Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν στα πλήκτρα δεν έχεις και τους ελληνικούς χαρακτήρες τότε την πάτησες...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Re paidia pira simera to Nokia N73 apo tin Vodafone alla mou exei mesa to

logismiko tis Vodafone. Mipos kserete pos mporo na to sbiso kai na balo

to logismiko tis Nokia?

 

Πρεπει να αλαξης το product code της σησκευης σου και μετα να το κανεις αναβαθμιση με το Nokia Software Updater στην προτη σελιδα του N73 θα βρεις ενα οδηγο μετατροπης απο Ν73 σε Ν73ΜΕ απο τον nervous διαβασε και θα καταλαβεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146413

Ακομη ενα οδηγο θα βρεις και εδω ειναι για το Ν70 αλλα ειναι το ειδιο πραγμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

Το μονο που εχεις να κανεις πριν την αναβαθμιση ειναι να αλλαξης το product code της σησκευης σου αν θελεις να το κανεις Απλο στην θεση του product code θα βαλεις 0529782 Αν θελεις να το κανεις Ν73ΜΕ στην θεση του product code θα βαλεις 0539293 που ειναι του Ν70ΜΕ

 

EDIT

Διαβασε και τους 2 οδηγους :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το προβλημα σου με το ξυπνητηρι? :rolleyes:

 

Το προβλημα μου με το ξυπνητηρι ειναι οτι οταν βαζω αφυπνηση και το κλεινω το κινητο οταν ειναι να χτυπησει ανοιγει αναβει το φωτακι της οθονης αδρανοποιειται και δεν χτυπαει.Εχω το n73 (V 3.0649.0.0.1 30-11-2006 RM-133)

Link to comment
Share on other sites

Telika pira kai go N73... Apla thelo na rotiso tora....

 

Exw tis epafes apo to K800 se morfi .csv kai thelo na tis metafero sto N73 meso tou pc suite... Pos?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

αν το λύσεις αυτο...πες μου κι εμένα. Το csv το πέρασα με excel αλλά δεν διάβασε τπτ, με outlook τα ιδια, με το myphone δεν έβλεπε το Νοκια (εννοείτε το ιδιο & με το Pc suite). To χειρότερο είναι αν έχεις ιδια ονόματα & πολλαπλά τηλέφωνα...
όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Akribos auto einai to provlima... ta polapla...

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το SMS Accelerator από την nokia,μέσω του pc suite, εγκατάσταση εφαρμογών.Tο πηρε κανονικα και το έκανα εγκατάσταση στο κινητό.Το πρόβλημα είναι ότι δεν το βλέπω στις εφαρμογές,και στην διαχείρηση εφαρμογών το έχει εγκαταστημένο αλλα με ένα εικονίδιο πάζλ και ένα κόκκινο κύβο από κάτω.Ενώ όλες οι άλλες εφαρμογές έχουν το πάζλ με μπλέ κύβο.Τι μπορεί να συμβαίνει;Πώς γίνετε να δουλέψει αυτή η εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το SMS Accelerator από την nokia,μέσω του pc suite, εγκατάσταση εφαρμογών.Tο πηρε κανονικα και το έκανα εγκατάσταση στο κινητό.Το πρόβλημα είναι ότι δεν το βλέπω στις εφαρμογές,και στην διαχείρηση εφαρμογών το έχει εγκαταστημένο αλλα με ένα εικονίδιο πάζλ και ένα κόκκινο κύβο από κάτω.Ενώ όλες οι άλλες εφαρμογές έχουν το πάζλ με μπλέ κύβο.Τι μπορεί να συμβαίνει;Πώς γίνετε να δουλέψει αυτή η εφαρμογή;

δε φαινεται καπου αυτη, δουλευει στο background, δουλεια της ειναι να στελνει το κινητο τα μηνυματα πιο γρηγορα και ακολλητα, δεν κανει κατι αλλο για να υπαρχει στο μενου. τα κοκκινα παζλ ειναι sis εφαρμογες ενω τα μπλε ειναι τα java, νομιζω το λεει και στο manual.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δε χρειάζεται κάποια εκκίνηση, από τη στιγμή που εγκαταστάθηκε, δουλεύει. Γίνεται κατά κάποιον τρόπο μέρος του λειτουργικού.

Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

 

EDIT:

Α! Βλέπω απαντήθηκε κιόλας και συμφωνούν οι απόψεις μας. :)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

molis pira to n73 ME kai dn to anoiksa akoma!!!tora to anoigo kai lew entiposeis!!!:)

 

Mallon kakos pou allaksa se nokia apo se:(

O fotismos tou pliktrologiou polles fores dn anavei!!!Stelnw kati themes mesw bt apo allo kinito (sumvata me n73ME ) ta kanei setup alla meta vgazei kati gia apotyxia kai tetoia!!!exei kai psilokolimata k foraei thn v3.0638.0.0.30!!!

Episis trizei to pisw kapaki:(

 

Me anavathmisi 8a lei8oun ta probs>???<Ektos apo to kapaki:X :cry:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Mallon kakos pou allaksa se nokia apo se:(

O fotismos tou pliktrologiou polles fores dn anavei!!!Stelnw kati themes mesw bt apo allo kinito (sumvata me n73ME ) ta kanei setup alla meta vgazei kati gia apotyxia kai tetoia!!!exei kai psilokolimata k foraei thn v3.0638.0.0.30!!!

Episis trizei to pisw kapaki:(

 

Me anavathmisi 8a lei8oun ta probs>???<Ektos apo to kapaki:X :cry:

Ο φωτεισμος απο το πληκτρολογιο δεν έχει πρόβλημα μην ανησυχεις,απλά εχει φωτοκυτταρο για εξοικονομηση ενεργειας,οταν εχει επαρκες φωτεισμο δεν ανάβει,οταν δεν εχει τότε ανάβει.

Σιγουρα τα θέματα είναι συμβατα με το ν73?μηπως είναι για αλλες εκδοσεις symbian?

Κολλήματα?τι ειδους?με το ιδιο λογισμικο και δεν αντιμετωπίζω προβληματα γι αυτο.ούτε με το καπακι της κάμερας εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω φιλε μου απο το site της Νοκια την εκανες!!!

Δεν σου παρουσιασε κανενα προβλημα???Γιατι λενε οτι αμα κανεις αναβαθμιση απο το site λενε οτι στο περναει στα αγγλικα!!!!!!

 

Και κατι αλλο με το ξυπνητηρι υπαρχει κανενα προγραμμα που οταν το κλεινεις το κινητο να χτυπαει και να ειναι εδβομαδιαιο?????

 

 

Την έκανα με τον Nokia Software Updater.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.Όλα καλά.

Για το ξυπνητήρι δεν ξέρω να σου πώ γιατί δεν το κλείνω ποτέ το κινητό.

Πάντως με ανοιχτό το κινητό δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αλαξης το product code της σησκευης σου και μετα να το κανεις αναβαθμιση με το Nokia Software Updater στην προτη σελιδα του N73 θα βρεις ενα οδηγο μετατροπης απο Ν73 σε Ν73ΜΕ απο τον nervous διαβασε και θα καταλαβεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146413

Ακομη ενα οδηγο θα βρεις και εδω ειναι για το Ν70 αλλα ειναι το ειδιο πραγμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

Το μονο που εχεις να κανεις πριν την αναβαθμιση ειναι να αλλαξης το product code της σησκευης σου αν θελεις να το κανεις Απλο στην θεση του product code θα βαλεις 0529782 Αν θελεις να το κανεις Ν73ΜΕ στην θεση του product code θα βαλεις 0539293 που ειναι του Ν70ΜΕ

 

EDIT

Διαβασε και τους 2 οδηγους :rolleyes:

 

Re file to alaksa kai ta ekana aplo kai sbistike to logismiko tis Vodafone,

alla tora pou pao na to kano ME mou leei oti exei idi tis teleutees enimeroseis kai

den to kanei.Pos mporo tora na to kano?

