Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν έχω προβλήματα σύνδεσης του Ν73 με καλώδιο

1. κάνω reboot στο τηλέφωνο

2. απενεργοποιώ το bluetooth

Δεν ξέρω αλλά σε μένα δουλεύει έτσι...............

Link to comment
Share on other sites

Όντως η επανεκκίνηση γιατρεύει πολλά δεινά, όχι μόνο αυτό.

 

Αλλά αφού όπως λες το το κινητό βλέπει το καλώδιο, τότε κάτι τρέχει στο PC. Αλλά τι;;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το PC Suite, χρησιμοποίησε και το Cleaner, κάνε ένα restart στο PC σου, και έπειτα ξαναεγκατέστησε το PC Suite.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μηπος θελεις να πεις το Ν73? :)

Αν πας στο φακελο Γραφειο θα βρεις ενα εικονιδιο που λεγετε Εγγραφη αλλα ειναι μονο για ενα λεπτο, για περισοτερο μπορεις με την βοηθεια καποιον εφαρμογων :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.Μετά από αρκετή αναζήτηση για την ιστορία περί φωνητικής κλήσης , δεν έχω βγάλει άκρη.

Η φωνητική κλήση υπάρχει μόνο για τα προγράμματα.Αν πάω σε οποιαδήποτε επαφή για να δω ( βάση εγχειριδίου ) ,την επιλογή αναπαραγωγή φράσης , δεν υπάρχει πουθενά.Τις επαφές τις έχω περάσει με συγχρονισμό από outlook οι οποίες ήταν καταχωρημένες από ericsson.Βέβαια οποιαδήποτε νέα επαφή αποθηκεύω δεν υπάρχει πουθενά η αναπαραγωγή φράσης και φυσικά δεν μπορώ με οποιαδήποτε "προφορά" να την καλέσω.

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.Μετά από αρκετή αναζήτηση για την ιστορία περί φωνητικής κλήσης , δεν έχω βγάλει άκρη.

Η φωνητική κλήση υπάρχει μόνο για τα προγράμματα.Αν πάω σε οποιαδήποτε επαφή για να δω ( βάση εγχειριδίου ) ,την επιλογή αναπαραγωγή φράσης , δεν υπάρχει πουθενά.Τις επαφές τις έχω περάσει με συγχρονισμό από outlook οι οποίες ήταν καταχωρημένες από ericsson.Βέβαια οποιαδήποτε νέα επαφή αποθηκεύω δεν υπάρχει πουθενά η αναπαραγωγή φράσης και φυσικά δεν μπορώ με οποιαδήποτε "προφορά" να την καλέσω.

 

Και εγώ δεν έχω βρεί πουθενά την επιλογή για φωνητική κλήση.

Τις επαφές τις πέρασα από 7610 με το πρόγραμμα "Μεταφορά" που έιχε μέσα το Ν73.

Λέτε να παίζει ρόλο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι κάνουμε?

όλα καλα ?

 

Επειδή πλέον δεν έχω αρκετό χρόνο για ιντερνετ μπορεί κάποιο καλό παιδί να μου πεί ποιό είναι το τελευταίο firmware για το Ν73 ΜΕ ???

 

Έχω το firmware της 26-01-2007 0.31

 

Μήπως έβγαλε new ή nokia ???????????????????:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το θεμα θα σου απαντησω εγω που μου εχει συμβει το ιδιο προβλημα!!!!!

Ελεγα θα εφτιαγνε με την επομενη αναβαθμηση και θα μου την εμφανιζε την φωνητικη αλλα τιποτα!!!

 

Μεχρι που αναγκαστηκα να τις σβησω ολες και να τις περασω μια μια με το χερι!!!!Και αυτος ο τροπος ειναι ο σωστος!!!Ειχοντας ανοιξει τις επαφες με το Pc suite τις εγραφα στο Pc και μετα τις περναγα στο κινητο με update!!!!!και δεν εχει κανενα προβλημα!!!!Ολες μου οι επαφες εχουν τωρα φωνητικη!!!!!!

