Jump to content

iGO 2006


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε εχεις pm:)

 

Ο χάρτης για Γερμανία (όπως και για τις περισσότερες Ευρωπαϊκές χώρες, όχι για την Ελλάδα) είναι ακριβέστατος. Τον χρησιμοποίησα για τρεις μέρες στην περιοχή της Βαυαρίας και με πήγε παντού χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν είχα μείνει στην παλιά τεχνολογία (χαρτί) ακόμη εκεί θα ήμουν...:lol:

 

Και μια και συζητάμε για χάρτες και IGo να σας πώ με συντομία τις εντυπώσεις μου...

α. Βουλγαρία. Ο χάρτης με πήγε απροβλημάτιστα μέχρι τα σύνορα με την Σερβία.

β. Ουγγαρία. Εθνικό δίκτυο και Βουδαπέστη άψογα.

γ. Αυστρία, Γερμανία, Ελβετία δεν σχολιάζω. Μπορείς να πας και στα πιο απίθανα μέρη με κλειστά τα μάτια, ακούγοντας απλώς τις οδηγίες.

ε. Ιταλία. Εθνικό δίκτυο και Μιλάνο, που πήγα δεν με προβλημάτισε καθόλου, εκτός από μία έξοδο στην αουτοστράντα έξω από το Μιλάνο, όπου με έβγαλε σε λάθος έξοδο, με αποτέλεσμα να χάσω περίπου 15' για να ξαναβρώ την πορεία μου. Όταν ξαναπέρασα από εκεί, διαπίστωσα ότι είχε πρόσφατα τροποποιηθεί η έξοδος και ο χάρτης δεν είχε ενημέρωση. (Συμπέρασμα, ακόμη και στις μεγάλες ευρωπαϊκες χώρες καλό είναι να κοιτάμε και τις πινακίδες και όχι να βασιζόμαστε 100% στις οδηγίες του προγράμματος.)

στ. Σλοβενία, Κροατία. Χωρίς κανένα λάθος όπου πήγα (κυρίως Κροατία, που μπήκα και σε Ριέκα και στα περίχωρα.)

ζ. Σερβία Σκόπια. Με λίγα ψιλοπροβληματάκια στην έξοδο του Βελιγραδίου, λόγω έργων. Τίποτα σοβαρό...Νότια όμως...ο χάρτης είναι επικίνδυνος. Δεν συνιστάται η χρήση του. Για να περάσω από Σερβία στα Σκόπια με πήγε μέσα από αλβανόφωνες περιοχές, κάνοντας μεγάλο κύκλο, βγάζοντάς με από τον κεντρικό δρόμο. Ευτυχώς το κατάλαβα σχετικά γρήγορα και γύρισα πίσω...

 

Γενικά σαν πρόγραμμα με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτε. Έβρισκε αμέσως δορυφόρους και δεν τους έχανε με τίποτα. Οι φωνητικές οδηγίες στα ελληνικά πολύ καλές (κάποια λαθάκια στον πληθυντικό μέτρο-μέτρα, χιλιόμετρο-χιλιόμετρα). Ακόμη και στις κυκλικές πορίες ήταν πολύ καλές (κάποιοι έχουν παραπονεθεί για λαθάκια εκεί.)

Όλοι οι χάρτες που χρησιμοποίησα ήταν οι τελευταίες εκδόσεις...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kalispera paidia.eimai katoxos tou mio c220 gps car navigator me proegatestimeno stin karta ton Greece - 2006.10 V4 Galileo (Epsilon+TeleAtlas).Apofasisa meta apo dio mines na kano update ton xarti apo to sunodeutiko me to mio dvd pou eixei ton greece 2007.1 .Apogoiteutika giati meiothike i kalipsi kata megalo pososto !.Distixos ama kano epanafora sistimatos mou xanavazei auton ton xarti.Mporeite na mou peite pos mporo na egatastiso ton palio????Ton exo vrei apo torrent alla thelo kai to analogo licence!!!allios mou to vgazei locked!!pou mporo na cro to licence ??i alliuos peite mou analytika ti na kano...many thanks!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!ειμαι καινουριος εδω αλλα και στα πραγματα αυτα.αφου εγκατεστησα το iGO 2006 plus εκδοση Ιουνιου δεν μπορει να βρει τους δορυφορους και το φωτακι που αναβοσβηνει ειναι κιτρινο.το destinator 6.1 που εχω μεσα τους βρισκει ανετα.καμια ιδεα ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

σε τι συσκευη?

