Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nervous ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ!

ΥΓ: Ακόμα σε ευχαριστώ για το clock screensaver χθές! Ήταν σαν να αγόρασα καινούργιο κινητό, αφού απαλάχτηκα από το σιχαμένο και υποχρεωτικό powersaver της ΝΟΚΙΑ...:)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως το pc suite είναι καλή επιλογή για back up.

Αυτήν την λύση που σου είχα προτείνει την δοκίμασες? Νομίζω πως θα σου λύσει το πρόβλημα που έχεις, με την δημιουργία αντίγραφου ασφαλείας.

Ενω είναι συνδεδεμένο το κινητό με το PC

άνοιξε την εφαρμογή του pc suite,

κάτω δεξιά (στο παράθυρο της εφαρμογής) λέει "συνδεθείτε",

κλικ εκεί πάνω και αυτόματα θα έρθει μια εφαρμογή στο κινητό την οποία και θα εγκαταστήσεις.

Ξαναδοκίμασε να δημιουργήσεις αντίγραφο και πες μου τι έγινε.

 

P.S. @nervous πολύχρονος !!!!:cool:

 

 

Ευχαριστω κι εσενα φιλε μου.Δεν το δοκιμασ ακομα το Nokia pc suite αλλα δεν ξερω γιατι σε περασμενα μοντελλα Nokia ειχα προβληματα να ολοκληρωσει την μεταφορα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Nervous ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ!

ΥΓ: Ακόμα σε ευχαριστώ για το clock screensaver χθές! Ήταν σαν να αγόρασα καινούργιο κινητό, αφού απαλάχτηκα από το σιχαμένο και υποχρεωτικό powersaver της ΝΟΚΙΑ...:)

 

 

Τωρα το ειδα κι εγω...Κι απο μενα Χρονια πολλα.:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είχα, έχω και θα έχω το απλό. Εκτός από το music player δε νομίζω ότι έχει κάτι καλύτερο το ME. Εγώ τουλάχιστον είμαι πολύ ικανοποιημένος με το κινητό. Έχω κινητό από το 1999. Προσωπικά νομίζω ότι είναι το καλυτερο κινητό ποτέ στα χέρια μου.

Συμφωνω με αυτα που λες αλλα εγω ρωτισα αν εκανες την αλλαγη απο ME σε απλο γιατι μετα απο αυτη την κουβεντα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1849434#post1849434

νομιζω οτι η μπαταρια κραταει ληγοτερο απο το απλο :confused:

οποιος εκανε την αλαγη απο το ΜΕ στο απλο ας μου πει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

υπάρχει τρόπος να βάλουμε custom (δικό μας) screen saver στο Ν73; π.χ. στο Κ750 που είχα μπορούσες να βάλεις εικόνες... gif κλπ.

 

Επίσης όταν βάζω μια εικόνα wallpaper για να μου προβάλλεται ωραία πρέπει να αλλάζω πρώτα την ανάλυσή της στο pc και να την κάνω σχεδόν τετράγωνη... υπάρχει λύση γι'αυτό;

 

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

υπάρχει τρόπος να βάλουμε custom (δικό μας) screen saver στο Ν73; π.χ. στο Κ750 που είχα μπορούσες να βάλεις εικόνες... gif κλπ.

 

Επίσης όταν βάζω μια εικόνα wallpaper για να μου προβάλλεται ωραία πρέπει να αλλάζω πρώτα την ανάλυσή της στο pc και να την κάνω σχεδόν τετράγωνη... υπάρχει λύση γι'αυτό;

 

Ευχαριστώ πολύ...

 

Ένα καλό screen saver είναι ΑΥΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να πάρω ένα Ν73 αντί ενός Κ800?? Ρωτάω εδώ και όχι στους διαξιφισμούς γιατί εσείς έχετε το Ν73 και αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να πάρω ένα Ν73 αντί ενός Κ800?? Ρωτάω εδώ και όχι στους διαξιφισμούς γιατί εσείς έχετε το Ν73 και αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο!!

Ειχα αρκετο καιρο κ800 και οχι ενα μονο ....καμια σχεση με το ν73 που εχω τωρα αλλο τηλεφωνο το Ν73

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Άρα Ν73 λές, είχα και πιο παλιά Κ800 και Ν73 αλλά τώρα πάω για ΜΕ!

