Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

molis egina kai go enas eutixismenos agorasths tou timhmenou euloghmenou,P990:) 0 agios basilis mou to fere sthn ora tou.Akribos ta XRISTOUGENNA to brhka kato apo to dentro:happy: : KAI TO ESKISA:D

ok to kinhtouli einai panemorfo an kai h camera den th brika toso cool:mad:

anyway mia erotisi.Xtes foresa ena tzin to opoio h tseph htan sxismenh kai ebala ekei thn pena tou p990 alla paei h pena paei paei sto dromo.

meta phra thn extra pena pou xe to kouti.alla eno eimoun cinema kai epeza tabli perimenontas na arxisei h tainia,h pena mou glustra kai peftei kato apo ena kathisma.Den mporousa na th piaso me tipota, giati htan duskolo na to piaso me to xeri:( .Paei kai h extra pena:X .Xtes pali bazo to usb calodio sth sakoula me ena periodiko pou xa :D to bala katalathos.pao sthn kafeteria,kai afou pino ton kafe kai feugo,blepo pos xexasa thn sakoula:confused: .Trexo pali sth kafeteria alla mapala.Kapios thn phre th sakoula:mad: Kai shmera dil prin mish ora,den mporo na bro to cd rom me to desktop suite.PAEI KAI TO CD ROM:ninja:

DHLADH PHRA TO P990 KAI EXASA OLA TA EXARTHMATA TOU KOUTIOU

apo pou to katebazo to desktop suite???pls heeeeeeeeeeeeeeeelp

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά στον μήνα επάνω μου κόλλησε ...

... μετά από 3G Video Κλήση, και δυστυχώς δεν ξεκόλλησε με τίποτα. :(

Υπάρχει συνδυασμός πλήκτρων για soft reset, Reset, ή Hard Reset ???

 

Στέφανος.

 

Κρατάς πατημένο για 10 δευτερόλεπτα το πλήκτρο ενεργοποίησης.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

molis egina kai go enas eutixismenos agorasths tou timhmenou euloghmenou,P990:) 0 agios basilis mou to fere sthn ora tou.Akribos ta XRISTOUGENNA to brhka kato apo to dentro:happy: : KAI TO ESKISA:D

ok to kinhtouli einai panemorfo an kai h camera den th brika toso cool:mad:

anyway mia erotisi.Xtes foresa ena tzin to opoio h tseph htan sxismenh kai ebala ekei thn pena tou p990 alla paei h pena paei paei sto dromo.

meta phra thn extra pena pou xe to kouti.alla eno eimoun cinema kai epeza tabli perimenontas na arxisei h tainia,h pena mou glustra kai peftei kato apo ena kathisma.Den mporousa na th piaso me tipota, giati htan duskolo na to piaso me to xeri:( .Paei kai h extra pena:X .Xtes pali bazo to usb calodio sth sakoula me ena periodiko pou xa :D to bala katalathos.pao sthn kafeteria,kai afou pino ton kafe kai feugo,blepo pos xexasa thn sakoula:confused: .Trexo pali sth kafeteria alla mapala.Kapios thn phre th sakoula:mad: Kai shmera dil prin mish ora,den mporo na bro to cd rom me to desktop suite.PAEI KAI TO CD ROM:ninja:

DHLADH PHRA TO P990 KAI EXASA OLA TA EXARTHMATA TOU KOUTIOU

apo pou to katebazo to desktop suite???pls heeeeeeeeeeeeeeeelp

 

πρεπει να γραφτεις στο βιβλιο γκινες

προσεχε μη χασεις και το κιν φιλε μου γιατι μετα δεν γινεται τιποτα

εγ παντως την καμερα την εχω σε μεγαλη εκτιμηση ακομα και αν τη συγκριση την κανω με το w900 το οποιο,για μενα παντα,εχει μια απο τις καλυτερες

οσο για το suite πηγαινε στο site Της ericsson και θα το βρεις εκει

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

to pc suite den to brika sto site tis se.Mporei na mou to dosei kaneis me pm h sto manolisvar@hotmail.com?h kana link gia na to kano download ,
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

to pc suite den to brika sto site tis se.Mporei na mou to dosei kaneis me pm h sto manolisvar@hotmail.com?h kana link gia na to kano download ,

