Jump to content

iGO 2006


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν αμφέβαλα ποτέ. Οι χάρτες είναι το ζητούμενο.

Δεν το είδα να τα παίζει και ιδιαίτερα. Μια χαρά με πήγε. :D

Ευτυχώς που έτυχε να το έχω πάνω. Έχω συνήθως όλα τα άλλα εκτός από αυτό. Απλά είμαι μετά από reflash και δουλεύει χωρίς εγκατάσταση το dest, οπότε το έριξα πάνω για την στραβή και να που έτυχε.

 

Ε ναι και εγώ δεν θα γίνω η εξαίρεση του κανόνα που λέει:

iGO με NGi χάρτες, ο απόλυτος πλοηγός.

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν ξέρει κάποιος να βοηθήσει στο μικρό πρόβλημά μου?

Γιατί ενω ακολουθώ το δρομολόγιο που έχει υποδείξει κάθε τρεις και λίγο μου λέει και κάνει υπολογισμό διαδρομής? τι μπορώ να κάνω? μήπως έχω ρυθμίσει κάτι λάθος?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

gnwrizete ean i TeleAtlas exei vgalei neous chartes gia ellada meta tin ekdosi 2007.01?

 

euxaristw

 

Έχει βγάλει τον Μάιο και τον Αύγουστο. Του Αυγούστου όμως ήταν αποτυχία. Ο καλύτερος είναι του Μαΐου (για Ελλάδα).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έβαλα τον τελευταίο χάρτη Greece_2007.07_070814.fbl και ειναι 14 ΜΒ περίπου. Ο προυγούμενος που είχα ήταν ο Greece_2007.01_070515.fbl με 17 ΜΒ περίπου. Λίγο που τους έψαξα δεν βρήκα κμαί βελτίωση, τουλάχιστον σην περιοχή που είμαι εγώ (Κοζάνη). Πως γίνετε ο αναβαθμισμένος να έχει μικρότερο μέγεθος από τον προϋγούμενο?

ρε παιδια υπάρχει licence.db για C710 για το χάρτη Greece_2007.07_070814.fbl

PLEASE help!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή από οσα διάβασα σε αυτό το topic για iGo 2006 μου κίνησαν το ενδιαφέρον , θα ήθελα να ξέρω αν μπορεί να τρέξει σε ενα iPaq 2750 που έχω με Windows mobile 2003plus ή θέλει κάποια νεώτερη έκδοσή τους ?

 

{....(off topic) υπάρχει δυνατότητα να περαστούν WCE 5 ή 6 στο iPaq 2750 ?? ....και αν ναι , με ποιόν τρόπο ?? :rolleyes:}

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
paidia an kai prostesa ton xarti gia tin galia den ida diafora i diafora tha emfanisti mono otan pao stin galia i mporo na ploigitho apo tora pls help
:spider: thanks
Link to comment
Share on other sites

paidia an kai prostesa ton xarti gia tin galia den ida diafora i diafora tha emfanisti mono otan pao stin galia i mporo na ploigitho apo tora pls help

Ti διαφορα θελεις να δεις;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

paidia an kai prostesa ton xarti gia tin galia den ida diafora i diafora tha emfanisti mono otan pao stin galia i mporo na ploigitho apo tora pls help

 

Δοκίμασε να βάλεις μια διεύθυνση στη Γαλλία να δεις αν θα σε πάει (πάνω δεξιά αλλαγή χώρας -> πόλη κλπ).

Εμένα μου δείχνει τους δρόμους αλλά όχι τα νούμερα. Μου βγάζει μύνημα "Δεν βρέθηκε η διαδρομή, οι χάρτες είναι απομονωμένοι".

Μάλλον επειδή είμαι Ελλάδα και δεν έχω τις ενδιάμεσες χώρες μέχρι τη Γαλλία.

Πιστεύω θα δουλέψει όταν θα είμαι εκεί.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μόλις αγόρασα το HTC 3650 και εγκατέστησα το I-go. Πως μπορώ να κάνω αντίγραφο ασφαλείας του χάρτη, μην γίνει κάτι και χαλάσει ή σβηστεί καμιά κάρτα;

 

Ευχαριστώ.

Visit: www.sofiatimes.com

 

www.serrestown.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μόλις αγόρασα το HTC 3650 και εγκατέστησα το I-go. Πως μπορώ να κάνω αντίγραφο ασφαλείας του χάρτη, μην γίνει κάτι και χαλάσει ή σβηστεί καμιά κάρτα;

 

Ευχαριστώ.

