Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελεις να το παρεις μεσα απο τα μηνηματα και να το βαλεις στην καρτα σου? αν θελεις να κανεις αυτο μπορεις με ενα fileman οπως ο x-plore η με τον y-browser να το παρεις με copy μεσα απο το mail folders και να το κανεις paste οπου θελεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πας: Mηνυματα > επιλογες > ρυθμισεις > αλλο > μνημη σε χρηση > memory card ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

private> 1000484b> mail2> 00001001_s> :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά εγώ αποθηκεύω τα μηνύματά μου στη μνήμη του κινητού. Πάντως έχω βρει έναν τρόπο να μεταφέρω όπου θέλω αρχεία που έλαβα πχ μέσω ΒΤ:

 

  • Ανολιγω το εισερχόμενο μήνυμα
  • Επιλέγω αποθήκευση στην έκθεση
  • Αντιγραφή στην κάρτα μνήμης
  • Χρησιμοιποιώ έναν file manager και πηγαίνω αντίστοιχα στον φάκελο Sounds, Images κλπ ανάλογα με το είδος του αρχείου.
  • Από εκεί μεταφέρω το αρχείο εκεί που θέλω

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το εν λόγω κινητό κι έχω 3 ερωτησούλες:

 

  1. Μεταχειρισμένο σε τι τιμές παίζει;
  2. Τι αυτονομία έχει;
  3. Από προγράμματα υπάρχει επάρκεια κ ποικιλία; Κάποιο τοπ5;

 

ευχαριστώ

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το εν λόγω κινητό κι έχω 3 ερωτησούλες:

 

  1. Μεταχειρισμένο σε τι τιμές παίζει; (300-400)
  2. Τι αυτονομία έχει; (3-5 μέρες /ανάλογα)
  3. Από προγράμματα υπάρχει επάρκεια κ ποικιλία; Κάποιο τοπ5;(κάνε αναζήτηση...πολύ πράμα)

 

ευχαριστώ

 

τα επισήμανα... :)

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά εγώ αποθηκεύω τα μηνύματά μου στη μνήμη του κινητού. Πάντως έχω βρει έναν τρόπο να μεταφέρω όπου θέλω αρχεία που έλαβα πχ μέσω ΒΤ:

 

  • Ανολιγω το εισερχόμενο μήνυμα
  • Επιλέγω αποθήκευση στην έκθεση
  • Αντιγραφή στην κάρτα μνήμης
  • Χρησιμοιποιώ έναν file manager και πηγαίνω αντίστοιχα στον φάκελο Sounds, Images κλπ ανάλογα με το είδος του αρχείου.
  • Από εκεί μεταφέρω το αρχείο εκεί που θέλω

ο Xplore στις τελευταιες του εκδοσεις, διαβαζει ολα τα attachments που εχεις στα εισερχομενα χωρις καν να τα αποθηκευσεις καπου και τα μεταφερεις οπου θες. πατας το 4, σου εμφανιζει τα εισερχομενα με ΒΤ κλπ και τα μεταφερεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω. Αν και παλιος χρηστης μπηκα με καινουριο account καθως δεν μπορω να μπω με το παλιο(αγνωστο γιατι). Κατα πασα πιθανοτητα ειμαι μελλοντικος αγοραστης του συγκεκριμενου μοντελου(εχω ακομα το 3230) αλλα βρισκομαι σε απογνωση. αλλοι μου λενε οτι αξιζει και αλλοι να κοιταξω αλλου καλυτερα. Ποια η γνωμη σας??????
CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω. Αν και παλιος χρηστης μπηκα με καινουριο account καθως δεν μπορω να μπω με το παλιο(αγνωστο γιατι). Κατα πασα πιθανοτητα ειμαι μελλοντικος αγοραστης του συγκεκριμενου μοντελου(εχω ακομα το 3230) αλλα βρισκομαι σε απογνωση. αλλοι μου λενε οτι αξιζει και αλλοι να κοιταξω αλλου καλυτερα. Ποια η γνωμη σας??????

manosf23 το κινητό το έχω κάτι παραπάνω από 5 μήνες και μπορώ να πώ ότι είναι από τα καλύτερα s60 και γενικώς από τα καλύτερα και πιο ολοκληρωμένα κινητά που κυκλοφορούν αυτή την περίοδο.

