Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το θεμα με τις θηκες πηρα και εγω μια Crystal Clear και πρεπει να ομολογησω οτι ειναι μια παρα πολυ ομορφη θηκη, αλλα τελικα παρεμεινα πιστος στη Hama καθως προστατευει απο παντου τη συσκευη σε περιπτωση πτωσης. Τη Crystal Clear την εκανα δωρο σε ενα φιλαρακι τελικα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το προβλημα που λες οντως παρατηρησα πως το αναφερουν αρκετοι εδω και δευτερον το παρατηρησα στο κινητο του πατερα μου,δηλαδη το Μ600.Σοβαρο θα λεγα,γιατι κι εγω φρικαρα μολις το διαπιστωσα σημερα.Ακομα προβλημα με χαρακτηρες ;;;τοσα χρονια εχει αυτο το θεμα...

Αληθευει οτι υπηρξαν ελαττωματικες στην καμερα παρτιδες ;

Παντως δεν με ενθαρρυνουν ολα αυτα για την αγορα του...Μαλλον σε Ν73 θα καταληξουμε... :(

 

 

Απ'ότι είπαν αρκετά παιδιά εδώ, υπήρξαν ορισμένες παρτίδες με προβληματική κάμερα (δεν λειτουργούσε σωστά το autofocus με αποτέλεσμα θολές φώτο..).

Όσον αφορά τα του "λειτουργικού" προβλήματα, τα γνώριζα κι εγώ πριν το πάρω αλλά δεν πτοήθηκα...:) . Ξέροντας την SE αρκετά χρονάκια ΠΟΤΕ δεν με απογοήτευσε με κάποια συσκευή της οπότε ΔΕΝ πιστεύω ότι θα το κάνει τώρα.

Στο επόμενο update ΘΕΛΩ να πιστεύω ότι θα πάψουμε να συζητάμε τόσο για τα προβλήματα του ,όσο για τις ΜΕΓΑΛΕΣ δυνατότητες του..:rolleyes:

Οι οποίες είναι αρκετές...

 

Εγώ σου προτείνω να κάνεις αυτό που με παρότρυνε και μένα να κάνω ο "mpampir" (άσχετα αν εγώ δεν το έκανα...:p ), να περιμένεις δηλ. μέχρι τις αρχές Δεκεμβρίου τότε που θα βγει το καινούριο firmware...

Και από κει και πέρα βλέποντας εντυπώσεις από μας, κρίνεις και αποφασίζεις...

 

Φιλικά...:)

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Τελικώς κατέληξα στο Ν93 της ΝΟΚΙΑ, διότι και το δευτερο τηλ μου βγήκε προβληματικό. Αν λυθούν τα προβλήματα, δεν το συζητώ.....το πήρα ξανά...

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Μια υπεύθυνη απάντηση.

Τελικά έχει δυνατότητα CallRecorder η όχι.

Η Sony Ericsson λέει έχει, τι ισχύει

:kill: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορείτε να μου πείτε αν μέσω του wlan μπορώ να μπω στο ιντερνετ από το κινητό χωρίς χρέωση, κ αν ναι με ποιο τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

476 ευρω εριξε την τιμη του η microland.Υπερβολικα δεν επεσε η τιμη του και πολυ συντομα?:confused:
Link to comment
Share on other sites

476 ευρω εριξε την τιμη του η microland.Υπερβολικα δεν επεσε η τιμη του και πολυ συντομα?:confused:

 

Επειδή αυτό έχει επαναληφθεί πολλές φορές να ξεκαθαρίσουμε κάτι: Με Ή Χωρίς φπα? Διότι η πιο φθηνή τιμή που έχω βρεί μέχρι τώρα είναι: 540 τελική.Και περιέργως 476χ1,19=566,44ε , τυχαίο?

[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

Μια υπεύθυνη απάντηση.

Τελικά έχει δυνατότητα CallRecorder η όχι.

Η Sony Ericsson λέει έχει, τι ισχύει

 

Αν έχει το έχουν πολύ καλά κρυμμένο γιατί μέχρι τώρα δεν το έχει βρει κανένας μας ;) :superman:

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό έχει επαναληφθεί πολλές φορές να ξεκαθαρίσουμε κάτι: Με Ή Χωρίς φπα? Διότι η πιο φθηνή τιμή που έχω βρεί μέχρι τώρα είναι: 540 τελική.Και περιέργως 476χ1,19=566,44ε , τυχαίο?

 

Eγω προσωπικα οταν αναφερω τιμες τις λεω ΠΑΝΤΑ με ΦΠΑ αλλιως δεν εχει νοημα.476 λοιπον τελικη εχει!Ριξε μια ματια http://www.eml.gr

Link to comment
Share on other sites

οντως 476 το εχουν και δεν παραξενευομαι κα8ολου απο την microland...και εγω ειχα ακουσει εναν φιλο εδω μεσα και το αγορασα στις 28.9 απο το την microland στο mall στην τιμη των 582 οταν τα αλλα καταστηματα το ειχαν ακομα στα 650 +...μια παρατηρηση μονο...λιγες μερες μετα απο την αγορα, περιπου μια εβδομαδα...ειχαν πεσει οι τιμες στα ιδια επιπεδα και στο πλαισιο...οποτε δεν αποκλειεται να συμβει και αυτη τη φορα...

