Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to n73 pou eixa anebasei, twra se rapidshare links...

hxxp://rapidshare.com/files/9637354/Nokia_N73_Daemon_Pack.zip.html

hxxp://rapidshare.com/files/9643579/Nokia_N73_Daemon_Pack.z01.html

hxxp://rapidshare.com/files/9669255/Nokia_N73_Daemon_Pack.z02.html

 

Kalh mas xronia me ena eutixismeno 2007, xristos anesth

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks:)

Καλή χρονιά!:)

Τελικα την λειτουργια νάρκης την έβαλα στο ενεργό,μετα απο κάποια λεπτά,βγαινει η ώρα μονο στην οθόνη,και μετα απο λίγο σβήνει και ανάβει ενα μπλε λαμπάκι.Καλα έκανα και το έβαλα στο ενεργό?

Έχω χαθεί στο μενου της νοκια..,αναφορά γιατι δεν μου έρχεται?

Εφαρμογές που μπορώ να βρώ?Είναι σε κανεναν ευκολο να πει μια λίστα απο εφαρμογές,οι οποιες είναι οι πιο χρήσιμες?:)

:)

Καλη χρονια σε ολους.

Πολυ καλα εκανες και το εβαλες ενεργο.Για να σου ερθει αναφορα πανε μηνυματα-επιλογες-ρυθμισεις-συντομο μηνυμα-ληψη αναφορας.Για εφαρμογες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593&page=1.Το πιο γνωστο μαγαζακι ειναι xxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους :)

 

Ακουσα οτι το Ν73 εχει ηχογραφηση μεχρι 1 λεπτο αλλα υπαρχει εφαρμογη

για περισσοτερη ωρα ηχογραφησης.

1.Ηχογραφηση κλησης γινεται ομως; Και αν μεχρι ποση ωρα;

 

2.Μπορεις να τα περασεις τα αρχεια αυτα στο pc η δε σε αφηνει;

 

Και κατι αλλο.

3.High Capacity SD παιρνει το κινητο;

Υπαρχει kαι 4 Gb...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to n73 pou eixa anebasei, twra se rapidshare links...

hxxp://rapidshare.com/files/9637354/Nokia_N73_Daemon_Pack.zip.html

hxxp://rapidshare.com/files/9643579/Nokia_N73_Daemon_Pack.z01.html

hxxp://rapidshare.com/files/9669255/Nokia_N73_Daemon_Pack.z02.html

 

Kalh mas xronia me ena eutixismeno 2007, xristos anesth

Αληθώς ανέστη φίλε, να σου ζήσει :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους :)

 

Ακουσα οτι το Ν73 εχει ηχογραφηση μεχρι 1 λεπτο αλλα υπαρχει εφαρμογη

για περισσοτερη ωρα ηχογραφησης.

1.Ηχογραφηση κλησης γινεται ομως; Και αν μεχρι ποση ωρα;

 

2.Μπορεις να τα περασεις τα αρχεια αυτα στο pc η δε σε αφηνει;

 

Και κατι αλλο.

3.High Capacity SD παιρνει το κινητο;

Υπαρχει kαι 4 Gb...

 

τα αρχεία μπορούν να περάσουν ναι.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που θα γίνω κουραστική αλλά μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως βλέπουμε τι εφαρμογές τρέχουν;;;;;;

 

I'm newbie.....πολύ όμως...................... (Ν73 ΜΕ)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που θα γίνω κουραστική αλλά μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως βλέπουμε τι εφαρμογές τρέχουν;;;;;;

 

I'm newbie.....πολύ όμως...................... (Ν73 ΜΕ)

 

Τι εννοεις ? Ποιες εφαρμογες τρεχουν στο background?

Πατας συνεχομενα για 2-3 sec το πληκτρο του μενου

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που θα γίνω κουραστική αλλά μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως βλέπουμε τι εφαρμογές τρέχουν;;;;;;

 

I'm newbie.....πολύ όμως...................... (Ν73 ΜΕ)

 

Αφήνοντας πατημένω το κουμπί με το οποίο μπαίνεις στο Menu...

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας χρησιμοπιήσει το κινητό για περίπου ένα μήνα έχω να πω τα εξής:

 

Ποιοτική κατασκευή

Αρκετά καλή κάμερα (Όχι τόσο καλή στις νυχτερινές λήψεις)

Απίστευτος ήχος

Πολύ σταθερό για symbian

Καλή αυτονομία

Yψηλό sar, το οποίο νομίζω ότι το καταλαβαίνω αν μιλήσω κανά 10'...

