προσθέσει την επιλογή "Manager".

Ωραία... :) Άρα είναι αχρείαστο το tweek peaks... Θα ήθελα βέβαια να συμμαζέψουν ακόμα λίιιγο την μνήμη, αν και δεν νομίζω να υπάρξει μεγαλύτερη βελτίωση σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Έχω παρατηρήσει στην αναπαραγωγή video ότι το κινητό μου κολλάει αρκετά συχνά με αρχεία μεγέθους 40 – 70 mb.

Έχω κάνει αναβάθμιση πριν 2 εβδομάδες και έχω πειράξει τις ρυθμίσεις στην αναπαραγωγή βάζοντας το buffering στο μέγιστο.

Καμιά βοήθεια, παιδιά... της Ελλάδος παιδιά !!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Όλοι διαφορετικοί, Όλοι ίσοι
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Έχω παρατηρήσει στην αναπαραγωγή video ότι το κινητό μου κολλάει αρκετά συχνά με αρχεία μεγέθους 40 – 70 mb.

Έχω κάνει αναβάθμιση πριν 2 εβδομάδες και έχω πειράξει τις ρυθμίσεις στην αναπαραγωγή βάζοντας το buffering στο μέγιστο.

Καμιά βοήθεια, παιδιά... της Ελλάδος παιδιά !!!

 

Έχει σημασία και το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιήσεις για την μετατροπή. Δοκίμασε για παράδειγμα να μετατρέψεις τα βίντεο με το Μ3 ή το super.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα φιλαράκι και τα δύο και έχω το ίδιο αποτέλεσμα..

Άσε που το Μ3 κλείνοντας μου έσβησε ότι αρχεία είχα στην επιφάνεια εργασίας !!!

Για τις ρυθμίσεις του SUPER τώρα, αν ξέρεις κάτι που πρέπει να προσέξω.. είμαι όλος αυτιά (μάτια στη προκειμένη περίπτωση)

Σ΄ ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC] Όλοι διαφορετικοί, Όλοι ίσοι
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χελπ! πρωτον εχω κανει 3 backup στην σουιτα (17-1, 9-2, 12-2) και οταν κανω επαναφορα την 12-2 η την 9-2 μου βγαζει παντα αυτη της 17-1! τη συμβαινει? δευτερον εχω κατεβασει το update service και οταν παω να κανω την αναβαθμηση μου βγαζει ''unable to connect to server. please try again later''! απο χθες το βραδυ μεχρι τωρα! περιμενω την πολυτιμη βοηθεια σας!
Link to comment
Share on other sites

Φώτη,

 

Στην θέση σου θα έψαχνα να βρω που είναι αποθηκευμένα τα backup στο PC. Στην συνέχεια θα αφαιρούσα από τον φάκελο (καλύτερα μην τα σβήσεις μήπως πάει κάτι στραβά) τα backup που δεν χρειάζομαι και θα άφηνα μόνο το backup που με ενδιαφέρει. Τέλος, θα δοκιμάζα ξανά να κάνω restore backup.

 

Αναφορικά με το δεύτερο πρόβλημα αν έχεις δοκιμάσει και νωρίς το πρωί και δεν γίνεται τίποτα. Κάνε unistall, download από το site της SE το Update Service και ξανά install από την αρχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φώτη,

 

Στην θέση σου θα έψαχνα να βρω που είναι αποθηκευμένα τα backup στο PC. Στην συνέχεια θα αφαιρούσα από τον φάκελο (καλύτερα μην τα σβήσεις μήπως πάει κάτι στραβά) τα backup που δεν χρειάζομαι και θα άφηνα μόνο το backup που με ενδιαφέρει. Τέλος, θα δοκιμάζα ξανά να κάνω restore backup.

 

Αναφορικά με το δεύτερο πρόβλημα αν έχεις δοκιμάσει και νωρίς το πρωί και δεν γίνεται τίποτα. Κάνε unistall, download από το site της SE το Update Service και ξανά install από την αρχή.