 

Και αυτό τί είναι;

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10336

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

kseri kanes pedia til.apo service sony stin thesaloniki??k pou konta ine?se pia periohi??

giati eho to m600 kano anavathmisi k kani downolad mono to 30% k egathista mono afto..apotelesma to til na ine sfera alla na lipoun pola

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΜΟ SERVICE SONYERICSSON 'MOBITEL'

2310500001

Δωδεκανήσου 13

 

(Λιγο πιο κατω απο τα κεντρικα της αστυνομίας στο βαρδάρη κοντα στα δικαστηρια..)

 

http://img208.imageshack.us/img208/3052/dsc03783nh4.jpg

 

Eλπιζω να βοηθησα :)

Mπορει να συναντηθουμε εκει :p

Aκομα να μου φέρει τα ανταλλακτικα η ΣΕ......:mad:

 

*Ok για τα Games :)Θα περιμένω mail !

Link to comment
Share on other sites

 

 

ακριβως αυτο σου ελεγα μανωλη(χρονια πολλα κιολας)

με προλαβες nos

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

molis egina kai go enas eutixismenos agorasths tou timhmenou euloghmenou,P990 0 agios basilis mou to fere sthn ora tou.Akribos ta XRISTOUGENNA to brhka kato apo to dentro:happy: : KAI TO ESKISA:

ok to kinhtouli einai panemorfo an kai h camera den th brika toso cool:mad:

anyway mia erotisi.Xtes foresa ena tzin to opoio h tseph htan sxismenh kai ebala ekei thn pena tou p990 alla paei h pena paei paei sto dromo.

meta phra thn extra pena pou xe to kouti.alla eno eimoun cinema kai epeza tabli perimenontas na arxisei h tainia,h pena mou glustra kai peftei kato apo ena kathisma.Den mporousa na th piaso me tipota, giati htan duskolo na to piaso me to xeri .Paei kai h extra pena.Xtes pali bazo to usb calodio sth sakoula me ena periodiko pou xa :D to bala katalathos.pao sthn kafeteria,kai afou pino ton kafe kai feugo,blepo pos xexasa thn sakoula:confused: .Trexo pali sth kafeteria alla mapala.Kapios thn phre th sakoula:mad: Kai shmera dil prin mish ora,den mporo na bro to cd rom me to desktop suite.PAEI KAI TO CD ROM

DHLADH PHRA TO P990 KAI EXASA OLA TA EXARTHMATA TOU KOUTIOU

apo pou to katebazo to desktop suite???pls heeeeeeeeeeeeeeeelp

 

Πωπω με πεθανες μιλαμε!Διαβασα το ποστ σου και εχω πεθανει:lol: :lol: :lol:

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Re paidia eiste efxaristimenoi apo p990i? giati skeftomai na to agorasw.Telika poso einai i timi t?

Σε γενικες γραμμες ειναι καλο τηλεφωνο αν δεν ειχες κατι αναλογο στο παρελθον θα εντυπωσιαστεις.... Απλα γκρινιαζουμε λιγο γιατι το P990 εχει εμφανισει καποιες "παιδικες ασθενιες" που δεν τις περιμεναμε ! Για την ακριβεια ουτε το P800 δεν ειχε τετοια προβληματα που ηταν η πρωτη προσπαθεια της SE να φτιαξει κατι τετοιο. Η τιμη του ειναι 589 αλλα αν ψαξεις λιγο ισως το βρεις και φθηνοτερα

jzand
Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο για 10 δευτερόλεπτα το πλήκτρο ενεργοποίησης.

 

ΟΚ ευχαριστώ θα το έχω υπόψιν μου ... :D

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανενας καρτα μνημης 4 Giga?

λεω να παω να αγορασω μια αυριο.

sandisk Η' sony?

εχουν διαφορα και σε τι,αν γνωριζει καποιος

τη διαβαζει ομως κανονικα ε?δεν εχει προβλημα

υπαρχει καμια περιπτωση να κανει το τηλ πιο αργο?

