Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικοί λένε ότι η τελευταία αναβάθμιση είναι αργή και η προηγούμενη ήταν πιο εντάξει.

Για μένα η τελευταία αναβάθμιση (3.0649.001 της 30/11/2006) είναι η πιο σταθερή, την προηγούμενη μετάνιωσα που την είχα κάνει, όλο κολλήματα και επανεκκινήσεις ήταν. Μιας και η τελευταία τα πάει τόσο καλά, στην επόμενη δε θα βιαστώ καθόλου, θα περιμένω πρώτα το feedback από χρήστες και μετά θα το σκεφτώ. Ιδιαίτερη διαφορά στην ταχύτητα δεν παρατήρησα και αν υπάρχει (ταχύτερη) είναι αμελητέα.

 

Βέβαια μιλάω για "καθαρή" αναβάθμιση: Φορμάτ κάρτας και φτου κι απ' την αρχή. Backup είχα μόνο τις επαφές (σε φάκελο ως *.vcf). Γιατί αν πάς να κάνεις restore τα προγράμματα από την κάρτα, τότε αρχίσουν οι ταρζανιές.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1)Ανηξε τα θεματα μεσα στο pc σου με το UnMakeSIS και μετα πηγενε και σβηστα με τον y-browser ;)

2)Την 2 :)

 

Παιδιά καλώς σας βρήκα! Ακολουθώντας τις οδηγίες, άνοιξα ένα theme που θέλω να σβήσω με το UnSiS και το έκανα extract στο σκληρό μου.Μετα??

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγεις ενα αρχειο με το unsis δε χρειαζεται να το κανεις extract, απλα κοιτας που θα πηγαινε στο κινητο το καθε αρχειο του sis που ανοιξες.

πχ. στο θεμα σου εβγαλε !:\private\10207114\import\ΧΧΧΧΧΧ\ που σημαινει οτι θα πηγαινε σε αυτον τον φακελο το θεμα. το "!" σημαινει οτι το εγκαθιστας οπου θες εσυ, μνημη τηλεφωνου ή καρτα μνημης

Μετα πηγενε με ενα διαχειριστη αρχειων μεσα στο κινητο σου οπως τον y-browser και σβηστο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο 6680 αλλα και στο 6600 που ειχα οταν εμπενα στης επαφες και πατουσα το γραμμα Δ π.χ. μου εβγαζε ολα τα ονοματα που ξεκηνουσαν απο Δ! Τωρα στο Ν73 στην αρχη μου βγαζει προτα οσα εχουν σαν δευτερη λεξη το Δ και μετα ξακιναει να βγαζει απο το Δ που ειναι το κανονικο!

Τι πρεπει να κανω?? :) (οχι μονο στο Δ σε ολα τα γραμματα)

 

Κανεις? :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Επαφές > Επιλογές > Ρυθμίσεις και επέλεξε κάποια διαφορετική κατάταξη από την τρέχουσα. Σ' εμένα που στο πεδίο "Επώνυμο" έχω γραμμένα και τα δύο ονόματα (πρώτα Επώνυμο και μετά Όνομα) λειτούργησε σωστά η ρύθμιση: "Επώνυμο Όνομα" χωρίς το κόμμα στη μέση. (Υπάρχει και επιλογή με κόμμα στη μέση).

Ένα από τα τρία, πιστεύω θα σου κάνει.

 

EDIT: Γράψε λάθος. Τώρα το έψαχνα κι εγώ. Είχα πατήσει για δοκιμή B και επειδή δεν είχα κανέναν με Β στο μικρό μόμισα ότι το πέτυχα. Τελικά μάλλον δε γίνεται τίποτα. Εννοώ αν έχεις και το Επώνυμο και το Όνομα γραμμένα στο ίδιο πεδίο. Πρέπει μάλλον να του κάνουμε το χατίρι να καταχωρίσουμε κάθε λήμμα στο πεδίο του. Τότε ίσως μας κάνει κι αυτό το χατίρι να μας τα βγάλει σωστά. :p

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει μάλλον να του κάνουμε το χατίρι να καταχωρίσουμε κάθε λήμμα στο πεδίο του. Τότε ίσως μας κάνει κι αυτό το χατίρι να μας τα βγάλει σωστά. :p

Αυτο θελω να αποφυγω, εγω τα εχω ολα στο πεδιο ονομα 216 ξανα απο την αρχη :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω original nokia ringtones; χτες αγορασα το Ν73 και ειδα οτι δεν εχει τα ringtones που ειχαν παλια Nokia. οπως πχ το ring το bee και αλλα τετοια.

 

καμια βοηθεια ρε παιδια;

Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ το φίλο που μου απάντησε άμεσα πως να σβήνω θέματα. Το πρόβλημα είναι ότι ο Υ-browser μου εμφανίζει το φάκελο Private σαν άδειο, οπότε για να το σβήσω πρέπει να το κάνω μέσω data transfer, και αυτό μόνο για όσα θέματα είναι στην κάρτα μνήμης. Εχει κανείς καμια ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό?? Ευχαριστώ πολύ παίδες!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

Sxetika me to tilefoniko katalogo na po oti paizei rolo an einai to elliniko i to aggliko gramma. Gia paradeigma to "T" to vlepei diaforetiko stous ellinikous kai stous xenous xaraktires. Gia auto den vgazei merikes fores ola ta onomata pou xekinane apo to ekastote gramma pou pliktrologeitai.

