Jump to content

iGO 2006


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε όλους. Είναι η πρώτη φορά που κατέβασα και προσπαθώ να εγκαταστήσω το igo, αλλά δεν τα καταφέρνω. Κτεβασα το igo 2006 europe και όταν πάω να τρέξω το αρχείο setup μου λέει πως δεν είναι έγκυρη εφαρμογή win32 :confused: . Τι πρέπει να κάνω ? Πρέπει να κατεβάσω κάτι άλλο και αν ναι από που ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα σε όλους. Είναι η πρώτη φορά που κατέβασα και προσπαθώ να εγκαταστήσω το igo, αλλά δεν τα καταφέρνω. Κτεβασα το igo 2006 europe και όταν πάω να τρέξω το αρχείο setup μου λέει πως δεν είναι έγκυρη εφαρμογή win32 :confused: . Τι πρέπει να κάνω ? Πρέπει να κατεβάσω κάτι άλλο και αν ναι από που ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

 

to aposympiezis kai to kaneis antigrafi stin sd,bgazeis kai ksanabazeis thn karta mnimis gia na ksekinisi etsi i aytomati egatastasi.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

oxi bgale - bale karta...soft reset ..h .. diaxirisi arxion se 2577

 

OK OTI PEIS,ADIASE TO XARTOKIBOTIO SOU EINAI FOUL,DEN ERXONTE GRAMATA:lol:

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

opos blepis tha fame ksilo ta kefalia mesa lipon giati mas to klisan to magazi:( :( :X

 

adiaseto lemeeeeeeee

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ibiza2003 !

Έχω Tom Tom Western Europe v675 και θα τον χρησιμοποιήσω για πρώτη φορά τον Αύγουστο. Αν μπορείς στείλε μου με πμ ή e-mail την τελευταία έκδοση του i-go με χάρτη Ευρώπης, ώστε να έχω καβάντζα, αν δεν δουλέψει ο tomtom (ή μου αρέσει περισσότερο ο i-go).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

.....

Ευχαριστώ και εκ των υστέρων για την αμεσότατη απάντηση !!

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο είναι άριστα για δυτική ευρώπη...
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Είχα την προηγούμενη έκδοση (την πρώτη Plus που βγήκε) και δούλευε άψογα. Τώρα με την αναβάθμιση του Ιουνίου κάνει πολλή ώρα να lockαρει το στίγμα (όχι να δει δορυφόρους, αυτούς τους βλέπει σε χρόνο dt). Επίσης χάνει πολύ εύκολα το σήμα και με βγάζει περίπου 10 μέτρα (συνήθως) δεξιά.

Το κάνει και σε σας? Να ξαναπεράσω την παλιά έκδοση? Ο χάρτης είναι ο ίδιος του Ιουνίου και στις δύο περιπτώσεις.

 

PS Κάτι κουκίδες που ενφανίζονται μέσα στα σπίτια τί είναι?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Είχα την προηγούμενη έκδοση (την πρώτη Plus που βγήκε) και δούλευε άψογα. Τώρα με την αναβάθμιση του Ιουνίου κάνει πολλή ώρα να lockαρει το στίγμα (όχι να δει δορυφόρους, αυτούς τους βλέπει σε χρόνο dt). Επίσης χάνει πολύ εύκολα το σήμα και με βγάζει περίπου 10 μέτρα (συνήθως) δεξιά.

Το κάνει και σε σας? Να ξαναπεράσω την παλιά έκδοση? Ο χάρτης είναι ο ίδιος του Ιουνίου και στις δύο περιπτώσεις.

 

PS Κάτι κουκίδες που ενφανίζονται μέσα στα σπίτια τί είναι?

File mou se mena einai ola ok,lockarei ameseos,eno to allo problima pou eipes den toxo sinantisi.gia pia spitia milas?

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

File mou se mena einai ola ok,lockarei ameseos,eno to allo problima pou eipes den toxo sinantisi.gia pia spitia milas?

 

Όταν λέω σπίτια εννοώ όχι στον δρόμο, αλλά στο κίτρινο χρώμα (έτσι είναι στο δικό μου, κίτρινο με το skin riksday) που είναι τα οικοδομικά τετράγωνα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω σπίτια εννοώ όχι στον δρόμο, αλλά στο κίτρινο χρώμα (έτσι είναι στο δικό μου, κίτρινο με το skin riksday) που είναι τα οικοδομικά τετράγωνα.

 

file mou afta pou les einai ikonoes apo poi's,kai otan kanei zoum o xarhs fenontai kanonika ikonidia.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

file mou afta pou les einai ikonoes apo poi's,kai otan kanei zoum o xarhs fenontai kanonika ikonidia.

