Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εστειλα email στην Nokia σχετικα με το firmware.Για να δουμε τι θα λεει η απαντηση αν και οποτε ερθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εεεεεε δεν έχει χρονόμετρο :O

 

Μόνο με πρόσθετη εφαρμογή μπορείς να έχεις ;)

 

kapoia protasi?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχα ένα θέμα αποθηκευμένο στην κάρτα και αυτό ξαφνικά "εξαφανίστηκε".

Να σβήστηκε κατά λάθος αποκλείεται γιατί χρειάζεται αρκετή διαδικασία...

Επίσης, όταν πήγα να το ξαναπεράσω δεν με άφηνε, και έλεγε "αδυναμία εγκατάστασης εφαρμογής" ή κάπως έτσι.

Τι μπορεί να έγινε;:confused:

Το θέμα λέγεται "Dolphin" από το xxxxxxxxxxxx, πιθανόν να το έχει και κάποιος από εσάς.

Link to comment
Share on other sites

στον music player μπορεις να οργανωσεις τα τραγουδια σε λιστες οπως θελεις. ειναι ευκολο.... λιστες κομματιων νεα λιστα και κανεις add οποια τραγουδια θελεις. :D

 

Τράβηξα των παθών μου τον τάραχο μέχρι να βγάλω άκρη με το θέμα αυτό. Στην αρχή έβαλα τα τραγούδια mp3 σε folders στη μνήμη, και μετά αντέγραψα από το pc και τις m3u λίστες. Έβλεπε και έπαιζε τα τραγούδια, έβλεπε και τις λίστες, τις οποίες δεν έπαιζε ούτε καν από την έκθεση (λειτουργία ακυρώθηκε).

Μετά έκανα φορμάτ τη μνήμη και τα πέρασα ξανά από τον media manager, και ξαναέφτιαξα τις λίστες, κατά τη στιγμή της αντιγραφής (ανά folder) - γιατί πού να θυμάσαι και να οργανώσεις 500 τραγούδια μετά... :X

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι παρ' ότι βλέπει τις λίστες παντού, τις παίζει μόνο από την έκθεση και random τα τραγούδια κάθε λίστας. Όχι από το "Λίστες Αναπαραγωγής" αν και τις βλέπει. Έχει κανένας καμιά ιδέα; :confused: :blink:

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Καλά αγαπητέ αυτό με την nvidia αστο, εμένα να δεις (και άλο κόσμο) πόσο ταλαιπώρησε. Ειδικά άν έχεις τίποτα της gigabyte πανω, αστα...

Για να μην ξεφεύγουμε απ το θέμα όμως, βλέπω ότι και το updater έχει προβλημα

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχα ένα θέμα αποθηκευμένο στην κάρτα και αυτό ξαφνικά "εξαφανίστηκε".

Να σβήστηκε κατά λάθος αποκλείεται γιατί χρειάζεται αρκετή διαδικασία...

Επίσης, όταν πήγα να το ξαναπεράσω δεν με άφηνε, και έλεγε "αδυναμία εγκατάστασης εφαρμογής" ή κάπως έτσι.

Τι μπορεί να έγινε;:confused:

Το θέμα λέγεται "Dolphin" από το xxxxxxxxxxxxxx, πιθανόν να το έχει και κάποιος από εσάς.

 

Και εγώ το έπαθα αυτό με 3-4 απο το ownskin.com ενώ δούλευαν κανονικά ξαφνικά(την ίδια μερά) εξαφανίστηκαν. Ρώτησα εδώ αλλά δεν ήξερε μάλλον κανένας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έπαθα αυτό με 3-4 απο το ownskin.com ενώ δούλευαν κανονικά ξαφνικά(την ίδια μερά) εξαφανίστηκαν. Ρώτησα εδώ αλλά δεν ήξερε μάλλον κανένας

 

Πολύ παράξενο!:worry:

Και πολύ εκνευριστiκό γιατί έγινε στο αγαπημένο μου θέμα αυτήν την εποχή...:(

Ο μόνος τρόπος για να εμφανιστεί ξανά είναι να εγκατασταθεί ξανά, αλλά αυτό απαιτεί φορμάρισμα κάρτας και hard reset κινητού, όπως είχα γράψει πριν μερικές σελίδες για κάποια θέματα που είχα σβήσει και μετά προσπαθούσα να ξαναεγκαταστήσω...

