Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia :(

apogoiteutika ligo twra

Vgike to Nokia N95 to eidate?Tis dinatoties?Othoni poio megali

to mono pou den exei einai to optiko zoom

ti exete na peite?

 

μετα το n93 ηρθε το n95 μετα θα ερθει το n98[λεω τωρα δεν υπαρχει]αλλα nokia ειναι αυτη μας εχει ζαλισει.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

taso to edoses telika to n93??

to n95 mporei na einai kalytero (tha exei k gps k 5mp kamera, ...) alla tha to protimousa se clamshell opos to n93.. fantaseze na gratzounistei h othoni 700 euro kinito??? tha trelenomouna.. edo eixa to 6600 pou einai gemato gratzounies sthn othoni k mou th dinei...!

k ama htan na allazoume kinito otan vgainei ena kainourio modelo.. de tha eixame fragko sthn tseph mas..:) telika software update online den exei vgei akoma....ti tha ginei me auto to thema??:(

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

taso to edoses telika to n93??

to n95 mporei na einai kalytero (tha exei k gps k 5mp kamera, ...) alla tha to protimousa se clamshell opos to n93.. fantaseze na gratzounistei h othoni 700 euro kinito??? tha trelenomouna.. edo eixa to 6600 pou einai gemato gratzounies sthn othoni k mou th dinei...!

k ama htan na allazoume kinito otan vgainei ena kainourio modelo.. de tha eixame fragko sthn tseph mas..:) telika software update online den exei vgei akoma....ti tha ginei me auto to thema??:(

Ναι,το πούλησα.:)

+1 haris10

Συμφωνώ,"λιώστε" όσο μπορείτε το Ν93 σας και αν πάλι θέλετε και Ν95,πάρτε το το Πάσχα να έχει πέσει και η τιμή,και εσείς να εκμεταλευτείτε στο έπακρο τις δυνατότητες του Ν93 μέχρι τότε...;)

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την αργόπορία αλλά δουλειές και πάνω από ολα εξερεύνηση του Ν93!

Ξεκινάω:Μου έχει κολλήσει 3 φορές ως τώρα,συνήθως όταν ενεργοποιώ την κάμερα,κλείνει η οθόνη αλλά φαίνεται ότι δουλεύει,θέλει να βγάλω την μπαταρία,

Στα μυνήματα από bluetooth αν πατήσεις το πάνω αριστερό κουμπί για να τα δεις σε πετάει έξω,στην μεγέθυνση των φωτοτραφιών ανάλυση2 3,2Μp πιάνει μία φορά αν το ξαναπατήσω με πετάει έξω(αυτό είναι και το πιο σπαστικό:mad: να τραβάς 1MB φότο και να μην μπορείς να τη ζουμάρεις μετά για να δεις τη λεπτομέρια!),κανει και κάτι κουφά με την μνήμη όταν πάω να δω κανα βίντεο ενω δεν έχω καμία εφαρμογή ανοιχτή.

Στις φοτο που έστειλα από το 6600 δεν εμφάνιζε στην έκθεση μικρογραφίες τους όταν στον όνομα της φωτογραφίας υπήρχε κενό(έβλεπες την εικόνα μόνο αν πατούσες μεγένθυση).Αυτά μέχρι στιγμής

Τωρα αυτά που με τρέλαναν!

Τις επαφές τις έστειλα από το 6600 μέσω του προγράμματος μεταφοράς που έχει το Ν93(εγκατέστησε ένα προγραμματάκι στο 6600 και τις πήρε μόνο του! )187 επαφές και η προφορά του ανόματος δουλεύει μια χαρα!),βασικά έπαθα πλάκα με αυτό που κάνει να προφέρει τα ονόματα αυτών που σε καλούν χωρίς να χρειάζεται να τα ηχογραφήσεις εσυ μόνο από τα γράμματα!:w00t:

Αλλο ένα είναι το muvee(κάπως έτσι)με ένα κλίκ σου κάνει μαγείες με το βίντεο.Εχουν κάνει πολύ καλή δουλειά με τα ελληνικά.πολλές δυνατότητες.

Γενικά δεν μου κολλάει,δεν αργεί και η μπαταρία του μετά τη δεύτερη φόρτηση μου κράτεισε 1,5μέρες με πολύ(αλλά πολύ!!!)χρήση!