 

Telika ti 8a kaneis Alexandre???:shifty: :rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

malon mikro afou kalitero ixo tha exeis to n73 exei 2 ixeia kamera tin idia to k800 einai ligo pio mprosta gia to flash tou alla to video einai esxos!!s60 3d einai!!!!!ara apo emena n73!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα..

 

Έχω ένα πρόβλημα... πριν 3 βδομάδες έστειλα το κινητό μου για διόρθωση (είχα ένα ατυχηματάκι) και 2 μέρες πριν το δώσω είχα δημιουργήσει αντίγραφο ασφαλείας (μνήμης κινητού και κάρτας)277mb. Χθες που το παρέλαβα αποφάσισα να το αναβαθμίσω...αλλά μιας και είχα πρόσφατο αντίγραφο ασφαλείας αποφάσισα να μην κρατήσω νέο αντίγραφο και να προχωρήσω γρήγορα στην γνωστή διαδικασία της αναβάθμισης..

πριν αρχίσω την αναβάθμιση με ρώτησε αν θέλω να αναβαθμίσω το Nokia PC Suite και πάτησα ναι...

Μόλις τελείωσε η αναβάθμιση και άνοιξα το κινητό, πήγα να περάσω μέσα το αντίγραφο ασφαλείας.

Το PC Suite μου έβγαλε μήνυμα πως δεν μπορούν να περαστούν όλα τα αρχέια στο κινητό. Αυτό συνέβη μάλλον επειδή το αντίγραφο ασφαλείας που κράτησα ήταν για και την μνήμη του κινητού αλλά και για της κάρτας... Έτσι αποφάσισα να το γυρίσω στην παλιά εκδοση (το Nokia PC Suite)

Έτσι κι έκανα, το γύρισα μια χαρά στην αρχική έκδοση...

το θέμα είναι ότι πλέον, δεν ξέρω γιατί, δεν μου κάνει την επαναφορά και στο ξεκίνημά της ..μόλις πατάω ΟΚ μετά από λίγο μου λέει ότι η σύνδεση με το κινητό χάθηκε..(το ξαναπροσπάθησα αρκετές φορές) δεν φταίει το καλώδιο ή η σύνδεση, γιατί ένα πολύ παλαιότερο αρχείο που είναι μόνο για την μνήμη του κινητού (25mb)το Επαναφέρει κανονικότατα...

 

Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω το τελευταίο αντίγραφο αναφοράς(μνήμης κινητού και κάρτας); κρέμομαι απ'τα χείλη σας, γιατί πάνω απ'όλα έχασα 2500 μηνύματα... Τις φωτογραφίες, τους ήχους και τα βίντεο τα έχω στάνταρτ...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Θα σας ήμουν ιδιαίτερα ευγνόμων αν μπορούσατε να με βοηθήσετε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

Οι θηκες σιλικονης που κυκλοφορουν στο ebay,υπαρχουν εδω ελλαδα?Αν ναι απο ποιο μαγαζι?Τις εχει δοκιμασει καποιος?

 

αν ψάξεις υπαρχουν και εδώ...ωστόσο στην Νοκια & Γερμανο αρνήθηκαν την ύπαρξη τους :rolleyes:

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα..

 

Έχω ένα πρόβλημα... πριν 3 βδομάδες έστειλα το κινητό μου για διόρθωση (είχα ένα ατυχηματάκι) και 2 μέρες πριν το δώσω είχα δημιουργήσει αντίγραφο ασφαλείας (μνήμης κινητού και κάρτας)277mb. Χθες που το παρέλαβα αποφάσισα να το αναβαθμίσω...αλλά μιας και είχα πρόσφατο αντίγραφο ασφαλείας αποφάσισα να μην κρατήσω νέο αντίγραφο και να προχωρήσω γρήγορα στην γνωστή διαδικασία της αναβάθμισης..

πριν αρχίσω την αναβάθμιση με ρώτησε αν θέλω να αναβαθμίσω το Nokia PC Suite και πάτησα ναι...

Μόλις τελείωσε η αναβάθμιση και άνοιξα το κινητό, πήγα να περάσω μέσα το αντίγραφο ασφαλείας.