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Re file to alaksa kai ta ekana aplo kai sbistike to logismiko tis Vodafone,

alla tora pou pao na to kano ME mou leei oti exei idi tis teleutees enimeroseis kai

den to kanei.Pos mporo tora na to kano?

 

Thanks!

 

mallon perimeneis na vgei neo update!!!:)

 

Episis ta 8emata pou pernaw ta katevasa apo to mobile9.com kai elege oti itan simvata me to n73!!!

 

P.S. Dn nomizw na ypraxei diafora metaksi aplou n73 kai ME:O

 

An kanw la8os as me dior8wsei kapoios!!!!

Filika Nikos:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Mipos kserete pou mporo na bro to theme to N73ME (to prasino)?

 

Thanks

http://rapidshare.com/files/534427/Stave_240x320_Theme_N73.zip.html

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά εχθές μόλις έκανα για δεύτερη φορά αναβάθμιση μέσω Internet. Και τις δύο φορές (φτου φτου φτου) δε μου παρουσιαστηκε κανένα απολύτως πρόβλημα. Το κινητό από την πρώτη μέρα που το αγόρασα φυσάει. Πολύ ικανοποιημένος. Πληροφοριακά, τώρα έχω την 4.0649.0.0.1 (30-11-2006).
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι σας ξεφυγε πολυ βασικο νομιζω. η τιμη.

 

φιλε νικο αυτη ειναι η δουλια τους να σε εξαπατησουν και να στα παρουν. το θεμα ειναι τι κανεις εσυ. οσο για την αξια........μικρη η μεγαλη.........ειναι λευτα.

 

αυτη δεν ειναι η δουλεια τους!η δουλεια τους ειναι αφου το πληρωσα να ειναι ενταξει και ανταξιο της τιμης του..

οσο για τα λεφτα..

για να παμε 10-15 ατομα μαζι με μια καμερα απο ενα καναλι και να δουμε αν αυτοι οι κυριοι θα μπορουν να πουν κατι..

μεμονομενα εγω και εσυ δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα!

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

alla tora pou pao na to kano ME mou leei oti exei idi tis teleutees enimeroseis kai

den to kanei.Pos mporo tora na to kano?

 

Xαιρομαι που τα καταφερες :)

Τωρα θα περιμενεις να βγει η καινουρια αναβαθμιση οπως σου ειπε και ο @Scottas για το Ν73ΜΕ :rolleyes:

 

Μηπος εχει κανεις νεα για το ποτε θα βγει! λογικα αφου βγηκε για το απλο δεν θα αργηση πολη, η κανω λαθος? :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά εχθές μόλις έκανα για δεύτερη φορά αναβάθμιση μέσω Internet. Και τις δύο φορές (φτου φτου φτου) δε μου παρουσιαστηκε κανένα απολύτως πρόβλημα. Το κινητό από την πρώτη μέρα που το αγόρασα φυσάει. Πολύ ικανοποιημένος. Πληροφοριακά, τώρα έχω την 4.0649.0.0.1 (30-11-2006).

 

3.0649.0.0.1 μάλλον... :p

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Όταν κάνω συγχρονισμό του κινητού με τον υπολογιστή, σε ποιο φάκελο του υπολογιστή αποθηκεύονται τα δεδομένα του κινητού?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν73 ΜΕ,η ποιότητα ήχου στα τραγούδια με τα παρεχόμενα ακουστικά είναι αρκετά καλή(με ακουστικά από ipod είναι τέλεια),η ένταση όμως είναι σε όλες τις περιπτώσεις πολύ μέτρια,δεν μπορείς να πεις ότι παίζει δυνατά,έτσι είναι κ τα δικά σας;Συγκριτικά πάντως με mp3 players παίζει πολύ πιο χαμηλά.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...