Οι φωτο του σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό είναι πολύ ανάξιες για αυτό το κινητό(πρέπει να προσπαθείς κανα 3λεπτο με τις ρυθμίσεις για να βρείς τη σωστή),καθώς και το γεγονός ότι αργεί λίγο μέχρι να ξεκινήσει να δουλεύει η κάμερα.:(

Δεν μπορώ όμως να καταλάβω κάτι που δεν το βρήκα ούτε στις οδηγίες.Ο αισθητήρας φωτός που έχει πότε δουλεύει;Το ίδιο φώτιζε όταν είχε φως το δωμάτιο το ίδιο και όταν έβαζα το δαχτυλό μου στον αισθητήρα για να νομίζει ότι είναι σκοτάδι!

Στην τελική το κινητό αξίζει τα λεφτά του όχι για την κάμερα αλλά για τις δυνατότητες που προσφέρει.Μερικοί το έχουν παρεξηγήσει ίσως γιατί άλλα περίμεναν και άλλα είδαν.Αυτό που κατάλαβα είναι πως αν δεν είχες symbian κινητό δεν μπορείς να το καταλάβεις.:)

Link to comment
Share on other sites

se fantazomai....tha exeis liosei pano apo to kinito ee?:lol: opos k ego tis protes 2 evdomades.. oxi oti tora den alla oxi opos sthn arxh...:) exeis dokimasei to splashphoto sto n93?? emena mou kollaei otan pao na to anoikso... k sto muvee otan pao na epeksergasto to video xalaei h analysh tou.. giati?
http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

se fantazomai....tha exeis liosei pano apo to kinito ee?:lol: opos k ego tis protes 2 evdomades.. oxi oti tora den alla oxi opos sthn arxh...:) exeis dokimasei to splashphoto sto n93?? emena mou kollaei otan pao na to anoikso...

 

Δεν το έχω ανακαλύψει ακόμα αυτό.

Πάντως ενω στο 6600 έχω άπειρες εφαρμογές στο Ν93 θα αργήσω να βάλω γιατί αν κολλήσει τότε ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι!:lol:

Α! και κάτι που ξέχασα να πω πριν,το κινητό το πήρα από το e-shop και είναι μία χαρα γιατί είχα διαβάσει σε ένα παλιό post πως το e-shop σε κινητά κάνει ειδικές(περίεργες παραγγελίες)που συνεπάγεται σε προβληματικό κινητό και κάτι τέτοια.Δεν υσχύει κάτι τέτοιο στην περιπτωσή μου.Είχε όλα τα αξεσουάρ μέσα και έχει πλήρη υποστήριξη στα ελληνικά(εκτός απο το πρόβλημα με την αυτόματη γλώσσα όπως είχα γράψει το προηγούμενο post μου.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ανακαλύψει ακόμα αυτό.

Πάντως ενω στο 6600 έχω άπειρες εφαρμογές στο Ν93 θα αργήσω να βάλω γιατί αν κολλήσει τότε ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι!:lol:

Α! και κάτι που ξέχασα να πω πριν,το κινητό το πήρα από το e-shop και είναι μία χαρα γιατί είχα διαβάσει σε ένα παλιό post πως το e-shop σε κινητά κάνει ειδικές(περίεργες παραγγελίες)που συνεπάγεται σε προβληματικό κινητό και κάτι τέτοια.Δεν υσχύει κάτι τέτοιο στην περιπτωσή μου.Είχε όλα τα αξεσουάρ μέσα και έχει πλήρη υποστήριξη στα ελληνικά(εκτός απο το πρόβλημα με την αυτόματη γλώσσα όπως είχα γράψει το προηγούμενο post μου.)

 

den yparxei periptosh na kolisei..eksalou giauto to logo einai k symbian ..gia na mporeis na xareis tis efarmoges k ta games (oses/a yparxoun telospanton).. tou exo valei k ego k den exei apolytos kanena provlima.. sto finale ama kollhsei (pou den pisteuo) tou patas ena format k teleiose..;)

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

μετα το n93 ηρθε το n95 μετα θα ερθει το n98[λεω τωρα δεν υπαρχει]αλλα nokia ειναι αυτη μας εχει ζαλισει.:wacko:

 

Afti einai i "fisiki" ekseliksi ton kinito.Den einai mono i Nokia. Oles oi eteries to kanoun.

Idios sta ftina montela ginetai enas xamos. Bgainoun me to kilo.

To N93 einai kai tha paraminei aneta mesa sta korifea kinita gia ta epomena dyo xronia.

