Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεσα στο κινητο τα βρισκω, στον explorer tou pc suite sto pc δεν βλεπω φακελο για games , themes

 

οχι δεν εχει φακελο τα περνας εκει που λεει εγκατ.εφαρμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον η καρτα μνημης εχει τους εξης φακελους μεσα data,images,othes,video,sounds,lifeblog, δεν εχει ουτε games ουτε themes, εγω περασα με το pcsuite θεματα και παιχνιδια και ειπα να πανε στην καρτα και πηγαν ,ομως δεν μου εφτιαξε κανα φακελο games,themes οποτε που πηγαν αυτα δεν τα βρισκω μεσα στην καρτα,στο κινητο ομως παιζουν κανονικα.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον η καρτα μνημης εχει τους εξης φακελους μεσα data,images,othes,video,sounds,lifeblog, δεν εχει ουτε games ουτε themes, εγω περασα με το pcsuite θεματα και παιχνιδια και ειπα να πανε στην καρτα και πηγαν ,ομως δεν μου εφτιαξε κανα φακελο games,themes οποτε που πηγαν αυτα δεν τα βρισκω μεσα στην καρτα,στο κινητο ομως παιζουν κανονικα.

 

Ειναι κρυφοι φακελοι .Τα θεματα αποθηκευονται στο private > 10207114 > import.

Θα τα δεις εαν συνδεθεις με επιλογη use as mass storage device ή τοποθετοντας την καρτα σε card reader

(ολα αυτα εφοσων εχεις επιλεξει να φαινονται τα κρυφα αρχεια στο pc σου.

Με το pc suite δεν προκειται να τα δεις.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κρυφοι φακελοι .Τα θεματα αποθηκευονται στο private > 10207114 > import.

Θα τα δεις εαν συνδεθεις με επιλογη use as mass storage device ή τοποθετοντας την καρτα σε card reader

(ολα αυτα εφοσων εχεις επιλεξει να φαινονται τα κρυφα αρχεια στο pc σου.

Με το pc suite δεν προκειται να τα δεις.

Ευχαριστω γιατι δεν εβγαζα ακρη:wacko: και τα games, εφαρμογες εκει πανε?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γιατι δεν εβγαζα ακρη:wacko: και τα games, εφαρμογες εκει πανε?

 

Ναι καπου εκει ,ειναι λιγο χυμα η κατασταση :wacko: , και δεν τα θυμαμαι απ'εξω :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες. Εχει δεί κανείς την δερμάτινη θήκη της Krussel? Την έχει πάρει κανείς? Απο οτι βλέπω στο νετ, δεν έχει άνοιγμα αριστερά για τον φορτιστή, και ρωτώντας τους, με ρωτάγανε τι version του τηλεφώνου έχω.

 

Υπάρχει κάποια άλλη? Διότι μου είπαν ότι δεν έχουν για το δικό μου Ν93, και δεν πρόκειται να βγάλουν....

 

Μιλάω για αυτήν εδώ.... http://www.krusell.se/product.php?productID=2318&category=6

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια η μικρη οθονη μπροστα οταν το κινητο δεν το χρησιμοποιουμε αναβει απο μονη της και σβηνει ανα τακτα διαστηματα?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια η μικρη οθονη μπροστα οταν το κινητο δεν το χρησιμοποιουμε αναβει απο μονη της και σβηνει ανα τακτα διαστηματα?

 

δεν εχω ακουσει κατι τετοιο.

και μενα προσωπικα δεν το εχει κανει ποτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια η μικρη οθονη μπροστα οταν το κινητο δεν το χρησιμοποιουμε αναβει απο μονη της και σβηνει ανα τακτα διαστηματα?