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανενας καρτα μνημης 4 Giga?

λεω να παω να αγορασω μια αυριο.

sandisk Η' sony?

εχουν διαφορα και σε τι,αν γνωριζει καποιος

τη διαβαζει ομως κανονικα ε?δεν εχει προβλημα

υπαρχει καμια περιπτωση να κανει το τηλ πιο αργο?

Δεν εχει προβλημα δουλευει

jzand
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες ειναι καλο τηλεφωνο αν δεν ειχες κατι αναλογο στο παρελθον θα εντυπωσιαστεις.... Απλα γκρινιαζουμε λιγο γιατι το P990 εχει εμφανισει καποιες "παιδικες ασθενιες" που δεν τις περιμεναμε ! Για την ακριβεια ουτε το P800 δεν ειχε τετοια προβληματα που ηταν η πρωτη προσπαθεια της SE να φτιαξει κατι τετοιο. Η τιμη του ειναι 589 αλλα αν ψαξεις λιγο ισως το βρεις και φθηνοτερα

Εγώ πήρα το Σάββατο το κινητό κοντά 550 ευρώ από την Ηλεκτρονική Αθηνών.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εδωσα ανταλλαγη ενα hp6515 ipaq για να παρω το p990i.τωρα νοσταλγω το pocket pc μου που ειχε πληθωρα εφαρμογων και μαματο gps.δε λεω σαν τηλεφωνο ειναι πολυ καλο αλλα απο χρηση pda ειναι μεγαλη μουφα.τι να την κανεις την καμερα και το media player αν δεν εχει τον αριθμο των εφαρμογων που ειχαν τα uiq 2.κ μη μου πειτε πως ειναι νωρις ακομα....οι περισσοτερες εφαρμογες που κυκλοφορουν καθε αλλο παρα χρησιμες ειναι.ασε την μαπα που φαγαμε ολοι μας με το αναμενομενο firmware.ελπιζω ο χρονος να μας δικαιωσει ολους μας γιατι το κινητο εχει πολλες δυνατοτητες αλλα ακομα δυστυχως δεν εχουμε δει τιποτα.ελπιζω το προβλημα με τα ελληνικα να λυθει συντομα.βαρεθηκα να γραφω greeklish.κ αντε οι φιλοι μου δεν εχουν προβλημα.οταν στελνω στον πατερα μου η στην μητερα μου μυνημα ειναι σαν να τους γραφω κινεζικα.μακαρι να γυριζα τον χρονο πισω και να μην εκανα αυτην την αναταλαγη.πιστευα πως το p990i θα ηταν κατι καλυτερο απο το p910i που ηταν ενα απολυτο εργαλειο.εγω προτεινω στους επιδοξους αγοραστες του p990i να μην το αγορασουν.τουλαχιστον ακομα.το 70% θα απογοητευτει.αλλο θα περιμενουν και αλλο θα διαπιστωσουν.ολα αυτα φιλικα.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εδωσα ανταλλαγη ενα hp6515 ipaq για να παρω το p990i.τωρα νοσταλγω το pocket pc μου που ειχε πληθωρα εφαρμογων και μαματο gps.δε λεω σαν τηλεφωνο ειναι πολυ καλο αλλα απο χρηση pda ειναι μεγαλη μουφα.τι να την κανεις την καμερα και το media player αν δεν εχει τον αριθμο των εφαρμογων που ειχαν τα uiq 2.κ μη μου πειτε πως ειναι νωρις ακομα....οι περισσοτερες εφαρμογες που κυκλοφορουν καθε αλλο παρα χρησιμες ειναι.ασε την μαπα που φαγαμε ολοι μας με το αναμενομενο firmware.ελπιζω ο χρονος να μας δικαιωσει ολους μας γιατι το κινητο εχει πολλες δυνατοτητες αλλα ακομα δυστυχως δεν εχουμε δει τιποτα.ελπιζω το προβλημα με τα ελληνικα να λυθει συντομα.βαρεθηκα να γραφω greeklish.κ αντε οι φιλοι μου δεν εχουν προβλημα.οταν στελνω στον πατερα μου η στην μητερα μου μυνημα ειναι σαν να τους γραφω κινεζικα.μακαρι να γυριζα τον χρονο πισω και να μην εκανα αυτην την αναταλαγη.πιστευα πως το p990i θα ηταν κατι καλυτερο απο το p910i που ηταν ενα απολυτο εργαλειο.εγω προτεινω στους επιδοξους αγοραστες του p990i να μην το αγορασουν.τουλαχιστον ακομα.το 70% θα απογοητευτει.αλλο θα περιμενουν και αλλο θα διαπιστωσουν.ολα αυτα φιλικα.