αλλα μου κανει μεγαλη εντυπωση μια τοσο αναμενομενη συσκευη να πεφτει η τιμη με τετοιο ρυθμο...ή κανει τρελες πωλησεις (!!!!!!!) ή κατι αλλο παιζει...

Link to comment
Share on other sites

afisa to p990i stin basei fortiseis (gia na fortisei ) 2 fortisi (6 ores stin bazi tou kai tpt i mpataria menei sto 90 %) prepei na to fortizw klisto i anoixto (ayti einai i aporia mou ) ta neyra mou pou einai ta aspromayra :P monofonika kitita sfiria :DP

tosa lefta gia kagkela

tosa kagkela gia ta lefta

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορείτε να μου πείτε αν μέσω του wlan μπορώ να μπω στο ιντερνετ από το κινητό χωρίς χρέωση, κ αν ναι με ποιο τρόπο?

 

Φυσικά και μπορείς να μπεις χωρίς χρέωση αν κάνεις σύνδεση σε προσωπικό δίκτυο (WiFi Router στο σπίτι σου ή στην δουλειά). Υπάρχουν όμως και δίκτυα όπως της Forthnet ή άλλων εταιριών που για να αποκτήσεις πρόσβαση στις υπηρεσίες WiFi πρέπει να πλερώσεις :D

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να μπεις χωρίς χρέωση αν κάνεις σύνδεση σε προσωπικό δίκτυο (WiFi Router στο σπίτι σου ή στην δουλειά). Υπάρχουν όμως και δίκτυα όπως της Forthnet ή άλλων εταιριών που για να αποκτήσεις πρόσβαση στις υπηρεσίες WiFi πρέπει να πλερώσεις :D

 

περα απο αυτα,δεν υπαρχουν σημεια οπως πανεπιστημια ή ο Γρηγορης(μικρογευματα) που εχουν wlan ;δε ξερω ακριβως,επιβεβαιωση θελω.Γιατι αμα βρισκω καπου τετοια δικτυο,θα ναι ενας σοβαρος λογος να αγορασω το Ρ990

Link to comment
Share on other sites

περα απο αυτα,δεν υπαρχουν σημεια οπως πανεπιστημια ή ο Γρηγορης(μικρογευματα) που εχουν wlan ;δε ξερω ακριβως,επιβεβαιωση θελω.Γιατι αμα βρισκω καπου τετοια δικτυο,θα ναι ενας σοβαρος λογος να αγορασω το Ρ990

 

Το P990i (όπως και οποιαδήποτε άλλη φορητή συσκευή διαθέτει WiFi όπως Laptop, ppc κτλ) μπορεί να συνδεθεί σε οποιοδήποτε WiFi δίκτυο είναι ανοιχτό είτε αυτό είναι πανεπιστήμιο, Internet Cafe, μητροπολιτικό δίκτυο του δήμου όπου διαμένεις όπως επίσης και σε οποιοδήποτε άλλο ανοιχτό δίκτυο ανιχνεύσεις την ώρα που περπατάς στον δρόμο. Δηλαδή κάνοντας μια βόλτα με τα πόδια σε οποιονδήποτε δρόμο της πόλης σίγουρα θα βρεις έστω και ένα ανοιχτό WiFi κάποιου χρήστη. Στο εξωτερικό θα δεις πολλούς να αράζουν έξω από κάποιο σπίτι με τα Laptop μέσα στα αυτοκίνητα για αυτό τον λόγο :lol: Στην πόλη που μένω υπάρχουν αρκετά ανοιχτά WiFi δίκτυα και μπορείς πολύ εύκολα να κάνεις την δουλειά σου με το P990i αν δεν είσαι στο σπίτι σου. Έχει τύχει φορά που περίμενα απεγνωσμένα κάποιο e-mail αλλά δεν μπορούσα να είμαι σπίτι. Πήγα λοιπόν κάτω από ένα σπίτι που ήξερα πως υπάρχει WiFi ανοιχτό (είναι ενός φίλου) και έκανα την δουλειά μου μια χαρά. :)

Link to comment
Share on other sites

Ανετα!Δε θα ξεχασω ποτε που απεναντι απο ενα καφε καποιο σπιτι ειχε wifι και μαλιστα 10μβ γραμμη!Ε λοιπον απο εκεινη τη μερα ΟΛΟΙ οι γνωστοι μου και αρκετος φοιτητοκοσμος πηγαινε στο καφε αυτο μονο και μονο για το δωρεαν νετ που προσφεροταν καταλαθος!

