Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Telika oloi to exoume.

Hari10 xronia polla pote tha kopseis tin tourta?

 

isos na mhn to exei o filos epeidi exei thn palia version?:confused:

euxaristo poly file greg..!:) apopse tha ginei xamos..! tha sou elega na ertheis alla einai ligo makria! austria graz.. gyro sta 1500 km!!:lol:

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σε ολα τα κινητα τοσο αργουν οι java εφαρμογες. Και στο Ν80 του ξαδερφου μου ετσι κανει.. Κατι δεν παει καλα με την εκδοση 9.1.

 

Αυτο με τα θεματα που κολλαει το κανει και σε εσας; Να αργει να βγει οταν παταω εξοδο.

 

Το smartmovie παιζει εξωτερικους srt υποτιτλους; Βαζω ταινιες με υποτιτλους, αλλα δε τις παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σε ολα τα κινητα τοσο αργουν οι java εφαρμογες. Και στο Ν80 του ξαδερφου μου ετσι κανει.. Κατι δεν παει καλα με την εκδοση 9.1.

 

Αυτο με τα θεματα που κολλαει το κανει και σε εσας; Να αργει να βγει οταν παταω εξοδο.

 

Το smartmovie παιζει εξωτερικους srt υποτιτλους; Βαζω ταινιες με υποτιτλους, αλλα δε τις παιζει.

 

auto me ta themata mou to kanei k mena..alla den einai mono to n93 pou kollaei sta themata.. k to 6600 pou eixa ekana ligh ora mexri na parei to kainourio thema..!;) h onomasia tou arxiou .srt prepei na einai idio me ths tainias... toulaxiston gia tainies sto pc etsi einai!;)

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο ομως γινεται; το εχεις δοκιμασει; Εχω το ιδιο ονομα, αλλα δεν τους δειχνει. Οσο για τα θεματα δε αναφερομαι στην ωρα που κανει να παρει το επομενο θεμα ( το παιρνει αμεσως!! ), αλλα στην ωρα που κανει να φυγει το μενου των θεματων απο την στιγμη που επιλεξω το κουμπι εξοδος, ακομα και οταν δεν εχω βαλει κανενα θεμα. Με καταλαβαινετε ή οχι;
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο ομως γινεται; το εχεις δοκιμασει; Εχω το ιδιο ονομα, αλλα δεν τους δειχνει. Οσο για τα θεματα δε αναφερομαι στην ωρα που κανει να παρει το επομενο θεμα ( το παιρνει αμεσως!! ), αλλα στην ωρα που κανει να φυγει το μενου των θεματων απο την στιγμη που επιλεξω το κουμπι εξοδος, ακομα και οταν δεν εχω βαλει κανενα θεμα. Με καταλαβαινετε ή οχι;

 

auto ennoousa k ego.. giati xrisimopieis to smartmovie k de vazeis ton DivX player?

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

pedia exw ena problima me to smartmovie sto n93.Otan paw na balw na peksi ena video den exi entasi den akougete i foni giati to kani afto?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

mia erwtisi...giati den ta ftiaxnete me to "super converter"re paidia se mp4 me poiotita dvd kai pedeueste adika???
Link to comment
Share on other sites

mia erwtisi...giati den ta ftiaxnete me to "super converter"re paidia se mp4 me poiotita dvd kai pedeueste adika???

 

ego vasika auto kano me ton total video converter.. alla exo k ton divX player egkatestimeno.. :)

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

ego vasika auto kano me ton total video converter.. alla exo k ton divX player egkatestimeno.. :)

Και εγω νομιζω οτι ο total video converter ειναι ο καλυτερος γιαυτη τη δουλεια.:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε ήδη ανακαλύψει εγώ πάντως εκεί που ήταν εχθές το βρήκα.