 

k ego griniaris ime pros tin sony alla min trelathoume,apo afto pou ihes an ine afto pou katalava diladi to p990 ine kalitero

oso gia efarmoges vrika se 1 site apires apla den itan dorean..dorean den iparhoun poles na agorasis ehi

Link to comment
Share on other sites

το θεμα των εφαρμογων θα λυθει γρηγορα ειτε *****ed ειτε να αγοραζεις

αν και για το δευτερο οπως ανεφερε ο φιλοσ πιο πανω εχουν βγει αρκετες

 

σιγουρ τα ppc εχουν πολυ μεγαλυτερο αριθμο εφαρμογων αλλα οπως ειπες και εσυ ειναι Ppc και οχι τηλεφωνα.

 

και εγω τα εχω δουλεψει και τα 2

το 990 υπερτερει στη καμερα,μουσικη(γενικα στα Multimedia θεματα),

στην λειτουργεια του ως τηλεφωνο

και εχει αρκετες αξιοπρεπης εφαρμογες

πιστευω πως αν το αναμενομενο firmware ανταποκριθει στις απαιτησεις μας

πολλοι θα αλλαξουν γνωμη(βαζω και εμενα μεσα σε αυτους)

 

αν οχι θα απογοητευτουμε ακομα περισσοτερο

 

εξαλλου βασικο κριτηριο ειναι και οι απαιτησεις που εχει ο καθενας απο μας που αγοραζει ενα κιν,Ppc,pda η' οτιδηποτε αλλο

δεν μπορω να θελω τρομερη καμερα,σε βιντεο και φωτο και αντι να παρω το ν93 να παρω το s100(to opoio Και εχω) και μετα να λεω οτι το κιν ειναι μαπα!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

pedia katebasa to pc suite ap to site ths se opos mou pate,alla tora otan pao na to kano install to prog,mou bgazei to munhma.To leitourgiko sas den einai eparkes gia to pc suite gia smartphones.To susthma den exei tropopoithei.kati tetio.Kai den mporo na to egkatasthso.Giati symbainei auto?

kai kati akoma pos kano xrhsh wifi?? patao to eikonidio gia wifi kai meta to scan ?kai ti ginete meta?? thanks:)

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ισως να μην εχεις χωρο στο pc,ισως να μην εχεις αρκετη μνημη γιατι η ελαχιστη μνημη ram που απαιτει ειναι γυρω στα 225,ισως να το μπλοκαρει το firewall

αυτοι ειναι οι πιο συνηθισμενοι λογοι

οσο για το wifi ετσι ειναι οπως τα λες

απλα αν εχεις βαλει το wifi να μην εναι ελευθερο σε ολους και εχεις καποιο κωδικο θα χρειαστει αυτος ο κωδικος

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ όντας χρήστης και Windows Mobile (και σκέτο PPC, και PPC Phone, και Smartphone), καθώς και χρήστης UIQ 2 και πρόσφατα UIQ 3 (P990), έχω να πω ότι τα πράγματα με το P990 δεν είναι τόσο τραγικά όσο παρουσιάζονται. Έχει πρόβλημα διαχείρισης μνήμης (το σοβαρότερο πρόβλημά του) καθώς και κάποια μικρά bugs, αλλά πιστεύω ότι αυτά δεν είναι λόγοι να κατακρίνεται έτσι το κινητό. Έχει πάρα πολύ καλή κάμερα, πολύ χρηστικό media player, καλό λειτουργικό σύστημα. Αλλά δεν γίνεται σύγκριση μεταξύ UIQ3 και WM. Τα κινητά με WM έχουν πολύ περισσότερες εφαρμογές, αλλά είναι λιγότερο τηλέφωνα απότι τα UIQ. Όλα έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά τους. Εγώ έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό ως τώρα. Το μόνο που μου λείπει είναι πλήθος εφαρμογών.