 

Kατι που παρατήρησα είναι όταν στέλνεις sms και πατήσεις αποστολή και εγκαταλείψεις το Menu, το μήνυμα δεν αποστέλλεται και μένει στα πρόχειρα...

 

Και κάτι πρέπει να γίνει με την έκθεση... Ψάχνεις να βρεις φωτογραφία και πρέπει να δεις όλες τις άλλες....ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Thanks impreza_sti για την απάντηση,επιτέλους έβαλα και αναφορά:)

Το site που έδωσες γράφτηκα,αλλα και πάλι δεν κατάλαβα που είναι οι εφαρμογές.

Παίρνει και απο το 6600 εφαρμογές?

Αλήθεια κανα παιχνίδι που θα βρούμε?εχει καλά γραφικα το ν73 στα παιχνίδια?

Το sar οντως σχετικα είναι λίγο μεγάλο,το όριο βασικα είναι 2,αλλα και πάλι στις μικρές κλήσεις δεν έχεις πρόβλημα,καποιος που μιλάει πολύ στο κινητό,δεν πάει να μιλάει με το χαμηλότερο sar,πιο πολύ δέχεται ακτινοβολία.

Εγώ όταν θέλω να μιλήσω χρησιμοποιώ bt handsfree που με βολευει περισσότερο κιολας.

Οι φωτογραφίες και την ημέρα και το βράδυ,είναι απόλυτα ικανοποιητικές,μια χαρά ειναι.

Εκει που θέλει διορθωση ειναι το βιντεο,πραγματικά για mp4 και τετοια ανάλυση το περιμένα πολύ καλύτερο απο του 903,αλλα είναι χειρότερο.

Το πρόβλημα με το video είναι στους εσωτερικούς χώρους..

Οχι πως δεν είναι καλό,αλλα ίσως περιμενα καλύτερο..

Αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι οτι δεν το παίζει και σε ολη την οθόνη..

Παιδιά ανοιχτό λειτουργικό έχει,τι μορφές video Παιζει?πριν απλο κινητό είχα και επαιζε πολλα format,οπως 3gp,Mp4,asf.

Αυτό μόνο 3gp παίζει,mp4 και asf αρνείται να τα παίξει...

Χρειάζομαι την βοήθεια σας:)

Αα και το σημαντικότερο,μπορει καποιος να μου πει αναλυτικά,πως θα σερφάρω στο νετ απο το ν73,μέσω bt απο το Pc που έχω adsl..:) είχα ακουσει πως γίνεται γι αυτό.

Thanks:)

edit:Γίνεται να το αναβαθμισω σε music edition,θα είναι κανονικα το κινητό μετα?οι διαφορές είναι μονο στο media player?αν το κανω θα χάσω την εγγυηση?

τι λέτε αξίζει?

Επισης κάτι αλλο,πως βλέπω μια εκδοση λογισμικου έχω?γιατι αν έχω παλια μπορώ να βάλω την καινουρια μόνος μου?

Αα γιατι όταν κλεινω και ανοιγω το κινητό μου χάνεται το θέμα,και μπαινει πάλι το αρχικό?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nervous και anxiotis!!!!!!

 

Τώρα μία άλλη ερώτηση....είχα ένα bt handsfree της I tech.....όλα καλά το αναγνωρίζει μιλάω και απαντάω κανονικά αλλά....όταν με καλούν σαν ήχο κλήσης έχει τον ήχο της Nokia ενώ εγώ σε όλα τα προφίλ έχω ορίσει άλλον....τι μπορώ να κάνω για να ακούγεται αυτό που έχω ορίσει εγώ.....mp3 είναι αυτός ο ήχος που έχω και είναι αποθηκευμένος και στην κάρτα και στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

re paidia to n73 den exei poli megalo sar deite se aytin tin selida...

( http://www.techteam.gr/mobile/specs/?brand=Nokia&lang=gr )

:) :wacko: :( :mad:

 

 

 

re kosta gia pes kalo einai???axizei na to paro???

ego thelo na paro to music edition...