 

Isos exeis tipota kathisterimenes anafores paradosis se sms. I an to fortizeis kai gemisei i mpataria tote anabei i othoni gia ligo

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Isos exeis tipota kathisterimenes anafores paradosis se sms. I an to fortizeis kai gemisei i mpataria tote anabei i othoni gia ligo

 

Οχι ετσι οπως τοχω ακινητο,καθε 30-40 δευτερα περιπου αναβει η οθονουλα μετα σβηνει και τα ιδια παλι:wacko:

 

Οχι ετσι οπως τοχω ακινητο,καθε 30-40 δευτερα περιπου αναβει η οθονουλα μετα σβηνει και τα ιδια παλι:wacko:

 

τωρα βγαζω ενα ενα τα προγρ που ειχα βαλει μπας και φταιει κανενα:worry: αληθεια μετα απο αφαιρεση προγραμματος μενουν καπου σκουπιδια?και αν ναι που τα βλεπω να τα καθαριζω:rolleyes:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λογικο να αναβει η οθονη σου καθε 40δευτ

κατι πρεπει να φταιει.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λογικο να αναβει η οθονη σου καθε 40δευτ

κατι πρεπει να φταιει.:confused:

Isos kapoio apo ta egatestimena programmata prospathei na petixei kapoia sindesi meso internet. Isos exeis enargopiimeni tin sarosi gia diktio WLAN kai psaxnei na brei kapoio asirmato diktio.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λογικο να αναβει η οθονη σου καθε 40δευτ

κατι πρεπει να φταιει.:confused:

 

Οκ παιδια μετα απο 2 ωρες ψαξιμο το βρηκα,ειναι ενα theme που ειχα εγκαταστησει πολυ ωραιο και μαλλον θα το εχει σαν εφε αυτο που κανει:) για να δειχνει οτι το κινητακι ειναι ΖΩΝΤΑΝΟ:D :lol: βεβαια τωρα που αλλαξα το theme αρχιζει και μου λειπει που τοβλεπα σαν φαρο να αναβει και να σβηνει:rolleyes: anyway ευχαριστω για την προσπαθεια σας.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια οταν βλεπουμε ενα βιντεο πχ ,σε fullscreen υπαρχει δυνατοτητα να αυξομειωσουμε τον ηχο χωρις να μας γυρναει σε μικρη εικονα?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

gboy kalitera sigentrose prota oti apories kai erotiseis exeis kai kane ena post me aytes gia na mporesoume na apantsoume pio eykola kai pio ksekourasta. Polles tha sou lithoun an psakseis to kinito ligo kairo, Ekei einai oli i plaka.;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια οταν βλεπουμε ενα βιντεο πχ ,σε fullscreen υπαρχει δυνατοτητα να αυξομειωσουμε τον ηχο χωρις να μας γυρναει σε μικρη εικονα?

 

k emena mou th dinei ligo auto... den pisteuo na ginete allios pantos... alla den einai megalo provlima...

 

 

exoume kanena neo firmware??:)

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

k emena mou th dinei ligo auto... den pisteuo na ginete allios pantos... alla den einai megalo provlima...

 

 

exoume kanena neo firmware??:)

 

 

Pame gia mia online anabathmisi ksana???:lol: :lol: :lol:

Apo oti eida sme ton updater den exei kamia kainourgia. Se kanena nokia shop isos exei alla prepei na einai mi teleytaia simpliromatiki pano se aftin pou exoume.

Pantos den exo kanena problima me to kinito. Mono me to thema tis fotografias kai an mporei na ginei kaliteri

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gboy kalitera sigentrose prota oti apories kai erotiseis exeis kai kane ena post me aytes gia na mporesoume na apantsoume pio eykola kai pio ksekourasta. Polles tha sou lithoun an psakseis to kinito ligo kairo, Ekei einai oli i plaka.;)

 

Ναι δικιο εχεις το παρακανα λιγο:O αλλα εχει τοσα πολλα επανω αυτο το κινητακι που δεν τα προλαβαινεις:D :rolleyes:

οσο για αναβαθμιση,εκανα εχθες στο παλιο φαληρο και εχω την 20.0.058 21/10/06 αυτη ειναι η τελευταια?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι δικιο εχεις το παρακανα λιγο:O αλλα εχει τοσα πολλα επανω αυτο το κινητακι που δεν τα προλαβαινεις:D :rolleyes:

οσο για αναβαθμιση,εκανα εχθες στο παλιο φαληρο και εχω την 20.0.058 21/10/06 αυτη ειναι η τελευταια?