Oso gia to N95... otan me to kalo erthei tha exei kai afto ta problimatakia tou.

Emeis tha pame gia to N96.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

exo ena provlima otan syndeo to n93 me to pc me usb k patao sto kinito "metafora dedomenon" mou vgazei "energopiisi leitourgias metaforas adinati. h karta mnhmhs xrisimopiite apo allh efarmogh".. apo pou mporei na xrisimopiite h karta mnhmhs? sta mhnimata exo mnhmh thlefonou.. ti allo mporei na einai?
http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

exo ena provlima otan syndeo to n93 me to pc me usb k patao sto kinito "metafora dedomenon" mou vgazei "energopiisi leitourgias metaforas adinati. h karta mnhmhs xrisimopiite apo allh efarmogh".. apo pou mporei na xrisimopiite h karta mnhmhs? sta mhnimata exo mnhmh thlefonou.. ti allo mporei na einai?

το εχω παθει και εγω στο Ν80 και εφτιαξε μονο του.

Οπως και οι φωνητικες εντολες,μια μερα εφτιαξαν μονες τους.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

το εχω παθει και εγω στο Ν80 και εφτιαξε μονο του.

Οπως και οι φωνητικες εντολες,μια μερα εφτιαξαν μονες τους.

 

de mou to kanei panta.. merikes fores.. mporei na to syndeso tora k na mh ginetai k mporei meta apo mish ora na douleuei xoris provlima..

k thelo na rotiso kati: otan douleueis me to pcsuite (panta meso kalodio usb) einai to idio grigoro otan exeis me th metafora dedomenon?

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τις φωνητικές κλήσεις, δείτε αυτό :)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τις φωνητικές κλήσεις, δείτε αυτό :)

 

ego pantos tis epafes tis perasa meso ths kartas sim...eixa oles tis epafes mou apothikeumenes sthn karta sim k ekana meta mia antigrafh sto thlefono k oi fonitikes klhseis douleuoun mia xara..:)

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

To idio akribos problima eixa kai ego me tis fonitikes kliseis.

Tis ezbisa telika apo pantou kai tis egrapsa apo tin arxi mia mia sto kinito.

Kai kathe fora pou egrafa mia tin tsekara kiolas na do an litoyrgei,

Tora ola einai mia xara, alla ekana kai arketa backup gia sigouria.

 

Oso gia to Pc suite, otan san bgazei to minima oti 'xrisimopoiite apo alli...ktl ktl" apla agnoiste to proto kai dokimaste ksana. Tin defteri fora litourgei.

I mporeite na ksekinisete tin efarmogi pou thelete me deksi klik sto mikro eikonidio deksia sti mpara. Se mena pianei to kolpo.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

k thelo na rotiso kati: otan douleueis me to pcsuite (panta meso kalodio usb) einai to idio grigoro otan exeis me th metafora dedomenon?

Εγώ έχω δοκιμάσει και τα δύο...Αλλά όταν είχα πρόβλημα με το pcsuite,απλά έκανα σύνδεση με το καλώδιο με απλή μεταφορά δεδομένων και πέρασα έτσι ένα ολόκληρο φάκελο mp3 στο κινητό σε λιγότερο απο 10 λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δοκιμάσει και τα δύο...Αλλά όταν είχα πρόβλημα με το pcsuite,απλά έκανα σύνδεση με το καλώδιο με απλή μεταφορά δεδομένων και πέρασα έτσι ένα ολόκληρο φάκελο mp3 στο κινητό σε λιγότερο απο 10 λεπτά...

 

rotisa an einai to idio grigoro... to na douleuo me to pcsuite to vrisko poio eukolo alla den ksero an einai poio argo... mou fenete pantos oti einai to idio grigoro... eseis ti lete?

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

rotisa an einai to idio grigoro... to na douleuo me to pcsuite to vrisko poio eukolo alla den ksero an einai poio argo... mou fenete pantos oti einai to idio grigoro... eseis ti lete?

Ίσως με το pcsuite,το περνάει σε μηδέν χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τις φωνητικές κλήσεις, δείτε αυτό :)

 

 

Δεν ειναι αναγκη να τις γραψει κανεις απο την αρχη. Υπαρχει και η ακολουθη λυση που στις περισσοτερες περιπτωσεις λειτουργει και ακομα και αν δεν λειτουργησει απαιτει λιγο σχετικα χρονο και ακομα λιγοτερο κοπο .