Πήγα λοιπόν να φτιάξω ένα mms και όταν πάτησα επιλογές είδα την επιλογή καινούργια παρουσίαση.Μπορεί να την είχα δει και προηγούμενες φορές αλλά νόμιζα πως απλώς δημιουργεί καινούργιο multimedia μύνημα.Ελα όμως που δεν είναι έτσι!:D Η παρουσίαση είναι ένα βήμα πιο πάνω από το mms(στην ιδδέα τουλάχιστον) αφού σου επιτρέπει να έχεις και διαφάνια με εικόνα αλλά και ξεχωριστή εικόνα μέσα στη διαφάνεια εμφανιζόμενη με διάφορους τρόπους καθώς και με διάφορα χρώματα.Αλλη αλλαγή που παρατηρησα είναι ότι και τα γράμματα μπορούν και αυτά με τη σειρά τους να αλλάξουν χρώμα.Το όλο καλό της υπόθεσης είναι ότι μπορείς να φτιάξεις μια σχετικά μεγάλη παρουσίαση πιάνοντας πολύ λίγο χώρο(εντάξει μπορεί να γίνει και σε ένα απλό mms αλλά όχι τόσο οργανωμένα).

Αυτό που με καίει εμένα τώρα είναι σε ποιά κινητά μπορώ να το στείλω τώρα αυτό.Εχει ιδέα κανένας ποιά άλλα κινητά υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία;(εκτός από τη σειρά Symbian 9.1που νομίζω εννοείται...).Λέτε να υποστηρίζονται και από τα Sony-Ericsson;:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.ειμαι και εγω κατοχος απο σημερα ενος νοκια ν93.Οταν τραβαω βιντεο σε συνθηκες δωματιου με αρξετο φωτισμο,φαινονται τα παντα πολυ σκουρα.οταν ενεργοποιω την καμερα τιην δευτερευουσα τοτε ολα φιανονται πολυ φοτεινα αλλα δυστηχως μπορω να βιντεοσκοπησς μονο σε χαμηλη ποιοτητα.μπορει καποιοσ να μου πει κανενα τροπο να το διορθωσω αυτο μεσω καμιας επιλογης?μηπως σε καμια αναβαθμιση μελλοντικη φτιαξει αυτο το προβλημα?στην νοκια που ροτησα παντως μου ειπαν οτι εχω την τελευταια εκδιση λογισμικου.οταν ειμαι σε εξωτερικο χωρο παντως την ημερα η βιντεοσκοπηση ειναι φοβερη οποτε θεμα προβληματος του φακου δεν τιθεται.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα με τα θεματα μου εχει σπασει τα νευρα! Γιατι δεν μου λεει καποιος κατοχος του N93 αν εχει το ιδιο προβλημα; Οταν ανοιγω το εικονιδιο "θεματα" και μετα πατησω εξοδο αργει παρα πολυ για να παει στην κεντρικη οθονη. Αν δεν εχω κανενα θεμα, τοτε βγαινει αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα με τα θεματα μου εχει σπασει τα νευρα! Γιατι δεν μου λεει καποιος κατοχος του N93 αν εχει το ιδιο προβλημα; Οταν ανοιγω το εικονιδιο "θεματα" και μετα πατησω εξοδο αργει παρα πολυ για να παει στην κεντρικη οθονη. Αν δεν εχω κανενα θεμα, τοτε βγαινει αμεσως.

 

εγω δεν εχω τετοιο προβλημα.

ενδεχεται να εχει καποιο προβλημα το θεμα που εχεις βαλει.

αμα βαλεις αλλο θεμα στο κανει αυτο??

π.χ.ενας φιλος μου που εχει και αυτος το ν93 ειχε βαλει ενα θεμα που οταν ανοιγες το ημερολογιο το τηλ.εκανε restart.οταν το εβγαλε ολα ητανε οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα με τα θεματα μου εχει σπασει τα νευρα! Γιατι δεν μου λεει καποιος κατοχος του N93 αν εχει το ιδιο προβλημα; Οταν ανοιγω το εικονιδιο "θεματα" και μετα πατησω εξοδο αργει παρα πολυ για να παει στην κεντρικη οθονη. Αν δεν εχω κανενα θεμα, τοτε βγαινει αμεσως.