 

Αν ξεπέράσεις το γεγονός του υψηλού sar (μπορείς να μιλάς με bluetooth handsfree άλλωστε) τότε θα έχεις ένα τηλέφωνο με πολύ καλή κάμερα (για κινητό εννοείται), τέλεια οθόνη, ανοιχτό λειτουργικό και άψογη αυτονομία!! (προσωπικά μου κρατάει 4-5 μέρες με νορμάλ χρήση)

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι δεδομένο πως το Ν73 είναι ένα από τα best sellers της Nokia. Πραγματικά δεν υστερεί σε τίποτα. Ακόμη και το SAR είναι κάτι που βρίσκεις λύση εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω. Αν και παλιος χρηστης μπηκα με καινουριο account καθως δεν μπορω να μπω με το παλιο(αγνωστο γιατι). Κατα πασα πιθανοτητα ειμαι μελλοντικος αγοραστης του συγκεκριμενου μοντελου(εχω ακομα το 3230) αλλα βρισκομαι σε απογνωση. αλλοι μου λενε οτι αξιζει και αλλοι να κοιταξω αλλου καλυτερα. Ποια η γνωμη σας??????

 

Πιστεύω ότι αξίζει. Βέβαια δε γνωρίζω τις ανάγκες σου. Αυτοί που σου λένε να κοιτάξεις κάπου αλλού ίσως να τις γνωρίζουν καλύτερα. Δηλ. ποια πράγματα έχουν βαρύνουσα σημασία για σένα. Αν έλεγες πού "αλλού" σου λένε να κοιτάξεις, ίσως μπορούσαμε να βοηθήσουμε περισσότερο.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να πάρω backup με το PC Suite?

Κολλάει στο 99% και δεν τελειώνει ποτέ!

Κατέβασα και την νεώτερη έκδοση, αλλά τίποτε!

Any help?

Θέλω να το πάω αύριο για αναβάθμιση λογισμικού αλλά χωρίς backup μετά...:(

 

Edit: Πως μπορώ να διαγράψω κάποια θέματα που δεν θέλω πλέον;

Στην διαχείρηση εφαρμογών δεν φαίνονται καν...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον προεγκατεστημένο pdf reader αλλά δεν μπορώ να ανοίξω μεγάλα αρχεία πχ 6ΜΒ, ενώ μικρότερα τα ανοίγει κανονικά. Τι μπορεί να συμβαίνει; :worry:

 

Το είχα ρωτήσει πριν λίγο καιρό αλλά κανείς δεν μου απάντησε. Γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει; Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να ανοίξει το αρχείο λόγω μη διαθέσιμης μνήμης ενώ έχω περίπου 35ΜΒ διαθέσιμα στη μνήμη της συσκευής και πάνω από 700ΜΒ στην κάρτα όπου βρίσκεται και το αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

το κινητάκι μας έχει και μνήμη ram.... μπορείτε να δείτε την διαθέσιμη με μια εφαρμογή όπως πχ task manager ;)
όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να πάρω backup με το PC Suite?

Κολλάει στο 99% και δεν τελειώνει ποτέ!

Κατέβασα και την νεώτερη έκδοση, αλλά τίποτε!

Any help?