 

Στις επαφες , επιλεγουμε ολες τις επαφες και ζηταμε απο την συσκευη να τις κανει copy στην καρτα μνημης . Αφου ολοκληρωθει η διαδικασια , απλα διαγραφουμε ολες τις επαφες απο την μνημη του κινητου .

Κλεινουμε και ξανα ανοιγουμε την συσκευη καλου κακου και στην συνεχεια απλα της ζηταμε να κανει copy αυτη την φορα τις επαφες απο την καρτα μνημης πισω στην συσκευη .

Με αλλη μια επανεκκινηση για σιγουρια , οι ιδιες πλεον επαφες θα διαθετουν φωνητικη κληση .

 

Η θεωρια λεει οτι η συσκευη μπορει να αναγνωρισει συγκεκριμενων ειδων επαφες οταν αυτες μεταφερονται σε αυτη και μπορει μονο σε αυτες να προσθεσει φωνητικη κληση αυτοματα .

Η πραξη λεει οτι λειτουργει κανονικα για επαφες που εχουν μεταφερθει απο παλαιοτερο S60 κινητο και ειδικα αν η μεταφορα εχει γινει χωρις την μεσολαβηση υπολογιστη .

(η εφαρμογη με ονομα "μεταφορα" λειτουργει αψογα , ειδικα μεταξυ 2 3rd edition συσκευων) .

Απο εκει και περα , μπορει να αναγνωρισει κανονικα επαφες που εχουν δημιουργηθει με το outlook 2003 / ΧΡ και στις περισσοτερες περιπτωσεις και αυτες που εχουν δημιουργηθει με το 2000 .

ΔΕΝ μπορει ομως να αναγνωρισει επαφες που εχουν δημιουργηθει με παλαιοτερες εκδοσεις του office και αυτες του 2000 αν στην συνεχεια εχουν μεταφερθει σε εκδοση 2003 /ΧΡ .

 

Η παραπανω διαδικασια εχει την λογικη του οτι οταν η συσκευη μεταφερει τις επαφες στην καρτα μνημης δημιουργει ενα .vcf αρχειο για καθε μια απο αυτες , το οποιο απο την στιγμη που ειναι δημιουργημενο με την ιδια την συσκευη ειναι φυσικα συμβατο με αυτη .

Στην συνεχεια οταν οι επαφες επιστρεφουν στην συσκευη , οποιοδηποτε προβλημα δημιουργουνταν αρχικα με την γραμματοσειρα κλπ πλεον δεν υφισταται γιατι ειναι δημιουργημενες απο την ιδια την συσκευη :)

Link to comment
Share on other sites

exei dokimasei kaneis ton ogg player sto n93? ego to exo valei..douleuei teleia alla sta hands free de douleuoun ta koumpia... me ton diko tou mp3player omos douleuan kanonika..yparxei lysh?

 

k kati allo: stis rithmiseis foto--akyr. tremopaigmatos: 50Hz h 60Hz... ti einai auto??

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

k kati allo: stis rithmiseis foto--akyr. tremopaigmatos: 50Hz h 60Hz... ti einai auto??

 

Όσο πιο μεγάλη είναι η συχνότητα των Hz τόσο καλύτερα...!!! Οπότε δαγκωτό 60!!!!!

Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες! ---Albert Einstein---
Link to comment
Share on other sites

k kati allo: stis rithmiseis foto--akyr. tremopaigmatos: 50Hz h 60Hz... ti einai auto??

 

An pas px na bgaleis fotografia kati apo tin Tv tha deis oti i eikona tis tileorasis tremopaizei kapos. Afti i rithmisi kanei tin fotografia kapos pio statheri se sxesi me tis entones kai apotomes allages tou fotismou.

An den kano lathos

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Giia xara kai apo emena! mpeno kai ego sti dikia sas ZONE! poulisa molis to N80 mou kai etoimazomai na parageilo to N93. kapou sta prwta post diavasa pos den exei USB kalwdio isxuei???

 

Genika ti kaloudia exei mesa sto kouti? ante na doume!

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

Giia xara kai apo emena! mpeno kai ego sti dikia sas ZONE! poulisa molis to N80 mou kai etoimazomai na parageilo to N93. kapou sta prwta post diavasa pos den exei USB kalwdio isxuei???

 

Genika ti kaloudia exei mesa sto kouti? ante na doume!

 

πολυ καλη επιλογη σε σχεση με το n80.μεσα στο κουτι υπαρχει και usb/tv out/cd/akoustika.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...