Το PC Suite μου έβγαλε μήνυμα πως δεν μπορούν να περαστούν όλα τα αρχέια στο κινητό. Αυτό συνέβη μάλλον επειδή το αντίγραφο ασφαλείας που κράτησα ήταν για και την μνήμη του κινητού αλλά και για της κάρτας... Έτσι αποφάσισα να το γυρίσω στην παλιά εκδοση (το Nokia PC Suite)

Έτσι κι έκανα, το γύρισα μια χαρά στην αρχική έκδοση...

το θέμα είναι ότι πλέον, δεν ξέρω γιατί, δεν μου κάνει την επαναφορά και στο ξεκίνημά της ..μόλις πατάω ΟΚ μετά από λίγο μου λέει ότι η σύνδεση με το κινητό χάθηκε..(το ξαναπροσπάθησα αρκετές φορές) δεν φταίει το καλώδιο ή η σύνδεση, γιατί ένα πολύ παλαιότερο αρχείο που είναι μόνο για την μνήμη του κινητού (25mb)το Επαναφέρει κανονικότατα...

 

Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω το τελευταίο αντίγραφο αναφοράς(μνήμης κινητού και κάρτας); κρέμομαι απ'τα χείλη σας, γιατί πάνω απ'όλα έχασα 2500 μηνύματα... Τις φωτογραφίες, τους ήχους και τα βίντεο τα έχω στάνταρτ...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Θα σας ήμουν ιδιαίτερα ευγνόμων αν μπορούσατε να με βοηθήσετε...

 

Μήπως με την υπαναχώρηση από το νέο PC Suite στο παλιό μπερδεύτηκαν τα πράγματα και δε λειτουργεί σωστά;

Διάβασα σε προηγούμενα μηνύματα (μάλλον στις εφαρμογές, δε θυμάμαι) ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα PC Suite Cleaner ή κάπως έτσι που ξεκαθαρίζει εντελώς τα κατάλοιπα του PC Suite ώστε να μπορέσεις να κάνεις καθαρή εγκατάσταση της παλιάς έκδοσης. Ας ελπίσουμε ότι τότε θα λειτουργήσει. :worry:

Κάποιος που θυμάται το ακριβές όνομα του Cleaner και έχει και link, ας βοηθήσει το φίλο μας.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα Ν73 μετατροπή σε ΜΕ. 1 μπορώ να κάνω κανονικά αναβάθμιση από το PC SUITE? 2 Τη κάρτα μνήμης μπορώ να βάλω ωστε να μην κολλάει!!??
Link to comment
Share on other sites

1)μπορεις κανονικα και θα παρει την αναβαθμιση του ΜΕ

2)μεχρη 2G :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως με την υπαναχώρηση από το νέο PC Suite στο παλιό μπερδεύτηκαν τα πράγματα και δε λειτουργεί σωστά;

Διάβασα σε προηγούμενα μηνύματα (μάλλον στις εφαρμογές, δε θυμάμαι) ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα PC Suite Cleaner ή κάπως έτσι που ξεκαθαρίζει εντελώς τα κατάλοιπα του PC Suite ώστε να μπορέσεις να κάνεις καθαρή εγκατάσταση της παλιάς έκδοσης. Ας ελπίσουμε ότι τότε θα λειτουργήσει. :worry:

Κάποιος που θυμάται το ακριβές όνομα του Cleaner και έχει και link, ας βοηθήσει το φίλο μας.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου.. το θέμα είναι ότι δοκίμασα να βάλω το Nokia PC Suite και στον άλλο μου υπολογιστή.. αλλά κ εκεί τα ίδια.. παρόλα αυτά εννοείται θα δοκιμάσω και αυτό.. θα δοκιμάσω τα πάντα.. δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.. τα αρχεία πάντως είναι απείραχτα.. θεωρητικά δεν επρεπέ να λειτουργούν στο άλλο pc μια χαρά;

 

Τι μπορεί να έχει παιχτεί;

 

Πάντως ότι και να γίνει 10000000 ευχαριστώ που απλά προσπαθείς

 

Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας είναι πολύ πολύτιμο για μένα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το Nokia PC Suite Cleaner αλλά μου πετάει το εξής μήνυμα:

 

PC Suite Cleaner does not support this version of Nokia PC Connectivity Solution (7.7.10.0)

 

Να πάρει ...

 

Εξακολουθώ να ψαχνω λύση guys...

 

Thanx anyway... :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...