 

Ευχαριστω ilias74! θα δοκιμασω και θα σου πω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους

Έχω μερικές απορίες / ερωτήσεις όσον αφορά το P990 και κάποια προγράμματα / λειτουργίες.

Θα το εκτιμούσα αν μπορούσε να βοηθήσει κάποιος.

 

1) Στον opera που έχει το κινητό υπάρχει η δυνατότητα να βλέπουμε τα πλαίσια όπως και στο PC μας καθώς να ακούμε και τους ήχους της κάθε σελίδας?

 

2) Στο εικονικό πληκτρολόγιο μπορούμε να έχουμε ελληνικά και αγγλικά όπως γινότανε με το Ρ900?

 

3) Όταν δέχεται μια κλήση και εφόσον ακούς μουσική από τα ακουστικά, αυτό που ακούγετε είναι ένα μπιτ-μπιτ και όχι ο ήχος του καλούντος που έχει προκαθοριστεί. Στο Ρ900 νομίζω ακούγονταν ο ήχος κλήσης που είχε προκαθοριστεί.

 

4) Έχω σύνδεση DSL και ένα USB Bluetooth στο PC. Με το Ρ900 είχα καταφέρει να συνδεθώ στο internet από το τηλέφωνό μου μέσω του PC.

Στο Ρ990 δεν κατάφερα να κάνω κάτι τέτοιο (αν κάποιος το κατάφερε παρακαλώ ας μου πει αναλυτικά τι πρέπει να ρυθμίσω).

 

5) Στο πρόγραμμα SUPER για μετατροπή video ποιές είναι οι «σωστές» ρυθμίσεις ώστε να υπάρχει μια καλή ισορροπία ποιότητας / μεγέθους και φυσικά να μπορεί να γίνετε αναπαραγωγή από το κινητό?

Στη καρτέλα Video και στην ενότητα Bitrate Kbps ποια είναι μια αποδεκτή τιμή?

 

Συγγνώμη για τον «βομβαρδισμό» των ερωτήσεων :cry:

Βομβαρδίστε με απαντήσεις για τιμωρία ;)

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Όλοι διαφορετικοί, Όλοι ίσοι
Link to comment
Share on other sites

Φώτη,

 

Στην θέση σου θα έψαχνα να βρω που είναι αποθηκευμένα τα backup στο PC. Στην συνέχεια θα αφαιρούσα από τον φάκελο (καλύτερα μην τα σβήσεις μήπως πάει κάτι στραβά) τα backup που δεν χρειάζομαι και θα άφηνα μόνο το backup που με ενδιαφέρει. Τέλος, θα δοκιμάζα ξανά να κάνω restore backup.

 

Αναφορικά με το δεύτερο πρόβλημα αν έχεις δοκιμάσει και νωρίς το πρωί και δεν γίνεται τίποτα. Κάνε unistall, download από το site της SE το Update Service και ξανά install από την αρχή.

 

Μηπως ξερετε που μπορει να ειναι αποθηκευμενα στο PC τα backup? εκτως απο την σουιτα!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς με ποιά συχνότητα βγαίνουν οι ενημερώσεις του P990i και πότε ήταν η τελευταία ενημέρωση; Ανυπομονώ να χρησιμοποιήσω το πληκτρολόγιό του για να γράψω ελληνικά...
Link to comment
Share on other sites

Paides, gia to provlhma me to 3ypnhthri sto P990 yparxei kamia lysh?

 

Otan patas DONE einai apla san na pata Snooze giati meta apo ligo 3anarxizei na xtypaei kai sou spaei ta neyra.

 

Eleos pia....tetoio kinhto kai na mhn mporoume na exoune out kan 3ypnhthri!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμένα γιατί δεν μου τα έκανε ποτέ αυτά που λέτε το ξυπνητήρι;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...