Gia to provlima pou exo anaferthei se proigoumema post mou sxetika me to adΞΏbe reader, oti den anoigei katholou na po oti to katevasa apo ta dΞΏwnloads tou myphΞΏne kai otan to pernao sto kinito vgazei auto:

"Adynamia egkatastashs. Ensomatomeno meros. "

Ti mhnyma einai ayto? Xerei kaneis tipota?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ το φίλο που μου απάντησε άμεσα πως να σβήνω θέματα. Το πρόβλημα είναι ότι ο Υ-browser μου εμφανίζει το φάκελο Private σαν άδειο, οπότε για να το σβήσω πρέπει να το κάνω μέσω data transfer, και αυτό μόνο για όσα θέματα είναι στην κάρτα μνήμης. Εχει κανείς καμια ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό?? Ευχαριστώ πολύ παίδες!

Bαλε την καρτα σε ενα card reader και ανηξε το φακελο Private μεσα στο pc σου μετα θα τον βρεις γεματο! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

κανα προγραμματάκι για να κλειδώνουν τα πλήκτρα αυτόματα?

να έχετε υπ'όψιν ότι έψαξα μέσα στο τοπικ αλλά δεν βρήκα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

κανα προγραμματάκι για να κλειδώνουν τα πλήκτρα αυτόματα?

να έχετε υπ'όψιν ότι έψαξα μέσα στο τοπικ αλλά δεν βρήκα κάτι...

 

Εργαλεία-->Ρυθμίσεις-->Ρυθμίσεις Ασφαλείας

 

Περίοδος αυτ. κλειδώματος πχ 1 λεπτό

Κωδ. κλειδώματος πχ 123456

Ελπίζω να βοήθησα!:)

Link to comment
Share on other sites

Εργαλεία-->Ρυθμίσεις-->Ρυθμίσεις Ασφαλείας

 

Περίοδος αυτ. κλειδώματος πχ 1 λεπτό

Κωδ. κλειδώματος πχ 123456

Ελπίζω να βοήθησα!:)

 

Ο κωδικός κλειδώματος δεν είναι σωστός... :cool:

Link to comment
Share on other sites

κανα προγραμματάκι για να κλειδώνουν τα πλήκτρα αυτόματα?

να έχετε υπ'όψιν ότι έψαξα μέσα στο τοπικ αλλά δεν βρήκα κάτι...

 

το autolock κάνει αυτήν την δουλειά. ψάξτο στο ιντερνετ και θα το βρείς.

Link to comment
Share on other sites

Ο default είναι 12345. Έδωσα ένα πχ:lol:

 

Σωστός! ;)

Κάποιο πρόγραμμα που να κλείδωνε το κινητό? (κάτι σαν αυτό που υπάρχει στο Ν80... ώστε να έχεις πρόσβαση μόνο βάζοντας κάποιο pin) Υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

ενω πριν τα ειχα εγκατεστημενα στην καρτα,μετα απο φορματ δε μπορω νατα εγκαταστησω.επισης οσα εγκαθιστω δε μπορω να τα δω στην διαχειριση εφαρμοφων.πως μπορω να τα σβησω?
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera kai apo emena, mia erwthsh ithela na kanw. Agorasa to N 73 ton Septembrh kai den hmoun idiaitera euxaristimenos. Htan ypervolika argo kai oi fotografies to vrady kai me texnhto fwtismo vgainan MPLE. Ektos autou eixa thn EUROPE ekdosh kai den mporousa na kanw update. to poulhsa telika. ti lete na kanw? Na to ksanagorasw sthn Italikh tou ekdosh (menw Italia) h na perimenw na parw tipota allo? Ektos apo to N 95 perimenoume kati allo prosexws apo NOKIA? Thanx!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν αλλάξει και πολλά πράγματα από το Σεπτέμβριο που το πήρες. Οι αναβαθμίσεις το έκαναν ελάχιστα πιο γρήγορο και πολύ πιο σταθερό. Οι φωτό το βράδυ παραμένουν οι ίδιες.

Σε κανένα δίμηνο πρέπει να βγει το Ν95 αλλά θα στοιχίζει αρκετά. Ίσως και πάνω από 700 Ε, για κοίταξέ το.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Polla lefta to N 95... Yparxei kai h apopsh tou k800i alla diavazw oti den axizei. Ena panemorfo kinhto kata th gnwmh mou einai to w850 alla tha mou einai axrhsto afou exw ipod... To N 80 exei pleon paliwsei kai mou lene oti vgazei video athlia... To 6288 vgazei arketes kales fotos... Alla sigoura paramenei 2mpx.. Mou fenetai oti tha ksanapaw to N73 se mauro auth th fora:) THANX!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

βάζω φωτό 240*320 κ χρήση σαν ταπετσαρία κ μου την βγάζει μικρή μπροστά.Δεν γεμίζει δηλ. η οθόνη.Υπάρχει τρόπος να γεμίζει η οθόνη με τη φωτό που βάζουμε;Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ενω πριν τα ειχα εγκατεστημενα στην καρτα,μετα απο φορματ δε μπορω νατα εγκαταστησω.επισης οσα εγκαθιστω δε μπορω να τα δω στην διαχειριση εφαρμοφων.πως μπορω να τα σβησω?

 

Αν τα εχεις εγκαταστησει στην καρτα σου ανηξε τα θεματα μεσα στο pc σου με το UnMakeSIS και μετα βαλε την καρτα σε ενα card reader και ανηξε το φακελο Private μεσα στο pc και σβηστα.

 

Υ.Γ.

Οταν ανοιγεις ενα αρχειο με το unsis δε χρειαζεται να το κανεις extract, απλα κοιτας που θα πηγαινε στο κινητο το καθε αρχειο του sis που ανοιξες ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...