Εγώ έχω το απλό και είμαι ικανοποιημένος. Το θέμα είναι και τι ζητάς από το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια!!ειμαι κατοχος ενος Ν73ΜΕ και ηθελα να ρωτησω κατι για ενα hard format που μαλλον θα κανω γιατι μολις διεγραψα αυτο το αρχειο c/system/data/"cldrmdb.crc" αρχειο το οποιο δημιουργειται (μαλλον,εκτος αν ηδη το εχει το συστημα)απο την εφαρμογη Psiloc_ExtendedRecorder...και λογο του οτι εκανα κατι ταρζανιες στην εφαρμογη το διεγραψα(υστερα και την εφαρμογη) και μου εκανε απο τοτε 2 restart οχι κατι αλλο αλλα με εχει βαλει σε σκεψεις λιγο και γιαυτο σκεφτομαι το format! ηθελα λοιπον να ρωτησω ο κωδικος του format ειναι *#7370# ?? υπαρχει καποια διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω πρωτα? μετα το φορματ θα ειναι οπως το πηρα απο το μαγαζι δλδ με την αρχικη του version σβησμενα ολα και με ελληνικα?? με την καρτα μνημης τι κανω?format και αυτη η απλα την βγαζω την ωρα που κανω format στη συσκευη?? ευχαριστω εκ των προτερων και κατι αλλο.....το θεωρητε αναγκαιο να κανω format? να παρω και μια αλλη γνωμη γιαυτο ρωταω η μηπως ξερει κανεις τη λειτουργεια αυτου του αρχειου γιατι οσο και αν εψαξα δεν βρηκα παρα μονο οτι μαλλον γινεται απο την εφαρμογη!
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Thanks impreza_sti για την απάντηση,επιτέλους έβαλα και αναφορά:)

Το site που έδωσες γράφτηκα,αλλα και πάλι δεν κατάλαβα που είναι οι εφαρμογές.

Παίρνει και απο το 6600 εφαρμογές?

Αλήθεια κανα παιχνίδι που θα βρούμε?εχει καλά γραφικα το ν73 στα παιχνίδια?

Το sar οντως σχετικα είναι λίγο μεγάλο,το όριο βασικα είναι 2,αλλα και πάλι στις μικρές κλήσεις δεν έχεις πρόβλημα,καποιος που μιλάει πολύ στο κινητό,δεν πάει να μιλάει με το χαμηλότερο sar,πιο πολύ δέχεται ακτινοβολία.

Εγώ όταν θέλω να μιλήσω χρησιμοποιώ bt handsfree που με βολευει περισσότερο κιολας.

Οι φωτογραφίες και την ημέρα και το βράδυ,είναι απόλυτα ικανοποιητικές,μια χαρά ειναι.

Εκει που θέλει διορθωση ειναι το βιντεο,πραγματικά για mp4 και τετοια ανάλυση το περιμένα πολύ καλύτερο απο του 903,αλλα είναι χειρότερο.

Το πρόβλημα με το video είναι στους εσωτερικούς χώρους..

Οχι πως δεν είναι καλό,αλλα ίσως περιμενα καλύτερο..

Αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι οτι δεν το παίζει και σε ολη την οθόνη..

Παιδιά ανοιχτό λειτουργικό έχει,τι μορφές video Παιζει?πριν απλο κινητό είχα και επαιζε πολλα format,οπως 3gp,Mp4,asf.

Αυτό μόνο 3gp παίζει,mp4 και asf αρνείται να τα παίξει...

Χρειάζομαι την βοήθεια σας:)

Αα και το σημαντικότερο,μπορει καποιος να μου πει αναλυτικά,πως θα σερφάρω στο νετ απο το ν73,μέσω bt απο το Pc που έχω adsl..:) είχα ακουσει πως γίνεται γι αυτό.

Thanks:)

edit:Γίνεται να το αναβαθμισω σε music edition,θα είναι κανονικα το κινητό μετα?οι διαφορές είναι μονο στο media player?αν το κανω θα χάσω την εγγυηση?

τι λέτε αξίζει?

Επισης κάτι αλλο,πως βλέπω μια εκδοση λογισμικου έχω?γιατι αν έχω παλια μπορώ να βάλω την καινουρια μόνος μου?

Αα γιατι όταν κλεινω και ανοιγω το κινητό μου χάνεται το θέμα,και μπαινει πάλι το αρχικό?

Κανείς?

Επίσης γιατι δεν εμφανίζονται τα ελληνικα σωστά στην μουσική?ολα κινέζικα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς?

Εφαρμογές 6600 =όχι Ψάνεις στις ενότητες για 3d edition

Την έκδοση = *#0000#

Το θέμα = εγκατάσταση στο τηλ.

