Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα στο N70 ελεγε πρωτα το παιζουμε και μετα το φωρτιζουμε.

Που? Στο manual? Εκεί νομίζω γράφει για φόρτηση 8 ώρες? Κάτι τέτοιο.

Τεσπά, όχι ότι θα παθει κάτι, απλά θα κερδίσεις λίγο ακόμα χρόνο ζωής στα τελευταία της μπαταρίας.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια!!!

 

Συγνωμη που δεν ειναι το καταλληλοτερο... μερος για τις ερωτησεις μου.

Αλλα ειμαι σιγουρος οτι εχετε την εμπειρια... να με κατατοπισετε...

Εχω το 6630 και θα ηθελα να με βοηθησετε στα εξης:

α)ποια ειναι η καλυτερη επιλογη για handsfree με ραδιοφωνο.

 

Β) ποιο ειναι το καλυτερο site για full... εφαρμογες.

 

Σας ευχαριστω πολυ!!!

 

καλη χρονια!!

α.ρωτα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=50848

β.σου εχουνε απαντησει ηδη για αυτο σε αλλο post που εκανες.

ακομα ενα ειναι αυτο xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pistepse me mia xara douleuei.. h taxitita paizei rolo mono an douleueis nomizo me card reader.. otan thn exeis mesa sto kinito den paizei kanena rolo... den exo kanena provlima me ti sigkekrimeni karta mnhmhs..;) k na fantasteis otan thn phra ego ton augousto thn eixe 94 euro to e-shop...:wacko:

 

Se mena pantos mionete simantika i taxitita tou kinitou otan exo mesa kai tin karta.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Se mena pantos mionete simantika i taxitita tou kinitou otan exo mesa kai tin karta.

 

auto den exei na kanei me thn karta omos... exei na kanei me to kinito;) einai fysiko otan den exei karta mesa to kinito na douleuei poio grigora..

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κανω οταν το παρω; Το λειτουργω μεχρι να ξεφορτισει και μετα;

 

Το καλυτερο ειναι να το εχεις κλειστο το κινητο οχι ανοιχτο γιατι κανει ταχεια φορτιση,και αστο 6 ωρες να φορτισει και εισαι οκ;)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα το κινητο. Μολις το ανοιξα η μπαταρια του ηταν γεματη. Να το βαλω να φορτιζει;

 

Οσον αφορα τις ζελατινες. Υπηρχε μονο μια στην εξωτερικη οθονη. Στην κυρια οθονη και στην καμερα δεν ειχε τπτ! Γιατι;

 

Το μονο που δε μου αρεσε μεχρι στιγμης ειναι οτι θολωνει τις φωτογραφιες.. Επισης δε καταλαβα που ειναι το οπτικο ζουμ. Ειναι μεχρι την πρασινη ενδειξη; Η αυτοματη εστιαση γιατι υπαρχει μονο στο προκαθορισμενο στυλ;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα το κινητο. Μολις το ανοιξα η μπαταρια του ηταν γεματη. Να το βαλω να φορτιζει;

 

Οσον αφορα τις ζελατινες. Υπηρχε μονο μια στην εξωτερικη οθονη. Στην κυρια οθονη και στην καμερα δεν ειχε τπτ! Γιατι;

 

Το μονο που δε μου αρεσε μεχρι στιγμης ειναι οτι θολωνει τις φωτογραφιες.. Επισης δε καταλαβα που ειναι το οπτικο ζουμ. Ειναι μεχρι την πρασινη ενδειξη; Η αυτοματη εστιαση γιατι υπαρχει μονο στο προκαθορισμενο στυλ;

 

Με γεια!:)

Άφησέ το μέχρι να τελειώσει η μπαταρία και μετά βάλε το να φορτίσει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα το κινητο. Μολις το ανοιξα η μπαταρια του ηταν γεματη. Να το βαλω να φορτιζει;

 

Οσον αφορα τις ζελατινες. Υπηρχε μονο μια στην εξωτερικη οθονη. Στην κυρια οθονη και στην καμερα δεν ειχε τπτ! Γιατι;

 

Το μονο που δε μου αρεσε μεχρι στιγμης ειναι οτι θολωνει τις φωτογραφιες.. Επισης δε καταλαβα που ειναι το οπτικο ζουμ. Ειναι μεχρι την πρασινη ενδειξη; Η αυτοματη εστιαση γιατι υπαρχει μονο στο προκαθορισμενο στυλ;

 

I esoteriki othoni den exei zelatina giati akribos einai esoteriki. I camera exei to kapaki tis, mono i eksoteriki othoni einai ektethimeni. To problima me tis foto einai gnosto. An tis tholonei prepei na breis ma pio katallili rithmisi gia otan to fos den einai arketo. Kai prepei na exeis kai pio stathero xeri idios otan vgazeis foto sti megaliteri analisi tou kinitou.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το λεω επειδη στο βιβλιαρακι ελεγε να βγαλουμε τις ειδικες μεμβρανες απο την καμερα και την οθονη.

 

Επισης παρατηρησα οτι δε πατιεται ευκολα το κατω κουμπι απο το "keypad" που υπαρχει στα πλαγια του κινητου.

 

Παντως το κινητο εχει την τελευταια εκδοση την 20.0.058, αλλα δεν ξερω αν ειναι η διορθωση της ή οχι. Λεει και ενα 07.01 στο τελος.

