Jump to content

Πρόβλημα με usb σε φορητό


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορέσει κάποιος να απαντήσει θα με γλιτώσει από πολύ μεγάλο τρέξιμο (θα πρέπει να πάω στην αντιπροσωπεία. και η MDI και η ALMAN βρίσκονται στην άκρη του κόσμου από την Βούλα και δεν έχω μεταφορικό μέσο που σημαίνει ότι θα χρησιμοποιήσω λεωφορεία)

 

Δεν γνωρίζω τι πρόβλημα έχουν οι θύρες USB του laptop σου, ούτε μπορώ να καταλάβω από τα συμπτώματα που περιγράφεις. Ενδεχομένως να θέλει αλλαγή η μητρική (αφού το πρόβλημα δεν το προκαλεί το software, θα το προκαλεί το hardware). :)

 

Μπορώ να σου πω τα εξής (αντιγράφω από παλαιότερο post μου):

 

Τι να κάνεις:

 

1. Τηλέφωνο στην Acer: 801-50-02000 και εξήγησε την κατάσταση (μπορεί να γνωρίζουν αυτό το πρόβλημα)

 

2. Απ'ότι γνωρίζω Acer επισκευάζουν 2 εταιρείες. Η MDI και η Alman, με καλύτερα σχόλια να ακούγονται για την MDI (και πολύ άσχημα σχόλια για την Alman). Οπότε αν χρειαστεί, πήγαινέ το στην MDI.

MDI 210-4804500

ALMAN 210 2409150

Link to comment
Share on other sites

.Εδώ πάντως θεωρούσα ότι βοηθάει ο ένας τον άλλο αλλά εδώ και αρκετό καιρό δυστυχώς βλέπω το αντίθετο...

 

:rolleyes: μου φαινεται οτι ζητας και τα ρεστα...:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μην γίνονται παρεξηγήσεις, εδώ μέσα οι απαντήσεις και οι πληροφορίες δίνονται με την καλή διάθεση των μελών του forum. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να γράψει τίποτα.

 

End of story.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρήκα λύση πουθενά (έφαγα όλο το google και δεν βρήκα τίποτα, ούτε σε άλλα forums δεν βρέθηκε λύση) το πήγα για service. Πήρα την Acer, μου έδωσαν κωδικό επισκευής (γιατί λέει αλλιώς δεν μπορεί να πάει στο service :mad: ) και τους είπα να πάω στην MDI. Πήγα με τον πατέρα μου (αφού κάναμε μισή ώρα να βρούμε το κτίριο με αυτούς τους ελεϊνούς δρόμους της περιοχής) και έδωσα το φορητό. Μου είπαν ότι μέχρι την Παρασκευή θα ξέρουμε τι έχει και μετά αν χρειαστεί ανταλλακτικό εξαρτάται από το πότε θα τους το φέρουν η ημερομηνία που θα πάρω το φορητό. Είπαν ότι δεν έχουν στοκ ανταλλακτικών και όταν χρειαστεί κάτι το παραγγέλνουν!!!!!!!!!!!! Εκείνη την ώρα μετάνιωσα που δεν πήρα φορητό του Πλαισίου (σύνθεση laptop Turbo-X ) το οποίο σε μια μέρα θα το είχαν φτιάξει. Θα σκεφτώ σοβαρά να το πουλήσω αυτό που έχω (μιας και είναι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση) και να βάλω μερικά λεφτά ώστε να πάρω του Πλαισίου. Αυτά για την ώρα και θα σας κρατήσω ενήμερους για ότι συμβεί.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την αντιπροσωπεία την Πέμπτη και μου είπαν ότι το κοίταξαν και χρειάζεται αλλαγή η πλακέτα. Την έχουν παραγγείλει και μπορεί να κάνει μέχρι 20 μέρες να έρθει (από ότι είπαν οι 20 μέρες σπάνια ισχύουν) ... Είπαν ότι αν θέλω μπορώ να πάω να το πάρω και να τους το ξαναπάω όταν έρθει το ανταλλακτικό.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

An to paris omos tha se xreosi ta 15e gia to kitagma?

Από ότι είπαν όχι. Αλλά και πάλι για ποιον λόγο να πληρώσω εφόσον καλύπτει τα πάντα η εγγύηση;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρωνεις οταν υπαρχει επισκευη σε εγγυηση. Αλλωστε ποιος ο λογος να το εχεις εγγυηση. Κανεις δεν το κανει. Συνηθως μικρες χρεωσεις εχεις αμα ειναι εκτος εγγυησης και δεν θελεις να το φτιαξεις.

Host

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα,

Acer, απο οτι εχω ακουσει, ειναι συνωνυμο με τη λεξη προβληματα.

Γνωστος, αλλαξε 2 οθονες σε φορητο και τελικα το πουλησε. Ασχημα σχολια εχω αποκομισει και για το service της εταιριας στην Ελλαδα, αφου σε πολλες περιπτωσεις αναγκαζονται να στελνουν τα συστηματα στην Ιταλια για επισκευη.

 

Ευχομαι να βρεις ακρη, Δημητρη. Αλλωστε μονο ενας τροπος υπαρχει στην Ελλαδα για να κανεις την δουλεια σου, το ξερεις. Πιεσε τους.

Watch When You Stray My Friend...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...