 

Ναι φίλε μου. Sorry. Το κατάλαβα αλλά με πρόλαβες. :)

Ευχαριστώ πάντως.

Κάτι ακόμα. Σε μορφή χάρτη το zoom (by default) είναι πολύ μικρό. Μετα βίας φαίνεται το τριγωνάκι. Υπάρχει ρύθμιση να μεγαλώσει και να φαίνεται όπως όταν επιλέγω πιλοτήριο?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου. Sorry. Το κατάλαβα αλλά με πρόλαβες. :)

Ευχαριστώ πάντως.

Κάτι ακόμα. Σε μορφή χάρτη το zoom (by default) είναι πολύ μικρό. Μετα βίας φαίνεται το τριγωνάκι. Υπάρχει ρύθμιση να μεγαλώσει και να φαίνεται όπως όταν επιλέγω πιλοτήριο?

 

file freco,afto einai kathara thema skin kai diastaseis ikonidion,ego xrisimopio ayto,tha to sinistousa kai se sena kai se opion allon thelei na to dokimasi,einai ena kainourgio katapliktiko skin,sto opio ta ikonidia fenonte kanonka kai horeis zoum

http://rapidshare.com/files/42496201/ZM154.zip

den to aposympizoume,sto sd/igo2006/igo dimiourgoume ena fakelo to opio onomazoume SKIN ,kai to antigrafoume mesa.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

Prospathw na sthsw to igo sto empus rtw-1000 kai moy bgazei synexeia to mhnyma <hardwareIDerror> kata thn ekinhsh toy programmatos

Se allo pda ksekinaei kanonika. mhpws kapoios exei antimetwpisei to idio problhma kai an nai pws to antimetwpise?

Any help?

 

Sas eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

κάτι δεν κάνεις σωστά στην "αγορά" του προγράμματος

διαβασε λίγο αυτό που κατέβασες

 

φιλε μου ολα σωστα τα εκανα και οπως ειπα και προηγουμενως, και σε παλιοτερο μηχανακι (hp1710) τρεχει κανονικα.

 

το empus αρνειται επιμονα να συνεργαστει.

αν γνωριζει καποιος καποια λυση ασ μου στειλει παρακαλω, η μεσω pm

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ολα σωστα τα εκανα και οπως ειπα και προηγουμενως, και σε παλιοτερο μηχανακι (hp1710) τρεχει κανονικα.

 

το empus αρνειται επιμονα να συνεργαστει.

αν γνωριζει καποιος καποια λυση ασ μου στειλει παρακαλω, η μεσω pm

 

ευχαριστω

 

Δεν έχεις αντικαταστήσει το εκτελέσιμο αρχείο. Ακολούθα τις οδηγίες :)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Δύο θεματάκια:

 

1. Έχει κάποιος σωστό ελληνικό voice για την καθοδήγηση? Το v_gre_f11 που έχω είναι απαράδεκτο.

 

2. Έχω πληκτρολόγιο για ελληνικά αλλά έχει μόνο μικρούς χαρακτήρες, υπάρχει και με κεφαλαία?

Link to comment
Share on other sites

το 2 νομίζω δεν σε επηρεάζει, ψάχνει αυτόματα μετάξυ όλων

 

δεν μπορώ να καταλάβω τι έχεις με την καθοδήγηση, σε εμένα πέζει σωστά αν και μερικές φορές είναι αναποφάσιστη (δλδ λέει σε 300μ ... και τέλος, δεν λέει τι να κάνεις! συνήθος σε κυκλικές πλατείες)

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

Από μια πρόχειρη ματιά που έριξα στη ελληνική beta version (ακόμη!), οι χάρτες φαίνονται αρκετά πλήρης. Μην ρωτήσετε δεν είδα όλη την Ελλάδα ούτε έκανα πλοήγηση για να σας πω πως δουλεύει. Το μόνο που έκανα ήταν να ζουμάρω σε 3 4 επαρχιακές πόλεις και σε 3 4 νησιά και είδα ότι η κάλυψη ήταν περίπου ίδια με του dest (το είχα ανοικτό δίπλα). Τώρα τι κάνει από πλοήγηση και πού, όταν βγεί και το δούμε από κοντά θα βγάλουμε πιο σωστά συμπεράσματα για τον χάρτη, γιατί για το πρόγραμμα δεν νομίζω κανείς να έχει κάποιες απορίες σχετικά με την ποιότητά του ;)
Link to comment
Share on other sites

Από μια πρόχειρη ματιά που έριξα στη ελληνική beta version ...

Που μπορώ να την βρω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...