στο Χ500 μου αν εχω το ephemeris update τους βρίσκει απευθείας, αλλιώς αργεί λίγο αλλά όχι πάντα

κατα κανόνα μάλιστα θα έλεγα ότι fixarei πιο γρήγορα από το destinator αλλά με μικρή μάλλον διαφορά

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

Prospathw na sthsw to igo sto empus rtw-1000 kai moy bgazei synexeia to mhnyma <hardwareIDerror> kata thn ekinhsh toy programmatos

Se allo pda ksekinaei kanonika. mhpws kapoios exei antimetwpisei to idio problhma kai an nai pws to antimetwpise?

Any help?

 

Sas eyxaristw

 

File mou kainourgios eima ego kai exo to idio problima. Se Acer N35 mpenei apsoga. Sto rimadi to rtw tipota. Akolouthisa pista odigies, omos tipota. Brikes lisi???? An oxi kanis allos tipota!!!!!

Eyxaristo ek ton proteron

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχτες μου ειπαν να βαλω τις ρυθμισεις που εχει και το destinator δηλ.ιδια θυρα ταχτητα κτλ.ακριβως τα ιδια και μου επιασε αμεσως ακομα και μεσα στο σπιτι εχω σημα.η συσκευη ειναι το mio p350.καλη τυχη λοιπον.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί τέτοια ησυχία????

Θέλω να πιστεύω ότι είστε διακοπές και όχι ότι είμαι καινούργιος

Help!!!! Ζητάω απεγνωσμένα βοήθεια. Ξέρει κανείς για τον τρόπο εγατάστασης στο ριμάδι το Empus. Σας ξαναγράφω ότι ακολούθησα πιστά οδηγίες όμως τίποτα.

Ο ενθουσιασμός μάλον καράτησε λίγο, βλέπω να επανέρχομαι, πράγμα που δεν θέλω, στο Destinator

 

Ευχαριστώ που με βλέπεται, με διαβάζεται και με ανέχεσται !!!!

Link to comment
Share on other sites

@calvins και @mazinezo, δοκιμάστε να τρέξετε το IGO.exe κατ' ευθείαν από το directory (π.χ. στο δικό μου ppc, SD-MMCard\iGO\IGO.exe) που έγινε κατά την εγκατάσταση, με τον File Manager. Βγάζει πάλι το ίδιο σφάλμα (<hardwareIDerror>);

Αν όχι, φτιάξτε με κάποιο από τους γνωστους τρόπους ένα link, για να το ξεκινάτε από κει.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

@calvins και @mazinezo, δοκιμάστε να τρέξετε το IGO.exe κατ' ευθείαν από το directory (π.χ. στο δικό μου ppc, SD-MMCard\iGO\IGO.exe) που έγινε κατά την εγκατάσταση, με τον File Manager. Βγάζει πάλι το ίδιο σφάλμα (<hardwareIDerror>);

Αν όχι, φτιάξτε με κάποιο από τους γνωστους τρόπους ένα link, για να το ξεκινάτε από κει.

 

Φιλε @pazo αρνητικό.

η εγκατάσταση το βάζει στο /Programms/Igo

και το τρέχει από την SD. Και copy να γίνει δεν αλλάζει κάτι.

Ευχαριστώ για την απόκριση αν έχεις κάποια άλλη ιδέα δεκτή

Link to comment
Share on other sites

Φιλε @pazo αρνητικό.

η εγκατάσταση το βάζει στο /Programms/Igo

και το τρέχει από την SD. Και copy να γίνει δεν αλλάζει κάτι.

Ευχαριστώ για την απόκριση αν έχεις κάποια άλλη ιδέα δεκτή

 

φιλε μου μολις κανει την εγκατασταση και σου βγαλει το σφαλμα πηγαινε με το resco explorer στον φακελο program files της συσκευης.

 

1. κανε αποκοπη το φακελο igo που εχει δημιουργηθει στα program files στην μνημη της συσκευης και κανε τον επικοληση στα program files της καρτας μνημης σου.

2. κανε αντιγραφη το exe αρχειο του igo απο τον φακελο exe (που εχχεις μαζι με το igo απο εκει που το κατεβασες ) και βαλτο στον φακελο που ηδη εχεις μεταφερει (1.).θα σου ζητησει αντικατασταση του ηδη υπαρχοντος exe ,πες του ναι.

3.μετα ανοιξε τον φακελο που εβαλες το exe και τρεξε το igo απο κει.

μολις τελειωσει η εγκατασταση κλεισε το igo και κανε αντιγραφη το exe παλι και πηγαινε windows/start_menu/programs και σβησε τα δυο αρχεια που εχουν ηδη δημιουργηθει εκει

a.my igo pluss 2006

b.unistall my igo pluss 2006 και μετα κανε επικοληση συντομευσης εκει του exe που εχεις αντιγραψει.