 

Tin idia exo kai ego alla prepei na exei vgei mia akoma simpliromatiki xoris megales diafores

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το προβλημά μου είναι το εξής:Τραβάω βίντεο 640χ480 30fps αλλά επειδή πιάνει πολύ χώρο τις αντιγράφω στον υπολογιστή και θέλω να τις μετατρέψω σε320x240 για το κινητό(τις κραταω 640x480 στον υπολογιστή).Με την επεξεργασία βίντεο που έχει το N93 βάζοντας ανάλυση μεσαία μου ρίχνει και τα fps σε 15 και μου χαλάει το βίντεο.

Με το imtoo converter είμαι σε δίλημα:μπορώ να τις μετατρέψω σε 3gp 320x240 με τον mpeg4 video codec,σε mp4 320x240 με mpeg4 video codec και σε mp4 320x240 με τον xvid video codec.

Το κινητό τα πάιζει κανονικά και τα 3 και με τις ίδιες ρυθμίσες(bitrate...)πιάνουν και τον ίδιο χώρο!

Ποιά μέθοδο να επιλέψω αφού στο κινητό φαίνονται σχεδόν το ίδιο αλλά και τι παίζει με το 3gp με τον mpeg4 video codec;Είναι ακριβώς το ίδιο με το mp4 με τον mpeg4 video codec;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησουλες,απο που απενεργοποιουμαι τον ηχο που κανει οταν ανοιγουμε το κινητο δεν το βρισκω, και πως αποριπτουμε μια κληση με κλειστο πορτακι thanks!!
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησουλες,απο που απενεργοποιουμαι τον ηχο που κανει οταν ανοιγουμε το κινητο δεν το βρισκω, και πως αποριπτουμε μια κληση με κλειστο πορτακι thanks!!

 

για το 1 δεν το ξερω.

το 2.πατα το πληκτρο πανω απο την εναλλαγη video/foto το μεσαιο κουμπακι μια φορα σταματει ο ηχος.για απορριψη δεν νομιζω να γινετε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο που απενεργοποιουμαι τον ηχο που κανει οταν ανοιγουμε το κινητο δεν το βρισκω
Επιλεγεις το αθορυβο προφιλ.

 

Λοιπον πηγα σημερα και ειδα το κινητο. Μου αρεσε πολυ το μαυρο χρωμα και ο ολος σχεδιασμος του και θελω να το αγορασω. Μερικες ερωτησεις πριν το αγορασω :

 

1ον) Αυτη η καρτα μνημης λειτουργει καλα στο N93; Την εχει δοκιμασει κανεις; Εχω ακουσει οτι τα βιντεο που τραβαει πιανουν μεγαλο αποθηκευτικο χωρο. Μηπως να επαιρνα μια 150x και μια ακομα απλη των 33x;

 

2ον) Με την δονηση υπαρχει περιπτωση να χαλανε οι φακοι carl zeiss;

 

3ον) Οταν το εχουμε σε visual mode, τα παιχνιδια πανε και αυτα αυτοματα σε αυτο το Mode; Ή πρεπει να κατεβασουμε μετα τις εκδοσεις αναλυσεις 320x240 ( και οχι 240x320 οπως ειναι η αναλυση της οθονης στην κανονικη θεση. ) Επισης με τα θεματα τι γινεται; Προσαρμοζονται και αυτα αναλογα;

 