 

Tωρα το δοκιμασα και γω και εχω και πολλα θεματα μεσα και βγαινει αμεσως με την εξοδο:rolleyes:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αφου με την αλλαγη του θεματοs αλλαζει ολο το περιβαλλον του τηλεφωνου και αυτη η αλλαγη κανει καποια ελαχιστα sec.Μην σκατε με το παραμικρο (lux ησυχασε)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αφου με την αλλαγη του θεματοs αλλαζει ολο το περιβαλλον του τηλεφωνου και αυτη η αλλαγη κανει καποια ελαχιστα sec.Μην σκατε με το παραμικρο (lux ησυχασε)

 

Δε λεει οταν αλλαζει θεμα,αλλα οταν μπαινει στο φακελο με τα θεματα και μετα παταει εξοδο να βγει:rolleyes:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Μα η αλλαγη του περιβαλλοντοs ολοκληρωνεται με την εξοδο τηs εφαρμογηs
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Κάθε φορά που κλείνω το κινητό μου, αυτό χάνει την ώρα και την ημερομηνία. Το σύνδεσα με τον υπολογιστή και προσπάθησα να του κάνω update αλλά μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο update για το κινητό μου. Η εκδοση του firmware που έχω στο κινητό μου είναι η 10.0.025. Τι να κάνω? Καμιά βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα με τα θεματα μου εχει σπασει τα νευρα! Γιατι δεν μου λεει καποιος κατοχος του N93 αν εχει το ιδιο προβλημα; Οταν ανοιγω το εικονιδιο "θεματα" και μετα πατησω εξοδο αργει παρα πολυ για να παει στην κεντρικη οθονη. Αν δεν εχω κανενα θεμα, τοτε βγαινει αμεσως.

 

Η μόνη λύση που σου μένει(και η πιο αποτελεσματική) είναι να πατάς το κόκκινο κουμπί και θα είσαι οκ(σε βγάζει κατευθείαν στην οθόνη αναμονής σκοτώνοντας την εφαρμογή)αν και δεν στο συνιστώ...και σε μένα θέλει 3 δευτερόλεπτα άλλα δεν αλλαζω θέμα συχνά...

Ελπίζω να βοήθησα...:O

 

Ρε παιδιά καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Κάθε φορά που κλείνω το κινητό μου, αυτό χάνει την ώρα και την ημερομηνία. Το σύνδεσα με τον υπολογιστή και προσπάθησα να του κάνω update αλλά μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο update για το κινητό μου. Η εκδοση του firmware που έχω στο κινητό μου είναι η 10.0.025. Τι να κάνω? Καμιά βοήθεια?

 

Δοκίμασε δαν πρώτη λύση την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Αν δεν πιάσει κάνε φορμάτ(δεν θυμάμαι ακριβώς πως γίνεται αυτό αλλά να θυμάσαι ότι θα χάσεις τα παιχνίδια που είχε).Ο πιο αποτελεσματική(λέμε τώρα...:this: )λύση είναι να το πας σε Nokia Shop όπου ,το χτύπησες δεν το χτύπησες, θα τους πεις ότι το έπαθε ξαφνικά ΜΟΝΟ του και σου είναι πολύ σημάντική η ώρα και κανένα άλλο Ν93 δεν έχει τέτοιο πρόβλημα(γιατί μπορεί να στο βγάλουν και φυσιολογικό!).Μ'αυτούς στα Nokia shops ποτέ δεν ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Κάθε φορά που κλείνω το κινητό μου, αυτό χάνει την ώρα και την ημερομηνία. Το σύνδεσα με τον υπολογιστή και προσπάθησα να του κάνω update αλλά μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο update για το κινητό μου. Η εκδοση του firmware που έχω στο κινητό μου είναι η 10.0.025. Τι να κάνω? Καμιά βοήθεια?

 

αυτο το προβλημα θυμαμαι το ειχε αναφερει καποιος εδω μεσα.

καντο ενα format και μολις σου ζητησει στην αρχη ρυθμισεις ωρας που λεει και χωρας βαλε τα σωστα και θα εισαι οκ.

οσο για το update ακομα δεν εχουνε βαλει την καινουρια μεσο net για αυτο σου λεει οτι δεν υπαρχει.

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...