Αν εχεις πολλες επαφες θελει υπομονη!!!!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλέον δεν έχω αρκετό χρόνο για ιντερνετ μπορεί κάποιο καλό παιδί να μου πεί ποιό είναι το τελευταίο firmware για το Ν73 ΜΕ ???

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165540 :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το θεμα θα σου απαντησω εγω που μου εχει συμβει το ιδιο προβλημα!!!!!

Ελεγα θα εφτιαγνε με την επομενη αναβαθμηση και θα μου την εμφανιζε την φωνητικη αλλα τιποτα!!!

 

Μεχρι που αναγκαστηκα να τις σβησω ολες και να τις περασω μια μια με το χερι!!!!Και αυτος ο τροπος ειναι ο σωστος!!!Ειχοντας ανοιξει τις επαφες με το Pc suite τις εγραφα στο Pc και μετα τις περναγα στο κινητο με update!!!!!και δεν εχει κανενα προβλημα!!!!Ολες μου οι επαφες εχουν τωρα φωνητικη!!!!!!

Αν εχεις πολλες επαφες θελει υπομονη!!!!!!!

 

 

Φιλαράκι μάλλον άτυχος είσαι...:(

 

Εγώ είχα το W800 SE και τις είχα περάσει τις επαφές μου στο outlook και με το που πήρα το Ν73 έκανα ένα απλό συγχρονισμό και τσουπ...απ'ευθέιας !!!

Μια χαρά η φωνητική κλήση... και η αναπαραγωγή φράσης...

 

Κρίμα πάντως...παιδεύεσαι. Άστο έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι μάλλον άτυχος είσαι...:(

 

Εγώ είχα το W800 SE και τις είχα περάσει τις επαφές μου στο outlook και με το που πήρα το Ν73 έκανα ένα απλό συγχρονισμό και τσουπ...απ'ευθέιας !!!

Μια χαρά η φωνητική κλήση... και η αναπαραγωγή φράσης...

 

Κρίμα πάντως...παιδεύεσαι. Άστο έτσι.

 

Τελευταίο firmware gia N73 ME ????? KAPOIOS ???

 

ενα post πιο πανω κοιτα!:)

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Τελευταίο firmware gia N73 ME ?? KAPOIOS ?

 

Μολις αναφερθηκε

εχει αναφερθει αρκετες φορες V 3.0705.10.31

 

Επιπλεον υπαρχει και αυτο εδω : find the latest available software updates ----> http://europe.nokia.com/A4305060

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω βρεί πουθενά την επιλογή για φωνητική κλήση.

Τις επαφές τις πέρασα από 7610 με το πρόγραμμα "Μεταφορά" που έιχε μέσα το Ν73.

Λέτε να παίζει ρόλο αυτό?

 

Sthn othonh anamonhs Kratas patimeno to dexi plikro epiloghs kai milas!!!

Emena exei anaparagwgh frashs se olon ton katalogo me mia fonh san thn microsoft sam (akougontai ikanopoiitika) kai ta exei ftiaxei apo mono tou (poly kalo)!!!Alla diskolo na petixeis tin fwnh!!!

Ton katalogo ton eftiaxa me to PC suite alla den nomizw na pezei rolo giati doulevei kai me tis epafes pou eftiaxa me to kinito!

H fwnitikh entolh doulevei kai gia epilogh profil kai allon efarmogwn!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το θεμα θα σου απαντησω εγω που μου εχει συμβει το ιδιο προβλημα!!!!!

Ελεγα θα εφτιαγνε με την επομενη αναβαθμηση και θα μου την εμφανιζε την φωνητικη αλλα τιποτα!!!

 

Μεχρι που αναγκαστηκα να τις σβησω ολες και να τις περασω μια μια με το χερι!!!!Και αυτος ο τροπος ειναι ο σωστος!!!Ειχοντας ανοιξει τις επαφες με το Pc suite τις εγραφα στο Pc και μετα τις περναγα στο κινητο με update!!!!!και δεν εχει κανενα προβλημα!!!!Ολες μου οι επαφες εχουν τωρα φωνητικη!!!!!!