Εν τω μεταξύ νομίζω ότι και άλλα θέματα "εξαφανίστηκαν", γιατί μου φαίνονται λιγότερα, αλλά έχω συγκρατήσει σίγουρα το "Dolphin" μιας που αυτό χρησιμοποιούσα.

Anyway...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο πλεον το εχει η αδερφή μου,και συνεχεια μου αναφέρει ενα πρόβλημα που εχει,δλδ bug.

Δεν επρεπε να κανω την αναβαθμιση σε απλο,δλδ ειχε την τελευταια εκδοση του M.e που ηταν και σχετικα παλια ομως,ειχε καιρο να βγει νεα.Ενω για το απλο ειχε βγει ήδη.

Επομενως το αναβαθμισα σε απλό.

Να εξηγήσω οτι η αναβαθμιση σε απλο που εγινε δεν ήταν αυτη τώρα που αλλαζε ο media player,αλλα η προηγούμενη.

Το bug ειναι οτι αν το βαλεις σε εκτος συνδεσης και μετα στο γενικο,τοτε κολλαει για λιγο το τηλ,και επειτα δεν μπαινει με τιποτα στα μηνυματα.Οπωσδήποτε χρειάζεται restart...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο!:worry:

Και πολύ εκνευριστiκό γιατί έγινε στο αγαπημένο μου θέμα αυτήν την εποχή...:(

Ο μόνος τρόπος για να εμφανιστεί ξανά είναι να εγκατασταθεί ξανά, αλλά αυτό απαιτεί φορμάρισμα κάρτας και hard reset κινητού, όπως είχα γράψει πριν μερικές σελίδες για κάποια θέματα που είχα σβήσει και μετά προσπαθούσα να ξαναεγκαταστήσω...

Εν τω μεταξύ νομίζω ότι και άλλα θέματα "εξαφανίστηκαν", γιατί μου φαίνονται λιγότερα, αλλά έχω συγκρατήσει σίγουρα το "Dolphin" μιας που αυτό χρησιμοποιούσα.

Anyway...

 

Ισως εληξε το πιστοποιητικο.Δοκιμασε να βάλεις την ημερομηνια πισω ας πουμε 01/01/2007 και προσπαθησε να το εγκαταστησεις.μετα μην ξεχασεις να επαναφερεις την ημερομηνια

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο!:worry:

Και πολύ εκνευριστiκό γιατί έγινε στο αγαπημένο μου θέμα αυτήν την εποχή...:(

Ο μόνος τρόπος για να εμφανιστεί ξανά είναι να εγκατασταθεί ξανά, αλλά αυτό απαιτεί φορμάρισμα κάρτας και hard reset κινητού, όπως είχα γράψει πριν μερικές σελίδες για κάποια θέματα που είχα σβήσει και μετά προσπαθούσα να ξαναεγκαταστήσω...

Εν τω μεταξύ νομίζω ότι και άλλα θέματα "εξαφανίστηκαν", γιατί μου φαίνονται λιγότερα, αλλά έχω συγκρατήσει σίγουρα το "Dolphin" μιας που αυτό χρησιμοποιούσα.

Anyway...

Tα εψαξες με το unsis? τα αρχεια υπαρχουν μεσα στο κινητο σου? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οταν λες με το unsis,ειναι εφΑρμογη ???

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ισως εληξε το πιστοποιητικο.Δοκιμασε να βάλεις την ημερομηνια πισω ας πουμε 01/01/2007 και προσπαθησε να το εγκαταστησεις.μετα μην ξεχασεις να επαναφερεις την ημερομηνια

 

Το προσπάθησα όπως είπα και πιο πριν, αλλά δεν γίνεται τίποτε.

 

@gianpithio, τι ακριβώς να κάνω με το Unsis? Βασικά δεν ξέρω πως λειτουργεί. Θα το δοκιμάσω όμως.

