Jump to content

Sony Ericsson Z610i


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το πήρα! Σε μάυρο! Εντυπωσιακότατο!

όπως ΠΡοαναφέρθηκε η μπαταρία κρατά πάρα πολυ (σε σχέση με τα προηγούμενα κινητα κ700- κ750) μέχρι τώρα περιπου 5 ημέρες με κλείσιμο το βράδυ για 4-5 ώρες

Φώτο στα 2mp δεν έχει ζοομ

μπορεί και χρησιμοποιεί ολα τα θέματα απο τα παραπάνω κινητά

αυτά προς το παρόν

Αν ανακαλυψω κάτι περισσότερο θα ενημερώσω

Ευχαριστώ

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 247
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια καλημερα.....Εχτες εγινα κατοχος του κινητου z710,αλλα απογοητευτηκα και ελιζω προσωρινα......το κινητο ειναι ωραιο μεν αλλα το δικο μου εχει καποιο προβλημα. Συγκεκριμενα στην καμερα ενω το κεντρο της φωτογραφιας που παω να τραβηξω εχει τα κανονικα χρωματα στο γυρω γυρω της ειναι αλλοιωμενα.......πηγα σημερα και οι ανθρωποι μου ειπαν για αλλαγη αλλα και αυτο το καινουργιο που θα επαιρνα εχει το ιδιο προβλημα οποτε μαλλον ειναι θεμα παρτιδας.

Περιμενω την νεα παραλαβη το απογευμα για να δω τι θα κανω........

Αν χρειαστει να το αλλαξω, για το Ζ610 τι λετε? Σημειωτεον οτι μου ειπαν πως το θεμα με το ραδιοφωνο που δεν εχει το 610 θα λυθει γιατι η Erricson γυρω στις 15 Δεκεμβριου θα βγαλει hands free με ραδιοφωνο το οποιο θα εχει γυρω στα 15-20 ευρω.......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις χθες το πήρε και η κοπέλα μου το z610.Πάρα πολύ όμορφο αλλά εμένα με χαλάνε δυο τρεις λεπτομέρειες. Το ότι δεν έχει φλας, το πληκτρολόγιο(έχω συνηθίσει με το w810 που τα πλήκτρα είναι λίγο πιο "πεταχτά") και το ότι δεν έχει hands free!! κατά τα άλλα μια χαρά καμερούλα και οθόνη, σχετικά λεπτό(πιο λεπτό από z710 και w710 που της έλεγα εγώ να πάρει) και γενικά η κοπέλα μου είναι πολύ ευχαριστημένη.Αυτά προς το παρόν..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις χθες το πήρε και η κοπέλα μου το z610.Πάρα πολύ όμορφο αλλά εμένα με χαλάνε δυο τρεις λεπτομέρειες. Το ότι δεν έχει φλας, το πληκτρολόγιο(έχω συνηθίσει με το w810 που τα πλήκτρα είναι λίγο πιο "πεταχτά") και το ότι δεν έχει hands free!! κατά τα άλλα μια χαρά καμερούλα και οθόνη, σχετικά λεπτό(πιο λεπτό από z710 και w710 που της έλεγα εγώ να πάρει) και γενικά η κοπέλα μου είναι πολύ ευχαριστημένη.Αυτά προς το παρόν..

 

Σε τι χρώμα το πήρε;

...
Link to comment
Share on other sites

Σε τι χρώμα το πήρε;

ήθελε ροζ αλλά της είπαν ότι δεν πρόκειται να φέρουν ροζ και γαλάζιο μάλλον γύρω στα Χριστούγεννα οπότε κατέληξε στο μαύρο το οποίο ωστόσο εμένα μου άρεσε αρκετά.

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήθελα να το αγοράσω για την γυναίκα μου σε ροζ ή έστω σε μπλε, αλλά παντού λένε ότι δεν θα το φέρουν σε άλλα χρώματα εκτός από αυτό το ανθρακί. Γιατί;;;;:( :down:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το Z610 της κοπέλας μου δυστυχώς παρουσίασε το πρώτο προβληματάκι...