4ον) Διαβασα οτι εχει μονο 18mbs ram, ενω το N70 που εχω, εχει 30mbs. Θα υπαρχει κανενα προβλημα με τα παιχνιδια και τις εφαρμογες; Τιποτα κολληματα;

 

5ον) Με τους emulators πως τα παει, Θα καταφερει να παιξει τα παιχνιδια του GBA, εφοσον εχει καλυτερο επεξεργαστη απο τα αλλα κινητα της σειρας N;

 

6ον) Ποια ειναι η τελευταια εκδοση του κινητου; Εχω ακουσει οτι πολλοι που προσπαθησαν να το αναβαθμισουν απο το σπιτι απετυχαν και η συσκευη χαλασε, οποτε και το πηγαν σε nokia shop. Γιατι γινεται αυτο; Εγω το N70 το εκανα 4 φορες αναβαθμιση χωρις να παθει τιποτα.

 

7ον) Στο βασικο κουτι εχει καλωδιο για να το συνδεω με τον υπολογιστη ή με την τηλεοραση; Επισης εχει το ανταπτορακι για να βαζω ακουστικα απο Mp3 player; Αν ναι, ποια ακουστικα μου προτεινετε να αγορασω;

 

8ον) Επειδη δε διαβασα ολες τις σελιδες, το κινητο απο τοτε που βγηκε, μεχρι σημερα εχει βελτιωθει σε διαφορους τομεις; Η μπαταρια εχει βελτιωθει; Η ποιοτητα στις φωτογραφιες; Τα κολληματα σταματησανε;

 

9ον) Το κινητο με το 3D επεξεργαστη γραφικων θα ειναι σε θεση να παιζει παιχνιδια με πιο εξελιγμενα γραφικα στο μελλον;

 

10ον) Ποια ειναι τα σημαντικοτερα μειονεκτηματα του κινητου σημερα;

 

11ον) Επειδη σκεφτομουν να αγορασω ενα Mp3 Player, ενα video player και μια φορητη παιχνιδομηχανη, το N93 ειναι ενα σε τρια; Θα με καλυψει και στους τρεις αυτους τομεις; Πιο πολυ με ενδιαφερει ο μουσικος τομεας. Πχ στο N70 οταν ακουγα μουσικη με τα ακουστικα δεν ηταν το οτι καλυτερο. Ισως εφταιγαν και τα ακουστικα, αλλα σιγουρα και το ιδιο το κινητο.

 

Και κατι τελευταιο που δεν ξερω αν πρεπει να με προβληματισει. Εχουν περασει πολλοι μηνες απο τοτε που βγηκαν τα κινητα με το λειτουργικο Symbian Os9.1 και δεν εχουν βγει ακομα αξιοπρεπεις εφαρμογες ουτε πολλα Symbian παιχνιδια. Γιατι συμβαινει αυτο; Προκειται να αλλαξει στο μελλον; Να ανησυχω ΄ή οχι;

 

Συγνωμμη αν σας κουρασα με τις ερωτησεις μου, αλλα θα ηθελα να ειμαι σιγουρος για ενα κινητο πριν προβω στην αγορα του. Θελω το κινητο που παιρνω να με ευχαριστει και να δικαιωνει τα λεφτα που εδωσα για την αγορα του. ( Οπως συνεβη με το N70 που αγορασα )

 

* Τα θεματα του N73 τα παιζει και το N93; Και γενικα παιζει ολα τα θεματα κινητων με την ιδια αναλυση; Το οτι η οθονη του ειναι λιγο μεγαλυτερη δεν συνεπαγεται οτι θα φαινονται και λιγο παραμορφωμενα στην οθονη του N93; *

 

** Το κινητο χωραει μεσα στην τσεπη; Θηκη για το κινητο αυτο υπαρχει; Και αν ναι, πως ακριβως μπαινει; Θα κινειται το πανω μερος με την θηκη ή θα πρεπει να την βγαζω; **

 

καμμια απαντηση; δεν το εχουν πολλα ατομα αυτο το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...