Link to comment
Share on other sites

To Unsis ειναι προγραμμα στο pc,του δινεις το προγραμμα για το κινητο(πχ smart2go)και σου δινει σε μια λιστα τις θεσεις και τα αρχεια που ειναι σχετικα με την εφαρμογή.Επειτα χειροκινητα μονος σου πρεπει να ψαχνεις τις θεσεις απο την καρτα μνημης και να σβηνεις ενα-ενα τα αρχεια,οσα εχουν μεινει τεσπα.

Μπελάς είναι αλλα καποιες φορες χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μπελας αλλα ξερεις τι σου γεινετε, εμενα μου εχει χρειαστη καποιες φορες, για το πος δουλευει υπαρχει αυτο μεχρη το 48 ποστ :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1781745#post1781745

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο ν73 me έχω κανονικό σήμα όταν βρίσκομαι μέσα στο σπίτι αλλά όταν καλώ ή με καλούν ξαφνικά χάνετε!!

Έξω δεν έχω πρόβλημα, αλλά μέσα στο σπίτι απο εκεί που είναι φουλ ξαφνικά χάνεται μόνο όταν με καλούν ή καλώ.

Είναι πρόβλημα του κινητού ή της vodafone?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο ν73 me έχω κανονικό σήμα όταν βρίσκομαι μέσα στο σπίτι αλλά όταν καλώ ή με καλούν ξαφνικά χάνετε!!

Έξω δεν έχω πρόβλημα, αλλά μέσα στο σπίτι απο εκεί που είναι φουλ ξαφνικά χάνεται μόνο όταν με καλούν ή καλώ.

Είναι πρόβλημα του κινητού ή της vodafone?

 

Βγαλε το 3G!

Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτήσω το εξής:Έχω ένα Ν73 το οποίο το έφερα από αγγλία και έχει simlock στην orange,αν κάνω την μετατροπή σε music edition μέσω nss,θα το ξεκλειδώσει ή θα πρέπει να πάω μια βόλτα από volto;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτήσω το εξής:Έχω ένα Ν73 το οποίο το έφερα από αγγλία και έχει simlock στην orange,αν κάνω την μετατροπή σε music edition μέσω nss,θα το ξεκλειδώσει ή θα πρέπει να πάω μια βόλτα από volto;

 

Εξαρτάται το κλείδωμα, μερικά φτιάχνονται, άλλα μένουν κλειδωμένα. Δοκίμασε πάντως και τα 2 που σκέφτεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το κλείδωμα, μερικά φτιάχνονται, άλλα μένουν κλειδωμένα. Δοκίμασε πάντως και τα 2 που σκέφτεσαι.

Σε ευχαριστώ φίλε μου,αν τα καταφέρω θα ενημερώσω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο αναβαθμιση απο το ιντερνετ το τηλεφωνο δεν εχει ελληνικα!Πως μπορω να τα βαλω?παρακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει!
Link to comment
Share on other sites

h megalyterh analysh binteo sto n73 pia einai???

 

Video Resolution: 352 x 288

Video Frame Rate: 15 fps

 

Παιδια μετα απο αναβαθμιση απο το ιντερνετ το τηλεφωνο δεν εχει ελληνικα!Πως μπορω να τα βαλω?παρακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει!

 

 

Προφανως η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγη :rolleyes:

Αλλαζεις το product code (βαζοντας το ελληνικο) μεσω της

εφαρμογης nemesis .Στην συνεχεια κανεις αναβαθμιση

μεσω του νοκια updater.

Στην 1η σελιδα του θεματος ,υπαρχει οδηγος ...:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Video Resolution: 352 x 288

Video Frame Rate: 15 fps

 

 

 

 

Προφανως η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγη :rolleyes:

Αλλαζεις το product code (βαζοντας το ελληνικο) μεσω της

εφαρμογης nemesis .Στην συνεχεια κανεις αναβαθμιση

μεσω του νοκια updater.

Στην 1η σελιδα του θεματος ,υπαρχει οδηγος ...:rolleyes:

 

μπορεις να μου στειλεις το link για τον οδηγο?για να το κανω γιατι στην πρωτη σελιδα δεν το βρηκα!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...