ενώ το συνδέω με το pc και πατάω μεταφορά αρχείων αντί να μπει σε κατάσταση αναμονής για μεταφορά αρχείων κάνει επανεκίνηση...:( :worry:

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

το Z610 της κοπέλας μου δυστυχώς παρουσίασε το πρώτο προβληματάκι...

ενώ το συνδέω με το pc και πατάω μεταφορά αρχείων αντί να μπει σε κατάσταση αναμονής για μεταφορά αρχείων κάνει επανεκίνηση...:( :worry:

απεγκαταστησε το pc suite και κατεβασε το myphonexplorer και μετα θα εισαι ok.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα των άλλων χρωμάτων(σιελ και ροζ). Σήμερα πήρα τηλ. στην Εταιρεία για να ρωτήσω για την διαθεσιμότητά τους(λόγω γυναίκας γαρ). Μια κοπέλα μου απάντησε ότι δεν έχει ενημέρωση:confused:! για το αν θα έρθουν!! Την ρωτάω, αν θα πάρω το κινητό από άλλη χώρα της Ε.Ε. θα έχω υποστήριξη; Ρωτάει κάποιον άλλον και μου απαντά:"Όχι γιατί οι κανόνες λένε πως το κινητό θα πρέπει να είναι πανομοιότυπο μ' αυτά που κυκλοφορούν από την Εταιρεία στην Ελλάδα γιατί αλλιώς δεν θα υπάρχουν ανταλλακτικά"!!!:blink: :blink: :confused: :confused:

Ας γελάσω!! :lol: :lol: :lol:

Σαν να έχουν ξεφύγει λίγο εκεί μέσα...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Τι να πεις? Και εγώ το W810 το ήθελα σε λευκό και κατάφερα να το πάρω εδώ και μερικές μέρες ενώ το κινητό σε μαύρο κυκλοφορεί νομίζω περίπου ένα χρόνο... Δεν θέλω να είμαι απαισιόδοξος αλλά.....
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση...

έχει flight mode το κινητό?μπαίνει δηλαδη σε όλα τα μενου χωρίς να έχεις σήμα?

η μόνο στο mp3 player?

 

μπαίνεις κανονικά σε όλα τα μενού..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγώ αυτό το κινητό... Πολύ όμορφο εξωτερικά, αδιάφορο εσωτερικά. Κατά τα άλλα... απλώς όπως όλα τα Sony Ericsson...
Link to comment
Share on other sites

-H κάμερά του είναι πολύ ικανοποιητική με φως της ημέρας,καλύτερη από του W710i,και απορώ κανένας που δεν το έχει αναφέρει....

-Βέβαια η οθόνη του είναι μια από τα ίδια για SE,και η απουσία ραδιοφώνου το μειώνει,αλλά κερδίζεις από ποιότητα επικοινωνίας,που δεν με έχει προδώσει ως τώρα τόσο με Cosmote όσο με Vodafone (και σε 3G)

-Η συσκευή που έχω είναι made in France,που είχα να δώ συσκευή από εκεί από το Ζ600 και είναι αρκετά ποιοτική επιπέδου SE Japan-Μπορεί να ποστάρει κανείς η δική του συσκευή από που είναι ;

Link to comment
Share on other sites

απεγκαταστησε το pc suite και κατεβασε το myphonexplorer και μετα θα εισαι ok.:)

 

το έκανα αλλά τίποτα...μόλις συνδέω το κινητό και πατάω μεταφορά αρχείων το κινητό κάνει επανεκίνηση..Και το δοκίμασα και σε άλλους 2 υπολογιστές και συμβαίνει ακριβώς το ίδιο..:cry:

ασε που χθες παρουσίασε και πρόβλημα στις κλήσεις, ενώ καλούσε έναν αριθμό αμέσως μετά ο αριθμός που καλούσα δεν εμφανιζόταν στους κληθέντες αριθμούς. Αυτό προς το παρόν ξεπεράστηκε αφού το έκλεισα 2 φορές. Ξέρετε αν υπάρχει κάποια αναβάθμιση ηδη;