Τρομερο πραγμα το wifi στο κινητο!Ειναι ενα απο τα ΜΕΓΑΛΑ + του Π990;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Το P990i (όπως και οποιαδήποτε άλλη φορητή συσκευή διαθέτει WiFi όπως Laptop, ppc κτλ) μπορεί να συνδεθεί σε οποιοδήποτε WiFi δίκτυο είναι ανοιχτό είτε αυτό είναι πανεπιστήμιο, Internet Cafe, μητροπολιτικό δίκτυο του δήμου όπου διαμένεις όπως επίσης και σε οποιοδήποτε άλλο ανοιχτό δίκτυο ανιχνεύσεις την ώρα που περπατάς στον δρόμο. Δηλαδή κάνοντας μια βόλτα με τα πόδια σε οποιονδήποτε δρόμο της πόλης σίγουρα θα βρεις έστω και ένα ανοιχτό WiFi κάποιου χρήστη. Στο εξωτερικό θα δεις πολλούς να αράζουν έξω από κάποιο σπίτι με τα Laptop μέσα στα αυτοκίνητα για αυτό τον λόγο :lol: Στην πόλη που μένω υπάρχουν αρκετά ανοιχτά WiFi δίκτυα και μπορείς πολύ εύκολα να κάνεις την δουλειά σου με το P990i αν δεν είσαι στο σπίτι σου. Έχει τύχει φορά που περίμενα απεγνωσμένα κάποιο e-mail αλλά δεν μπορούσα να είμαι σπίτι. Πήγα λοιπόν κάτω από ένα σπίτι που ήξερα πως υπάρχει WiFi ανοιχτό (είναι ενός φίλου) και έκανα την δουλειά μου μια χαρά. :)

 

Τι ωραια που τα περιγραφεις....βεβαια στη Θεσσαλονικη δε ξερω ποσο μπορει να ισχυει αυτο.Παντως ειναι ενα καλο χαρακτηριστικο και μεγαλο + για το αν θελησω να το αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

Xairete. Vrika tixaia to site k telika einai poli kalo forum gia kinita k diktia. Eimai neos k tha ithela voithia opoios borei k exei oreksi. Molis peira tin sikeui (P990i) k exo kaboses erotiseis. Episeis an borei kapoios na mou lisei merikes apories gia WLAN pou exei epafei me to thema. Euxaristo ek ton proteron k perimeno mail (me attachement kana kalo theme :D ).
[sIGPIC][/sIGPIC]purpledragon9983 - yahoo*gr
Link to comment
Share on other sites

Enoeite pos to exo idi kanei. Den einai i proti fora pou exo epafi me tin texnologia :P. Anyway. To kirios prob mou einai me to WLAN opote here is the question.

 

Stin perioxi trigiro apo Syntagma iparxei WLan me onoma 3com. Sto diktio auto sindethika proti fora tixaia prin 1 mina peripou meso laptop xoris na mou zitithoun username k pass. Dokimazo loipon to idio me to kinito mou apo tin idia topothesia. To diktio entopizetai alla gia den boro na sindetho gia kapoio logo. Fantazomai exei na kanei me tis rithmiseis opote auto pou thelo na rotiso einai an kapoios exei kanei auti tin sindesi me to kinito tou oste na mou steilei tis rithmiseis. (an pezei rolo exo diktio TIM).

 

Thanks ek ton proteron k gia to endiaferon kai help.

[sIGPIC][/sIGPIC]purpledragon9983 - yahoo*gr
Link to comment
Share on other sites

xi xi Παιδια ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!! το εχω απο χθες και δουλευει ΑΨΟΓΑ! Μακραν καλύτερο απο το P910 σε ολα
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

xi xi Παιδια ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!! το εχω απο χθες και δουλευει ΑΨΟΓΑ! Μακραν καλύτερο απο το P910 σε ολα

 

jig doulepse to kala na mas peis entupwseis !

Link to comment
Share on other sites

Eγω προσωπικα οταν αναφερω τιμες τις λεω ΠΑΝΤΑ με ΦΠΑ αλλιως δεν εχει νοημα.476 λοιπον τελικη εχει!Ριξε μια ματια http://www.eml.gr

 

Την είχα δει κι εγώ την τιμή των €476 και δεν μπορούσα να το πιστέψω! Φαίνεται όμως πως ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό, προφανώς θα είχε γίνει κάποιο λάθος, γιατί η τιμή άλλαξε σε €537.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

to phra ki egw shmera.meta apo erevna agoras sto mall pio fthino to eixe o kwtsovolos 549.plaisio 580...germanos 590...to phra apo kwtsovolo fortizei akoma...elpizw na xei oso ligotera provlhmata...tha ta leme
Link to comment
Share on other sites

to phra ki egw shmera.meta apo erevna agoras sto mall pio fthino to eixe o kwtsovolos 549.plaisio 580...germanos 590...to phra apo kwtsovolo fortizei akoma...elpizw na xei oso ligotera provlhmata...tha ta leme

 

 

ante na to melethseis na mas peis entupwseis !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...