 

και εισαι ετοιμος.

:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φιλε @pazo αρνητικό.

η εγκατάσταση το βάζει στο /Programms/Igo

και το τρέχει από την SD. Και copy να γίνει δεν αλλάζει κάτι.

Ευχαριστώ για την απόκριση αν έχεις κάποια άλλη ιδέα δεκτή

 

τι εκανες τελικα? δεν μας ειπες ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ευχαριστώ για την συνεχιζόμενη προσπάθειά σου

αλλα επειδή η οδύσεια ,από ότι φαίνεται θα συνεχιστεί, να μην αφήνουμε και τους υπόλοιπους εκτός νομίζοντας ότι έχει λυθεί το πρόβλημα.

Οποιος άλλος έχει ιδεες για το πως θα τρέξει το IGO PLUS στο μηχανάκι ας μας το πει (και PM δεκτά)

Ξαναλέω ότι σε Acer N35 μπήκε σφαίρα όπως ακριβώς λέγανε οι¨"οδηγίες"

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν φτιαχτεί απο κανέναν για περισσότερα POI για το IGOplus για Ελλάδα?

Επίσης ήθελα να ρωτήσω το GPS πώς βγαίνει off μέσα απο το IGO όπως το Destinator? ή δέν βγαίνει καθόλου?

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

1)des edo ........http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=173396 ............

ta xo ftiaxi me ta xerakia moy (bebea exo na prosheso kenoyria apo ton ioynio, ti grigora poy pernai o keros!!!)

2)alaxe port sto ppc.

Link to comment
Share on other sites

1)des edo ........http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=173396 ............

ta xo ftiaxi me ta xerakia moy (bebea exo na prosheso kenoyria apo ton ioynio, ti grigora poy pernai o keros!!!)

2)alaxe port sto ppc.

 

 

Okey! Σε ευχαριστώ πολύ.Σου είναι εύκολο μόνο να μου πείς το αρχείο IGO.db σε ποιό directory του προγράμματος IGO θα το βάλω ?

 

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ! ειμαι σχετικα αρχαριος με θεματα τεχνολογιας κ.λ.π. , δεν ξερω την τυφλα μου . πριν λιγο καιρο αγορασα το glofiish x500+ και ενας γνωστος μου εβαλε το destinator 6. θελω να βαλω το igo η καποιο αλλο γουστοζικο προγραμματακι αλλα δεν δερω πως help !!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
mpa...oute me palio oute me neo...

 

Ρε παιδιά να λέμε τωρα τα ιδια και τα ιδια , η μονη λύση για Ελλάδα ακουει στο ονομα NGI και πάλι καλά να λέμε δηλαδή , το μονο που περιμένουμε ειναι η επίσημη του dest 7 να λύσει κάποια προβλήματα της προηγούμενης έκδοσης ( 7.0.0 463-574 ) :(

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να λέμε τωρα τα ιδια και τα ιδια , η μονη λύση για Ελλάδα ακουει στο ονομα NGI και πάλι καλά να λέμε δηλαδή , το μονο που περιμένουμε ειναι η επίσημη του dest 7 να λύσει κάποια προβλήματα της προηγούμενης έκδοσης ( 7.0.0 463-574 ) :(

 

eleos re paidia me thn ngi,kai thn ngi,ftani pia,eipa na pao Poro me t'amaksi,ida kai epatha me ton ko<A>lo harth ths ngi,pos sigkratithika kai den petaksa apo to parathyro to mio mono ego to ksero, ta nebra mou espase,kai meta sou lene BOITHISTE,AGORASTE,ti na agorazoume,ase pou egina kai rezili dioti eixa kai allo atomo s'tamaksi me to dest kai to kalo xarth.:mad:

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τελευταία επίσημη έκδοση του Destinator με τον τελευταίο χάρτη σε πάει καρφί οδικά στον Πόρο, αρκεί να έχεις ενεργοποιήσει την αποφυγή στις ακτοπλοϊκές. Αλλά μάλλον αγοράζεις από λάθος μαγαζί και δεν δίνουν οδηγίες χρήσης. :lol:
Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τελευταία επίσημη έκδοση του Destinator με τον τελευταίο χάρτη σε πάει καρφί οδικά στον Πόρο, αρκεί να έχεις ενεργοποιήσει την αποφυγή στις ακτοπλοϊκές. Αλλά μάλλον αγοράζεις από λάθος μαγαζί και δεν δίνουν οδηγίες χρήσης. :lol:

 

toxa kanei megale,kai apo odigies kseroume,oso gia to ''karfi'',asto kalytera,exoume kai alla ''kala''paradigmata,to magazi eiai para poly kalo.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...