Θέλω να το πάω αύριο για αναβάθμιση λογισμικού αλλά χωρίς backup μετά...:(

 

Διάβασε λίγο ΑΥΤΟ το post. Ίσως βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ρωτήσει πριν λίγο καιρό αλλά κανείς δεν μου απάντησε. Γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει; Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να ανοίξει το αρχείο λόγω μη διαθέσιμης μνήμης ενώ έχω περίπου 35ΜΒ διαθέσιμα στη μνήμη της συσκευής και πάνω από 700ΜΒ στην κάρτα όπου βρίσκεται και το αρχείο.

 

Δοκίμασε με το pdf+

δες ένα σχετικό θέμα εδώ

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το pdf+

δες ένα σχετικό θέμα εδώ

Τελικά τα μεγάλα αρχεία ανοίγουν από το pdf+. Ευτυχώς γιατί νόμιζα πως είχε πρόβλημα το τηλέφωνο :heat: Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο ΑΥΤΟ το post. Ίσως βοηθήσει.

 

Βασικά αυτό που με "καίει" δεν είναι τόσο τα sms όσο οι επαφές του τηλεφωνικού καταλόγου.

Σ'ευχαριστώ όμως.:)

Μήπως έχει κανείς άλλος καμιά ιδέα;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις backup είτε ολόκληρα τα περιεχόμενα της συσκευής, είτε μόνον τις επαφές και να αποθηκεύσεις το αρχείο backup στην κάρτα μνήμης.

 

Αν θέλεις να κάνεις backup όλα τα περιεχόμενα της συσκευής, κάνε το εξής:

 

  • Πήγαινε στο μενού των εργαλείων κι επέλεξε το εικονίδιο της κάρτας μνήμης
  • Θα σου δώσει πληροφορίες για το περιεχόμενο της κάρτας σου
  • Πάτα το αριστερό soft key κι επέλεξε τη δημιουργία αντιγράφου της μνήμης του κινητού
  • Ο οδηγός θα ξεκινήσει και θα σου βγάλει μήνυμα για να συνεχίσει ή όχι (το προηγούμενο backup θα σβηστεί)
  • Επιλέγεις "Ναι" και η διαδικασία ξεκινά
  • Το νέο αρχείο backup βρίσκεται στην κάρτα μνήμης και συγκεκριμένα στη διεύθυνση "E:\Backup\Backup.arc" (τα αρχείο είναι κρυφό, οπότε το ανοίγεις είτε με έναν τρίτο file manager (πχ με το X-Plore ή το F-Explorer), είτε ανοίγωντας την κάρτα μνήμης ως removable disk από το PC σου)
  • Μετά την αναβάθμιση που θα κάνεις, με την ίδια διαδικασία, πηγαίνεις στο μενού της κάρτας μνήμης κι επιλέγεις επαναφορά του backup στη μνήμη του κινητού

 

Αν θέλεις να πάρεις backup μόνον τις επαφές σου, τότε κάνεις το εξής:

 

  • Πηγαίνεις στις επαφές και τις επιλέγεις όλες από το μενού επιλογών (δεξιά τους θα έχουν το check mark)
  • Μετά πηγαίνεις "Επιλογές\Αντιγραφή\Στην κάρτα μνήμης"
  • Θα σου βγάλει μήνυμα πως το προηγούμενο αντίγραφο θα σβηστεί. Εσύ επιλέγεις ΟΚ και συνεχίζεις
  • Όλες οι επαφές σου θα αντιγραφούν στην κάρτα όπως ακριβώς τις είχες στη μνήμη του κινητού.
  • Ο φάκελος με τις επαφές βρίσκεται στη διεύθυνση "Ε:\Others\Contacts (δεν είναι κρυφός και διαβάζεται με όλους τους file managers)
  • Για να επαναφέρεις τις επαφές μετά την αναβάθμιση, πηγαίνεις πάλι στη λίστα επαφών (θεωρητικά κενή) και πηγαίνεις "Επιλογές\Αντιγραφή\Από την κάρτα μνήμης"
  • Οι επαφές σου επανήλθαν στη μνήμη του τηλεφώνου

:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...