Αναβάθμιση ΕΔΩ

Δεν ακούω ελληνικά ώστε να ξέρω για την εμφάνισή τους

P.S.=οργάνωσε λίγο καλύτερα τις ερωτήσεις σου , ώστε να παίρνεις και σαφείς απαντήσεις :)

Video =

Μπορείς να δεις και .avi ή με smartmovie ή με divx player ta υπολοιπα στο manual

καλησπερα και καλη χρονια!!ειμαι κατοχος ενος Ν73ΜΕ και ηθελα να ρωτησω κατι για ενα hard format που μαλλον θα κανω γιατι μολις διεγραψα αυτο το αρχειο c/system/data/"cldrmdb.crc" αρχειο το οποιο δημιουργειται (μαλλον,εκτος αν ηδη το εχει το συστημα)απο την εφαρμογη Psiloc_ExtendedRecorder...και λογο του οτι εκανα κατι ταρζανιες στην εφαρμογη το διεγραψα(υστερα και την εφαρμογη) και μου εκανε απο τοτε 2 restart οχι κατι αλλο αλλα με εχει βαλει σε σκεψεις λιγο και γιαυτο σκεφτομαι το format! ηθελα λοιπον να ρωτησω ο κωδικος του format ειναι *#7370# ?? υπαρχει καποια διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω πρωτα? μετα το φορματ θα ειναι οπως το πηρα απο το μαγαζι δλδ με την αρχικη του version σβησμενα ολα και με ελληνικα?? με την καρτα μνημης τι κανω?format και αυτη η απλα την βγαζω την ωρα που κανω format στη συσκευη?? ευχαριστω εκ των προτερων και κατι αλλο.....το θεωρητε αναγκαιο να κανω format? να παρω και μια αλλη γνωμη γιαυτο ρωταω η μηπως ξερει κανεις τη λειτουργεια αυτου του αρχειου γιατι οσο και αν εψαξα δεν βρηκα παρα μονο οτι μαλλον γινεται απο την εφαρμογη!

Ανέκαθεν οι psiloc εφαρμογές παρουσίαζαν τέτοια προβλήματα, ειδικά στην απεγκατάστασή τους.

Πριν απο format καλό θα ήταν ενα backup (αντιγραφή μνήμης τηλ) στην κάρτα.

Το format στην συσκευή δεν επιρεάζει την κάρτα. Είτε την βγάλεις, είτε όχι = ένα και το αυτό.

Ρίξα και μια ματιά Σ' ΑΥΤΟ θα αποκτήσεις πολλές γνώσεις σχετικά με format

Link to comment
Share on other sites

Κανείς?

Επίσης γιατι δεν εμφανίζονται τα ελληνικα σωστά στην μουσική?ολα κινέζικα είναι.

 

MP4 δεν παιζει απο μονο του(τουλαχιστον οχι ολα τα ειδη του), χρειαζεται προγραμμα!! Το καινουριο λογισμικο(FP1) το υποστηριζει απο ενα βιντεακι που ειδα και το λεει καποιος... αν δεν το δω βεβαια δεν πιστευω!!!

 

Κινεζικα βγαζει στον MP3 player γιατι δεν υποστηριζει την γραμματοσειρα! Γραφε τους τιτλους τραγουδιων σε Greeklish!!

 

Αναβαθμιση μπορεις να κανεις απο το σπιτι σου απο το σαιτ της ΝΟΚΙΑ!!

http://europe.nokia.com/softwareupdate

 

Το Θεμα το χανει γιατι μαλλον εχεις το πρωτο λογισμικο, κανε αναβαθμιση!!!

Για να δεις ποια εκδοση λογισμικου τρεχει η συσκευη σου πατα: *#0000#

 

Αν θες να κανεις το Ν73 σου

Music Edition:http://www.ringnokia.com/2006/11/how_to_upgrade_.html

Internet Edition:http://thenokiablog.com/2006/12/08/how-to-update-nokia-n73-firmware-to-internet-edition/

 

Πιστευω να βοηθησα!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Porfyras και d2000217 σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Πάτησα *#0000# και γράφει V 2.0628.0.0.1

1)Είναι η νεότερη?

2)Υπάρχει κίνδυνος κατα την αναβάθμιση να χαλάσει το κινητο,και να μην ξανανοίξει?

3)Κατα την γνώμη σας,να το αναβαθμίσω σε music edition?χάνω την εγγυηση?