 

Στη θυρα που βαζω τα ακουστικα εχει ενα καλυμμα. Αυτο το βγαζω αν θελω μονιμα;

 

Άφησέ το μέχρι να τελειώσει η μπαταρία και μετά βάλε το να φορτίσει.
Εχω ακουσει πολλες διαφορετικες γνωμες. Τελικα ποιο ειναι το σωστο;
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα απο την εμπειρια την δικη μου ξερω οτι το κινητο μολις το παρεις το αφηνεις σβηστο και φορτωνει περιπου 4-6 ωρες αυτα!

Οσο για την θυρα των ακουστικων ε ναι αυτο το βγαζεις γιατι μια τα ακουστικα μια η φορτιση στο τελος θα χαλασει μονο του και δεν εξυπηρετει αλλωστε!

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει πολλες διαφορετικες γνωμες. Τελικα ποιο ειναι το σωστο;

 

 

βασικα καλοριζικο!!!

επειδη εχεις μπερδευτει και καθε αποψη ειναι σεβαστη.

και επειδη ειχα πολλα τηλ.

θα κανεις το εξης το οποιο το λενε και στα μαγαζια οταν αγοραζεις ενα τηλ.

τελειωνει η μπαταρια το βαζεις 10ωρες.

το αφηνεις να τελειωσει παλι και το ξαναβαζεις για αλλες 10ωρες.μετα εισαι ετοιμος.

η επιλογη δικη σου....!!!:) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok. Αυτο θα κανω. Παντως πριν που τραβουσα βιντεο, το κινητο εκανε restart!! Να μην τα εχουμε αυτα.. :(

 

Επισης στην καρτα μνημης που εδινε στο κουτι ( 128mbs ) δεν ειχε το ανταπτορακι!!

Link to comment
Share on other sites

ok. Αυτο θα κανω. Παντως πριν που τραβουσα βιντεο, το κινητο εκανε restart!! Να μην τα εχουμε αυτα.. :(

 

Επισης στην καρτα μνημης που εδινε στο κουτι ( 128mbs ) δεν ειχε το ανταπτορακι!!

 

οχι δεν εχει ανταπτορακι.

οσο για το restart αμα ειναι ενα δεν πειραζει το θεμα ειναι να μην ειναι και αλλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok. Αυτο θα κανω. Παντως πριν που τραβουσα βιντεο, το κινητο εκανε restart!! Να μην τα εχουμε αυτα.. :(

 

Επισης στην καρτα μνημης που εδινε στο κουτι ( 128mbs ) δεν ειχε το ανταπτορακι!!

καλα πως εκανε restart στα καλα καθουμενα η πατησες κανα αλλο κουμπι?

Ανταπτορακι δεν εχει μεσα.:(

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

ok. Αυτο θα κανω. Παντως πριν που τραβουσα βιντεο, το κινητο εκανε restart!! Να μην τα εχουμε αυτα.. :(

 

Επισης στην καρτα μνημης που εδινε στο κουτι ( 128mbs ) δεν ειχε το ανταπτορακι!!

 

 

 

Ayta ta restart einai i arostia kathe kainourgiou N93. Meta kata periergo tropo stamatane.

Isos den eixes arketa elefthera ram.Se mena to kanei an trekso kapoia efarmogi pou den einai simbati me to kinito.

logismiko exo to idio me to diko sou.

 

Oso gia ta plastika kalimata ego ta xrisimopoio giati logo douleias iparxei periptosi na mpei skoni sto kinito gi afto thelo na einai oso to dinato pio kleisto.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το οπτικο Zoom πως στο καλο γινεται; Ειναι μονο για το βιντεο ή και για την φωτογραφια;

 

Και γιατι μου λεει αυτο, οταν το συνδεω μεσω pc suite;

 

http://img230.imageshack.us/img230/9628/dsawqy3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το οπτικο Zoom πως στο καλο γινεται; Ειναι μονο για το βιντεο ή και για την φωτογραφια;

 

Και γιατι μου λεει αυτο, οταν το συνδεω μεσω pc suite;

 

http://img230.imageshack.us/img230/9628/dsawqy3.th.jpg

 

Για το οπτικο Zoom ανοιξε την οθονη σε κατασταση ληψης πηγαινε ρυθμισεις και κανε ενεργοποιηση στο οπτικο Zoom.

Ειναι και για τα δυο.

Για το αλλο κατεβασε την τελευταια version του pcsuite.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τετοια ρυθμιση εμενα!! Το ειδα και στο βιβλιαρακι, αλλα δε μπορω να βρω αυτη τη ρυθμιση!!

 

Επισης πως μπορω να διαγραψω το flash player που υπαρχει στο κινητο; Ειναι αποθηκευμενο στη μνημη του τηλεφωνου ή στη rom;

 

Γιατι δε δουλευει το BarCoder;

 

Και επισης δε παιζει μεγαλα Σε μεγεθος .swf αρχεια :( Εκτος και αν θελουν ειδικη μετατροπη.

 

Επισης ξαφνικα δεν μπαινει στην διαχειριση εφαρμογων!! Το εκανα απανακινηση και παλι τιποτα!! Format απο την πρωτη ημερα; :(

Link to comment
Share on other sites

Καντου ενα δεν πειραζει, και εγω οταν το πηρα μετα απο 5ωρες ηθελε φορματ γιατι το ειχα διελυσει, μετα ομως προσεχα, και εσυ καντου ενα αλλα προσεχε τι θα του βαλεις. Το flash player γιατι να το σβησεις? Μονο καλο κανει.. (αν εχεις λιγη μνημη καταλαβαινω).

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Οπως ανοιγεις την οθονη για να τραβηξεις φωτο πατα το κουμπακι που ειναι πανω στην οθονη και πηγενε ρυθμισεις απο εκει ενεργοποιεις το οπτικο.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...