Αν εχεις πολλες επαφες θελει υπομονη!!!!!!!

Ναι φίλε μου , αλλά βάση αυτής της "λογικής" , δεν θα έπρεπε κάθε φορά που δημιουργώ μια καινούρια επαφή , να έχει αυτή τη δυνατότητα ;Δηλαδή την αναπαραγωγή φράσης στις επιλογές κτλ.

Τις πέρασες στο κινητό με update ; Αυτό δεν το έπιασα.

 

Θέλω να πω , ότι δεν είναι το ίδιο ,να σβήσω όλες τις επαφές και να τις ξαναπεράσω μια μια στο χέρι , από το να προσθέσω μια μέσα στον ήδη υπάρχων κατάλογο;

Και τέλος , αποθήκευση sms στο pc , πώς γίνεται ;

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση , δημιούργησα νέες επαφές ( αυτές που χρειαζόμουν ) και η φωνητική κλήση δουλεύει κανονικά. Μετά με τον συγχρονισμό έβαλα όλες τις υπόλοιπες και δεν δουλεύει σε καμία από αυτές.Το τρελό είναι , ότι από κει και πέρα οποιαδήποτε νέα επαφή δημιουργείται , δεν αποθηκεύεται με φωνητική κλήση!!
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.ασχετη ερωτηση,αλλά επειδή έπεσε το κινητό στα χέρια της μικρής μου αδελφής και ήταν στο νετ το κινητο,οταν το πήρα είδηση είχαν περάσει 20 λεπτά.αυτά που εχει κατεβασει απο το νετ ήταν 7995 kB.αυτό σημαίνει ότι ειναι 1024kB ίσα με 1ΚΒ ή την κάτσαμε την βάρκα?αν όχι τότε καλούμε να πληρώσω 7995*0,0119/ΚΒ περίπου 95 €.ξέρει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Kalispera na kano mia erotisei??

 

Exo paraggilei karta mnimis gia to N73 (music-edition) 4GB ....

 

Xerete an tin dexete to kinito i trabaei kolimata??

 

Eyxaristo.

 

Καλησπερα.

Καταρχην γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε

τι γραφεις .

Ακυρωσε την παραγγελια . Δεν υποστηριζονται miniSD High Capacity ( miniSDHC )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια... εδω και 1 βδομαδα μου κάνει το εξής πρόβλημα... Πατάω το πρασινο κουμπάκι για να με βαλει στις τελευταιες κλήσεις... πατάω κλήση και δεν κάνει!!! Παω απο το ευρετήριο και πάλι τα ίδια... Χθές εκανα Hard format και φορματ στην memory card και πάλι μου το έκανε!!! Τι παίζει!!?!? Εχω το τελευταίο firmware παντος...

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Καταρχην γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε

τι γραφεις .

Ακυρωσε την παραγγελια . Δεν υποστηριζονται miniSD High Capacity ( miniSDHC )

Όντως αν είναι SDHC δεν την υποστηρίζει.

Αν βρήκε Mini sd 4gb που δεν είναι SDHC δεν νομίζω να έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

File mou kapou ekei tha pliroseis mallon...

 

 

καλησπέρα.ασχετη ερωτηση,αλλά επειδή έπεσε το κινητό στα χέρια της μικρής μου αδελφής και ήταν στο νετ το κινητο,οταν το πήρα είδηση είχαν περάσει 20 λεπτά.αυτά που εχει κατεβασει απο το νετ ήταν 7995 kB.αυτό σημαίνει ότι ειναι 1024kB ίσα με 1ΚΒ ή την κάτσαμε την βάρκα?αν όχι τότε καλούμε να πληρώσω 7995*0,0119/ΚΒ περίπου 95 €.ξέρει κανεις?
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...