Υπαρχει κλειδωμα στην καρτα αυτο σημαινει οτι και τα αρχεια να αντιγραψεις σε αλλη καρτα αυτη δεν θα παιζει.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ευχαιριστώ για την απάντηση. Δηλαδή αυτό σημαίνει ότι δεν κινδυνεύω;

 

Μπορώ να αποθηκεύω στην κάρτα με το I-go;

Visit: www.sofiatimes.com

 

www.serrestown.com

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Γι αυτό δίνουν μεγαλύτερη κάρτα. Φαντάσου να έπρεπε να ανοίγεις τα σωθικά του κινητού (όπως πχ στο artemis) για να αλλάζεις κάρτα.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπαρχει τροπος να αποενεργοποιησω αυτο το εκνευριστικο μηνυμα "Επανακαθορισμος διαδρομης" καθε φορα που παω απο αλλο δρομο απο αυτον που προτεινει το Igo ?

Ειναι λιγο σπαστικο ....

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αποενεργοποιησω αυτο το εκνευριστικο μηνυμα "Επανακαθορισμος διαδρομης" καθε φορα που παω απο αλλο δρομο απο αυτον που προτεινει το Igo ?

Ειναι λιγο σπαστικο ....

 

:)

 

Άνοιξε το iGO\Voice\v_gre_xx.zip (αφού κρατήσεις αντίγραφο) και σβήσε μέσα από το audio ότι αρχείο ogg έχει σχέση με recalculation.

Νομίζω ότι κάπου το είχα διαβάσει και κάνει αυτό που θες.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου βγάζει μύνημα "Δεν βρέθηκε η διαδρομή, οι χάρτες είναι απομονωμένοι".

Μάλλον επειδή είμαι Ελλάδα και δεν έχω τις ενδιάμεσες χώρες μέχρι τη Γαλλία.

Πιστεύω θα δουλέψει όταν θα είμαι εκεί.

 

και μενα το ιδιο μηνυμα βγαζει αν και εχω ελλαδα ιταλια ελβετια και γαλλια. Τι φταιει αραγε

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο. Έβαλα διεύθυνση στην Αυστρία, ενώ έχω ΌΛΟΥΣ του χάρτες της Ευρώπης και έχω επιλέξει σχεδιασμό διέλευσης συνόρων. Έχω δε γνησιότατο λογισμικό...το Limousine για εργοστασιακές οθόνες αυτοκινήτων! Ελπίζω να μη μου κάνει τίποτα χαζά από την Ancona και πάνω...

800 Ευρώ κόστισε!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης της Ελλάδας (η έκδοση 2008.01) δεν είναι της ίδιας εταιρείας με τους υπόλοιπους χάρτες της Δ. Ευρώπης και μέχρι στιγμής δεν υπάρχει "σύνδεση" των συνόρων της Ελλάδας με τα άλλα κράτη (πράγμα που αναμένεται να υπάρξει στην επόμενη ενημέρωση). Αποτέλεσμα αυτού είναι να βγάζει αυτό το μήνυμα σε κάθε "χάραξη" διαδρομής από Ελλάδα προς το εξωτερικό και αντίστροφα.
mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΑΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ HARDAWAREIDERROR ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΥΧΑΡΙΣhttp://www.myphone.gr/forum/image/smilies/cry.gif

:cry:ΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης της Ελλάδας (η έκδοση 2008.01) δεν είναι της ίδιας εταιρείας με τους υπόλοιπους χάρτες της Δ. Ευρώπης και μέχρι στιγμής δεν υπάρχει "σύνδεση" των συνόρων της Ελλάδας με τα άλλα κράτη (πράγμα που αναμένεται να υπάρξει στην επόμενη ενημέρωση). Αποτέλεσμα αυτού είναι να βγάζει αυτό το μήνυμα σε κάθε "χάραξη" διαδρομής από Ελλάδα προς το εξωτερικό και αντίστροφα.

 

Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά από που βρήκες αυτή την πληροφορία; Ρώτησα και στο επίσημο site του iGO και δεν πήρα απάντηση. Υπάρχει κάτι στο net που θα μπορούσα να διαβάσω;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά από που βρήκες αυτή την πληροφορία; Ρώτησα και στο επίσημο site του iGO και δεν πήρα απάντηση. Υπάρχει κάτι στο net που θα μπορούσα να διαβάσω;

 

 

Η πληροφορία είναι από τους διαχειριστές του επίσημου φόρουμ.

Δεσμεύτηκαν πως στην καινούρια έκδοση το πρόβλημα θα έχει λυθεί.

http://www.igomyway.gr/forum/showthread.php?p=886#post886

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...