 

 

 

ΥΓ Ξέρει κανείς γιατί στο Update Service μου βγάζει Incompatible Macromedia Version; Έχω εγκαταστήσει τις τελευταίες εκδόσεις Flash και Shockwave Player!

Link to comment
Share on other sites

pedia katebasa to pc suite ap to site ths se opos mou pate,alla tora otan pao na to kano install to prog,mou bgazei to munhma.To leitourgiko sas den einai eparkes gia to pc suite gia smartphones.To susthma den exei tropopoithei.kati tetio.Kai den mporo na to egkatasthso.Giati symbainei auto?

kai kati akoma pos kano xrhsh wifi?? patao to eikonidio gia wifi kai meta to scan ?kai ti ginete meta?? thanks:)

χρειαζεται το service pack 2 για να μπορεσεις να κανεις εγκατασταση

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

noone τα ειπες πολυ καλα

ακριβως αυτη ειναι και η δικη μου αποψη

και να σημειωσω οτι σε περιπτωση που το update ειναι

αναλογο των προσδοκιων μας θα ειναι ενα απο τα κλυτερα τηλεφωνα ever

συμφωνα με τα τωρινα δεδομενα παντα

 

οσο για το update πραγματικα δεν ξερω τι γινεται

και εμενα μου βγαζει ενα προβλημα το οποιο δεν καταφερα να

διορθωσω και το εκανα στο Pc ενος φιλου μου

failed checking latest version μου ελεγε η κατι τετοιο

ενω οχι μονο το κατεβαζα απο το site δεν το εκανα save αλλα run

και δεν ειδα ουτε τοτε φως

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ όντας χρήστης και Windows Mobile (και σκέτο PPC, και PPC Phone, και Smartphone), καθώς και χρήστης UIQ 2 και πρόσφατα UIQ 3 (P990), έχω να πω ότι τα πράγματα με το P990 δεν είναι τόσο τραγικά όσο παρουσιάζονται. Έχει πρόβλημα διαχείρισης μνήμης (το σοβαρότερο πρόβλημά του) καθώς και κάποια μικρά bugs, αλλά πιστεύω ότι αυτά δεν είναι λόγοι να κατακρίνεται έτσι το κινητό. Έχει πάρα πολύ καλή κάμερα, πολύ χρηστικό media player, καλό λειτουργικό σύστημα. Αλλά δεν γίνεται σύγκριση μεταξύ UIQ3 και WM. Τα κινητά με WM έχουν πολύ περισσότερες εφαρμογές, αλλά είναι λιγότερο τηλέφωνα απότι τα UIQ. Όλα έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά τους. Εγώ έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό ως τώρα. Το μόνο που μου λείπει είναι πλήθος εφαρμογών.

 

 

 

ΥΓ Ξέρει κανείς γιατί στο Update Service μου βγάζει Incompatible Macromedia Version; Έχω εγκαταστήσει τις τελευταίες εκδόσεις Flash και Shockwave Player!

Το P990 μπορει να εχει λιγες εφαρμογες αλλα θεωρω πως ειναι πιο ουσιαστικες και πιο ποιοτηκες απο τις αντιστοιχες που ειχαν οι προκατοχοι του αν και καποια στιγμη πιστευω πως οι εταιριες θα δημιουργησουν εκδοσεις και για UIQ 3 των προγραμματων που ολοι εχουμε δοκιμασει παλαιοτερα... Παντος οσοι εχουν παρακολουθησει την σειρα "P" θα θυμονται καλα πως για να δουμε εφαρμοφες για το P800 περιμεναμε μεχρι να βγει το P900........... Κατι τετοιο θα γινει και τωρα, γι'αυτο οταν με το καλο θα παρουσιαστει κατι νεοτερο (P1000????) ας μην αρχισουμε ολοι να αγοραζουμε σαν τρελοι

jzand
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...