4)με χάλασε αυτο με τα ελληνικα στην μουσική,αν το κάνω σε music edition είναι το ίδιο?

5)Επειδη το έχω 3 μέρες,είμαι και άσχετος απο νόκια,λέτε να μην το κάνω καμία αναβάθμιση?είναι δύσκολα?

Αα τελικά είδα τα video που τράβηξα στο Pc και φαίνονται τέλεια,στο κινητο πάλι δεν φαίνονται τοσο καλά,δεν ξέρω γιατί,ισως επειδη το βιντεο ειναι μεγαλυτερο σε ανάλυση απο την οθόνη.

thanks και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Porfyras και d2000217 σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Πάτησα *#0000# και γράφει V 2.0628.0.0.1

1)Είναι η νεότερη?

2)Υπάρχει κίνδυνος κατα την αναβάθμιση να χαλάσει το κινητο,και να μην ξανανοίξει?

3)Κατα την γνώμη σας,να το αναβαθμίσω σε music edition?χάνω την εγγυηση?

4)με χάλασε αυτο με τα ελληνικα στην μουσική,αν το κάνω σε music edition είναι το ίδιο?

5)Επειδη το έχω 3 μέρες,είμαι και άσχετος απο νόκια,λέτε να μην το κάνω καμία αναβάθμιση?είναι δύσκολα?

Αα τελικά είδα τα video που τράβηξα στο Pc και φαίνονται τέλεια,στο κινητο πάλι δεν φαίνονται τοσο καλά,δεν ξέρω γιατί,ισως επειδη το βιντεο ειναι μεγαλυτερο σε ανάλυση απο την οθόνη.

thanks και πάλι!

 

1) όχι τώρα παίζει η v 3.0638.0.0.30 (τουλάχιστον σε ΜΕ)

2) ένα ρίσκο υπάρχει (προσωπικά το έκανα 2 φορές, την δεύτερη σε ΜΕ και όλα πήγαν καλά)

3)δεν πιστεύω να αλλάζει τίποτα σε εγγυηση. Θα αποκτήσεις καλύτερο music player αλλά θα χάσεις τις συντομεύσεις που προσφέρει εκείνο το πλήκτρο (με τον ρόμβο)

4) δεν χάνεις τίποτα αν δοκιμάσεις !

5) παιχνιδάκι είναι

Α! χρησημοποίησε τον οδηγό που δίνeι ο nervous στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος. Εμπεριέχει και το σωστό product code (0539293)

@d

Φίλε @d παραλίγο ο συνονόματός μου να χάσει τα ελληνικά του με τον οδηγό που του πρότεινες και ποιός τον άκουγε μετά :lol:

P.S= nervous, υπάρχει τρόπος τα συνημένα να μην εμφανίζονται μόνο στο τέλος??? Λογικά δεν θα έπρεπε να τοποθετούνται στην εκάστοτε θέση του κέρσορα ?

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks,ξεκινάω:) :)

Κατέβασα τις οδηγιες του Nervous,ευκολο φαίνεται,το μόνο πρόβλημα μου είναι που θα βρω το Nemesis Service Suite..

 

http://www.b-phreaks.co.uk/software.htm

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω εγκατάσταση αλλα κάπου λέει να επιλέξω ανάμεσα σε 5:

1)virtual usb device

2)F1 usb device

3)Nemesis usb Multi-Flashing device

4)Diamond protection device

5)Prodigy LPT device.

Τι επιλέγω φίλε?

Thanks και πάλι, και sorry για τις πολλές ερωτήσεις:)

Link to comment
Share on other sites

porfyras σε ευχαριστω για την βοηθεια σου! αν και απο την ωρα που εχω ποσταρει δεν μου ξαναεκανε προβλημα και το εχω ζορισει επιτηδες μπας και κολλησει η ξανακανει restart οποτε προς το παρον απλα κραταω τις πληροφοριες που πηρα και αν χρειαστει θα κανω το format!ευχαριστω!
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Το κάνω εγκατάσταση αλλα κάπου λέει να επιλέξω ανάμεσα σε 5:

1)virtual usb device

2)F1 usb device

3)Nemesis usb Multi-Flashing device

4)Diamond protection device

5)Prodigy LPT device.

Τι επιλέγω φίλε?

Thanks και πάλι, και sorry για τις πολλές ερωτήσεις:)

 

Το πρώτο

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...