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

το έκανα αλλά τίποτα...μόλις συνδέω το κινητό και πατάω μεταφορά αρχείων το κινητό κάνει επανεκίνηση..Και το δοκίμασα και σε άλλους 2 υπολογιστές και συμβαίνει ακριβώς το ίδιο..:cry:

ασε που χθες παρουσίασε και πρόβλημα στις κλήσεις, ενώ καλούσε έναν αριθμό αμέσως μετά ο αριθμός που καλούσα δεν εμφανιζόταν στους κληθέντες αριθμούς. Αυτό προς το παρόν ξεπεράστηκε αφού το έκλεισα 2 φορές. Ξέρετε αν υπάρχει κάποια αναβάθμιση ηδη;

Δεν ξερω εαν εχει βγει νεο update,πηγαινε'το στο service της περιοχης σου γιατι εχει σοβαρο προβλημα το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και Καλη Χρονια σε ολους!

 

Εγω το παραγγειλα σημερα σε ροζ απο Ιταλια :happy:

Το σκεφτομαι πολλες μερες γιατι εχει μενου tim, ομως η δελεαστικη τιμη του (199ευρω) με βοηθησε να τ'αποφασισω! Ελπιζω μεχρι την Τεταρτη να το εχω και να του αφησω τις πρωτες του δαχτυλιες!

Link to comment
Share on other sites

Η μαμα μου το θελει σε ροζ και πραγματι δεν λενε να το φερουν... Μα καλα,γιατι δεν τα φερνουν ολα τα χρωματα? Η εστω, ακομα και αν δεν τα εχουν στο μαγαζι, ας μπορουν να το παραγγειλουν για να φτασει καποτε σε εμας αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ που θελουμε!:!:
''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, δεν καταλαβαινω γιατι δε φερνουν και στην Ελλαδα ολα τα χρωματα, ειδικα σε μοντελα οπως το συγκεκριμενο που βασιζονται πολυ στο χρωμα για να πουλησουν...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τελικά σήμερα πήγα το κινητό της κοπέλας μου στη Vodafone και ανέφερα τα προβλήματα που έχει(επαννεκίνηση όταν το συνδέω με τον υπολογιστή, χαμένες κλήσεις και κληθέντες αριθμοί, "κολλήματα") και μου είπαν θα το στείλουν για επισκευή και θα περιμένω καμιά δεκαριά μέρες. Όταν ρώτησα για αντικατάσταση συσκευής μου είπαν ότι αντικατάσταση στα έρικσον γίνεται μόνο μέσα σε 24 ώρες;! Ισχύει κάτι τέτοιο ρε παιδιά ή μου είπε μεγάλη μπαρούφα;

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

τελικά σήμερα πήγα το κινητό της κοπέλας μου στη Vodafone και ανέφερα τα προβλήματα που έχει(επαννεκίνηση όταν το συνδέω με τον υπολογιστή, χαμένες κλήσεις και κληθέντες αριθμοί, "κολλήματα") και μου είπαν θα το στείλουν για επισκευή και θα περιμένω καμιά δεκαριά μέρες. Όταν ρώτησα για αντικατάσταση συσκευής μου είπαν ότι αντικατάσταση στα έρικσον γίνεται μόνο μέσα σε 24 ώρες;! Ισχύει κάτι τέτοιο ρε παιδιά ή μου είπε μεγάλη μπαρούφα;

Δεν εκανες καλα που το πηγες στην Vodafone...επρεπε να πας κατευθειαν σε service της SE.αναβαθμιση θα θελει το κινητο.τσαμπα θα περιμενεις τοσες μερες.!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανες καλα που το πηγες στην Vodafone...επρεπε να πας κατευθειαν σε service της SE.αναβαθμιση θα θελει το κινητο.τσαμπα θα περιμενεις τοσες μερες.!

 

Δεν υπάρχει service της SE στην πόλη μου...:mad:

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει service της SE στην πόλη μου...:mad:

να πηγαινες στα Γιαννενα,μια ωριτσα δρομος ειναι..:)

παντως εαν σου το φερουν πισω σε δεκα μερες εισαι τυχερος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...